ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez fobik123 03 maja 2016, 10:04
Ja odnoszę wrażenie że antydepresanty zaburzają mi działanie benzodiazepin.1mg alpry słabiutko mi już na fs pomaga.A kiedy nie brałem żadnych leków to 1mg uwalało mnie nieźle.I to nie jest sprawa tolerancji,poprostu wiem że słabiej klepie.Muszę wzmacniać alpre baclofenem. :cry:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Grabarz666 03 maja 2016, 11:25
Mili89 napisał(a):Hej Kochani. Wzielam dzis xanax 0,25 przed sytuacja stresowa i pol godz po wzieciu go podczas tej sytuacji dalej mnie telepalo.dopiero po 2 godz poczulam sie lepiej, a po 4 totalnie mnie roZlozylo do spania i zasnelam budzac sie dopiero teraz. I wlasnje sie zorientowalam, ze mam xanax sr nie zwykly.
I stad moje pytanie - czy sr mogl nie zadzialac po tych 30 minutach stad moje nerwy? I czy to mozliww ze mogl mniw tak uspic po paru godz od wziecia?
Nie mam porównania bo nigdy zwyklwgo nie bralam. Bralam cloranxen.
Dzieki z gory za rady ;)

Obrazek

przez Mili89 03 maja 2016, 11:42
Grabarz666, nic z tego nie rozumiem :D

-- 03 maja 2016, 11:45 --

buszujacywtrawie, to dlatego w sytuacji stresowej dalej mnie telepalo i to Jeszcze bardziej bo sobie myslalam ze to jakaś choroba skoro po xanaxie nadal tak mam. Krecilo mi sie w glowie myslalam ze upadne- tak mam w sklepacg urzedach a wczoraj z Cora w szpitalu bylam na Przeswietleniu nogi i mialam wrazenie ze zwariuje tak mi serce tam lomotalo.za to jak wrocilam do domu to tak mnie zmoglo ze poszlam spać...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez HoyaBella 16 maja 2016, 14:33
pytanie jest takie: kto ma taki Xanax ?
Obrazek

Obrazek

mam jedno pudełko takiego - jest czynny do maja tego roku i te tabsy mi się podejrzanie łatwo kruszą :shock:
dosłownie jak je wyciskam z blistra to już pękają mi na pół ------- czyli co, już tabs się rozpada, bo już jest starociem = nie brać?

to normalne jest? :?

przez mala51 19 maja 2016, 16:51
Ostzegam przed alrazolamem!

-- 19 maja 2016, 16:54 --

Ostrzegam przed alprozolamem nie bierzcie tego

-- 19 maja 2016, 16:57 --

Nie bierzcie alroxu to najgorszy oglupiacz. Uzaleznia niesamowicie a nerwicy nie leczy. Lepiej wybrac sie do psychiatry sa nowej genetacji lekj nieuzalezniajace jak aescin fluanxol

przez Grabarz666 19 maja 2016, 17:36
mala51 napisał(a):...sa nowej genetacji lekj nieuzalezniajace jak aescin fluanxol

Chyba Asertin, a stosowanie przez lekarzy neurolepów (fluxanol) w depresji i zaburzeniach lękowych powinno być surowo karane.

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 17:58
mala51 napisał(a):Ostzegam przed alrazolamem!

-- 19 maja 2016, 16:54 --

Ostrzegam przed alprozolamem nie bierzcie tego

-- 19 maja 2016, 16:57 --

Nie bierzcie alroxu to najgorszy oglupiacz. Uzaleznia niesamowicie a nerwicy nie leczy. Lepiej wybrac sie do psychiatry sa nowej genetacji lekj nieuzalezniajace jak aescin fluanxol

Taaaaak, dziękujemy za tę wiele wnoszącą opinię. Ale odwołam się do pewnej umiejętności którą niektórzy nabywają jeszcze przed pójściem do szkoły podstawowej- mianowicie umiejętności CZYTANIA. Praktycznie na każdej ulotce jakiejkolwiek benzodiazepiny znajduje się zbiór podstawowych informacji:
- lek jest wskazany do KRÓTKOTRWAŁEGO leczenia zaburzeń lękowych
- należy ustalić najmniejszą skuteczną dawkę i stosować leczenie najkrócej, jak to możliwe
- leczenie, włącznie z czasem obejmującym stopniowe zmniejszanie dawki NIE powinno trwać dłużej niż 8–12 tyg (w indywidualnych przypadkach można wydłużyć ten okres)
- stosowanie leku długotrwale lub w dużych dawkach, podobnie jak innych pochodnych benzodiazepiny, wiąże się z ryzykiem uzależnienia psychicznego i fizycznego; zachować szczególną ostrożność u pacjentów wykazujących skłonność do uzależnienia lub nadużywania alkoholu, narkotyków i leków

