ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez linka 13 sty 2010, 14:56
aree1987, no wiesz, tyle ze antydepresanty działają po 4-5 tygodniach a xanax po godzinie :/
Nikt nigdy nie mówił, że jechanie na benzo przez pół roku to fajna sprawa ale w sytuacjach kryzysowych jest tak jak powinno być.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

XANAX - prawdopodobienstwo uzależnienia

przez bunny123 14 sty 2010, 14:32
Witam,

od 2 lat okresowo mam problemy ze snem (zwłaszcza w trakcie sesji egzaminacyjnych). Brałem wówczas przez okresy kilkudniowe 2 tabletki xanax po 0.25 i mogłem normalnie przespać te kilka niezbędnych godzin. Teraz ta dawka jest dla mnie zbyt mała i budzę się po godzinie. Od 2 dni znowu biorę xanax.

Pragnę zapytać czy branie 2 tabletki xannax po 0.5 przed snem przez 9 dni może mnie uzależnić ? Czy jest to szansa tylko wysoce teoretyczna czy bardzo prawdopodobna ?

Proszę o pomoc !

przez magdalenabmw 14 sty 2010, 14:38
bunny123 napisał(a):Witam,

od 2 lat okresowo mam problemy ze snem (zwłaszcza w trakcie sesji egzaminacyjnych). Brałem wówczas przez okresy kilkudniowe 2 tabletki xanax po 0.25 i mogłem normalnie przespać te kilka niezbędnych godzin. Teraz ta dawka jest dla mnie zbyt mała i budzę się po godzinie. Od 2 dni znowu biorę xanax.

Pragnę zapytać czy branie 2 tabletki xannax po 0.5 przed snem przez 9 dni może mnie uzależnić ? Czy jest to szansa tylko wysoce teoretyczna czy bardzo prawdopodobna ?

Proszę o pomoc !

Nie, nie uzależni. Xanax można brać bezpiecznie do 8tygodni wg ulotki, ale każdy organizm jest inny.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 14 sty 2010, 15:29
bunny123, nawet nie masz szans się uzależnić po 9 dniach ;)

przez bowie 14 sty 2010, 20:14
Czy Xanax może powodować agresję?

przez fobia 14 sty 2010, 21:03
bowie, nie sądzę - jest to lek uspokajający i przeciwlękowy. ja się nie spotkałam, z agresją po zazyciu tego leku

przez pete_27 14 sty 2010, 22:08
bowie napisał(a):Czy Xanax może powodować agresję?

Tak i co więcej jest to udowodnione, że może wzmagać agresję. Oczywiście jest to kwestia też indywidualna.Na pewno jednak szybciej po nim idzie się wkurzyć:) U mnie np. tak jest.
pete_27

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 sty 2010, 22:16
Z całą odpowiedzialnością nie polecam alprazolamu. Uzależnia, że masakra. Mnie po 3 dniach brania tego w większych dawkach (jakieś 3 mg dziennie) telepało przez kilka następnych dni. Naprawdę polecam relanium (diazepam). Działa podobnie a po 2 tygodniach brania nie zauważyłem u siebie specjalnie uzależnienia. Jak musicie brać benzodiazepiny to bieżcie coś o długim okresie półtrwania jak np. ww relanium, cloranxene (tranxene) czy sedam (bromazepam). Lorafen też stanowczo odradzam. Ewentualnie jeszcze tetrazepam, ale jest drogi - 30 zł - 20 tablet (tylko nie wiem czy to wam psychiatra wypiszte na lęki).
old-Wujek_Dobra_Rada

przez linka 14 sty 2010, 22:28
Wujek_Dobra_Rada, i ciebie dziwi, że po 3mg dziennie - codziennie cię telepało? Twój psychiatra zalecił ci takie dawkowanie?
Jeśli bierze się ten lek zgodnie z zaleceniami psychiatry - to nie ma co obawiać się uzależnienia, nie bardzo na miejscu jest też "polecanie" innych leków - każdy organizm reaguje inaczej.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 sty 2010, 22:30
Ja to brałem na własną rękę... Pierwszą receptę na benzodiazepinę dostałem od psychiatry z zaleceniem, że uzależnia i brać doraźnie. Później przetestowałem wszystkie dostępne na rynku... Jeśli ktoś ma skłonność do uzależnień (jak ja) odradzam tą grupę leków (no ewentualnie zolipdem na sen o podobnym działaniu).
old-Wujek_Dobra_Rada

przez fobia 14 sty 2010, 23:49
Wujek_Dobra_Rada, z tego co wiem relanium tez uzaleznia :/
a 3 dni brania xanaxu nawet po 3mg nie powoduja uzaleznienia - co najwyzej miales jakies skutki uboczne brania takiej ilosci od razu a nie dawkjowania powoli

co do xanaxu - moze faktycznie powoduje agresje , ale ja sie z tym niespotkalam - podejrzewam ,ze sa to objawy niepozadane

[Dodane po edycji:]

jeszcze jedno 3mg to naprawdę dużo jak na xanax!

przez serek87 15 sty 2010, 14:33
wzialm dzis xanax rano na godzine przed wyjsciem z domu.czulam sie fajnie.nie zlapal mnie lęk.zrobilam zakupy teraz tylko troszke chce mi sie spac ale jest ok:)
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez Victorek 15 sty 2010, 14:51
Ja pierwszy raz xanaxu uzylem około 2 miechów temu, i powiem że to jedyne benzo które potrafi coś we mnie uspokoić, co prawda zażywam go tylko podczas silnych ataków, i jedyne co po nim mam negatywnego to w senność, ale w porównaniu do ataku to senność cudna sprawa :)
Szkoda tylko że u mnie nie likwiduje derealki ale cudów nie ma :) i zresztą może i lepiej bo łykałbym go cały czas. :)
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez fobia 15 sty 2010, 14:54
u mnie xanax też powoduje senność

Sortuj wg