ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez bella1234 17 kwi 2015, 16:30
lechita26 świetne pytanie, Ja też bym chciała się od was dowiedzieć co najlepiej działa na lęk? Już pal licho objawy somatyczne, co pozwoli wyzbyć się lęku bo u mnie ta alpra cała to tak chyba nie za bardzo :/ więc jak nie to, to co :)?

przez Wiktoria91 17 kwi 2015, 19:15
Arasha napisał(a):

[b][color=#112f55]Wiktoria91
, pisałam, że niedużo, przede wszystkim w kontekście krótkiego brania ( bo wiem, że nie masz wyboru ). Ale teraz nie do końca rozumiem, czy Ty bierzesz 2 razy dziennie po 1 tabletce, czy po dwie ( bo wtedy wychodziłoby w sumie 2 mg na dobę ! ). Uważam, że póki nie masz potrzeby zwiększania, to nie jest tragicznie, ale musisz mieć świadomość, że to jest naprawdę rozwiązanie dobre na krótką metę. Mam nadzieję, że badania coś u Ciebie wyjaśnią, że dostaniesz lek, po którym staniesz na nogi i będziesz mogła zmniejszać alprę. Trzymam kciuki, żeby wreszcie wszystko się wyjaśniło :great: A póki co nie martw się na zapas, bo i tak wiele nie wymyślisz. Skoro czujesz się na tyle źle, że nie wytrzymujesz bez alprazolamu, to bierz, ale powiedz dokładnie o wszystkim podczas najbliższej wizyty u psychiatry !

Biorę dwa razy dziennie po 1 tabletce o dawce 0,50 mg :) Zażywam to od lutego wiem że to i tak za długo ale jak na razie nie mam wyjścia. Wiem że na długo to nie jest wyjście bo z czasem i tak ta dawka będzie mniej działała. Są osoby które kilka lat Afobam stosują, niektórzy w o wiele większych dawkach więc z tymi lekami u mnie chyba jeszcze nie jest tak tragicznie. Ale wiadomo boję sie bo nie chce sie uzależnic lub mieć większych kłopotów niż już mam czy też efektu odbicia później... że wszystko co mi lek zwalczał to powróci jeszcze mocniej. Mam nadzieje że w poniedziałek psychiatra mi zapisze lek podstawowy jakiś i do tego podtrzyma Afobam narazie lub zapisze cos innego tego typu, chcę w końcu się leczyć a nie tylko wpływać na objawy. Reszta badań pewnie też coś wyjaśni, kazano mi też zbadać nadnercza więc i to mnie czeka. Jakby mnie przyjęto na oddział jak miałam skierowanie pilne to by wszystkie badania od razu mogli zrobić a tak to trzeba wszystko na raty. Dziękuję za wsparcie i pomoc :)

przez Arasha 18 kwi 2015, 00:20
Wiktoria91, to mnie uspokoiłaś ;) Będzie dobrze, zobaczysz !

bella1234, na większość ludzi najlepiej z benzo działa właśnie alpra ;) Ale wiadomo, że są wyjątki, którym podpasuje coś innego. Tylko przesiadanie się z alpry na clona to taka trochę zamiana siekierki na kijek :? Zresztą Clonazepam jest, przynajmniej biorąc pod uwagę jego podstawowe działanie, głównie lekiem przeciwpadaczkowym i rozluźniającym mięśnie, a w dalszej kolejności przeciwlękowym, a także nasennym. Ja, jak wiesz, biorę i sobie chwalę, bo nie mam innego wyjścia ... muszę przyznać, że uspokaja mnie i likwiduje lęk, ale ostatnio na jego działanie muszę niestety dłużej czekać :bezradny: Pewnie jakbym znacząco podniosła dawkę, to efekt może byłby szybszy, ale staram się brać, jak już naprawdę czuję, że mnie chce roznieść i wiem, że bez benzo nie dam sobie rady :bezradny: Co do innych benzodiazepin, to sporo osób chwali sobie jeszcze bromazepan ( Sedam, Lexotan ), ale wyjście z każdego wygląda mniej więcej tak samo :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zima 18 kwi 2015, 02:24
nawalilam sie w 3... zmącilam kilka umysłow. tak naprawde bez milosci wszystko jest funta kłaków warte.

-- 18 kwi 2015, 20:30 --

kurde jak mi nastroj sie pogarsza. jeszcze troche poczekami benzo albo trittico na sen.

