LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez ladywind 21 lip 2014, 19:24
dream*, brałam w ubiegłym roku, ale nie czułam po tym leku poprawy i odstawiłam, co nie znaczy ze Tobie nie pomoze.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Chada 21 lip 2014, 20:51
dream* napisał(a):wchodzę na lamitrin, a biorę już sertralinę. Napiszecie mi czego mogę się spodziewać? Jak zwykle się boję z nowymi lekami :(

Nie ma co się bać :lol: Jeśli nie dostaniesz wysypki to bierz i czekaj na efekty jeśli masz szczęście to po miesiącu powinnaś już poczuć działanie,to dość lajtowy lek jak na stabilizatory. Brałem ponad dwa lata lamo i sertre i na prawdę spoko zestaw,jeśli chodzi o tolerancję to najlepszy jaki brałem. biorę lamo do dziś i będę brał dopóki będe mógł(chyba że zacznie szkodzić) :mrgreen: Powodzonka.

Lamotrygina 150mg

przez DCPMM 21 lip 2014, 21:27
Dream, możesz się spodziewać pozytywnych efektów, wiele osób chwali ten lek.
Bądź jednak przygotowana na wysypki skórne takie jak alergiczne przez jakiś czas. Mnóstwo osób ma taki efekt uboczny. Po czasie przechodzą. W ogromnej większości przypadków nie są groźne i przechodzą po czasie, trzeba tylko bardzo powoli zwiększać dawkę o 25mg co nawet 2 tygodnie. No i kontrolować, żeby jakoś się bardzo nie rozprzestrzeniły.
Pozdrowienia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 22 lip 2014, 03:05
DCPMM, , Chada, dziękuję za odpowiedzi.

Tak, zaczynam od 25mg za dwa tyg kolejne 25mg i tak do 75mg :) później kontrola psychiatry.
Jakie dawki tego leku są dawkami terapeutycznymi?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez barsinister 22 lip 2014, 04:13
od 75 w górę, psychiatra dobrze robi - ostrożne wchodzenie minimalizuje ryzyko tej słynnej wysypki
ale nie ma się co jej za bardzo obawiać, większość osób nie ma żadnych zmian tego typu
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Popiół 22 lip 2014, 04:15
dream*, mówi się że minimalna dawka terapeutyczna to 75 mg.

Zauważyłem że wieczorna dawka lamo, bardzo delikatnie mnie wycisza, tym razem dam lamotryginie dużo czasu, bo zawsze przerywałem ten lek z głupich powodów.
Popiół

przez evil never dies 22 lip 2014, 08:33
barsinister napisał(a):od 75 w górę, psychiatra dobrze robi - ostrożne wchodzenie minimalizuje ryzyko tej słynnej wysypki
ale nie ma się co jej za bardzo obawiać, większość osób nie ma żadnych zmian tego typu

Ja właśnie z powodu wysypki musicalem odstawić lamo po 2 miesiącach, a bardzo fajnie się czułem. Ale lekarka była nieubłagana, powiedziała, ze to jest bardzo niebezpieczne i tyle. Nie wiem czy faktycznie tak jest czy chroni swój tyłek "w razie czego", ale odmówiła zdecydowanie dalszych prób.
BTW lamo zdecydowanie polecam, tylko faktycznie wprowadzać trzeba bardzo powoli, ja wprowadziłem 100 mg w 4 tygodnie i okazało się za szybko.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez DCPMM 22 lip 2014, 11:31
evil never dies - wiem, że to nie Twoja decyzja o odstawieniu, więc nie piszę tego aby Cię przekonywać do czegokolwiek, ale podpowiedzieć innym, żeby przede wszystkim przedyskutowali tempo wprowadzania leku z lekarzem, zamiast zbyt szybko się wycofywać z terapii, skoro lek pomaga. Wysypka jest "potencjalnie" niebezpieczna, co nie oznacza, że zawsze. Tak jest w ulotce leku. Jest tam też napisane, że w przypadku wysypki lekarz może zdecydować o odstawieniu leku ale może też zalecić zmniejszenie dawki. Jest też taki zapis:
Informowano o niepożądanych reakcjach skórnych, które występowały zwykle w ciągu pierwszych
ośmiu tygodni po rozpoczęciu leczenia lamotryginą. Większość przypadków wysypki ma łagodne
nasilenie i ustępuje samoistnie, jednak informowano także o ciężkich przypadkach wysypki,
wymagających hospitalizacji i przerwania stosowania lamotryginy
.
Uważam, że zmniejszenie dawki + kontrolne badania morfologii krwi pozwalają bezpiecznie kontrolować wysypkę i przeczekać aż ustąpi. Jeśli by się niebezpiecznie nasilała - telefon do lekarza i szybkie ustalenie co dalej.
Polecam ulotkę leku o nazwie handlowej Lamotrix (=lamotrygina), gdzie jest rozpisany schemat dawkowania. Wynika z niego, że w pierwszym miesiącu dawkę leku zwiększa się o 25 mg co 2 tygodnie, a nie co tydzień:
http://leki.urpl.gov.pl/files/Lamotrix_25.pdf

