ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Arasha 14 kwi 2015, 20:31
bonsai napisał(a):Gdyby rzeczywiście zabronić ludziom jeżdżenia po środkach psychotropowych, to podejrzewam, że w dużych miastach nigdy nie byłoby korków a po ulicach można by spokojnie jeździć na rolkach (nie na relanium tylko na tych śmiesznych butach z kółkami).

:lol: :lol: :lol:

bonsai napisał(a):Za to moja alergiczna znajoma wzięła cetyryzynę (zwykły lek antyhistaminowy) i zasnęła po 10 minutach, w ogóle kontaktu z nią nie było. A lek ten można bez problemu kupić w każdej aptece.

Wiele osób tak reaguje na leki antyhistaminowe. Mój ojciec bierze nasennie inny lek z tej grupy, chociaż teoretycznie nie ma takiego zastosowania.

Ale Policji to nie interesuje, oni mają wytyczne, co można, a czego nie brać i żadne tłumaczenia nic nie dadzą. Chore przepisy, bo tak naprawdę każdy człowiek trochę inaczej reaguje na daną substancję i dlatego każdy przypadek należałoby rozpatrywać indywidualnie. Ale to z kolei wymagałoby jakichś dodatkowych badań, jak dana osoba reaguję na daną substancję, zaświadczeń lekarskich, że może bez przeszkód i wpływu na koncentrację ją brać. Nierealne :bezradny: Więc najprościej było wyszczególnić kilka substancji ( głównie narkotyki i benzo ) i na nich się skoncentrować.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Don Kamillo 14 kwi 2015, 20:34
W moim przypadku nie odczuwam iluzrycznej zajebistości po alprze, zawsze w wydychanym powietrzu 0,00 więc nie ma się czego bać :) magikami oni nie są, ani jakimiś wróżkami wszystkowiedzacymi :mrgreen: Ogólem to kiedyś się może zdarzało, teraz to mi to już niepotrzebne :D
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez Patryk29 14 kwi 2015, 20:40
Don Kamillo, Chodzi mi o to, ze ta substancja powoduje bardzo szybka poprawe w kazdym aspekcie i to nie jest iluzja, tylko prawdziwe dzialanie, ale dziala w ten sposób ze czlowiek nie czuje sie nie trzezwy, tak jak po malej dawce alkoholu, ale tak na prawde to on jest juz nie trzezwy, tylko mu sie wydaje ze jest wszystko ok.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 14 kwi 2015, 20:45
Patryk29, a możesz napisać coś więcej o tej kontroli ? Jak przeprowadzali te inne badania ( poza zwykłym badaniem alkomatem ) ? Jestem ciekawa, jak to w praktyce wygląda ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Bianka78 14 kwi 2015, 20:48
Arasha napisał(a): Ale Policji to nie interesuje, oni mają wytyczne, co można, a czego nie brać i żadne tłumaczenia nic nie dadzą. Chore przepisy, bo tak naprawdę każdy człowiek trochę inaczej reaguje na daną substancję i dlatego każdy przypadek należałoby rozpatrywać indywidualnie. Ale to z kolei wymagałoby jakichś dodatkowych badań, jak dana osoba reaguję na daną substancję, zaświadczeń lekarskich, że może bez przeszkód i wpływu na koncentrację ją brać. Nierealne :bezradny: Więc najprościej było wyszczególnić kilka substancji ( głównie narkotyki i benzo ) i na nich się skoncentrować.

Prawo nie rozgranicza, czy dane stężenie leku wynika z terapii, czy też jest skutkiem ćpuńskiego odurzenia. Był projekt nowelizacji przepisów, w sensie zdefiniowania stanu "po użyciu" i "pod wpływem" oraz określenia dopuszczalnych stężeń podstawowych substancji wykrywanych narkotestami, ale dotyczył tylko THC i w związku z tym przepadł. Odrzucenie argumentowano (moim zdaniem słusznie), że wymaga to uprzedniego przeprowadzenia szeregu badań i testów substancji czynnych wchodzących w skład wielu środków odurzających w celu sprecyzowania, o ile to możliwe, dopuszczalnych limitów tych substancji. A to nie takie proste. Co się dalej dzieje w tej sprawie nie wiem.
Bianka78

