ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez platek rozy 10 kwi 2015, 15:14
U mnie nie da się przeczekać tym bardziej jak jestem np na ulicy to mdleje i trzeba mnie jakos zawlec ja nie kontaktuje . W domu czasami są takie ataki które zaczną się ale w miare szybko odejdą (chyba dzięki zażyciu leku).Ale jak nie wezmę leku i złapie mnie atak to się najczesciej rozkreca na maksa więc musze zażywać leki za wczasu bo inaczej mam przerąbane. Wizyte mam 20 kwietnia niestety nie da się wczesniej. Antydepresiak mam nawet pod ręką "Escitil" ale nie zażywam go, przepisała go lekarka do której już nie chodzę , teraz idę do nowej więc muszę wiedzieć co ona każe mi brać.[/quote]

Ale masz wrazenie ze mdlejesz czy tracisz przytomnosc calkiem ? Bo w ataku paniki raczej trudno zemdlec chociaz przez ten czas nam sie wydaje z e umieramy to tak naprawde nie jest to mozliwe.Ja tez mam uczucie jakbym miala zemdlec i oczywiscie ze tego nie znosze ale teraz juz wiem ze to sied zieje w mojej glowie .

Napad paniki nie może spowodować, że zemdlejesz

Lęk przed zemdleniem pojawia się zazwyczaj w wyniku trudności z oddychaniem, uginających się nóg oraz zaburzeń równowagi. Jest to spowodowane spowolnionym krążeniem w twoim mózgu wynikającym ze zbyt szybkiego oddychania (to objaw tzw. Hiperwentylacji). Nie jest to niebezpieczne i można temu zaradzić poprzez spowolnienie tempa oddychania, bądź oddychanie do torebki papierowej. Dobrze jest jednak ćwiczyć oddychanie przeponą, aby podczas ataku skorzystać z tej formy oddychania i uspokoić oddech. Ponieważ twoje serce pracuje bardzo intensywnie, a krew krąży szybciej, omdlenie jest mało prawdopodobne. Omdlenie występuje wtedy, kiedy w mózgu spada ciśnienie krwi, tymczasem kiedy doświadczasz lęku, zazwyczaj ciśnienie krwi wzrasta z powodu wyższego poziomu adrenaliny.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Arasha 10 kwi 2015, 15:35
Bianka78 napisał(a):Cholerka. Powiedzcie mi, czy uczucie, że się strasznie kocha życie, świat i ludzi jest na baclofenie normalne czy ja już fazuję?

To pewnie zależy od tego, jak bardzo kochasz to życie :mrgreen: ?

Bianka78 napisał(a):benzowiec84, właśnie dokładnie jak piszesz, taki stan mi się włączył :D Gęba mi się nie zamyka, jak nie mam do kogo gadać to chociaż tel albo gg. Nerwica? Jaka nerwica? Fobia? Jaka fobia? Alpra? Po co mi alpra, ja jestem hero :P
Nie mogę usiedzieć w miejscu, robię 10 rzeczy jednocześnie. Zero zmęczenia. Nic mnie nie boli. Jest moc.
Niesamowita sprawa, bo normalnie godzinę po pobudce mam już wszystkiego dosyć i marzę tylko żeby wrócić do wyra.
A od kilku dni sama radość, świat jest coco jambo, ludzie fascynujący, a życie wcale nieskomplikowane :D
Ale jako że w przyrodzie nic nie ginie więc pytanko: kiedy i jak będę musiała za to zapłacić?

Brzmi fajnie, ale może ktoś mi powie, jak wygląda powrót do rzeczywistości, po odstawieniu Baclo :? ?
Ostatnio edytowano 10 kwi 2015, 15:37 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez bella1234 10 kwi 2015, 15:36
płatek rozy to niezwykle ciekawe co piszesz o omdleniach podczas ataku paniki. Ja tez mam chore jazdy na temat omdlen, więc wiem co czujecie. Ja ciągle w miejscach publicznych, sprawdzam sobie puls, czy aby nie spada :-D albo paznokcie czy nie sinieja bo chyba jak sinieja to tez ciśnienie spada, nie wiem czy tak jest, ale chyba tak, więc sobie tak wkrecilam i patrze albo na paznokcie albo trzymam rękę na szyi :-D głupota totalna Ja też wiem, że przy okazji wysokim
ciśnieniu nie można zemdlec ale Ja podczas paniki nie dopuszczam do siebie takiej myśli :-/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 10 kwi 2015, 15:41
Wiktoria91 napisał(a):A lekarz ogólny może mi przepisać ten klonazepam ?Jak narazie Afobam przepisuje mi wlasnie lekarka rodzinna która wiedziala że mialam przepisany wczesniej a jak jej powiem o innym leku hmmm może przepisze z tego względu że on dłużej działa.

To zależy od lekarza. Jeden przepisze bez problemu bez zaświadczenia od psychiatry, inny nie. Generalnie jest to lek do stosowania doraźnego w kryzysowych sytuacjach, więc powinien przepisać, jak mu powiesz, że potrzebujesz jakoś dotrwać do wizyty u psychiatry, a alprazolam już nie działa tak, jak na początku :? Spróbuj, nic nie tracisz, a być może miałabyś jakąś alternatywę na te kilka dni ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez platek rozy 10 kwi 2015, 15:42
bella1234, a zemdlalas kiedys podczass ataku? bo owswzem jest silne uczucie odrealnienia i czlowiek ma wrazenie slabych nog i dechu nie mozna zlapac ale no pasc wtedy raczej nie mozna wlasnie w wyzej wymienionych wzgledow. No chyba ze ktos ma tendencje do mdlenia ale to i mdlalby i bez paniki.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez benzowiec84 10 kwi 2015, 15:44
Arasha napisał(a):
Bianka78 napisał(a):Cholerka. Powiedzcie mi, czy uczucie, że się strasznie kocha życie, świat i ludzi jest na baclofenie normalne czy ja już fazuję?

