ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez RafQ 01 maja 2009, 11:27
Lufa spoko,że Ci sie udało to odstawić.
Ja ostatnio zażywałem sobie codziennie przez ponad 2 tygodnie bo byłem narażony na stres.
Odstawiłem od razu i nic sie nie dzieje.Opinie o uzależnieniu od bardzo małych dawek np. 0.5mg/dobe są mocno przesadzone moim zdaniem.
RafQ

przez namiestnik 01 maja 2009, 12:24
Pamiętaj, że każdy inaczej reaguje. Choć przy małych dawkach często może mieć większe znaczenie lęk na który się to bierze niż samo uzależnienie.

Re: Alprox

przez Mofo 01 maja 2009, 16:41
Ja biorę alprox już od jakiegoś czasu. Lekarz mówił mi, że mam go brać tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy tragicznie się czuje. No i tak go biorę, chociaż ostatnio coraz częściej i boje się, że sie uzależnie. :/

Ale lek dobry - po nim czuć różnicę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Alprox

przez namiestnik 01 maja 2009, 20:14
Musisz uważać by każdy dzień nie stał się dniem z wyjątkową sytuacją. Łatwo wpaść.

przez svart 02 maja 2009, 11:30
Dziwny ten xanax / neurol , biorę teraz doraźnie neurol 1mg czasami 0,5 mg Sr doraźnie wezme ze 2 dni pod rząd,a potem jak przestaje brać wracają natarczywe myśli. Być moze to przez to że biorę do tego sulpiryd . Kiedyś xanax tka na mnie nie działał , nie miałem po tym tych myśli . Wszystkei te leki to syf , juz nie moge sie doczekać kiedy mi przejdzie i będę mógłto odstawić

przez Jasmina88 07 maja 2009, 22:37
Ja dzis dostałam xanax do stosowania przez 3 tygodnie, az stimulton nie zacznie działać.

Lekarz ostrzegał mnie przed skutkami ubocznymi, bo one częśto się zdarzają i o tym, że to silnie uzaleźnia jesli się nie słucha lekara tylko własnych lęków.

Powiedział mi coś ważnego: " Nie diagnozuj siebie sama na żadnej podstawie! Ja za cholere nie wylicze całek siódmego rzędu a Ty nie dobierzesz sobie sama leku bo nie masz takiej wiedzy. "
:)

Ciekawa jestem jak to na mnie podziała.
stukot w mojej głowie

przez Grubcia 07 maja 2009, 23:08
Jasmina,swiete slowa Twojego lekarza,tak wlasnie jest.
u mnie xanax nie wywolujezadnych objawow ubocznych,nawet sennosci,nadmiernego uspokojenia,dziala bardzo dobrze na leki i wlasnie przez to,ze jest nam tak dobrze po jego zazyciu,mozna sie latwo uzaleznic,ale to juz wiesz.
ale po 3 tyg.zazywania nic takiego Tobie nie grozi.
pozdrawiam
Grubcia

przez nika_kg 10 maja 2009, 19:00
witam! jestem nowa na forum...w czasie napadu zostałam natychmiastowo przewieziona do dyzurnego lekarza przy pogotowiu...stwierdzil nerwice lękową...pielegniarka wstrzyknela mi w pupe riwanol i chodzilam po nim otepiala przez 2 dni...od 3 biore xanax sr 0,5 mg i uwazam, ze jest to dla mnie dawka za mocna...czulam sie strasznie otumaniona, bolała mnie głowa, nie miałam natłoku myśli które nawiedzały mą głowę do tej pory tylko niechciało mi sie kompletnie nic, jeść, pić, rozmawiać...Mam pytanie. Czy mozna brac xanax tylko w razie atakow? lekarz zalecil stosowanie przez tydzien ale nie jestem w stanie funkcjonowac, zycie toczy sie dalej, mam studia i inne obowiazki, chce aby wrocila mi chec do zycia jaka byla jeszcze tydzien temu...czekam na odpowiedz i pozdrawiam

przez lufa1272 10 maja 2009, 19:15
Wiesz, na stany lękowe dobre są niektóre przeciwdepresanty jak Anafranil czy Seroxat. Nie uzależniają i są skuteczne. Jeśli jednak chciałabyś doraźnie brać Xanax to sądzę że można sobie na to pozwolić, ludzie biorą latami, ale tylko doraźnie i nie uzależniają się. Tylko zwróć uwagę, czy u Ciebie "doraźnie" nie będzie oznaczało permanentnie bo to już krótka piłka do uzależnienia się. No i rozważ jakąś benzodiazepinę o dłuższym okresie półtrwania, np. Tranxane.
Pozdrawiam!

przez nika_kg 10 maja 2009, 19:23
Ale te leki sa zapewne na recepte tak? Wczesniej atak pojawił sie u mnie w wieku 16 lat. Obecnie mam 22. Przez 3 tygodnie bałam sie zasnąć, czułam ból w klatce piersiowej i drętwienie lewej ręki aż do sytuacji z tego tygodnia kiedy to już cała się trzęsłam i czułam, że jak zamkne oczy to umre...Biore magnez z wit B6, mam jeszcze hydroxizinium i pijam meliske, moze pozostac przy tym i zaprzestac xanox, ciekawi mnie wogole to dlaczego lekarz nie przepisał mniejszej dawki np 0,25 mg

przez Korba 10 maja 2009, 19:28
Bierz doraźnie, to po pierwsze. Po drugie Xanax 0,5 mg bardzo łatwo przełamuje się na pół - będziesz wtedy miała 0,25. Pozdrawiam i powodzenia.
Korba

przez nika_kg 10 maja 2009, 19:30
dziękuje :) czas pokaże no i ataki tfu tfu tfu :)

przez namiestnik 10 maja 2009, 20:53
nika_kg, jesteś studentką - więc jak rozumiem sesja, zaliczenia, etc teraz. IMO nie bierz Xanaxu gdy nie musisz. Jak czujesz, że Cię bierze to możesz śmiało wziąć tylko wtedy. I pamiętaj, że to raczej lek do doraźnego stosowania - a nie przez długi czas. Na dłuższy czas to inne leki i terapia.

I tak jak pisze Korba - jak 0.5 to dla Ciebie za dużo to śmiało łam na pół. 0.5 to nie jest duża dawka. Jednak każdy ma inną wrażliwość. Ja na początku po 0.25 ledwo nie zasypiałem na stojąco i nawet te lekarz polecił łamać. Teraz niestety jak jest źle to i 1 mg nie wystarczy.

przez lufa1272 10 maja 2009, 20:56
nika_kg napisał(a):Ale te leki sa zapewne na recepte tak? Wczesniej atak pojawił sie u mnie w wieku 16 lat. Obecnie mam 22. Przez 3 tygodnie bałam sie zasnąć, czułam ból w klatce piersiowej i drętwienie lewej ręki aż do sytuacji z tego tygodnia kiedy to już cała się trzęsłam i czułam, że jak zamkne oczy to umre...Biore magnez z wit B6, mam jeszcze hydroxizinium i pijam meliske, moze pozostac przy tym i zaprzestac xanox, ciekawi mnie wogole to dlaczego lekarz nie przepisał mniejszej dawki np 0,25 mg

Dokładnie, Xanax można przełamać. Te leki co pisałem są na receptę, ale w Twoim przypadku myślę że bardzo dobrą będzie konsultacja psychiatryczna, musisz mieć lekarza co będzie Cię prowadził. Hydroxyzyna jest ok, nie uzależnia, poza tym melisa, magnez, bardzo dobrze, nic złego z tego nie będzie.

Sortuj wg