przez Patryk29 14 kwi 2015, 20:49
Arasha, To byla próbka sliny, ale to bylo bardzo dawno temu, wtedy to ja nie wiedzialem nawet co depresja :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Przemek_44 14 kwi 2015, 23:13
Arasha napisał(a): Owszem jestem i nie tylko ze względu na siebie, ale zdaję sobie sprawę, że dla niektórych ludzi to jedyny skuteczny ratunek w kryzysowych sytuacjach. Dlatego będę broniła tych leków, bo mimo wszystko odwalają kawał dobrej roboty, czego niestety nie da się powiedzieć o większości innych psychotropów :nono:

Arasha w kryzysowych sytuacjach i owszem, nikt nie podważa celowości, skuteczności i konieczności stosowania benzodiazepin w pewnych sytuacjach, na krótki okres czasu lub doraźnie, ale gdy "sytuacja kryzysowa" u Ciebie (ze mną było tak samo) trwa nie przerwanie dzień, w dzień od 7 lat, a u innych osób 10-16-20 i więcej lat, to po 1. leki te po takim czasie tracą swoją skuteczność i moc terapeutyczną po 2. rozwija się zespół uzależnienia i masz już nie tylko nerwicę, fobię, zaburzenie osobowości u niektórych osób, ale też uzależnienie z całym dobrodziejstwem inwentarza choroby nałogowej!
Kiedyś słyszałem wypowiedź jednego z znanych psychiatrów leczenia zaburzeń snu, że niektórzy ludzie cierpiący na bezsenność po dłuższym czasie mają ją "z odbicia", na skutek uzależnienia od leku nasennego! tzn kiedyś tam mieli trudny jakiś okres w życiu i w związku z tym bezsenność, zaczęli brać leki nasenne i biorą je nadal, choć bywa tak, że przyczyna pierwotnej bezsenności dawno minęła, a biorą leki dalej, bo są od nich uzależnieni, a objawy abstynencyjne występują w postaci bezsenność wtórnej..

Co do niektórych psychotropów też mam mieszane zdanie..w moim przypadku nigdy same w sobie, nie wystarczały do pojawienia się zadowalającej poprawy w zaburzeniach lękowych, choć pewne korzystne działanie i wspierające do psychoterapii mają (nie przeczę), natomiast w przypadku depresji, to chyba lepiej działają

Arasha napisał(a): Zgadzam się, aczkolwiek w moim przypadku są to zdecydowanie objawy uzależnienia fizycznego

Arasha nie wiesz tego na pewno! :nono: a na tyle, co już Cię znam i wiem na twój temat, to moim zdaniem jesteś uzależniona zarówno fizycznie i jak i psychicznie, i to podejrzewam że bardzo :( no ale to tylko moje prywatne zdanie :bezradny:
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez benzowiec84 15 kwi 2015, 00:12
o czym wy w ogolę gadacie , czy wolno jeździć po prochach czy nie ?? tak samo nie można jeżdzić po alprze, jak i po paroksetynie , więc lepiej od razu wyjebać samochód na śmietnik , ja jeżdze po prochach i puki nie jebnę w samochód ani nikogo nie zabije ,to nie będa mi robić testów krwi , po drugie by robili badania to ,to kosztuje ,trzeba robić badania na określoną substancje , na benzo,thc,morfine itp . komu się chcę w to bawić , jak kogoś rozjedziecie na drodzę ,albo zrobicie wypadek to wtedy będą was badać . ja jeźdze po benzo,marihuanie,kodeinie,morfinie,tramalu i po wszystkim i nie rozkminiam takich głupot . Po SSRI też nie moża jeździć .