To pewnie zależy od tego, jak bardzo kochasz to życie :mrgreen: ?

Bianka78 napisał(a):benzowiec84, właśnie dokładnie jak piszesz, taki stan mi się włączył :D Gęba mi się nie zamyka, jak nie mam do kogo gadać to chociaż tel albo gg. Nerwica? Jaka nerwica? Fobia? Jaka fobia? Alpra? Po co mi alpra, ja jestem hero :P
Nie mogę usiedzieć w miejscu, robię 10 rzeczy jednocześnie. Zero zmęczenia. Nic mnie nie boli. Jest moc.
Niesamowita sprawa, bo normalnie godzinę po pobudce mam już wszystkiego dosyć i marzę tylko żeby wrócić do wyra.
A od kilku dni sama radość, świat jest coco jambo, ludzie fascynujący, a życie wcale nieskomplikowane :D
Ale jako że w przyrodzie nic nie ginie więc pytanko: kiedy i jak będę musiała za to zapłacić?

Brzmi fajnie, ale może ktoś mi powie, jak wygląda powrót do rzeczywistości, po odstawieniu Baclo :? ?

nie wiem nie biore tego w ciagach
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez NieznanySprawca2.0 10 kwi 2015, 15:49
Zwała po baklofenie branym miesiącami bywa bardzo ostra. Typowa delira po agonistach gaba, człowiek się trzęsie, ma lęki, takie tam.

przez bella1234 10 kwi 2015, 15:51
platek rozy no właśnie nigdy nie zemdlalam, dzięki Bogu, bo wtedy to już bym się chyba z łóżka nie ruszyła :) gdzieś już czytałam o tym, że podczas ataku paniki zemdlec, nie można z prostych powodów właśnie, że ciśnienie wzrasta i Ja jak najbardziej to rozumiem ale co z tego jak mam atak to myślę tylko o tym, że zaraz padne, nawet jak próbuje sobie wyjaśnić, że jestem fizycznie zdrowa to organizm mówi UMIERASZ :/

przez ala1983 10 kwi 2015, 15:54
Napad paniki nie może spowodować, że zemdlejesz

Moze. Moj kolega tak ma. Choc to bardziej przypomina jakis atak epilepsji w wersji bez trzesawki.
Lezy jak lalka i ma otwarte oczy :shock:
Dziwny ten ludzki organizm.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez platek rozy 10 kwi 2015, 15:57
bella1234, nie organizm a nasz mozg wspanialy:)
Ja sie juz nauczylam cwiczen odechowych i jak mnie lapie to stoje z boku np w sklepie i sobie oddycham i mowie ze nic mi nie jest. Mija za chwil pare.
Pomysl , jak np sie czegos mocno wystraszylas dawniej to tez Cie lapaly slabosci na chwile i nogi sie miekkie robily i czlowiek oddychal ciezko i trzesawiaca lapala ale to mijaloz a chwile bo sie na tym nie skupialaas. A teraz sie skupiamy za bardzo na objawach i kazde minimalne odczucie plynace z ciala bierzemy jako cos zlego i od razu herezja sie tworzy ze bede mdlala , umierala i Bog wie co jeszcze . A to tylko glowa.

-- 10 kwi 2015, 15:58 --

ala1983, i traci swiadomosc? Bo ja nie znam ani jednej osoby ktora by zemdlala podczas paniki.
I nawet w ksiazkach naukowych a czytalam ich wiele zeby poznac swojego wroga tez pisali ze to niemozliwe.
Moze mial jakies tendencje do omdlen????

przez bella1234 10 kwi 2015, 15:59
A powiedzcie mi, czy kiedyś udało Wam się przetrwać taki meeeeega atak paniki, bez brania tabletek czy "ucieczki" w bezpieczne miejsce?

przez platek rozy 10 kwi 2015, 16:03
bella1234, udalo nie jeden raz . Mnie czesto na miescie lapaly , w srodkach lokomocji, w sklepach . Kazdy przetrwasz taka prawda. Bo on trwa kilka minut tylko nam sie wydaje ze to wiecznosc jest. I pozniej zostaje lęk przed lękiem bo kto chce sie czuc jakby mial umrzec?

-- 10 kwi 2015, 16:06 --

U fryzjerki na fotelu miewalam i musialam dac rade bo przeciez nie pojde do domu z polowa wlosow obcieta.

przez bella1234 10 kwi 2015, 16:06
Budujące jest to, że się udaje :-D Ja mam chyba ten lęk ciągły, wolnoplynacy czy jakoś tak hehe :) boje się ciągle jak jestem w miejscach publicznych, lęk sobie skacze. Raz jest silniejszy, raz słabszy ale zawsze jest :-/

przez ala1983 10 kwi 2015, 16:06
ala1983, i traci swiadomosc? Bo ja nie znam ani jednej osoby ktora by zemdlala podczas paniki.
I nawet w ksiazkach naukowych a czytalam ich wiele zeby poznac swojego wroga tez pisali ze to niemozliwe.
Moze mial jakies tendencje do omdlen????

Nie ma z nim kontaktu wtedy. Nie mam pojecia co to jest. Wole o tym nie myslec.
Spadam na powietrze :papa:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg