ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Arasha 07 kwi 2015, 16:19
benzowiec84, a już myślałam, że będzie ostro między Wami :hide: Ile brałeś, żeś taki spokojny ? Tylko mi nie mów, że taką masz osobowość, bo nie uwierzę :mrgreen:

Patryk29, a co konkretnie skłoniło Cię do wzięcia ? Bo ostatnio pisałeś, że nie bardzo chcesz brać :roll:

Wiktoria91, wszystko zależy od konkretnej osoby i tego, jak szybko występuje u niej tolerancja. Oczywiście, że im dłużej się bierze regularnie, tym z czasem potrzeba coraz większych dawek, żeby osiągnąć ten sam efekt, ale u jednych ten proces będzie wolniejszy, a u innych szybszy ... nie ma reguły :bezradny: A jaką dawkę bierzesz na chwilę obecną ?

Btw Pamiętam Cię Wiktoria91, jak pierwszy raz tu się pojawiłaś i pisałaś, że nie wiesz, co masz brać, czy alprazolam czy Bellergot ;) A jak tam Twoje pozostałe sprawy ( poza lękiem ), bo wiem, że miałaś niejasną sytuację i byłaś w trakcie diagnostyki ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Patryk29 07 kwi 2015, 16:23
Arasha, wzialem alpre, bo rano zjadlem wellbutrin, który mi sie gdzies walal w szafie, po kilku godzinach od wziecia, mialem masakre, ciezki jest ten lek, pamietam, ze kiedys jak bralem wellbutrin to dalem rade tylko 3 tygodnie, wkurwia mnie to juz, bierzesz lek przeciwdepresyjny która ma ci pomagac, a on nie dosc, ze ci nie pomaga, to jeszcze w burdel w glowie robi, bylem w pracy i nie moglem sobie pozwolic na taki rozpierdol, dlatego wzialem alpre. :angel:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Wiktoria91 07 kwi 2015, 16:30
Patryk29 napisał(a):Wiktoria91, Chodzi ci o dzialanie, w sensie, jak dlugo bedziesz sie czula dobrze na nim??

Patryk29 chodzi mi i o to jak długo będzie działał na mnie jak go zażyję i chodzi mi też o to czy po jakimś czasie stosowania go ogólnie straci on całkowicie wpływ na mój organizm ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 07 kwi 2015, 16:34
Kalebx3 napisał(a):Temu , kto wymyslił Alprazolam dał bym Nogrodę Nobla . H-j ,że uzależnia ! Za to nie usypia i pozwala zlikwidować skutecznie pierdoleństwo lękowe .
Że rośnie tolerka ? Zameldujcie to koniowi .
Lek ten pomimo swej złej opini narkotycznej - lekomańskiej ( haha ) ma również wiele z leku antydepresyjnego . U mnie w tej chwili 0,25 mg pozwala przez cały dzień od rana do wieczora na normalnośc bez lęku . Praktycznie zero uboków , a sen lepszy .
Wady :
- a to ,że trzeba mieć to kures-wto zawsze i w razie czego pod ręką , w szafie , w samochodzie , w spodniach, w katanie ,w drugich spodniach , w szafce ,i w dupie marynii ( pamiętajcie również o wodzie do popicia ;) )

bo afobam jako jedyny ma działanie antydepresyjne , i jako jedyny zwiększa dopaminę w prążkowiu
" Zaobserwowano statystycznie istotny wzrost stężenia dopaminy w prążkowiu..."

"Alprazolam causes a marked suppression of the hypothalamicpituitary-adrenal axis. Administration of alprazolam has been demonstrated to elicit an increase in striatal dopamine concentrations"