-- 14 kwi 2015, 23:16 --

pytanie z dupy ten kto zadał , jak czujesz sie zajebany po alprze to nie jedz , jak czujesz sie normalne to jedź . tak samo z alko, musisz mieć mega pecha by cie zatrzymali do kotrolii . jak jeździsz prosto . wiecie jakie jest prawo w ameryce?? możesz wypierdolić litra wódki , puki jedziesz prosto i nie łamiesz przepisów , policja nie ma prawa cie zatrzymać. tak więc to od was zależy czy jesteście w stanie jechac. to takie porównanie żebyście zrozumieli, o co chodzi . zaśmiecacie sobie łby jakimiś pierdołami , bierzcie z rana alpre do śniadania i jedźcie na miasto i w droge , pozdro:)

sam sie dziwie ze na taką głupote odpisuje . wyjebcie prochy albo samochód , dwóch rzeczy nie pogodzicie hehe . a , albo prochy i pociąg,samolot ,tramwaj:))

2 sprawa w ogole że czubkom wszystkim powinno się zabrać prawo jazdy :) bo majątak fest przeżarte mózgi chemią i zrye baniaki że mogą jakiegoś kota na drodze rozjechać :)

-- 14 kwi 2015, 23:24 --

Idzcce najlepiej do psychiatry i spytajcie " Czy jak mam mega zryty beret i wpierdalam tony leków , to mogę jeździć samochodem czy nie ?? "

-- 14 kwi 2015, 23:28 --

§ 1. Środkami działającymi podobnie do alkoholu są:
1) opioidy;
2) amfetamina i jej analogi;
3) kokaina;
4) tetrahydrokanabinole;
5) benzodiazepiny.

kurcze , to ja bym kare śmierci dostał

-- 14 kwi 2015, 23:29 --

jesteśmy wolnymi ludźmi czy debilami i czas wpierdalać do USA ?? Cejrowski powiedział że dopiero jak wyjechał do USA toi czuję się wolny .

-- 14 kwi 2015, 23:30 --

przeczytacie cały kodeks karny to wychodzi na to że nawet wysrać się nie można bo złamiecie prawo , tak to jest skonstruowane i zawsze jest hak . nic nie można .

-- 14 kwi 2015, 23:32 --

jeszze uważajcie by wam się nie wymskła coś o żydach lub gejach bo dostaniecie wyrok w zawieszeniu za obraze , kontrolujcie się a najlepiej zamknijcie się w domu , to wtedy nei złamiecie prawa

-- 14 kwi 2015, 23:33 --

pierdolenie o szopenie bla bla bla .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Bianka78 15 kwi 2015, 10:28
benzowiec84 napisał(a): ja jeźdze po benzo,marihuanie,kodeinie,morfinie,tramalu i po wszystkim i nie rozkminiam takich głupot

A to się akurat niekoniecznie masz czym chwalić. Prowokacja?
Bianka78

przez Przemek_44 15 kwi 2015, 11:27
benzowiec84 napisał(a): pytanie z dupy ten kto zadał , jak czujesz sie zajebany po alprze to nie jedz , jak czujesz sie normalne to jedź . tak samo z alko, musisz mieć mega pecha by cie zatrzymali do kotrolii . jak jeździsz prosto . wiecie jakie jest prawo w ameryce?? możesz wypierdolić litra wódki , puki jedziesz prosto i nie łamiesz przepisów , policja nie ma prawa cie zatrzymać. tak więc to od was zależy czy jesteście w stanie jechac. to takie porównanie żebyście zrozumieli, o co chodzi . zaśmiecacie sobie łby jakimiś pierdołami , bierzcie z rana alpre do śniadania i jedźcie na miasto i w droge , pozdro:)

sam sie dziwie ze na taką głupote odpisuje . wyjebcie prochy albo samochód , dwóch rzeczy nie pogodzicie hehe . a , albo prochy i pociąg,samolot ,tramwaj:))

jesteśmy wolnymi ludźmi czy debilami i czas wpierdalać do USA ??
pierdolenie o szopenie bla bla bla .

