ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Odstawienie Afobamu - jak mam to zrobić?

przez Matt FX 12 kwi 2010, 18:38
Witam!

Chcę odstawić Afobam, ponieważ brałem go doraźnie do leków (ok 8 tygodni). Zapisał mi go mój lekarz psychiatra do pierwszego leku (do Seroxatu brałem go 4 tygodnie, różnie -czasem dwie 0,5 dziennie, czasem trzy razy 0,25, czasem dwa 0,25). Później miałem zmianę leku na inny ponieważ Seroxat się nie sprawdzał. Miałem tydzień przerwy od afobamu ponieważ brałem przez 5 dni Citabax i Spamilan co okazało się totalną pomyłką (nasilone lęki, myśli selfdestroy itd i masa skutków ubocznych) i ten psychiatra zaproponował lek zwany Effectin ER 75 i znów zapisał mi doraźnie afobam (jedną, dwie dziennie) :( Brałem dwie 0,5 ponieważ miałem strasznie nasilone lęki przez trzy tygodnie podczas okresu brania Effectinu. Teraz te lęki i tak nie przeszły (czasem lepiej, czasem gorzej) a ja odkryłem że ten afobam i tak mnie nie uspokaja ani nic mi nie pomaga (mam natrętne myśli) i przez ostatnie dwa dni brałem jedną tabletkę a dziś już żadnej. Jem już sam Effectin i czekam na efekty (jedną kaspułkę dziennie).

Chciałbym się was zapytać o jakiś schemat odstawienny. Czy po takim czasie mogę go odstawić z dnia na dzień i nie będę czuł skutków ubocznych? Teraz mam innego psychiatrę bo tamten się nie sprawdził, za dużo zmieniał i sam się przyznał że spierdolił z tymi SSRI które mnie tylko "rozhuśtały" :(

Re: Odstawienie Afobamu - jak mam to zrobić?

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 20:23
8 tygodni to nie jest długo. Jednak żeby zminimalizować nieprzyjemne skutki zmniejszaj powoli. Tzn przez tydzień 1 tabletka, następny tydzień 1/2. Potem co drugi dzień pół i zejdziesz do zera.
Moderator

przez magdalenabmw 12 kwi 2010, 20:29
8 tygodni to maksymalny czas 'bezpieczny' brania w stosunkowym ciągu Afobamu- wg ulotki. Tak naprawdę każdy organizm jest inny. Ja jadłam 2mg benzo dziennie przez 8 tygodni (w tym 1mh clonazepamu) i odstawiłam z dnia na dzień bez żadnych skutków odstawiennych. Piszesz, że dziś nie jadłeś Afobamu. I wszystko okej? A co na to Twój lekarz? Przecież to on daje schemat schodzenia z leku. Gdybym to ja miała odstawić po tych 8 tygodniach ten Afobam to jadłabym tydzień 0,5mg a potem tydzień 0,25mg, a potem jeszcze tydzień połówkę 0,25mg... Ale ja nie jestem lekarzem, a myślę że to jego powinieneś się poradzić w tej sytuacji.
Pozdrawiam.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Matt FX 12 kwi 2010, 21:29
Magdalenabmw chyba masz rację że zadzwonię do lekarki i się zapytam jak to zrobić, będę pewniejszy wtedy. Dziś się czuje spoko, ale jazdy i tak mam (natręctwa myślowe o śmierci, że widzę śmierć na każdym kroku :( itd) ale jest lepiej niż wczoraj. Teraz czekam żeby ten Effectin zadziałał w końcu...

