ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Saliach 11 sty 2008, 23:31
Afobam przepisał mi lekarz pierwszego kontaktu jak powiedzialam ze mam problemy i chcialam cos na uspokojenie.. Kazal mi tez isc do psychologa.
Brałam go tylko jak bylam zdenerwowana.... i czułam się okropnie, zmęczona, półprzytomna, śpiąca, ale zasnąć było mi ciężko..
Chociaż podobne działanie mają na mnie niektóre uspokajające leki ziołowe jak za dużo na raz wezme, więc możliwe że to mój organizm inaczej je toleruje.
Podziwiam lasu głębie ciemną, lecz nim zapadnę w otchłań senną, obietnic wiele do spełnienia, a długa droga wciąż przede mną....

przez viviana 12 sty 2008, 00:29
Brałam Afobam kilka razy podczas ataków i przyznam, że podziałał . Unikam jednak tego leku , bo uzależnia , a ja boję się uzależnień ...
"Normalność jest linoskoczkiem nad odchłanią anormalności"

przez Fiolka 12 sty 2008, 14:48
Mam małe pytanko: Alprox mnie uspokaja ale jednocześnie usypia, czy przy stosowaniu tego leku mogę pić kawę? Bo nie mam ochoty w zamian za spokój myśli płacić 12 godzinnym snem, chcę normalnie żyć i funkcjonować :///

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez katrin23za 13 sty 2008, 16:50
biore xanax 0.5 od m-ca.przeczytałam wiele postów na jego temat i chciałabym go odstawić.od dwóch dni łykam juz 0.25.nie chce go brać, czy ktoś wie ile jeszcze powinnam zmniejszając dawkę brać ten lek i kiedy już nie będę go musiała brać?

dodoam jeszcze że biorę rano biozetin tez.

przez vice versa 13 sty 2008, 20:59
katrin23za chyba lepiej spytać o to lekarza. Zna Ciebie i Twoją chorobę i najlepiej zaleci dawkowanie leku.

przez wajchowski 15 sty 2008, 00:16
Przy tak małych dawkach możesz odstawić z dnia na dzień. Do tego tak naprawdę dopiero zaczęłaś go brać.
"tam produkuje się czarne anioły
jeden we fraku, a drugi goły
trzeci ponury, czwarty wesoły
piąty jak trumna, a szósty umarł"

przez Jaśkowa 15 sty 2008, 01:15
katrin23za o tym czy powinnaś odstawić i jak leki powinien zadecydować lekarz a nie my na forum ;) skonsultuj się z nim nie rób nic na własną rękę :?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:19 am ]
wajchowski napisał(a):Przy tak małych dawkach możesz odstawić z dnia na dzień. Do tego tak naprawdę dopiero zaczęłaś go brać.

katrin23za bierze xanax od miesiąca dla jednego organizmu to będzie chwilka dla innego masa czasu uzależnienie to sprawa indywidualna nie ma co generalizować, jedna osoba odstawi z dnia na dzień i nic druga będzie miała silne lęki, stąd nasze wizyty u lekarzy a nie leczenie na forum to zbyt duża odpowiedzialność, w większości ulotek dotyczących tego typu leków jest wzmianka o myślach lub próbach samobójczych dlatego decyzję pozostawmy pacjentowi i specjaliście.
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez wajchowski 15 sty 2008, 07:30
W sumie masz rację, katrin23za w sumie to 0.25 to majmniejsza dawka oferowane w aptekach, ale zawsze mozna bawić się dalej i ciąć tabletki, na pół, na 1/4, na 1/8.

przez 1507 15 sty 2008, 11:53
ciąć na takie dawki to dieciom bo 0,25 to naprawde mało, chyba ze pierwszy raz wchodzisz w leki psycho to może na początku cos poczujesz ale potem to pikuś przyzwyczaisz sie
1507

przez katrin23za 15 sty 2008, 13:45
tak po raz pierwszy zaczęłam brać takie leki.dzisiaj wybieram się do lekarza.nie mogę tylko znieść tego ścisku głowy i jak przełykam ślinę to jak bym kamień miała w gardle.czy ktoś miał podobne objawy?

przez wajchowski 15 sty 2008, 18:35
Suchość to jest efekt uboczny wielu leków i jak już organizm się przyzwyczaja to powinno ustępować. Ale ja bym na twoim miejscu nie histeryzował, bo alpra stosuje się w jak najkrótszych terapiach. Gdyby lekarz od pół roku to przepisywał i zwiększał dawki (tolerancja) to można zacząć się zastanawiać czy oby to ma sens :idea:

przez depresantka17 19 sty 2008, 14:38
a ja... idę w poniedziałek do lekarza, błagam o receptę-udam że to swietny lek, pouśmiecham się, przyjde do domu i wezmę całą paczkę! wczoraj przez depresje zostawił mnie chłopak, po raz drugi, powiedział że do siebie nie pasujemy... gdy wrociłam do domu czekała na mnie awantura z mama... gdy siedzac zalana łzami powiedziałam że chce isc do psychologa, ze nienawidze siebie- wysmiala to raz drugi... to juz koniec, nie ma dla mnie ratunku... byłam dzis w przychodni ale byla zamknieta. W poniedziałek zrobie sobie prezent imieninowy-znikne z tego swiata
Realny świat dookoła nas? pełno iluzji i prawd... co jest czym zdecyduj sam...

przez jaaa 20 sty 2008, 13:21
czy xanax spowalnia prace serca jelsi sie denerwujemy i nam szybciej bije? czy 10 mg zadziala jak wezme poraz pierwszy?

przez vice versa 20 sty 2008, 21:12
jaaa nie szalej. Mam nadzieję, że Ci się palec na klawiaturze "omsknął" i nie zażyjesz za pierwszym razem 10 mg a 0,1 mg :). Ja na pierwszy raz, a potem w chwilach histerii i paniki brałam jednorazowo też 0,25mg czyli połówkę 0,5mg.

Sortuj wg