Jeżeli:
a) lekarz jest baranem, nie potrafi czytać i przepisuje komuś benzodiazepiny jak landrynki przez kilka lat, albo
b) pacjent jest baranem, bo wbrew zaleceniom lekarskim (albo za przyzwoleniem lekarza nie wykazując przy tym własnej inicjatywy) łyka to sobie jak cukierki;
to sprawa jest oczywista po czyjej stronie leży odpowiedzialność za zaistniały stan rzeczy- albo lekarza który jest konowałem i trzeba go wymienić na lepszy model albo pacjenta, którego trzeba wysłać na terapię uzależnień (bo na odwyk trzeba go posłać w obu przypadkach). Winowajcą nie jest lek, który sam w sobie jest Bogu ducha winien, tylko jego niewłaściwie użytkowanie. Tak samo gdy dochodzi mordu z użyciem noża to winny nie jest sam nóż czy też producent noży tylko człowiek, który tego noża użył w złym celu.

Grabarz666, Bez przesadyzmu. ;) Konkretnie te trzy neuroleptyki- tj. sulpiryd, amisulpryd i flupentiksol(Fluanxol) w niskich dawkach z uwagi na zwiększone powinowactwo do autoreceptorów dopaminowych uważam za bardzo pomocne przy zaburzeniach depresyjnych (e.g. amisulpryd[Deniban] w dawce 50mg we Włoszech zarejestrowany do leczenia dystymii/ depresji przewlekłej). Zasadność przepisywania innych neuroleptyków, czy to w monoterapii czy częściej jako augmentacja LPD, jest już bardziej wątpliwa (mimo, że wiele z nich posiada autoryzację FDA).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez mala51 19 maja 2016, 18:17
Przecież asertin nie uzależnia mogę go nie zjeść i nic mi nie jest . a alproxu jak kiedyś nie zjadłam myślałam że umre

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 18:20
To, że sertralina(Asertin) czy w ogóle leki z grupy SSRI nie wywołują uzależnienia fizycznego/psychicznego sensu stricto(!) wcale nie oznacza, że ich odstawianie to cud, miód i orzeszki, gdyż paradoksalnie również mogą wystąpić objawy zespołu abstynencyjnego(nie u każdego i w różnym natężeniu).
Polecam lekturę-
http://online.synapsis.pl/Problemy-z-to ... jnych.html
http://www.psychiatriapolska.pl/uploads ... 5_2007.pdf

Moderator/ R2 - D2

przez mirunia 19 maja 2016, 18:21
sa nowej genetacji lekj nieuzalezniajace jak aescin

mala51, aescin to ja brałam, jak nogę skręciłam :lol: :lol: a Ty na depresję polecasz? :lol:

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 18:25
mirunia napisał(a):
sa nowej genetacji lekj nieuzalezniajace jak aescin

mala51, aescin to ja brałam, jak nogę skręciłam :lol: :lol: a Ty na depresję polecasz? :lol:

Fakt. Aescin zawiera escynę która działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo przy urazach. Ale to akurat zwykła pomyłka. Kiedyś jednak spotkałem się z sytuacją (dokładnie nie pamiętam, więc będę nieco konfabulował), że nasz rodzimy lek pod nazwą handlową dajmy na to- "Jabolix Ultra" zawierał jakąś substancję stosowaną w internie/ chorobach wewnętrznych, a preparat dokładnie pod tą samą nazwą w USA- "Jabolix Ultra" zawierał zupełnie inna substancję stosowaną w psychiatrii. No ale takie sytuacje należą raczej do mega rzadkości. :pirate:

-- 19 maja 2016, o 18:29 --

HoyaBella, A to Ci się trafiła gratka, włoski Xanax. :P Pewnie lek był przechowywany w niewłaściwych warunkach (temperatura otoczenia, nasłonecznienie itp.), tym niemniej jeżeli exp. date. jeszcze nie minęła (a prawdopodobnie nawet gdyby minęła*) to nie powinno się wydarzyć nic strasznego jeśli je spożyjesz. Ale nie przykładam do tego swojej ręki, to już na własną odpowiedzialność.

