ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez anoolka 20 cze 2006, 23:17
powiem wam tak: dla mnie zomiren jest rewelacja- delikatnie oszałamia ale nie otumania, można isc do pracy itd.
Ale intuicyjnie czuję, ze jestem juz uzależniona-mam listek zawsze ze soba, nawet w malenkiej torebeczce wieczorowej, i pilnuje zeby nigdy nie miec mniej niz kilka tabletek w pogotowiu (w sensie nie naraz, tylko zeby nie zostac na lodzie)

Wiem, wiem, nie powinnam itd. -ale inaczej nie potrafie funkcjonowac, zwlaszcza w nocy,nie zasne, mam dreszcze, "wędrujące nogi", no i ogolnie ten rozlany po calym ciele niepokoj -koszmar.
A tableteczka... uwielbiam tęgorycz rozlewającą się po języku, już sama myśl mnie uspokaja, ze po kilkunastu minutach ogarnie mnie to błogie uczucie olewania wszystkiego... niech sie schowa alkohol przy takich prochach.
Tak, wiem, uzaleznilam sie. zapewne.
Ale zyje, funkcjonuje i trzymam sie w garsci, stwarzajac super pozory dla innych. Nawet maluje rzesy :roll:

przez anoolka 20 cze 2006, 23:27
wklejam z mojego wątku w innym miejscu:

powiem wam tak: dla mnie zomiren jest rewelacja- delikatnie oszałamia ale nie otumania, można isc do pracy itd.
Ale intuicyjnie czuję, ze jestem juz uzależniona-mam listek zawsze ze soba, nawet w malenkiej torebeczce wieczorowej, i pilnuje zeby nigdy nie miec mniej niz kilka tabletek w pogotowiu (w sensie nie naraz, tylko zeby nie zostac na lodzie)

Wiem, wiem, nie powinnam itd. -ale inaczej nie potrafie funkcjonowac, zwlaszcza w nocy,nie zasne, mam dreszcze, "wędrujące nogi", no i ogolnie ten rozlany po calym ciele niepokoj -koszmar.
A tableteczka (1 mg, sa tez 0,5 i 0,25)... uwielbiam tę gorycz rozlewającą się po języku, już sama myśl mnie uspokaja, ze po kilkunastu minutach ogarnie mnie to błogie uczucie olewania wszystkiego... niech sie schowa alkohol przy takich prochach.
Tak, wiem, uzaleznilam sie. zapewne.
Ale zyje, funkcjonuje i trzymam sie w garsci, stwarzajac super pozory dla innych. Nawet maluje rzesy :roll:

Efekty uboczne? Nie wiem, to sie jeszcze zobaczy, narazie widze lekkie problemy z koncentracja, czasem w trakcie rozmowy nasuwaja mi sie inne slowa niz chce powiedziec, takie przekrecenia leksykalne, nie mialam tego nigdy,moze to minie? ...

[ Dodano: Wto Cze 20, 2006 10:30 pm ]
nie wiem, co dust mial na mysli, piszac o dawce 50 mg (!), to raczej niemozliwe, moze mial na mysli 0,5, 50 mg by Cie kotku zabiło, lepiej nie probowac, serialnie,to jak 50 łyknietych pigulek po 1mg kazda.
Przypuszczalny odjazd na zawsze na łono Abrahama.

przez aneczka 27 cze 2006, 21:43
z afobamem i alkoholem różnie bywa; mój luby walczy z alkoholem, łyka afobam i jeszcze żyje, chociaż czasami popija - i nic mu nie jest; ale nie polecam; ja jestem po benzo i alkoholu i kosztowało mnie to miesiąc w szpitalu; ale nic mi się nie działo, a brałam od 6 od 11 tabletek dziennie i suto zapijałam alko; suma summarum - lepiej nic nie pić jak nie trzeba i najlepiej wyrzucić wszystkie tabletki przez okno :)
ze wszystkich okien widzę nieskończoność...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

afobam a alkohol

przez czarna741 27 cze 2006, 22:01
właśnie mój lekarz przepisał mi afobam ale powiedział że mogę go brac codzienie ale tylko dwa tygodnie i to po pół tabletki bo bardzo uzależnia i jeżeli nie będę czuła takiej potrzeby to nawet skrócic te dwa tygodnie
jest to lek który można brac tylko dorażnie ( tak powiedział mi mój lekarz)
dlatego zdziwiła mnie ta dawka trzy razy dziennie !!!!!!!
uważaj!!!!!!!

przez czarna741 27 cze 2006, 22:30
mi lekarz przepisał xanax ale tylko dorażnie
na początku brałam przez kilka dni a potem już kazał mi brac tylko w razie potrzeby
i czułam sie po nim dobrze nie oczuwałam jakiegoś otumanienia czy senności
jednak to prawda że każdy lek działa inaczej na różne osoby :) :)