przez jacas 12 kwi 2010, 23:19
widze ze przeszlismy podobna droge ;) paroxetyna -> citabax -> wenlafleksyna
jacas

przez Matt FX 13 kwi 2010, 00:34
Jacas, pomogło w końcu? I na jaką "przypadłość" brałeś? :)

przez jacas 13 kwi 2010, 20:59
biore teraz Alvente na zaburzenia lękowe. niby pomaga, ale nie do konca, niedlugo zwiekszam dawke
jacas

afobam a xanax (niby to samo)

przez zaqzax 21 kwi 2010, 17:43
Wiele razy od znajomych słyszałem, że biorąc Xanax przechodzili na tańszy
Afobam by zaoszczędzić i wracali zawsze do Xanaxu bo wydawał im się lepszy,
u mnie wystąpiło to samo, odczuwam większe "bum" biorąc 0,25mg Xanaxu
niż 0,5mg Afobamu, jak to możliwe ? nie jest to efekt sugestii bo bardzo
wyraźnie czuję różnicę, biorąc Afobam często nic nie czuję a biorąc Xanax
zawsze po około 40-60min czuję charakterystyczne uderzenie - głupawka
a potem przez reszte dnia silne uspokojenie a Afobam działa tak jakby jego
dawka była automatycznie dzielona przez 3, przeciez to te same substancje
więc o co tu chodzi ? jestem nie pierwszą osobą, która odczuwa bardzo wyraźnie
różnice.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: afobam a xanax (niby to samo)

przez shadow_no 21 kwi 2010, 17:45
Nie wiem jak jest dokładnie z tymi odpowiednikami, ale dużo osób miało podobne doświadczenia z Efectinem i jego odpowiednikiem. Niby to samo, a jednak droższy lek wydaje się lepszy. Ja z zamienników brałem tylko Asertin/Asentra i różnicy nie widziałem.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez zaqzax 21 kwi 2010, 18:16
A może to dodatki, które zawiera oryginał wpływają na poprawne przyjęcie leku przez organizm i
stąd to lepsze działanie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez *Wiola* 21 kwi 2010, 19:45
Nie wiem, też na czym to polega. Miałam takie doświadczenie z anafranilem, był kiedyś taki polski odpowiednik(nie pamiętam już nazwy). Nie działał tak samo na pewno. Teraz od dawna go nie widziałam i nie słyszałam , więc chyba wycofali.
Moderator

Re: Afobam

przez lucas190 25 kwi 2010, 21:31
Ja jestem pozytywnie nastawiony do tego leku choc jeszcze nie przerwalem jego stosowania. Dostalem mocnego leku (strach nie wiem przed czym) nie moglem w szkole w domu wysiedziec. Ból wszedzie: gardlo, uszy, glowa, ogolne zmeczenie nawet nie moglem sie usmiechnac taki bylem wystraszony jak poszedlem do lekarza i powiedzial mi ze jest na to lek to tak sie zajefajnie poczulem. Biore ten lek od niecalego tygodnia zacząle od dawki 0,25 mg 3 x dziennie (tak jak mi przepisal doktor) i co dwa dni odejmuje sobie jedna tabletke i juz prawie czuje sie normalnie chwilami zapominam wogole o tym... troche teraz sie zle czuje jak to pisze bo sobie przypomnialeo o tym leku;/ podczas brania tego leku dobrze jest sie calkowicie odstresowac i odprężyć najlepiej w towarzystwie znajomych przy nich zapominasz o wszystkim. Na poczatku mailem dosc mocne leki ale nie bralem wicej leku niz mi przepisal doktorek przetrzymalem te lęki i teraz latwiej mi rzucic...

pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia

przez linka 25 kwi 2010, 21:48
lucas190, i to jest jedyny lek jaki dostałeś? Bez zalecenia psychoterapii?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kasja 26 kwi 2010, 19:03
wchodzę znów w bioxetin, dyskoteka nerwicowa znów się rozpoczęła,,wspomagam się afobamem,ale nie wiem czy dobrze robię,przy pierwszym epizodzie choroby brałam afobam regularnie z bioxetiną przez miesiąc a póżniej zaczęłam stopniowo odstawiać i było super zero lęków, pewność siebie, optymizm,teraz biorę afobam dorywczo i to w dawce 1/2 tabletki 0.25mg na dobę, i nie czuję sie zbyt dobrze,,lekarka wyjechała a ja nie wiem co zrobić , czy brać go przez jakiś czas regularnie, sama nie wiem,może ktoś z was miała taki zestaw leków, ?co zrobić?

Sortuj wg