przez evil never dies 22 lip 2014, 11:42
DCPMM napisał(a):wiem, że to nie Twoja decyzja o odstawieniu, więc nie piszę tego aby Cię przekonywać do czegokolwiek,

Ok, ja wcale nie mam do Ciebie pretensji ani nic Ci nie zarzucam. Na marginesie zrobiłbym tak ja Ty radzisz, ale niestety lekarz ma głos decydujący (nie da recepty i co mu zrobisz :P. Choć biorący lek powinni mieć świadomość jakie są zagrożenia, i mając wiedzę decydować co robić (w porozumieniu z lekarzem oczywiście).
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez DCPMM 22 lip 2014, 12:25
Wiem, evil never dies. Tak tylko się asekuruję, żebyś sobie nie pomyślał, że zarzucam Ci, że "głupio zrobiłeś" bo posłuchałeś lekarki. Po prostu nie miałeś na to wpływu, a na koniec - tak jak piszesz - to lekarz odpowiada za leczenie pacjenta, a nie znachorzy z forum.
Niemniej pamiętaj o lamotryginie, zwłaszcza, że Ci pomagała - może kiedyś w jakichś okolicznościach będziesz miał okazję/konieczność wrócić do tematu.

-- 22 lip 2014, 11:40 --

Dream, Popiół, mnie dawka 75mg wyciągnęła z depresji - myślę, że właśnie dzięki temu subtelnemu efektowi uspokojenia na początku leczenia, regulacji snu itd. Niestety nie zabezpieczyła mnie przed dość silnym nawrotem po 2 latach. Ale to moje osobnicze doświadczenia. Ulotki leku mówią jednak o terapeutycznej dawce 100-200. Teraz od 10 dni jestem na 150 mg i czekam na efekty, zobaczymy.

przez barsinister 22 lip 2014, 17:57
mała porada, razem z lamotryginą warto zarzucać kwas foliowy, to również zmniejsza ryzyko objawów ubocznych
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Tańczący z lękami 22 lip 2014, 22:03
barsinister, dzięki za radę. Pamiętam, że kiedyś już o tym gdzieś wspominałeś, ja "zarzucam", bo lubię suple
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez aptasia 22 lip 2014, 22:45
DCPMM, brałeś lamo tylko na depresję?

barsinister, dzięki za info :)))

PS: lamo bardzo obciąża wątrobę?
i jak reaguje z alkoholem (oczywiście w rozsądnych ilościach?)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez DCPMM 22 lip 2014, 23:08
Dream*, tak - samą Lamotryginę.
Zawsze na wszystkich SSRI nie szło wytrzymać.
Lamo była pierwszym lekiem, który mi pomagał, a nie pogarszał.
Z tym, że ja mam podejrzenie ChAD u poprzedniej lekarki. Obecna pewna nie jest.
A w ChAD stabilizator to podstawa.
Lamotrygina prawdopodobnie w najmniejszym stopniu, spośród stabilizatorów obciąża wątrobę.
Raz na kilka kwartałów nie zaszkodzi zrobić morfologię jak się bierze jakieś leki na stałe.
Co do alkoholu to raczej lamo jest dość neutralna, nie pamiętam jakichś sensacji.
Natomiast przeczytałem gdzieś ostatnio, że ChAD bardzo lubi zarywanie nocy (nieregularny sen) alkohol i stres.
Wszystkie te rzeczy mogą indukować chorobę.
Nie ciągnie mnie do alkoholu, a piwa nie lubię ale zdarzało mi się raz/dwa razy do roku wypić przy jakiejś okazji. Zamierzam od tej pory luzować po symbolicznym toaście lampką szampana.
Podobno nawet jedna dobra impreza z alkoholem potrafi wywołać nawrót choroby. Bez alkoholu można jednak żyć dużo łatwiej niż z depresją :l

Sortuj wg