ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez ill234 30 maja 2015, 20:49
Feniksx- Zdaje sobie sprawe z tego jak działają tego typu leki ;)

Tylko, ze ja ten lek biore tydzien, wiec jak to mozliwe, ze juz nie działa :( Wziełam dzisiaj pol tabletki, a otem poszłam do Biedronki.
Masarkra, strasznie mi było słabo+zawroty glowy, jak tylko zobaczyłam, ze kolejka robi sie mniejsza to szybko do kasy.
Ciekawe jak wsiade do autobusu :( Moze wezme 0,5 mg i wyjde spokojnie z domu.

Planuje isc do lekarza, ale wydalam tydzien temu dużo na wizyte, a lekarz okazał sie niekompetentny.
Nie pracuje, a w dodatku nie dostalam kasy na kwiecien. Na pewno pojde do lekarza, ale musze zaoszczedzic ;)

przez feniksx 30 maja 2015, 21:34
to nie tak ze on nie dziala... leki sa widocznie silne... i nie wiem jaka wersje masz czy o przedluzonym uwalniania czy zwykla i ile razy dziennie bierzesz ??
Bo normalnie ten tabs działą tak że po 30mn-1h zaczyna działać i w zaleznosci od organizmu działa 3h-5h..... SR natomiast najwczesniej działa po 1-2h, ale działa około 15h.... i mniej uzaleznia.... ile razy dziennie to bierzesz ??
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez ill234 30 maja 2015, 22:28
Mam zwykły Alpragen.
Biore raz dziennie, rano 0,25 mg. Ostatnio nie wziełam i wpadłam w płacz, wiec może działa, ale chyba za mała dawka, zeby wyjsc spokojnie z domu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aga85 30 maja 2015, 23:11
ill234 napisał(a):Masarkra, strasznie mi było słabo+zawroty glowy, jak tylko zobaczyłam, ze kolejka robi sie mniejsza to szybko do kasy.

Znam ten scenariusz niestety.
Też nie pracuję, bo jeszcze nie jestem w stanie. Dwa razy byłam prywatnie u psychiatry, ale wcześniej zapisałam się na nfz i dwa miesiące czekałam na wizytę. Teraz już chodzę na nfz. Następna wizyta w sierpniu.

przez ill234 30 maja 2015, 23:16
ale to da sie wyleczyc :great:
Juz kiedys tak miałam, a potem 2 lata spokoj.

przez aga85 31 maja 2015, 08:11
Wiem, że się da wyleczyć. Pytanie ile to potrwa?

przez feniksx 31 maja 2015, 20:16
Kwestia indywidualna.... To żebyś mogla zyc i pracowac to okolo 3-5 miesięcy kwestia dobrania dobrych leków nsdycenia sie nimi... A cale leczenie to na pewno powyżej roku....

-- 01 cze 2015, 18:09 --

Teraz ja potrzebuje porady...
Nie wiem czy to byl atak czy co to bylo
.. Ale jestem przerażony... Stalem i oglądałem z corka widoki,przez okno, aż tu nagle wielka cheypa nie mogłem słowa powiedziec... Po czym zaczęli mi tak jakby zamykac otwór oddechowy, czulem jego pomniejszanie, nie mogli zlapac oddechu, zeby Zona zareagowala klepnelem ja w plecy.... Po czym na 100% moje obie strony sie spotkamy i bylo to mega drażniące i odruch wymiotny poszedł jakby z głębi.... I wtedy,dopiero puścili jakby rozwarlo mi szyje... Teraz nadal czuje chrypę... Co to bylo???

