ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez Victorek 13 mar 2010, 23:13
Słuchajcie a słyszał ktoś z was o czymś takim, że podobnież xanaxu SR czyli tego o wydłużonym działaniu nie wolno dzielić, pierwsze o tym słyszę dziś od znajomego z lękami, ale poczytałem na necie i rzeczywiście są jakieś wzmianki na ten temat.
Podobnież lek traci właściwości, co wydaje mi się dziwne.
Ktoś z was dzielił xanax SR? Ja mam 0.5 przepisany i dziele na pół.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez bliksa 13 mar 2010, 23:15
a nie dziele xanaxu sr , zazywam jak lekarz kazal i jest OK
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez AK47 15 mar 2010, 23:59
Działanie SR polega na tym że tableta otoczona jest woskiem. Przełamanie jej pewnie powoduje ''dziurę'' w tej warstwie. Pewnie stąd...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 16 mar 2010, 00:31
Victorek napisał(a):Słuchajcie a słyszał ktoś z was o czymś takim, że podobnież xanaxu SR czyli tego o wydłużonym działaniu nie wolno dzielić, pierwsze o tym słyszę dziś od znajomego z lękami, ale poczytałem na necie i rzeczywiście są jakieś wzmianki na ten temat.

Jak mam atak to gryzę tabletkę bo mam tylko SR i ponoć wtedy szybciej zaczyna działać. A działa zawsze (najczęściej je dzielę bo mam 0,5mg) więc wg mnie to kompletna bzdura z tym że nie wolno dzielić bo wtedy traci właściwości.
Co niby ma wosk do zawartości tabletki? Ech.. wg mnie nic.

A przynajmniej mi działa tak samo połamana jak i cała.
magdalenabmw

przez AK47 16 mar 2010, 00:32
magdalenabmw napisał(a):
Victorek napisał(a):Słuchajcie a słyszał ktoś z was o czymś takim, że podobnież xanaxu SR czyli tego o wydłużonym działaniu nie wolno dzielić, pierwsze o tym słyszę dziś od znajomego z lękami, ale poczytałem na necie i rzeczywiście są jakieś wzmianki na ten temat.

Jak mam atak to gryzę tabletkę bo mam tylko SR i ponoć wtedy szybciej zaczyna działać. A działa zawsze (najczęściej je dzielę bo mam 0,5mg) więc wg mnie to kompletna bzdura z tym że nie wolno dzielić bo wtedy traci właściwości.

Przeczytaj 2 razy. Pomyśl. Może się uda:)

przez Molko 16 mar 2010, 00:52
Ja biore xanax sr doraźnie jak juz serio nie daje rady i czuję się ok juz pól godizny później.Oczywiście dziele na pól bo boję sie uzaleznienia choć chętnie bym wzięła cała ale (pewnie na szczęście) sie boję ..
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez Victorek 16 mar 2010, 01:10
Z Xanaxem SR jest tak, że on ma polegać na przedłużonym uwalnianiu, i dlatego ma podobnież specjalną powłokę, która opóźnia uwalnianie się naszego narkotyku :) po to aby działał przez dłuższy czas w ciągu dnia.
Jeżeli przed zażyciem zniszczymy ową powłokę, to lek się uwolni za szybko i działa w czasie coś jak xanax zwykły.
Mnie tylko nie pasowało to, że przeczytałem, iż SR po przełamaniu w ogóle nie działa ale to jakiś błąd na pewnej stronce, jakich wiele w necie.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez AK47 16 mar 2010, 01:23
Miało być pewnie, że jego przedłużone uwalnianie nie działa. Natomiast alpra to jest alpra. Nawet jakbyś pogryzł i wsadził w tyłek to się wchłonie i działać musi ;)

przez Molko 16 mar 2010, 12:37
Zastanawiam się co zrobie jak mi się xanax skończy , mój psychiatra juz mi napewno go nie zapisze bo uwaza ze dam rade terapeutycznie.. tak juz to widze a ja chce do pracy ...nie moge juz siedziec w domu i chopdzic na terapie..:((
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez magdalenabmw 16 mar 2010, 12:52
AK47 napisał(a):
magdalenabmw napisał(a):

Przeczytaj 2 razy. Pomyśl. Może się uda:)