*Słyszałem o osobach, które spożywały benzosy przeterminowane nawet 10 lat bez uszczerbku na zdrowiu i twierdziły, że "klepią" tak samo dobrze jak świeżutkie albo może nawet lepiej. Może z benzosami jest tak samo jak z winem i kobietami. No ale nie ma się czym chwalić i lepiej takich rzeczy samemu nie sprawdzać w praktyce.

Moderator/ R2 - D2

przez mala51 19 maja 2016, 18:37
Sory asertin . Uwolnilam sie od alptoxu i nerwicy

-- 19 maja 2016, 18:40 --

Nie kombinuj z zalatwianiem alproxu bo niedlugo skonczysz jak ja 10 tabletek jadlam . Teraz nienem wcale sama je pokonalam

-- 19 maja 2016, 18:41 --

Nie kombinuj z zalatwianiem alproxu bo niedlugo skonczysz jak ja 10 tabletek jadlam . Teraz nienem wcale sama je pokonalam

-- 19 maja 2016, 19:19 --

Nie lykajcie tego świństwa alproxu. Ja zaczynalam od 1 a skonczylam na 10ciu. Uwolnilam sie od tego dzięki Bogu sama . Uwolnilam sie od nerwicy.

przez Grabarz666 19 maja 2016, 19:22
Lord Kapucyn napisał(a):Grabarz666, Bez przesadyzmu. ;) Konkretnie te trzy neuroleptyki- tj. sulpiryd, amisulpryd i flupentiksol(Fluanxol) w niskich dawkach z uwagi na zwiększone powinowactwo do autoreceptorów dopaminowych uważam za bardzo pomocne przy zaburzeniach depresyjnych (e.g. amisulpryd[Deniban] w dawce 50mg we Włoszech zarejestrowany do leczenia dystymii/ depresji przewlekłej). Zasadność przepisywania innych neuroleptyków, czy to w monoterapii czy częściej jako augmentacja LPD, jest już bardziej wątpliwa (mimo, że wiele z nich posiada autoryzację FDA).

Masz rację, amisulpirydem i sulpirydem w małych dawkach można augmentować antydepresant, ale nadal jest to podwyższanie prolaktyny, nawet w tych małych dawkach neurolepa. Jeśli ktoś bierze parówkę i do tego neurolepa to mu współczuje, bo wackek uda się wtedy na wieczny odpoczynek :D Uważam, że do augmentacji antydepresantów są inne antydepresanty i agoniści dopaminy.
Mnie psychiatra leczył mnie z silnego lęku wolnopłynącego 75 mg chlorprotyksenu (z resztą bezskutecznie), co w połączeniu z 50 mg fluwoksaminy dało kastrację jak u trynkiewicza, pomijam nawet potężny EPS (Extrapyramidal symptoms)...
Ostatnio edytowano 19 maja 2016, 19:29 przez Grabarz666, łącznie edytowano 1 raz

przez benzowiec84 19 maja 2016, 19:28
Grabarz666 napisał(a):
Lord Kapucyn napisał(a):Grabarz666, Bez przesadyzmu. ;) Konkretnie te trzy neuroleptyki- tj. sulpiryd, amisulpryd i flupentiksol(Fluanxol) w niskich dawkach z uwagi na zwiększone powinowactwo do autoreceptorów dopaminowych uważam za bardzo pomocne przy zaburzeniach depresyjnych (e.g. amisulpryd[Deniban] w dawce 50mg we Włoszech zarejestrowany do leczenia dystymii/ depresji przewlekłej). Zasadność przepisywania innych neuroleptyków, czy to w monoterapii czy częściej jako augmentacja LPD, jest już bardziej wątpliwa (mimo, że wiele z nich posiada autoryzację FDA).

Masz rację, amisulpirydem i sulpirydem w małych dawkach można augmentować antydepresant, ale nadal jest to podwyższanie prolaktyny, nawet w tych małych dawkach neurolepa. Jeśli ktoś bierze parówkę i do tego neurolepa to mu współczuje, bo wackek uda się wtedy na wieczny odpoczynek :D Uważam, że do augmentacji antydepresantów są inne antydepresanty i agoniści dopaminy.
Mnie psychiatra leczył z silnego lęku wolnopłynącego 75 mg chlorprotyksenu (z resztą bezskutecznie), co w połączeniu z 50 mg fluwoksaminy dało kastrację jak u trynkiewicza, pomijam nawet potężny EPS (Extrapyramidal symptoms)...

brago Grabarz masz pochwałe od benzusia

Sortuj wg