Też mi się zdaje, że to jawna prowokacja..albo się kolega nałykał czegoś (?), a jeśli nie, to ja współczuję takiemu myśleniu, albo raczej ludziom, którzy spotkają Cię na drodze, ja bym nie chciał Cię spotkać..
Po za tym nie bądź taki pewny swojej bezkarności, ja też jak jeździłem na prochach, to wydawało mi się, że jestem "ajwaj", nie zawsze jest tak, że to senność, albo spowolnienie zmysłów gubi, a nadmierna "fantazja", brawura, przeświadczenie, że jestem "panem świata" na drodze, odhamowanie, a nawet paradoksalne efekty pobudzenia, ekscytacji, jak zdarzają się występować bo benzodiazepinach..na temat marihuany, czy innych tego typu środków, to już w ogóle inna bajka..

Nawet jeśli będziesz prosto jeździł, to wystarczy, że Cię dupnie jakiś rozwydrzony gówniarz, co dopiero zrobił prawko, albo ślepy dziadek lub potrącisz rowerzystę, który wymusi Ci pierwszeństwo i pomimo tego, że nie będziesz sprawcą, a przebadają Cię testem i wyjdzie obecność bdz (inne środki to już w ogóle kosmos), to już będziesz na straconej pozycji! o ubezpieczeniu to nawet nie wspomnę..

Tak, po paroksetynie też nie wolno jeździć, dlatego nie jeżdże..jeżdżę obecnie albo na rowerze (lubię), albo jako pasażer z żoną :bezradny: pomimo tego, ze prawko mam od 30 lat, zawsze jeździłem, uwielbiam to..

a tu fragment z wyborczej.pl z artykułu "jazda po lekach":

.(..).
To karalne

Za jazdę pod wpływem leków można nawet stanąć przed sądem. - Nie szkodzi, że ktoś zażył lek dopuszczony do sprzedaży na terenie Polski, a więc legalny. Wódka też jest legalna - tłumaczy nadkomisarz Krzysztof Dymura z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. - W naszym prawie istnieje przepis zakazujący prowadzenia nie tylko pod wpływem alkoholu, ale też środków działających podobnie do niego i środków odurzających. Za kierowanie pod wpływem leków działających podobnie do alkoholu można stracić prawo jazdy na trzy lata. A jeżeli ich stężenie jest na tyle wysokie, że działają równie silnie jak np. narkotyk, to kierowca może stracić prawo jazdy na 10, a sam trafić do więzienia na dwa lata - ostrzega nadkomisarz Dymura.

Po kierowcy, który nie pomyślał, że po łyknięciu pigułki nie powinien siadać za kierownicą, "przejedzie się" również towarzystwo ubezpieczeniowe. W każdej polisie istnieje zapis o wypadku będącym skutkiem zażycia środków psychotropowych, umyślnego działania lub rażącej niedbałości. Ta ostatnia klauzula może również dotyczyć właśnie świadomego kierowania pod wpływem leków. Jeżeli istnieje na to dowód - np. wynik badania krwi dostarczony przez policję - kierowca nie dostanie odszkodowania.

Po tych lekach możesz mieć kłopot za kółkiem
Migrena: tryptany, np. sumatryptan, eletryptan

Depresja: trójpierścieniowe (amitryptylina, nortryptylina, klomipramina), mianseryna, mirtazapina, trazodon, wenlafaksyna, opipramol, tianeptyna, selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny (fluoksetyna, paroksetyna, citalopram, sertralina, fluwoksamina)

Bezsenność: estazolam, lormetazepam, zopiklon, zolpidem, zalepolon

Padaczka: leki mające działanie sedatywne, uspokajające (karbamazepina, fenytoina, prymidon)

Leki uspokajające i przeciwlękowe: benzodiazepiny (diazepam, lorazepam, alprazolam, temazepam, oksazepam, klorazepat, klonazepam), buspirion

Leki przeciwpsychotyczne: neuroleptyki klasyczne (np. promazyna, pernazyna, haloperidol, lewomepromazyna), neuroleptyki atypowe, np. olanzapina

Choroba Parkinsona: pramipeksol, ropinirol, lewodopa

Wymioty: metoklopramid, tietyloperazyna, leki stosowane też w chorobie lokomocyjnej (np. aviomarin)

