ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez Korba 08 mar 2009, 21:49
Hmmmm, a Ty co - miałeś moment oświecenia..........? :roll:

[*EDIT*]

harma, Biorę 0,5 chyba 3-ci miesiąc, ale doraźnie, jak mnie "łapie". Czasem nie muszę przez kilka dni, a czasem przez 2 - 3 dni pod rząd biorę, szczególnie wieczorami. Ale stosuję go zamiennie z pramolanem, właśnie po to, żeby się nie uzależnić.
Korba

przez harma 08 mar 2009, 22:48
Jutro idę do lekarza i podejrzewam, że będzie chciała zamienić mi xanax na jakiś inny. Mam nadzieję, że tym razem trafi. Bo nie chcę chodzić znowu do tyłu przez kilka dni ;)

przez Karen 08 mar 2009, 22:52
hej:) ja biorę pół z 0.25mg i to wystarczy, żeby zabić lęk i nie mieć żadnych dziwnych objawów ubocznych. ale może dlatego, że ważę tylko 50kg i taka minimalna dawka już na mnie działa? oprócz tego biorę codziennie Cital (też po pół tabletki i też działa). ale bez xanaxu nie wychodzę z domu, a zwłaszcza do pracy. moja lekarka też mówi,że jak już Cital zacznie działać na dobre (biorę 3 tydzień dopiero), to odstawimy xanax. Mam nadzieję....
Wszystko w moim życiu jest dobre.... choć czasem tak trudno w to uwierzyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: xanax - jak z tego wyjść szukam pomocy

przez miko84 10 mar 2009, 07:52
Są leki które pomagają wyjść z uzależnienia benzodiazepinami, a które same nie mają działania uzależaniającego. Lekarz będzie wiedział co robić.
miko84

przez sebcio 10 mar 2009, 12:01
ANTY-XANAX, a mozesz powiedziec jak Twoja partnerka ma taka duza liczbe lekow???
Chodzi do 10 lekarzy na raz, czy tyle jej przepisuja???
sebcio

przez Molko 10 mar 2009, 18:51
miko84 napisał(a):Są leki które pomagają wyjść z uzależnienia benzodiazepinami, a które same nie mają działania uzależaniającego. Lekarz będzie wiedział co robić.

UFF bo kurde już sie przestraszyłam! Biorę Xanax od niedawna (3tyg) i teraz czytam takie historie to aż się zastanowiłam czy dobrze robię , no ale naprawdę w końcu coś na mnie działa nie od razu bo poprawę zauważyłam dopiero po 2 tygodniach.Biorę połówkę 0,5 Xanax sr na dobę.Myślicie że trudno będzie mi to odstawić???
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez sebcio 10 mar 2009, 21:52
Molko, mysle ze nie, bo 0.5 na dobe to mala dawla
sebcio

przez miko84 10 mar 2009, 22:02
Ja też brałem 0,5 mg na dobę - miesiąc. Objawy odstawienne miałem pare dni. Dobrze jest mieć wtedy pod ręką jakiś inny lek uspokajający.
miko84

Re: Afobam

przez nikoleczka1987 10 mar 2009, 22:37
Mi dziś go przepisano i po tym co tu przeczytalm zastanawiam się czy w ogole zacząć go brac mam brac pol tabletki rano i pol wieczorem
Biegam, skaczę, latam, pływam,
W tańcu w ruchu wypoczywam

przez namiestnik 10 mar 2009, 23:02
Bierz jak musisz. A najpierw weź raz na próbę. Jeżeli czujesz, że nie musisz to nie ma sensu brać. Alprazolam (czyli substancja zawarta w Afobamie) w sumie niespecjalnie leczy. Bardziej pomaga przetrwać ciężkie chwile.

przez Molko 11 mar 2009, 02:39
sebcio napisał(a):Molko, mysle ze nie, bo 0.5 na dobe to mala dawla

No ja też tak myślę bo to chyba jest najmniejsza no nie??
Co prawda mam za jakiś czas brać pół rano pół wieczorem.. no ale chyba dopóki nie przekraczam dawki jaką każe mi brać lekarz to chyba nie mam powodu do niepokoju?Ja to jestem taka pacjentka że nie wezmę za nic w świecie nic bez wiedzy lekarza czy konsultacji no i zawsze tylko tyle ile trzeba.Pamiętam że zanim mi to psychiatra przepisał zadał mi pytanie "Jaką jest Pani pacjentką?Czy jeśli ja napiszę pól tabletki dziennie będzie Pani brała pół czy całą?" Odpowiedziałam że przecież z moimi atakami "umierania" to ja się boję tabletek więc wezmę tylko po pół..
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez miko84 11 mar 2009, 20:42
Xanax i wszystkie benzo mają to do siebie, że kuszą by wziąść więcej gdy ma się gorszy dzień, ale to jak uciekanie w alkohol. Zasada jest prosta: jak nie trzeba to nie brać,a jak już brać to najmniejszą możliwą dawkę i przez jak najkrótszy czas.
miko84

przez fobia 12 mar 2009, 01:09
no nestety xanax silnie uzaleznia, tez mialam z tym lekki problem. odstwialam stopniowo ograniczajac dawke co 0,25 (taka jest najmniejsza tabletka tego leku), nie bylo latwo, teraz biore tylko jak potrzebuje

przez Margaryna9 13 mar 2009, 20:22
Mogłem sie uzalerznic po 6 miesiacach brania afobamu ?
Wlasnie odfstawiam ten syf stopniowo i mam strasznie nasilona nerwice boje sie ze to cos innego nie zwiazanego z afobamem.
Czy po tak krotkim czasie brania moglem sie uzalerznic ?
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Sortuj wg