ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Co zamiast afobamu ?

przez sole 16 cze 2008, 08:16
Witam wszystkich serdecznie i proszę o poradę.Moja mama 76 lat od roku zażywa zoloft i afobam.Wcześniejsze leki nie były zbyt skuteczne,więc szukaliśmy innych rozwiązań i te dwa okazały sie trafione.Prze ten ostatni rok mama czuła się dobrze-wyciszona a co za tym idzie spokojna.Afobam od początku brania zadziałał i nie dał żadnych skutków ubocznych.Dwa tygodnie temu coś się zmieniło-brak apetytu,skurcz w żołądku,brak koncentracji.Diagnoza lekarza -afobam przestał działać.Lekarz postanowił zmienić lek i przepisał Xanax XR w dawce 1 tabletka rano.Niestety tego leku mama nie może brać skutki uboczne nie do wytrzymania.Na pewno dużo z Was ma doświadczenie w przyjmowaniu leków na nerwicę,więc proszę napiszcie które laki dobrze działają i dają jak najmniej skutków ubocznych.Na pewno co organizm inaczej reaguje,ale jest może taki lek który u większości został dobrze przyjęty.Lekarz mojej mamy jest otwarty na różne propozycje,a ponieważ dzisiaj mamy wizytę,mogłabym coś zaproponować.

Re: Co zamiast afobamu ?

przez mefiboszet 19 cze 2008, 08:59
Afobam i Xanax to jedna i ta sama substancja czynna.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Re: Zomiren

przez mefiboszet 19 cze 2008, 09:27
Zomiren - najtańszy lek zawierający alprazolam. Niestety, od samego początku mam zbyt dużą tolerancję na alprazolam - 1 mg to dla mnie absolutne minimum juz od pierwszej tabletki. Wiadomo, że potem szybko rośnie tolerancja, dlatego wolę męczyć się z neuroleptykiem jako uspokajaczem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sole 19 cze 2008, 11:44
Tak wiem,ale niestety organizm zareagował na niego zupełnie inaczej niż na afobam.Niby to samo, a jednak nie.

przez mefiboszet 19 cze 2008, 11:50
Z tego co piszesz, mam już na Afobam źle zareagowała, a Xanax tylko to pogłębił. Może to po prostu reakcja na alprazolam i trzeba go zamienić innym benzo, np. popularnym diazepamem (Relanium)? Ja na Relanium reaguję lepiej niż na alprazolam - ale chcąc uniknąć uzależnienia lekarka zaproponowała mi przepisywany przy niepokoju ludziom starszym Promazin. Ale to neuroleptyk, nawet w najmniejszej dawce silnie daje w głowę, dlatego Twoja mam mogłaby czuć się po nim bardzo otumaniona. Niemniej spróbować można a jednocześnie stopniowo redukować benzodiazepiny.

przez sole 19 cze 2008, 12:35
Dzięki za podpowiedz.Porozmawiam z lekarzem,mamy taką Panią doktor która chętnie wszystkiego wysłuchuje od pacjenta i nie obraża się jak ktoś coś podpowiada.Dla mnie takie informacje są bardzo ważne, bo ja kompletnie na tym się nie znam,na szczęście nie mam jeszcze problemów depresyjno-nerwicowych,ale nie wiadomo co może człowieka jeszcze w życiu spotkać.

przez mefiboszet 19 cze 2008, 12:59
Nie ma sprawy ;) Ideałem jest oczywiście dobrać taki antydepresant, który sam w sobie zredukuje lęki, niepokój itd. Z tego, co wyczytałem o Zolofcie, to sertralina ma właśnie profil przeciwlękowy. Ale jeżeli sama nie wystarcza, to albo trzeba się wspomagać benzo (wiadomo: możliwość uzależnienia, wzrost tolerancji) albo próbować drugi uspokajający antydepresant (np. Mirtazapina), albo pakować neuroleptyk (np. Promazin).

Re: Zomiren

przez Moniunia27 20 cze 2008, 15:35
Mi dzisiaj psychiatra zapisala zomiren ,bo powiedzialam, ze mam straszne leki i ,ze chce cos na uspokojenie.pierwszy raz ten lek bede zazywac.mam pytanko czy po nim sie tyje?
Tak to zazywam abilify od miesica ,ale chcialam cos doatkowo jeszcze na uspokojenie.

xanax i coaxil a problemy dermatologiczne

przez Darek1 28 cze 2008, 14:46
Czy po zażywaniu xanaxu i coaxilu mogą wystąpic problemy ze skóra? Zaczerwienienie, opuchnięta twarz itp.
W ulotce nic o tym nie wspominano.

Re: xanax i coaxil a problemy dermatologiczne

przez adelkowska 01 lip 2008, 23:45
Jeśli wystąpiło to u Ciebie to znaczy że możesz mieć alergię na jakiś składnik leku. Pewnie że możesz to mieć od tych leków, uczulenia można dostać dosłownie po wszystkim.

Re: xanax i coaxil a problemy dermatologiczne

przez Morgana69 02 lip 2008, 10:19
Ja biorę coaxil, ale na razie nie zaobserwowałam podobnych objawów. Jeśli u Ciebie wystąpiły problemy skórne, to może faktycznie masz uczulenie na jakiś składnik leku, albo po prostu coś kwitnie na dworze i stąd problemy. Radzę skontaktować się z lekarzem.

Re: Afobam

przez mała3320 05 lip 2008, 16:04
Witam:) jestem tu nowa,bo juz nie wiem co mam robić :(
Brałam Afobam przez 2miesiące (2x1/2 tabl.).Czułam się świetnie,więc lekarz zmniejszył mi dawkę o połowę i się zaczęło.Wróciły koszmarne ataki:kołatanie serca,duszności,biegunki itp i przy tym ten okropny lęk (znacie go pewnie dobrze).Znowu zwiększenie dawki,ale bez rezultatu - tak jakby nagle przestał na mnie działać.Lekarz zamienił mi więc Afobam na Coaxil.Biore go dopiero 3 dzień,ale jest coraz gorzej: ataki codziennie (już 13 dzień)i doszły nowe objawy.
Czy to jest przyczyna słabego (w porównaniu z Afobamem) Coaxilu ??? Czy to objawy odstawienne Afobamu ???
Napiszcie prosze jakie mieliscie objawy odstawienne bo ja czuję sie koszmarnie.

przez mała3320 06 lip 2008, 11:00
A czy w takiej sytuacji można sobie jakoś pomóc przetrwać ten okres odstawienny i ile on może trwać??? czy w czasie ataku mogę brać cos co go zatrzyma???

przez antychemikal 06 lip 2008, 12:00
Jelsi chodzi o oxazepam , to nie powiedzialbym ze to sa slabe benzodiazepiny :/ oxazepam jest jednym z najbardziej ktory uzaleznia , podobnie jak Valium (relanium) Lorazepam (Temesta) ..wszystko bardzo silnie uzalezniajace prochy , zreszta jak wsyzstkei tego typu konczace sie na zepam .
A jak w jednym ze szpitali w Polsce powiedziano mi podajac syrop
o nazwie hydroxyzyna , tlumazcac ze ze to lek ziolowy to sie poprostu zalamalem :]
Tranqualizer uzalezniajacy nazywa sie lekiem zilowym :/ tragedia

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany

Sortuj wg