ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez lufa1272 14 lut 2009, 23:48
spox!

przez Margaryna9 27 lut 2009, 18:14
Jestem w trakcie odstawiania xanaxu zmniejszyłem sobie dawke o 1 mg i mam dziwne zaburzenia równowagi czuje jak by mnie ktos pchał mimo że chodze prosto bo robiłem test na płytce. Zastanawia mnie fakt ze nawte jak wezme xanax to te objawy nie znikaja. Czy to moze byc cos innegio
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Zomiren

przez Aniula Czarnula 27 lut 2009, 20:50
Witam.Ja znowu mam przepisany Zomiren i bede go łaczyc z Velaxinem.Zobaczymy co z tego wyniknie??Mam nadzieje,ze lęku pozbede sie raz na zawsze,bo ilez mozna probowac leków??Wiem,ze Zomiren to rewelacja,a co do tego drugiego to go nie znam.Pozdrawiam, :D
Dobro zawsze wraca....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lufa1272 27 lut 2009, 22:23
A ile brałeś i ile teraz bierzesz? Czemu zmniejszyłeś o 1 mg, lepiej było co tydzień schodzić 0.5 mg. Lepiej dłużej, ale łagodniej.

[*EDIT*]

Miałem takie objawy przy odstawianiu, po jakimś miesiącu od odstawienia minęły.

Re: Afobam

przez carlos 03 mar 2009, 18:36
Właśnie odstawiam afobam po 8 miesięcznym braniu. No cóż, chyba czuje się trochę zmulony.

przez harma 07 mar 2009, 00:21
Ja biorę od 3 tyg. Mało, bo 3 razy dziennie po 0,25. Na razie psychiatra chciał mi go zmienić na Atarax, ale po ataraxie chodziłam do tyłu dosłownie, spać mi się strasznie chciało. Za to działanie Xanaxu mogę porównać do słońca, które rozpędza ciemne chmury na niebie przez co staje się ono błękitne (chodzi o moje myśli). Jak dla mnie jest świetny. Szkoda tylko, że będę musiała go kiedyś odstawić. :)

przez Korba 07 mar 2009, 00:33
Niestety, z xanaxu można sobie uczynić dobrego przyjaciela i wtedy pojawia się problem. Ja ostatnio powiedziałam mojej terapeutce, że chcę zacząć schodzić z leków (sama nie wiem, czy podołam), ale nie poparła mojego pomysłu. A ja mam od nich dziury z mózgu :/
Korba

przez harma 07 mar 2009, 11:45
Korba : a jak długo go bierzesz i w jakich dawkach? Moja lekarka bardzo szybko chce odstawić mi xanax, ale ja czuję się tylko z nim pewnie, zapewne dlatego, że tylko on robi mi ten 'błękit' w głowie... chociaż zastanawiam się czy gdybym wzięło placebo o nazwie xanax... podejrzewam, że skutek byłby taki sam... o ile bym nie wiedziała, że to placebo ;)

przez RafQ 07 mar 2009, 12:16
Żadne placebo nie może sie równać z Xanax-em.
Dobrze zazywać nieregularnie np. co 2-gi albo 3-ci dzień albo po 1-2 tyg zazywania codziennie robić tydzień przerwy.Dzięki temu nie wzrasta tolerancja i ryzyko uzależnienia jest niewielkie.
RafQ

xanax - jak z tego wyjść szukam pomocy

przez ANTY-XANAX 07 mar 2009, 12:34
witam
jestem partnerem (coś jak maż ale bez papieru z urzędu stanu cywilnego
) kobiety która ma już jedno dziecko zero probelmów finansowych zawodowych itd i która pomimo pracy dającej jej zadowolenie , partnera który ja kocha udanego życia intymnego
od kilkunastu lat bierze XANAX
Brała gdy ja poznałem kilka lat temu
na początku naszego związku brała 1-2 dziennie teraz nawet potrafi 8 czasami miedzy nami z tego względu pojawiają się problemy ale odpuszczam bo to i tak nie daje żadnych zmian
7 lat przekonywałem ja do lotu samolotem udało się w końcu
bardzo różne zachwiania samopoczucia leki płacz itd itp

jak mam jej pomoc
proszę o poważne odpowiedzi
napisałem tak krótko bo już czasami wydaje mi się że tak będzie do końca moich dni

Re: xanax - jak z tego wyjść szukam pomocy

przez linka 07 mar 2009, 15:22
Należy iść z nią do psychiatry i do psychologa - ona jest poprostu uzależniona....w ogóle jaki lekarz przy zdrowych zmysłach pozwala jej brać xanax tyle lat i tego nie kontroluje?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ANTY-XANAX 07 mar 2009, 20:03
dziękuje ci za odpowiedz
ale najgorsze jest to ze ona odwiedza lekarzy ale żaden z nich tak mi mówi nie jest
w stanie jej pomóc najgorsze w tym jest to że ona uważa że żaden z nich nie jest w stanie ją zrozumieć
ta droga jest ciężka próbuje wszystkiego i nadal będę próbował
ale chyba potrzebuje pomocy lub wskazówki
jak to zrobić

przez spinoza1988 08 mar 2009, 01:18
powinna odstawiac xanax stopniowo, w zaleznosci w jak duzej dawce go brala. stopniowo, po okolo 0,5 / 0,25 mg co tydzien, stopniowo zastepujac innym lekiem ktory moze zmniejszyc objawy. niestety nie da sie zapobiec kilkumiesiecznej katordze z ktora jest zwiazane z odstawieniem xanaxu. zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

przez Walczacy 08 mar 2009, 17:44
Witam.

To co poniektorzy pisza w tym watku mnie poprostu przeraza, tak jak gdyby Xanax to byl ciukierek ktorego mozna do woli spozywac.
Xanax to dobry lek ale tylko i wylacznie do stosowania przez chwile. Nie mozna go uzywac przez dluzszy czas, poniewaz jest silnie uzalezniajacy i powoduje wiecej szkod niz pozytku. Jesli mamy problemy to z pewnoscia Xanax ich nie rozwiaze, wytlumi tylko na jakis czas. Jesli ktos pisze ze lekarz faszeruje go tym lekiem(lub pochodnym) przez dluzszy czas to powiem tyle, nalezy jak najszybciej zmienic lekarza. Kluczem do sukcesu jest psychoterapia (moze byc wspomagana antydepresantami) i praca nad samym soba.

Pozdrawiam Wszystkich
Walczacy ze Slabosciami

Sortuj wg