-- 18 kwi 2015, 20:35 --

czuję sie jak gówno. niezwłocznie musze zazyc cos co mnie podciągnie w górę. w sumie mam za swoje. dawno się tak nie nawaliłam.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez ala1983 19 kwi 2015, 21:53
zima, Oj zima, zima.. :?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez zima 19 kwi 2015, 23:06
ala1983, no a co mam robic.moze jeszcze gdybym miała kogos bliskiego ogarnełabym się do granic przyzwoitosci i bylabym spokojniejsza. rzecz w tym ze juz mi sie nie chce. musze chyba zmienic stancje albo prace, po prostu z nudów. chcę do czegos dojść. nie moge wiecznie siedziec w miejscu.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez nobody25 22 kwi 2015, 10:47
Witam, od jakiegoś czasu źle znoszę przyjmowanie alprazolamu, czuję się po nim przygnębiony. Za to świetnie działa na sen już w najmniejszych przyjmowanych dawkach. Mam pytanie dla osób które już przerabiały ten temat. Czy zmiana na klonazepam była by korzystniejsza jeśli chodzi o problemy ze spaniem? różnie ludzie bo biorą, dużo osób bierze go z rana bo ponoć oprócz działania przeciw lękowego ma działanie pobudzające. Czy to prawda ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Arasha 25 kwi 2015, 00:07
nobody25, musisz spróbować. Ja brałam alprę ponad 3 lata nasennie. Potem miałam przerwę od benzo, a obecnie od dłuższego czasu jestem na Clonie. Myślę, że jest to bardzo uniwersalny lek, w ciągu dnia uspokaja ( początkowo także pobudzał, ale to działanie z czasem zanika ), za to w nocy potrafi uśpić ;) Nie wiem, jak alpra działa na lęki ... na sen na mnie działała średnio, ale może dlatego, że brałam ją wówczas solo, a teraz moim głównym lekiem jest mirtazapina, którą wspomagam kwetiapiną i w razie potrzeby Clonem ! Ale na każdego dany lek może podziałać trochę inaczej. Dla mnie ważne jest, że Clonazepam ma długi okres półtrwania ( znacznie dłuższy od alpry i wielu benzo ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Bianka78 25 kwi 2015, 12:29
nobody25, ogólnie alpra bardziej przeciwlękowa i aktywizująca. Klon bardziej nasenny, do łagodzenia skutków ubocznych innych leków albo zjazdów po różnych szatańskich wynalazkach ;) Ale co kto woli.
Bianka78

przez nobody25 27 kwi 2015, 09:00
ok dzięki za info :) Arasha nie tyjesz po tych lekach co masz ?

przez Wiktoria91 06 maja 2015, 12:58
Witam wszystkich. Miałam ostatnio wizytę u nowej psychiatrki. Przepisała mi lek Citabax 10 mg jak narazie 1 tabletkę dziennie, a Afobam też nadal mam brac tylko będziemy zmniejszać pomału. Macie jakieś doświadczenia z lekiem Citabax? Jak działa na lęki i ogólnie? Biorę go dwa dni dopiero, skutków ubocznych jak narazie nie zauważyłam u siebie więc chociaż tyle :smile: Mam nadzieje że chociaż coś sktecznie u mnie zdziała i pomoże mi.

przez Kovalem 06 maja 2015, 14:15
Witajcie.
5 tygodni temu miałem atak duszności i lęku. Pojechałem do szpitala, tam mnie w sumie olali i dali mi Atarax na uspokojenie. Działał nawet, było okey. Jednak 2 tygodnie później znowu mnie wzięło. Okazało się że mam niedomykalność zastawki mitralnej + pewnie lęk (ból głowy/serca, spać nie mogłem, sprawy rodzinne, fobia społeczna - to mnie zaatakował pewnie ). Dostałem leki na serce + Afobam. Brałem 0.50 na noc, było wszystko okey. Jednak po zmniejszeniu dawki 0.25 zaczęła mnie głowa boleć, jednak raptem tylko 2 dni i przestała. Najgorsze jednak jest to że teraz, przy mniejszej dawce czuję się fatalnie. Mam zawroty głowy, problemy z chodzeniem, czuję się jakbym był sprężyną ( stawy kolanowe, kręgosłup ). Tak już mam ponad tydzień. Czy to od zmniejszenie dawki ?

przez coccinella 12 maja 2015, 22:46
przyznaję się, jestem leniem, nie chce mi się czytać wątku :(
czy xanax działa usypiająco? Czy zlikwiduje chociaz na chwilę uczucie napięcia w środku, tak żebym mogła pomyśleć "wszystko mam w dupie", a jednocześnie, żebym nie poszła spać jak po Lorafenie.
Nie chce mi się.

przez Arasha 13 maja 2015, 01:34
coccinella, ja akurat brałam ten lek parę lat nasennie ( ale nie zwalało mnie z nóg jak po Estazolamie ;) ), ale większość osób zażywa go po to, żeby lepiej funkcjonować, zminimalizować lęki, uspokoić się. Z tego, co piszą, to jedno z najmniej zamulających benzo ;) Na pewno nie można porównywać z lorafenem ( jedynie pod względem potencjału uzależniającego )!

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg