ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez oliwia1234 28 paź 2015, 19:06
Wzięłam dziś pierwszy raz w życiu Xanax. Biorę też 50mg sertraliny, która raczej w ogóle mi nie pomaga.

Po pół godziny od wzięcia xanaxu (0,25mg) poczułam jak lęki, stres i czarne scenariusze odchodzą w zapomnienie. Wróciła koncentracja, skupienie, chęć do działania. Nie poczułam absolutnie żadnego działania nasennego, nie byłam roztrzęsiona, nieskoordynowana, wręcz przeciwnie, poczułam się skoncentrowana, pewna siebie, jak dawniej.

Trochę mnie to trochę przeraziło.... :105:

przez Vengence 28 paź 2015, 19:11
oliwia1234 napisał(a):Wzięłam dziś pierwszy raz w życiu Xanax. Biorę też 50mg sertraliny, która raczej w ogóle mi nie pomaga.

Po pół godziny od wzięcia xanaxu (0,25mg) poczułam jak lęki, stres i czarne scenariusze odchodzą w zapomnienie. Wróciła koncentracja, skupienie, chęć do działania. Nie poczułam absolutnie żadnego działania nasennego, nie byłam roztrzęsiona, nieskoordynowana, wręcz przeciwnie, poczułam się skoncentrowana, pewna siebie, jak dawniej.

Ile czasu bierzesz sertraline ??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Wudezet 28 paź 2015, 19:14
na mnie też raczej xanax nie działą nasennie, bardziej rozluźniająco. To cieszę się, że działa. Tylko nie przesadzaj. Radziłbym stosować do 2-3 razy w tygodniu, z naciskiem na 2. Powodzenia!
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oliwia1234 28 paź 2015, 19:33
Wudezet, Xanax mam stosować doraźnie. Po dzisiejszym dniu wiem, że będę go stosowała najrzadziej jak tylko się da.

Vengence, od miesiąca biorę setaloft, najpierw 50mg (na początku było bardzo dobrze, po ok. 2 tygodniach - bardzo źle), później zwiększona dawka 100 mg, znowu to samo: początek ok, potem coraz gorzej (coraz większa dekoncentracja, roztrzęsienie, coraz większe mdłości, smutek). Mam wrażenie że mój organizm reaguje odwrotnie niż 'ustawa przewidziała'. Finalnie lekarz postanowił że schodzimy z Setaloftu na rzecz Eliceii, dlatego na razie zeszłam do 50 mg Setaloftu.

przez Vengence 28 paź 2015, 19:36
oliwia1234, Miesiąc to trochę mało, ale skoro lekarz tak zdecydował to niech tak będzie, życzę zdrówka.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez oliwia1234 28 paź 2015, 22:52
Mój lekarz mówi, że jeśli jest coraz gorzej, to nie ma sensu czekać. W każdym razie dzięki i wzajemnie :)

przez alu 28 paź 2015, 22:58
oliwia1234, a terapia? Bo wiesz, leki to nie wszystko :) Zdrówka!
alu

przez oliwia1234 29 paź 2015, 12:13
Tak jest :) jutro mam pierwsze spotkanie z terapeuta.

przez achino 30 paź 2015, 03:15
oliwia1234 napisał(a):Wzięłam dziś pierwszy raz w życiu Xanax. Biorę też 50mg sertraliny, która raczej w ogóle mi nie pomaga.

Tak, tak, każdy zaczyna od 0,25 a za kilka latek będzie trzeba wziąć 2 mg, by cokolwiek poczuć.

przez Ryfka 30 paź 2015, 09:08
Achino masz rację! Tak właśnie działają te narkotyki.

przez ala1983 30 paź 2015, 13:11
achino napisał(a):

Tak, tak, każdy zaczyna od 0,25 a za kilka latek będzie trzeba wziąć 2 mg, by cokolwiek poczuć.

Tak, pamietam to pierwsze cudowne uczucie, nie do opisania... a potem juz bylo tylko gorzej.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez achino 30 paź 2015, 19:24
Ja tez. Xanax pomogl przebrnąć przez studia, odbywac podroze zagraniczne, wychodzic na imprezy. A potem krok po kroku musialem uzywac go w kolejnych sytuacjach - wyjscia do dentysty, do lekarzy, do urzedow. Potem juz nawet na zakupy, a teraz codziennie, od razu po wstaniu z lozka. Nie stało się to natychmiast, ale w ciagu jakichs 3-4 latek.

przez Zibstar 01 lis 2015, 00:36
do dentysty jak najbardziej rozumiem, ale podróże zagraniczne? to samo imprezy.... co to za frajda odbierać 1/4 bodźców? nie lepiej walnąć sobie jakiegoś drina?

swoją drogą ja już od 10 latek, średnio 1 -2 razy w tygodniu po 0,75 mg

przez achino 02 lis 2015, 03:14
Aby dojechac za granice, najpierw trzeba przebrnac przez podroz, przez lotnisko, samolot - odprawy, procedury, tlumy ludzi. Noc przed wyjazdem tez jest stresujaca. Wszystko to napawa strachem i przerazeniem. Kiedys, gdy nie stosowalem jeszcze benzo, zdarzylo mi sie ( i to kilka razy) zrezygnowac w ostatniej chwili, mimo ze wszystko bylo juz oplacone. Ze stresu przed wyjazdem dostawalem biegunki, goraczki. No coz, normalny czlowiek tego nie zrozumie.

A co do imprezy, to najpierw trzeba dotrzec do sklepu i kupic alkohol, a to bez benzo jest straszna męką.

No i wreszcie teraz, gdy jestem juz uzalezniony, nie ma co mowic o zabawie czy wyjazdach bez benzo. Teraz to zostal mi chyba jedynie szpital psychiatryczny. Tam bede wypoczywal i sie bawil :/

-- 02 lis 2015, 08:17 --

Naczytałem się dzisiaj forumowego wątku o uzależnieniu od benzo i jestem przerażony. Doszedłem do dawki ok 1,25 mg alprazolamu codziennie. Nie umiem nawet powiedzieć, od kiedy tyle biore, bo przecież ten problem narasta od wielu lat, ale codziennie zażywam chyba od około roku :/ Nie chce tego brać codziennie, to mi już nie pomaga, muszę jakos zredukowac dawke tego syfu.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

Sortuj wg