A coś żle napisałam? Nie mam prawa wyrazić tutaj swojej opinii i podzielić się SWOIM doświadczeniem w łamaniu Xanaxu SR ? (i Zomirenu także, ale benzo to benzo). I nie obrażaj mnie, bo nikt Ci nie dał do tego prawa.
magdalenabmw

przez linka 16 mar 2010, 13:41
magdalenabmw, obawiam, ze się mylisz....ty gryziesz tabletki po to, żeby szybciej działały o ile się nie mylę?
Tylko cała zasada działania preparatów o POWOLNYM UWALNIANIU polega na tym, że mają POWOLI, przez długi okres czasu uwalniać substancję aktywną....dlatego xanaxu sr nie powinno brać się doraźnie tylko systematycznie zapisany przez lekarza okres czasu. Ma działać małymi dawkami, powoli, ale systematycznie przez cały dzień.
Sr nie jest dobrym typem na ataki, chyba, że zażywany nieprawidłowo (czyli m. innymi rozgryzany, przełamywany itd). Z tym, że nie taka jego funkcja. Żadnych leków o wydłużonym uwalnianiu nie powinno się przegryzać ani łamać. Taka jest zasada.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 16 mar 2010, 14:53
Linka- jak brałam benzo na stałe to miałam SR przepisane od psychiatry. Potem moja rodzinna chciała mi benzo wypisać abym miała dorażnie i zapytała tylko co mi psychiatra dał, powiedziałam że Xanax SR - wytłumaczyłam jej różnice w działaniu SR i zwykłych (nie zna tych leków :shock: ) a ona stwierdziła że skoro psychiatra dał mi SR to ona nie będzie nic kombinować i też da mi SR. :?

Więc jak miałam atak to brałam co miałam. Gdzieś kiedyś usłyszałam że jak się przegryzie SR i popije gorącą herbatą to szybciej działa. I może to tylko placebo, ale nie rozgryzane przeze mnie benzo SR działa po około 1-1,5 h a rozgryzione i popite herbatą po 30 minutach. Poważnie. I już wiele razy to sprawdziłam. Może to tylko placebo, ale skoro działa to jest okej.

Dodam, że nie brałam żadnych leków od stycznia. Nic. Nawet dorażnie.

A to że nie takie jest jego przeznaczenie.. No na pewno. Ale jak człowiek ma cholerny atak to w dupie ma przeznaczenie leku, czy jest SR czy nie SR, ważne aby zadziałał.

I to że się mylę - okej, ale można kulturalnie mi zwrócić uwagę i podyskutować a nie pisać 'Pomyśl. Może się uda.' - ja nikogo nie obrażam i też wymagam szacunku. Bo skoro mam takie a nie inne doświadczenie to mam prawo o tym napisać, nawet jeśli wg kogoś piszę głupoty.
magdalenabmw

przez linka 16 mar 2010, 15:49
magdalenabmw, nie placebo, bo rozgryziony działa szybciej, wchłania się w śluzówkę i substancja aktywna szybciej się przyswaja. Ja się nie dziwię, że jak jest atak to robisz tak - bo wtedy naprawdę liczy się każda minuta dla nas, aczkolwiek (co pewno rozumiesz) leków sr, stosowanych zgodnie z ich przeznaczeniem, do stosowania ciągłego nie należy przegryzać ani łamać.
:smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Wujek_Dobra_Radav2.0 16 mar 2010, 15:55
magdalenabmw napisał(a):Linka- jak brałam benzo na stałe to miałam SR przepisane od psychiatry. Potem moja rodzinna chciała mi benzo wypisać abym miała dorażnie i zapytała tylko co mi psychiatra dał, powiedziałam że Xanax SR - wytłumaczyłam jej różnice w działaniu SR i zwykłych (nie zna tych leków :shock: ) a ona stwierdziła że skoro psychiatra dał mi SR to ona nie będzie nic kombinować i też da mi SR. :?

Więc jak miałam atak to brałam co miałam. Gdzieś kiedyś usłyszałam że jak się przegryzie SR i popije gorącą herbatą to szybciej działa. I może to tylko placebo, ale nie rozgryzane przeze mnie benzo SR działa po około 1-1,5 h a rozgryzione i popite herbatą po 30 minutach. Poważnie. I już wiele razy to sprawdziłam. Może to tylko placebo, ale skoro działa to jest okej.

Dodam, że nie brałam żadnych leków od stycznia. Nic. Nawet dorażnie.

A to że nie takie jest jego przeznaczenie.. No na pewno. Ale jak człowiek ma cholerny atak to w dupie ma przeznaczenie leku, czy jest SR czy nie SR, ważne aby zadziałał.

I to że się mylę - okej, ale można kulturalnie mi zwrócić uwagę i podyskutować a nie pisać 'Pomyśl. Może się uda.' - ja nikogo nie obrażam i też wymagam szacunku. Bo skoro mam takie a nie inne doświadczenie to mam prawo o tym napisać, nawet jeśli wg kogoś piszę głupoty.
/
Nie. Nie jesteś w stanie obrazić. Jesteś tak tępa, że nie potrafisz zrozumieć banału jaki napisałem? Nie pisalem specjalnie o powłokach itd.. tylko napisałem, że pokryte jest woskiem żeby Twój umysl to łatwiej przyswoił. I się nie naburmuszaj. Bo za wysokie progi jak na Twoje nogi.
Ostatnio edytowano 16 mar 2010, 16:02 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Za powyższy post przyznana "nagroda" :|

Sortuj wg