ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Xanax 0,5 mg mnie nie uspokaja ! :)

przez milano3 07 mar 2010, 18:43
Cześć wszystkim !

Pewnie wielu z was wie, iż borykam się z depresją i nerwicą lekową . Chciałem się was zapytać. W chwili ataku (strach przed nowotworem, uciskanie węzłów chłonnych, płacz), gdy biore xanax 0,5 mg wogóle mi nie pomaga. Czym to może być spowodowane. Nie chce zwiększać dawki, bo ta jest już chyba wystarczająca. Pozatym wiem że jest to lek uzależniający, dlatego eksperymenty nie są tutaj wskazane. Co w chwili ataku mogloby mi pomóc ? Może stare poczciwe relanium ? Proszę o odp. gdyż niedługo mam wizyte u lekarza i musze powiedzieć ze xanax sie u mnie nie sprawdza :(
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Re: Xanax 0,5 mg mnie nie uspokaja ! :)

przez Majster 07 mar 2010, 18:50
Jesli przyjmujesz doraznie forme SR, to nie dziw sie, ze nie dziala. Do stosowania doraznego jest zwykly a nie SR. Formy o modyfikowanym uwalnianiu (czyli wszelkie SR, ER, MR, prolongatum, Retard itd.) posiadaja ceche dluzszego przebywania w ustroju, co jest osiagane poprzez specjalna recepture. Dzieki temu leki takie przyjmuje sie najczesciej raz dziennie, dla Xanaxu SR, o ile sie nie myle, bedzie to poranek. Powodzenia :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez milano3 07 mar 2010, 21:57
Ja jednak przyjmuje zwykły Xanax ... 2x0,25 mg i i tak nic :(
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 07 mar 2010, 22:24
Nie na każdego bezno działają przeciwlękowo np na mnie. ;) Wszystko zależy od organizmu.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez fobia 07 mar 2010, 22:40
milano3, skoro niedługo masz wizytę u lekarza to powiedz ,że na Ciebie xanax nie działa - lekarz powinien wiedzieć jaki inny lek Ci przepisać. lekarz do którego się wybierasz to psychiatra czy rodzinny?

przez *Wiola* 07 mar 2010, 22:50
Majster

Nie wiem po czym wywnioskowałeś ,że to SR?

milano3

0,5 to nie jest taka znowu duża dawka, zapytaj lekarza czy nie powinieneś brać np 1 mg. Poza tym może spodziewasz się zbyt spektakularnego efektu. W momencie napadu lęku nie jest to tak ,że natychmiast po połknięciu tabletki przechodzi - niestety:(. Ja dla przyspieszenia działania rozgryzam lek.
Moderator

przez linka 07 mar 2010, 23:01
Hmm, no różnie bywa, są osoby na które alprazolam nie działa - radziłabym spróbować z 0,75 albo 1 mg, a jak nie....to może Relanium, Clonazepam, Sedam, Tranxene - ale to już trzeba spytać psychiatry.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 07 mar 2010, 23:24
oczywiscie,ze wszystko zalezy od sytuacji i organizmu...ja teraz zyjè w ogromnym stresie i dzisiaj zazylam sobie tranxene 15 i nic nie zadzialal,jak siè trzèslam,tak siè trzèsè dalej.
wovacuum

przez Alienated 07 mar 2010, 23:42
Wszystko zależy od organizmu. Niektórym wystarcza jedynie 0,25 na dobę, co z mojego punktu widzenia jest tylko efektem placebo. Sam biorę regularnie takie właśnie dawki i kompletnie nie odczuwam ich działania. Mam jednak tę świadomość, że wziąłem i dzięki temu śpię spokojniej. Doraźnie stosuję 0,50. Również bez wyraźniejszych doznań, choć generalnie rzecz biorąc w jakimś stopniu się to sprawdza...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez Majster 08 mar 2010, 07:13
wiola173 napisał(a):Majster Nie wiem po czym wywnioskowałeś ,że to SR?
Nie wywnioskowalem. Jesli jeszcze raz uwaznie przeczytasz moj post, zobaczysz tam takie magiczne slowo "jesli", ktore nadaje calej konstrukcji znaczenie warunkowe. Pozdrawiam ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Wiola* 08 mar 2010, 13:10
Majster

To tym bardziej nie widzę sensu tej odpowiedzi:) , sorry:)

Równie dobrze mogłeś napisać: jeśli bierzesz 2 truskawki na lęk to nie dziw się ,że nie działa:)
Moderator

przez Majster 08 mar 2010, 16:58
wiola173 napisał(a):Majster
To tym bardziej nie widzę sensu tej odpowiedzi:) , sorry:)
Równie dobrze mogłeś napisać: jeśli bierzesz 2 truskawki na lęk to nie dziw się ,że nie działa:)

Doradzam w takim razie ponowna weryfikacje znaczen słów: "jesli", "doraznie" oraz definicji formy lekow o przedluzonym uwalnianiu. Mam nadzieje, ze wtedy, po zaznajomieniu sie z kontekstem ich wystapienia, konstrukcje zdaniowe w trybie warunkowym stana sie jasniejsze. Pozdrawiam ;)

przez magdalenabmw 08 mar 2010, 18:11
Ja biorę podczas ataku Xanax SR i działa. Jeśli 0,5 mg nie działa to weż 1mg.
I jeśli to SR to pogryz go dokładnie, połknij i najlepiej popij gorącą herbatą. Szybciej zaczyna działać. Sprawdzone.

A jak brałam Xanax SR na dłużej to tak jak pisze Majster- jedną rano i jedną na noc, żeby być ciągle 'pod wpływem'.
magdalenabmw

przez *Wiola* 08 mar 2010, 22:43
Majster

Wiesz mam co prawda problemy z koncentracją itd, ale zazwyczaj umiem wyciągnąć wnioski z tego co czytam:) Nie chcę się czepiać , ale dalej sensu nie widzę:) Ale mniejsza o to. pozdrawiam
Moderator

Sortuj wg