-- 24 cze 2015, 19:08 --

czy Xanax moze nasilac lek i działać odwrotnie zamiast wyciszać ??
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez aga85 29 cze 2015, 08:53
Dwie poprzednie noce bez Xanaxu to była masakra. Wybudzanie się, głupie somatyzacje.pobudka o 5 rano, śniadanie o 6 rano. Nie wytrzymałam, wzięłam wczoraj wieczorem tableteczkę i spałam jak zabita do 7. Czy to już uzależnienie? Moja psychiatra twierdzi, że tak to wygląda. Za parę dni wchodzę na nowe leki. Zobaczymy.

przez Don Kamillo 29 cze 2015, 09:19
ja już ponad rok biorę xanax (w sumie to wszystkie odmiany alpry wypróbowałem zwykłe i o przedłuzonym działaniu), ale tylko i wyłącznie doraźnie, i maksymalna dawka to 0,5mg. Dopóki miałem siłe potrafiłem wytrzymać 3 tygodnie bez żadnych skutków ubocznych, potem był egzamin, potem śmierć dziadka, i teraz znów lecę na xanaxie albo neurolu SR.

w Twoim przypadku niestety wygląda to na uzależnienie :(
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - koniec z tym.. :)

przez aga85 29 cze 2015, 10:08
Jak skończę Xanax to mam brać Ranofren na noc i Relanium doraźnie. Mam nadzieję, że to doraźnie nie będzie dwa razy dziennie.
F41.0
Baby blues...

przez warrior11 29 cze 2015, 10:21
aga85,
Twoja psychiatra twierdzi teraz,że wygląda to na uzależnienie?To po co ona te prochy przepisuje?
Dla mnie to jest żałosne i nieodpowiedzialne..nawet jeżeli uda Ci się te prochy odstawić to i tak
uzależnienie powoduje takie szkody,które mogą się ciągnąć miesiącami a nawet latami..
zresztą ostrzegałem Cię przed tym.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez aga85 29 cze 2015, 11:14
warrior11 wiem, pamiętam o Tobie :smile: Tylko co ja miałam zrobić skoro hydro na mnie już nie działała, a Seronil nie zaskoczył tak jak powinien. Ja naprawdę nie nadawałam się do życia :( Xanax pozwolił mi na dwa tygodnie całkowitej normalności. Dużo to dla mnie znaczyło, bo męczyłam się od września. Moje ataki też są w miarę opanowane na nim. Poza tym moja matka wielokrotnie brała benzo podczas leczenia i za każdym razem udało jej się z tego wyjść bez szwanku. Brała Elenium, Relanium, Signopam i Lorafen. Po każdym epizodzie choroby wracała do normalności na parę lat. Może dlatego, aż tak bardzo nie boję się tych benzo. Chcę się w końcu poczuć dobrze i Xanax mi to ułatwia. Martwić się będę potem. Jak podstawowy lek zaskoczy.
Relanium zostało mi przepisane, bo dłużej utrzymuje się we krwi i będę brała go rzadziej. I Ranofren, żeby na noc nie faszerować się Alprą. Olanzapina podobno nie uzależnia. Mam tez się zgłosić do psychologa i do grupy wsparcia dla współuzależnionych. Nie uważam, żeby postępowanie mojej lekarki było nieodpowiedzialne. Po prostu próbuje mi pomóc. I to z lepszym skutkiem niż poprzednia.

przez Patryk29 29 cze 2015, 15:04
aga85, Spokojni póki co to najwyzej uzaleznienie od strony fizycznej, no chyba, ze cie juz korci zeby sobie wrzucic czasem i poczuc sie lepiej.? :twisted:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez aga85 29 cze 2015, 15:37
Patryk29 napisał(a):aga85, Spokojni póki co to najwyzej uzaleznienie od strony fizycznej, no chyba, ze cie juz korci zeby sobie wrzucic czasem i poczuc sie lepiej.? :twisted:

Biorę kiedy czuję się fatalnie. Staram się coraz rzadziej. Dzisiaj dałam radę do 15.00. Wczoraj brałam około 22.00. Doba to nawet nie jest. Tabletki mi się powoli kończą i wskakuję na diazepam. Może nie będzie tragedii.

Sortuj wg