Znieczulenie miejscowe: leki stosowane podczas zabiegów stomatologicznych oraz laryngologicznych

Ból: wydawane bez recepty leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe na bazie np. paracetamolu, z dopiskiem "Noc"

Ból kręgosłupa, dyskopatia: tetrazepam, baklofen, tyzanidyna, flupirtyna

Opioidowe leki przeciwbólowe: pochodne morfiny, kodeina, tramadol

Nieopioidowe leki przeciwbólowe: nefopam, preparaty złożone (np. pabialgin P)

Układ krążenia: leki na nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, arytmie, zaburzenia krążenia obwodowego, np. metylodopa, cynaryzyna

Zaburzenia krzepnięcia krwi: warfaryna

Oczy: atropina

Alergia: leki antyhistaminowe przenikające do ośrodkowego układu nerwowego - klemastyna, dimetinden, bromfeniramina, chlorfeniramina, feniramina, cetyryzyna, lewocetyryzyna, loratadyna (reakcja na nią może być u każdego inna); składniki o działaniu przeciwhistaminowym mogą się znajdować także w lekach stosowanych w leczeniu przeziębienia i grypy

Leki roślinne zawierające w swoim składzie: kozłek lekarski, melisę lekarską, męczennicę cielistą, chmiel zwyczajny - w zależności od zastosowanej dawki oraz wrażliwości danej osoby leki roślinne mogą powodować nadmierne uspokojenie i senność, która może niekorzystnie wpływać na zdolność do bezpiecznego prowadzenia pojazdów.(.).
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Wiktoria91 16 kwi 2015, 19:46
Witam . Mam krótkie pytanie skierowane do osób które nie traktują rozrywkowo brania leków typu Afobam. Czy zażywanie 2 tabletek Afobam o dawce 0,50 mg dwa razy dziennie to dużo? Arasha pisała kiedyś że to nie jest za dużo. Jednak pewne osoby mi uświadamiają że to bardzo dużo, a jaka jest prawda? Wiem że to lek doraźny ja go jednak jak na razie codziennie biorę ze względu na moje silne objawy o których już pisałam na tym forum.W pon czeka mnie specjalista więc zobaczę co wymyśli. Proszę o odpowiedzi bo już nie wiem co myśleć. Objawy mnie paraliżują a też nie chcę mieć problemów przez ten lek.

przez lechita26 16 kwi 2015, 22:51
a braliscie Clonazepam? Jesli tak to w jakich dawkach? u mnie 2 mg powoduja tylko lekkie uspokojenie i sennosc-lepsza alpra na leki?

przez zima 16 kwi 2015, 23:29
benzowiec84, po co Ty w ogole z nimi sie wdajesz w takie dyskusje, przeciez kompletnie nie ogarniaja tematu.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Arasha 16 kwi 2015, 23:47
zima, nie jesteśmy na hyperrealu, więc nie powinny Cię dziwić reakcje niektórych ludzi. Ja nikogo nie oceniam, ale po co się chwalić, że się jeździ na wszystkim co wpadnie w rękę :?

Wiktoria91, pisałam, że niedużo, przede wszystkim w kontekście krótkiego brania ( bo wiem, że nie masz wyboru ). Ale teraz nie do końca rozumiem, czy Ty bierzesz 2 razy dziennie po 1 tabletce, czy po dwie ( bo wtedy wychodziłoby w sumie 2 mg na dobę ! ). Uważam, że póki nie masz potrzeby zwiększania, to nie jest tragicznie, ale musisz mieć świadomość, że to jest naprawdę rozwiązanie dobre na krótką metę. Mam nadzieję, że badania coś u Ciebie wyjaśnią, że dostaniesz lek, po którym staniesz na nogi i będziesz mogła zmniejszać alprę. Trzymam kciuki, żeby wreszcie wszystko się wyjaśniło :great: A póki co nie martw się na zapas, bo i tak wiele nie wymyślisz. Skoro czujesz się na tyle źle, że nie wytrzymujesz bez alprazolamu, to bierz, ale powiedz dokładnie o wszystkim podczas najbliższej wizyty u psychiatry !

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg