ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Zomiren

przez zamknietywsobie 26 lis 2008, 01:45
Chciałbym powiedzieć że ten lek został już wycofany ze sprzedaży. Brałem go ponad rok. Na sam koniec konczylem juz dawką 1mg przed snem i bylo wszystko ok. Zastąpiłem go lekiem o nazwie Afobam i też dobrze działa. ;)

przez suzak29 26 lis 2008, 09:24
WITAJCIE
Zomiren jeszcze jest w sprzedazy,ale ma zajebiste skutki uboczne,uwazajcie na ten lek podnosi tez cisnienie...
zamknietywsobie,
Afobam wcale nie jest lepszy od zomiren bo 100 razy szybciej uzaleznia..
pozdrawiam
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez namiestnik 26 lis 2008, 10:50
Afobam i Zomiren to jest to samo!
Zomiren jest w sprzedaży, ale
1. Apteki niechętnie go wydają bo jest tani.
2. Często go nie ma w hurtowni.

Niewiele droższy jest Alprox.

Wszystkie te leki silnie uzależniają i szybko rośnie tolerancja na nie (wymagają coraz większych dawek).

Są raczej do brania doraźnego niż na stałe. Maskują objawy nerwicy, działają lekko antydepresyjnie.

Uważajcie na te leki - bo one naprawdę uzależniają. Nie po pierwszej paczce - ale po kilku już mogą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 26 lis 2008, 11:21
fakt temn lek bardzo uzaleznia- niestety przekonalam sie o tym na wlasnej skorze.
a namiestnik ma racje afobam i zomiren to to samo ( xanax tez).
A leku ciagle brakuje w hurtowniach

Re: Afobam

przez Lariana 26 lis 2008, 14:16
Mi powiedziała lekarka że mam go brać w czasie napadów lęku ale nie jakoś codziennie .. po prostu od czasu do czasu. Sama nie wiem czy go w ogóle kupować.. W sumie to już nie mam takich napadów ,więc..
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez namiestnik 26 lis 2008, 19:56
Wiesz - on trwały jest - może warto kupić i trzymać na wszelki wypadek. Jak byś miała jakiś większy atak to wziąć tyle co doktor kazała. Wolałbym by Cię to nigdy nie spotkało - ale w razie czego będziesz mieć pod ręką.

przez mefiboszet 27 lis 2008, 10:16
Niestety, mam to samo spostrzeżenie odnośnie braku leku w aptekach i hurtowniach. Xanax jest na zawołanie, bo jest ponad 2 razy droższy. Skończyło się na Afobamie, który jest chociaż trochę tańszy niż Xanax. Na mnie działa rewelacyjnie (jak każdy lek oparty na alprazolamie) ale wiadomo, że uzależnia, więc stosuję bardzo rzadko (średnio 2-3 razy na miesiąc) , w wyjątkowo nerwowych sytuacjach. W wypadku dni o których wiem, że będą pełne nerwów, biorę Promazin, a na codzień wystarcza Mirtor, który działa długofalowo na uspokojenie.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez mr.perfect 27 lis 2008, 19:22
Jak dla mnie afobam czyli (xanax,alprazolam) to lek przede wszsytkim przeciw lękowy a uspokaja i usypia jedynie minimalnie.Na uspokojenie i przeciw drgawką polecam relanium czyli (diazepam) lub tranxene czyli (klorazepat,cloranxen) a senność to nie zadanie relanium lecz jego skutek uboczny który może a nie musi wystąpić bo mnie relanium np. pobudza,wcale po nim nie śpię.Minusem jest to że relanium może pozostawać we krwi nawet 4 doby a afobam 0d 6-12h.Czytałem nawet ze do 3-ch godzin i dlatego uzależnia o wiele bardziej niż (relanium)
A alkohol.No cóż zdarzało mi sie popijać wszystkie te leki nim i nic mi sie nie działo oczywiście zależy jaka dawka leku i ile alkoholu.Do alkoholu nie polecam jedynie antikolu bo kończy sie bardzo często zejściem śmiertelnym.

przez dzAstina85 28 lis 2008, 16:16
Witam.

Mam pytanie.

Byłam dziś u lekarza internisty z pewnym problemem.A mianowicie,że nie śpię praktycznie od dwóch miesięcy,a jak śpię to dwie-trzy godziny i dochodzą do tego koszmary.Lekarz przepisał ma właśnie Afobam, leku nie wykupiłam,chciałam najpierw sprawdzić cóż to jest. I nigdzie nie doszukałam się informacji ,że jest to lek wspomagający zasypianie. I nie wiem czy po prostu nie znalazłam, czy lekarz popełnił błąd.Możecie mi coś na ten temat powiedzieć?

przez namiestnik 28 lis 2008, 18:54
Zależy co jest problemem w zasypianiu. Afobam sam z siebie działa nieco usypiająco. Poza tym mocno usuwa lęki - więc jeżeli to one są problemem to może pomóc.

Niestety jest też i gorsza strona medalu. Jest uzależniający. Branie go każdego dnia na noc niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem.

Re:

przez RafQ 11 gru 2008, 17:45
anoolka napisał(a):[ Dodano: Wto Cze 20, 2006 10:30 pm ]
nie wiem, co dust mial na mysli, piszac o dawce 50 mg (!), to raczej niemozliwe, moze mial na mysli 0,5, 50 mg by Cie kotku zabiło, lepiej nie probowac, serialnie,to jak 50 łyknietych pigulek po 1mg kazda.
Przypuszczalny odjazd na zawsze na łono Abrahama.

Takie sprostowanie do mojego postu sprzed ponad dwóch lat,jak jeszcze pisałem pod starym nickiem (Dust) ;).
Zażywałem oczywiście dawkę 0.5 mg a nie jak napisałem omyłkowo 50mg.
Teraz też zażywam alprazolam ale pod inną postacią (Alprox) ale to identyczne leki.

Pozdr.
RafQ

przez Aniula Czarnula 13 gru 2008, 23:37
Zomiren jak dla mnie to rewelacja :lol: Postawil mnie w dosc szybkim czasie na nogi.Niestety po 8 miesiacach kazano mi go odstawic.Od tamtej pory minely ponad 2 lata.Eksperymentowano na mnie z roznymi lekami,tragedia.wreszcie zmienilam lekarza i biore nadal zomiren w najmniejszej dawce razem z innym lekiem i jak narazie just ok :D Jak dla mnie jest to dobry lek na lęki...i usmiech na twarzy..
Dobro zawsze wraca....

przez RafQ 14 gru 2008, 10:24
A w jakich dawkach go zażywałaś i zażywasz teraz jeżeli można spytać?I jak przeszłaś przez odstawianie leku?

Pozdrawiam!
RafQ

przez Aniula Czarnula 14 gru 2008, 11:56
Witaj RafQ :D Jak go brałam wcześniej zaczynałam od 0.25 mg raz dziennie rano.Pożniej stopniowo mi podwyższano do 0.5mg 2 razy dziennie.A po 2 miesiącach brałam 1mg 2 razy dziennie :D .Czułam się świetnie po nim,a z racji tego,że podobno on uzależnia po 8 miesiącach musiałam go odstawić.Nie miałam z tym problemu.Stopniowo go odstawiałam zmniejszając dawki.Lekarz dawał mi 3 miesiące na odstawienie,a ja odstawiłam go w 1 miesiąc.teraz biorę raz dziennie 0.25mg na przemian z Miklarem :D i jak narazie jest ok.Pozdrawiam :mrgreen:
Dobro zawsze wraca....

Sortuj wg