ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Afobam

przez Misiek 30 sie 2008, 15:43
Na mnie działa... Co prawda nie zarzywam go regularnie tylko według zaleceń lekarza, gdy czuje że zaraz nadejdzie atak paniki. I pomaga... :smile:

Re: Afobam

przez Wera 31 sie 2008, 20:53
a ja niestey zazywam Afobam mam takie piski, szumy w głowie, że można oszaleć na pewno sie uzaleznie ale nie daję rady z tymi szumami i piskami. Wprawidzie Afobam za bardzo je nie wycisza ale układ nerwowy tak mi nie dokucza na razie biorę 2x0,25 ale już było że brałam mniej, pozdrawiam

Szybkie odstawianie Xanaxu, ew. detox szpitalny. HELP!!!

przez lufa9999 23 wrz 2008, 17:52
Witam wszystkich!
Biorę Xanax od 7-miu lat, od kilku miesięcy po 6 mg dziennie! Oprócz tego leczę się na depresję i biorę Anafranil 150 mg oraz na noc 30 mg Lerivonu.
Wczoraj byłem u nowego psychiatry (poprzedni "psychiatra" stwierdził, że mogę wszystko odstawić jednego dnia i skończyło się zapaścią) i ustawił mi system odstawienia Xanaxu:
co trzy dni mam schodzić po 1 mg dziennie, a jako substytut mam dodawać 15 mg Lerivonu. I tak dalej - 1 mg mniej - 15 mg Lerivonu więcej.
Na moje sugestie, że może za duża dawka schodzenia i za szybko odpowiedział że Lerivon mnie wyciszy i mam szanse odstawić. Jeśli nie, to detox w szpitalu psychiatrycznym.
Boję się, że nie podołam samemu i zacząłem już wstępnie załatwiać detox (umówiłem się z ordynator detoxu, że jak nie odstawięXanaxu w domu to ruszamy z detoxem).
Co Wy o tym myślicie?
Czy ktoś wie, jak wygląda detox? Wiem tylko że na kilka tygodni zamykają mnie w szpitalu, ordynator nie chciała nic więcej przez telefon powiedzieć....
Boję się czegoś, czego nie znam i tak właśnie jest w przypadku tego detoxu... W necie znalazłem kilka marnych opisów, ale dla narkomanów-heroinistów. Piszą jak kombinują, żeby zaćpać na detoxie i takie tam bzdury.
Podobno Xanax jeszcze trudniej odstawić od heroiny...
Może ktoś z Was miał kontakt z detoxem przy benzodiazepinach i wie jak to wygląda?
BTW, Detox będzie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Sobieskiego.

Z góry dzięki za jakieś odpowiedzi.

Pozdrawiam!
Paweł

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Szybkie odstawianie Xanaxu, ew. detox szpitalny. HELP!!!

przez sebcio 23 wrz 2008, 18:01
Nie jestem specjalista ale:
jesli bierzesz 6mg dziennie to strasznie duza dawka, taka dawka jest zalecana wyjatkowo w celu zachamowania strasznie duzego leku w jakiejs sytuacji skrajnej, a Ty to zasuwasz ciagle
Oprocz tego wydaje mi sie ze schodzenie o 1mg co 3 dni to za szybko przy tak dlugotrwalym braniu
sebcio

Re: Szybkie odstawianie Xanaxu, ew. detox szpitalny. HELP!!!

przez lufa9999 23 wrz 2008, 19:42
Hehe, jakieś pięć lat temu był kilkumiesięczny okres, gdzie brałem po 12 mg dziennie :roll: !!!
Ale fakt, może okarzę się mądrzejszy od lekarza i będę odstawiał po 0.5 mg, a nie po całym...

---- EDIT ----

No, na razie nie jest tak źle :).
Odstawiłem już 1.5 mg. Odstawiam 0.5 mg co trzy dni. W niedzielę kolejne 0.5. Na razie nie czuję się gorzej, zwiększam Lerivon 15 mg na 1 mg Xanaxu.
Zobaczymy co będzie dalej. Boję się końcówki odstawiania, wydaje mi się, że wtedy będzie najtrudniej...

---- EDIT ----

No, na razie nie jest tak źle :).
Odstawiłem już 1.5 mg. Odstawiam 0.5 mg co trzy dni. W niedzielę kolejne 0.5. Na razie nie czuję się gorzej, zwiększam Lerivon 15 mg na 1 mg Xanaxu.
Zobaczymy co będzie dalej. Boję się końcówki odstawiania, wydaje mi się, że wtedy będzie najtrudniej...

---- EDIT ----

Jestem już na 1.5 mg! Na razie spoko mi to idzie :D . Jestem dobrej myśli, że niedługo odstawię wszystko i pójdę na terapię!
Pozdrawiam!

Paweł

Re: Xanax

przez Szeida 02 paź 2008, 22:38
To bardzo silnie uzależniający lek, do stosowania doraźnie i napewno nie dłużej niż kilka tygodni... ja chodziłam po nim po ścianach, totalne otępienie :/
Ale wiem, że wielu osobom bardzo służy.

Re: Zomiren

przez namiestnik 13 paź 2008, 10:01
Szukam i szukam i nie mogę znaleźć nigdzie Zomirenu. Mówią, że ponoć nie ma w hurtowniach i proponują droższe odpowiedniki. Czy też macie kłopoty z jego kupnem?

Re: Alprox

przez namiestnik 13 paź 2008, 11:15
Sorry za może głupie pytanie - czy Alprox jest w blistrach czy w fiolce?

Re: Alprox

przez gusia 13 paź 2008, 12:27
Ostatnio we fiolce ;)
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez Misiek 16 paź 2008, 11:34
Mam zarzywać Zomiren doraźnie... Mam nadzieje że będzie ok..

przez namiestnik 16 paź 2008, 16:26
Obu nie za często Misiek! :)

przez Misiek 16 paź 2008, 19:43
namiestnik, wiem wiem... Narazie zarzyłem jedną bo miałem jakiś gorszy moment poza domem... i muszę powiedzieć że super działa.. lepiej nawet od afobamu, który miałem wcześniej... :smile:

przez namiestnik 16 paź 2008, 20:57
Misiek - może masz większą dawkę albo się zasugerowałeś. Zomiren i Afobam to jest dokładnie ten sam lek. Inni producenci tylko. Zomiren jest tańszy. Co nie znaczy, że gorszy. Tylko ja właśnie długo go szukałem bo się apteki wzięły i same droższe odpowiedniki proponowały.

Tak swoją drogą jak ktoś ma receptę na Xanax albo Afobam to można na nią spokojnie kupić Zomiren albo Alprox które działają identycznie a są dużo tańsze.

przez Misiek 22 paź 2008, 11:01
namiestnik, masz rację... działa jak afobam... i dobrze :smile:

Sortuj wg