ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Ewula 19 lis 2007, 10:21
Brałam xanax na pocztaku choroby az 6 mg tego zwyklego na dobe, stany lękowe byly okropne, strach przed wyjsciem z domu, przed zostaniem sama, co chwilka pogotowie bo juz umieralam, ...oczywiscie do tego leki antydepresujne, pod scisla lekarza psychiatry, lek pomagal, inaczej chyba wogole nie funkcjonowalabym, .....
Odstawianie nie bylo latwe, ale zmniejszałam dawki oczywiscie z lekarzem, ...
Skutki byly rożne, ...ale skoro lek ma pomoć przed lękiem, jest on konieczny, ...uzaleznia nas nie tylko farmakologicznie ale psychicznie, najpierw sie balam wziąsc leki a potem sie balam ze go nie wzielam , bo no zapomnialam czy polknelma czy nie, ..
Teraz jestem na etapie niestety nawrotu choroby i biore 2 mg na dobe, ...tzn połowa rano połowa w południe i 1 na wieczór, ....jakos pomaga, ...najgorsze ze znam chorobe i wiem o niej prawie wszystko, a jednak to co sie dzieje w psychice, wcale nie ulatwia niczego nawet leki. One owszem zmniejszają lęki, i musze-musimy jakos prztrwac, ...
Jedyna rada moja konsultowac kazda dawkę z lekarzem, ..
ps, mam nadzieję ze jakos dam rade :(

przez kruk777 01 gru 2007, 19:59
W dużych dawkach i na początku brania afobam powoduje zwężenie źrenicy, ale nie jest to tak zauważalna zmiana jak w wypadku wzięcia narkotyku. Przy dawce 0.25 wątpliwe jest by coś zmieniał w oku.

przez Bad Girl 01 gru 2007, 20:26
Afobam jest bardzo zdradliwy.
Ja też sobie na początku mówiłam, że trzeba uważać, brać doraźnie itd. a nawet nie zauważyłam kiedy poszło całe opakowanie... :shock: miałam ten lek zawsze przy sobie. w plecaku, portfelu, torebce... tak na wszelki wypadek.
czasem mam wrażenie że się uzależniłam....
od dzisiaj nie będe brała tego tak często.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kruk777 02 gru 2007, 13:24
Afobam działa szybko po zażyciu, ale i szybko schodzi z organizmu (szczególnie po dłuższym braniu) co powoduje narastanie lęku. Jest to dobry lek jeżeli umiejętnie go się używa. Chodzi o to by niedopuszczać do nagłego wypukłania tego leku z organizmu, gdyż dochodzi wtedy do zaostrzenia objawów lękowych a wtedy potrzebujemy większej dawki leku do ich zlikwidowania. Po zażyciu większej dawki Afobamu należy po kilku godzinach podtrzymać ją minimalną dawką. Przynajmniej jest takie moje doświadczenie z tym lekiem.

przez smutna48 02 gru 2007, 13:28
kruk777

ja brałam b krótko afobam sama odstawiałam z dnia na dzień i na mnie działał tragicznie :? b długo pozaprzestaiu (3dni) brania tego leku nie byłam sobą bylam otępiala jak nacpana a brałam 3 dni rano i wieczorem jakoś tak takze jesli chodzi o moje odczucia z tym lekiem sa złe :?
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez Bad Girl 02 gru 2007, 21:04
smutna48 nie uzależnisz się od afobamu po 3 dniach. dlatego nie odczułaś efektu odstawiennego.
takie wrażenia ma się minimalnie po 2 tyg brania (zależy od organizmu).