[ Dodano: Sro Cze 28, 2006 10:52 pm ]
To prawda że xanax można brac tylko dorażnie.
Jak tak czytam niektóre wypowiedzi to sobie myślę że mam albo tak dobrego lekarza albo niektóre osoby biorą leki jak chcą nie słuchając zaleceń lekarza.
Pamiętam kiedyś bardzo żle się czułam i chciałam brac xanax codziennie bo nie mogłam sobie dac rady bez niego ale mój lekarz tak mną pokierował że praktycznie nie miałam żadnych dolegliwości kiedy odstawiałam leki( xanax i efektin). Przeszło to poprostu bez bólu i jestem zdziwona że tak ciężko niektóre osoby przeżywają odstawienie leków. Zastanawiam się czy to zależy od organizmu czy poprostu umiejetności lekarza?
Co myślicie na ten temat?
:o :o :o :o :o :o :o
cieszmy się każdym danym nam dniem

zomiren i seroxat

przez kasialodz23 29 cze 2006, 18:28
dzis wykupilam leki seroxat i zomiren i mam pytanie lekarka mi powiedziala ze one dopiero zaczynaja dzialac po 3 tyg ??u was tez tak byloa?czy mam brac cos dodatkowo? odwlekalam branie tych lekow przez 2 tyg bo balam sie myslalam ze sama sobie poradze i tych skutkow ubocznych jak przeczytalam ulotke :? ale teraz wiem ze sobie nie dam rady dzisiaj ciagle robilo mi sie slabo nie da sie tak funkcjonowac\!!!!!!mam brac seroxat 1 dziennie i zomiren nawet codziennie lub przed lekiem

[ Dodano: Czw Cze 29, 2006 6:29 pm ]
aaa i jeszcze jedno biore leki antykoncepcyjne yasmin czy leki te nie zaburza dzialania anty???
kate

przez bwahlfipe03 01 lip 2006, 21:06
biore xanax 1mg dziennie probowałam go odstawić, ale dałam rade przez 2 dni tylko teraz ograniczyłam go jakos do dawki0,5mg, ale boje sie ze juz sie uzależniam

przez blueberry 14 lip 2006, 10:23
Ludzie, poczytajcie sobie ulotki!!!!! Przecież wszystkie leki z grupy benzodiazepin czyli np. zomiren, xanax, relanium maja SILNE wlasciwosci uzalezniajace. Dlatego tez jest napisane, zeby nie stosowac ich dluzej niz 2 misiace! poza tym po odstawieniu ich bardzo czesto wystepuja zespoly abstynencyjne. Trzeba z nimi bardzo ale to bardzo uwazac :?

xanax

przez joakol 14 lip 2006, 11:30
Jest silnym lekiem psychotrpowym moj znajomy alkoholik bieże go zamiast alkoholu. Lek ten bardzo szybko uzaleznia podobnie jak alkohol. Najaka doliegliwość bierzesz ten lek? joakol

przez czarna741 14 lip 2006, 14:01
Jest to lek przeciwlękowy. Pomógł mi bardzo na początku choroby i czułam się po nim barrdzo dobrze z odstawieniem tez nie miałam problemu. Tylko trzeba bardzo uważac żeby się nie uzależnic(mój lekarz zawsze mi to mówił)
cieszmy się każdym danym nam dniem

przez DarkAngel 14 lip 2006, 14:51
Ja dostałem Xanax na poczatku choroby z nerwica od lekarza internisty....kazał brać jedna tabletke wieczorami.....i jedna chyba nawet wziąłem......a później zobaczyłem ulotke ze skutkami ubocznymi....i na tym skończyła sie moja przygoda z xanaxem.....jakieś 3 miesiace temu....całe to opakowanie poszło do kosza......I musze powiedziec, ze jestem z tego zadowolony...
Pozdrawiam!!!! :D :D :D
Obrazek
ExModerator

przez m&mmm 15 lip 2006, 18:28
Czy mogłby mi ktoś wypisać z ulotki skutki uboczne xanaxu?
ulotke wywalilam :( a z tego co tu widze to ponoć sa jakieś poważne. Aż boje się zacząć brać.

przez seba 15 lip 2006, 18:36

przez paflina 17 lip 2006, 00:36
kurcze ja afobam biorę po 2 tabletki na raz jak mam napad lęku panicznego (ostatnio codziennie)

[ Dodano: Nie Lip 16, 2006 11:37 pm ]
a jak zaczynałam brać deroxat to brałam afobam również 3 razy dziennie przez miesiąc

[ Dodano: Nie Lip 16, 2006 11:37 pm ]
* seroxat
paflina

Sortuj wg