ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Afobam

przez marek1986 05 sie 2009, 20:15
powiedzcie gdzie można kupic taki lek.. wiem ze go potrzebuje ze wzgledu na objawy lękowe a do lekarza isc nie chce po prostu to wiem i już :P
a tak z ciekawosci to jaki lekarz takie cuś moze przepisac?
pozdra

przez namiestnik 05 sie 2009, 20:50
Raczej nie kupisz bez recepty - to jest lek z kategorii psychotropów - dokładnie ewidencjonowany.

Każdy lekarz może go wypisać.

Proponuję nie eksperymentować na własną rękę.

przez marek1986 05 sie 2009, 20:54
kazdy tzn że dentysta też?...
poza tym nie chce eksperymentowac tylko sie leczyc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 05 sie 2009, 21:19
kazdy kto moze przepisywac recepty. Jak nie chcesz eksperymentowac to lepiej idź do dobrego lekarza.

Leków bardzo podobnych do Afobamu jest wiele. Nie wiesz który jest najlepszy dla Ciebie. Bo może żaden z nich. Poza tym to jest lek raczej nie do leczenia a do przetrwania najgorszych chwil - maskuje same objawy. Oprócz niego trzeba brać coś jeszcze albo chodzić na psychoterapię.

przez czary_mary 07 sie 2009, 18:54
Afobam mam zawsze przy sobie w torebce na wszelki wypadek,przez pewien czas brałam go regularnie i po jego odstawieniu nasilały się napady lęku,czułam się osłabiona i bolała mnie głowa :roll: . Traktuje go teraz bardzo doraźnie i staram sie nie przekraczać dawki 0,25mg bo przy większej po prostu czuje się jak na dragach...Już po dwóch, trzech godzinach po zażyciu lęki wracają...dlatego jest on dla mnie zawsze ostatnią deską ratunku, kiedy inne metody zawodzą.Mój lekarz twierdzi,że bez obaw można go stosować codziennie przez ok tylko dwa tygodnie,potem już ciężko go odstawić.Podchodzę i podchodziłam do Afobamu zawsze z duża rezerwą,ale jest to dla mnie jeden z lepiej działających na mnie leków.
per aspera ad astra

przez RafQ 08 sie 2009, 07:17
Po jakim czasie od zażycia ostatniej dawki pojawiają się objawy odstawienne?
Zażywałem 1.5 mg dziennie przez około 3 miesiące i chcę zrobić sobie przerwę ponieważ zauważyłem u siebie wzrost tolerancji na lek.Odstawiłem prawie tydzień temu i jak na razie nic złego się nie dzieje.
RafQ

przez namiestnik 08 sie 2009, 12:40
Ale Ty brałaś małe dawki.

przez RafQ 08 sie 2009, 18:36
Amon ja podobnie.Ponad 3 miesiące zażywałem 1.5 mg i też z dnia na dzień odstawiłem.Z tego co słyszałem to przy uzależnieniu fizycznym objawy odstawienne pojawiają się już po pominięciu jednej z dawek leku.Dzieje się tak podobno z tego powodu że alprazolam ma bardzo krótki czas półtrwania i "schodzi" z organizmu praktycznie całkowicie po ok 8 godzinach od zażycia pojedynczej dawki.
RafQ

przez kasja 09 sie 2009, 19:53
moja przygoda z afobamem zaczęła sie 4 lata temu kiedy to po kilku wizytach na pogotowiu , wykonaniu szeregu badań, głównie serca stwierdzono nericę lękową.dostałam od psychiatry afobam i brałam go doraznie nie przekraczajac dawki 0.25.wspomagałam sie walidolem itp. miałam względny spokój przez 3 lata , tyle ze dorażnie afobam brałam ale rzadko. to dobry lek jesli sie go bierze wtedy gdy naprawdę świat się wali.w maju tego roku nerwica udeżyła ze zdwojoną siła. dostałam od psychiatry nowy zestaw leków. mam do Was pytanie czy ktoś brał taki zestaw lub podobny, boję sie ze troche duzo tego jest ale czuję sie lepiej i ataki pojawiają sie rzadziej . prosze o opinie. oto mój zestaw:
rano- bioxetin 20mg
-spamilan 5mg

wieczór- spamilan 5mg
- biosotal 40 mg

i doraznie afobam 0.25

przez RafQ 10 sie 2009, 15:12
Nie masz sie co martwić wcale tego nie masz tak dużo.Poza tym to dość łagodny zestaw.Ja przechodziłem przez te leki na początku mojego leczenia.
RafQ

przez Jadis 11 sie 2009, 09:13
ja brałam na końcu leczenia 5 tabletek 0,25 mg dziennie, i nie działał na mnie, więc to chyba można nazwać dużą dawką.
Jadis

przez namiestnik 11 sie 2009, 10:20
To nie jest tak dużo. Ale nie jest to też jedna czy dwie 0,25 dziennie. A że wyrobiłaś sobie tolerancję to już nie działały. Są ludzie którzy biorą po kilka 1mg dziennie.

przez Jadis 11 sie 2009, 10:48
wiesz co, prawda jest taka, że nie pamiętam jakie dawki brałam, bo np. Relanium brałam kilka 2 mg tabletek dziennie...
Jadis

przez Jadis 11 sie 2009, 12:05
o, dzięki :)
Afobamu brałam 5 tabletek dziennie. może to nie jest dużo, ale na mnie tych 5 tabletek nie działało.
nieistotne w każdym razie.
Jadis

Sortuj wg