przez smutna48 02 gru 2007, 21:09
to nie wiem tylko skąd taki stan moj wtedy :? czy to wynik choroby- depresji??? słowa daje ze wyglądałam jak smierć słyszałam z reszta od innych
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez kruk777 03 gru 2007, 19:47
Czasem tak sie zdarza że lek może zadziałać w odwrotną stronę. Ja gdy pierwszy raz dostałem ten lek przez dwa tyg. czułem się jak w niebie. Biorę afobam od 4 lat z przerwami i żeby się uspokoić muszę na raz przyjąć 4 mg., a gdy schodzę z tego leku to przynajmniej 2 tyg. mnie trzęsie i nie śpię.

przez Glorya viva l'arte! 04 gru 2007, 23:20
Czy oszolomienie, szum w uszach i bol glowy to sa normalne dolegliwosci w czasie stosowania tego leku?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:23 pm ]
Wydaje mi sie, ze z czasem powinno wszystko ustapic, ale tak sie nie dzieje jak na razie, a juz 2 tygodnie przeszlo biore Zomiren w dawce 0,25 mg...
****Korzystaj z życia zanim ono wykorzysta Ciebie****
~~~~~~Co Mnie nie zabije to Mnie wzmocni~~~~~~

przez Grubcia 05 gru 2007, 21:13
Ile kosztuje xanax 0,5mg?Do tej pory bralam doraznie Afobam czyli jego odpowiednikChcialabym porownac jaka jest roznica w cenie.
Dzieki,pozdr.
Grubcia

przez kubunio1908 12 gru 2007, 17:59
Witam.
Zmartwiliscie mnie troche tym lekiem, poniewaz moja mama go bierze i z tego co widze to juz troche dlugo. Wlasnie pojechala na komisje lekarska
musze sie jej podpytac jakie dawki stosuje
Nie wiem czy jej to nie zaszkodzi a zaczynam sie martwic po tym co tu przeczytalem.
Do tego naduzywa alkocholu czy to moze miec powazne skutki?
Dam jej tez przeczytac to co tu pisaliscie moze zmieni na inny
kurcze sam juz nie wiem bede musial z nija powaznie pogadac :(

przez kruk777 12 gru 2007, 19:54
Afobam w połączeniu z alkoholem działa o wiele mocniej potęgując działanie uspokajające tego leku, a osiągnięty stan można nazwać narkotycznym. Osobiście biorąc ten lek i pijąc nawet spore ilości alkoholu nic złego mi się nie wydarzyło, jednak lekarz wypisując mi ten lek zawsze ostrzegał przed piciem alkoholu, gdyż taka mieszanka może spowodować śpiączkę i zgon. Wiele znanych postaci umarło w wyniku przedawkowania leków uspakajających w połączeniu z alkoholem.
Jeżeli Twoja mama bierze dłużej afobam niż 2 miesiące bez większych przerw to pewnie jest od niego uzależniona. Ciężkie jest odstawienie takiego leku, niemniej jednak przy pomocy dobrego lekarza i szczerej rozmowy z nim ( jak długo i wjakich dawkach lek był stosowany) możliwe jest najmniej bolesne odejście od tego leku. Mi osobiście, przy odstawianiu afobamu lekarz zastępował ten lek innym lekiem uspokajającym, który nie wywołuje uzależnienia ( promazyna, ketler, hydroxyzyna). Brałem afobam przez 4 lata z przerwami i nadal nie jestem pewien czy nie powrócę do tego leku.

przez kubunio1908 12 gru 2007, 22:06
bierze juz pol roku teraz po 1 tabletce dziennie i do tego andeprin

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:45 am ]
a na ulotce pisze ze leczenie minimum pol roku? :?:

przez kruk777 13 gru 2007, 19:13
kubunio1908 napisał(a):a na ulotce pisze ze leczenie minimum pol roku?

Afobam tak jak i inne benzo można stosować bezpiecznie tylko do 4 tyg., (tak jest napisane w większości ulotek). Te minimum pół roku pewnie odnosi się do leku andeprin który jest antydepresantem i można go stosować nawet kilka lat, gdyż nie wywołuje uzależnienia i nie ma efektu natychmiastowego uspokojenia jak w wypadku afobamu.

Sortuj wg