dlatego jest taki prospołeczny
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Wiktoria91 07 kwi 2015, 16:37
Arasha no u mnie nadal kiepsko tzn mialam robione badanie EEG wyszło że jeszcze w granicach normy ale nie dostałam żadnego opisu tylko taki wynik. Poza tym wiem że osoby chore na padaczkę też mogą mieć wyniki ok. U mnie podejrzewano skroniową ze względu na te omdlenia z wysokim ciśnieniem pulsem. Niestety mało co wychodzę gdyż bierze mnie na omdlenia. Afobam biorę w dawce 0,50 mg tak koło południa a jak wezmie mnie na atak wieczorem to wtedy często terż biorę lub jesli atak się zbliża. Wczoraj jechalismy do rodziny zażylam wiec rano 0,75 mg Afobamu było spoko przez caly dzien a o 20 jak juz jechalismy bylo ciemno zaczęło brać mnie na lęk, czulam już odrealnienie, drżenia i wiedzialam że atak nadchodzi wiec zazylam też wtedy lek. W trakcie jazdy minęło. Ale mam ogromną załamkę. Jak narazie Afobam to jedyne koło ratunkowe jakie mam a mam wrażenie że jest za słaby. Kiedys jak tu pisałam nie pomagał mi później jednak zaczął przy przyjeciu wiekszej dawki. Nie wiem co robić, boje sie że traci na działaniu z czasem i że niczym się nie uratuję w razie ataku. Poza tym to czekam na 20 kwietnia wtedy mam wizytę więc zobaczę co na to wszystko specjalista. Czeka mnie też w maju USG naczyń szyjnych chodzi o ich drożność bo może być że moje omdlenia też są w wyniku tego.

przez benzowiec84 07 kwi 2015, 16:37
afobam jest lepszy od klona , nie dość ze odhamowanie gaba , hamuje dopaminę to klon ma jeszcze antagonizm 5ht1a
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 07 kwi 2015, 16:47
Wiktoria91, Okres póltrwania alprazolamu, to jakies 12-15 godzin, dziala tak dobrze kilka godzin mowa o pojedynczej dawce, po kilku miesiacach raczej tolerancji duzej nie wyrobisz, ale z czasem ta dawka co teraz dobrze dziala nie bedzie wystarczajaca. :pirate:

przez Wiktoria91 07 kwi 2015, 16:51
Patryk29 od lutego to biorę były może dwie krótkie przerwy w zażywaniu, a tak to codziennie biorę go bo mam za ciężkie objawy, lekarz mi dopiero coś zapisze Escitilu nie biorę tego co mam bo wiem że po nim się nasila na początku wszystko. Jak zażywam ten afobam codziennie to szybko wyrobi mi sie tolerancja i nie będzie na mnie działał? Ktoś mi kiedyś mówił że on działa tylko przez 3 godziny i to tylko na początku fakty to?

przez Patryk29 07 kwi 2015, 16:58
Wiktoria91, Tak to w zasadzie prawda, z czasem wyrabia sie tolerancja i trzeba zwiekszac dawki, zeby uzyskac taki sam efekt, przy schodzeniu jak bedziesz brala dlugo to trzeba delikatnie schodzic, no i przydalby sie jakis antydepresant, bo wiecznie benzo jesc nie mozesz, tym bardziej, ze to ciezko kaliber, to nie relanium czy cloranxen

przez Wiktoria91 07 kwi 2015, 17:04
Patryk29 no właśnie ten Escitil mi zapisano jednak idę do nowego lekarza dlatego nie biorę go. Jedynie zaczęłam i już na początku było kiepsko. Nie wiem co z tym Afobamem teraz, objawy ciężkie innego koła ratunkowego nie mam i jestem bezsilna. Próbowałam czasami nic nie zażyć wytrzymać długo ale atak przyszedł nagle wtedy i tak więc zażywam codziennie. Poradźcie coś :( to się ciagnie już tak długo i wykańcza mnie kompletnie te cholerne objawy.

przez Patryk29 07 kwi 2015, 18:42
Wiktoria91, Nie chcesz brac tego escitilu ??

przez JużTuByłem 07 kwi 2015, 18:49
Wiktoria91 Nowy lekarz przepisze ci SSRI i zaleci branie alpry w stałej dawce przynajmniej na początku ,jak się ssri wkręci po miesiącu ,to wtedy będzie redukował alpre lub przejdziesz na inne benzo chyba ,że zostaniesz na tej dawce którą bierzesz.Dużo zależy od tego czy trafi u ciebie z SSRI ,jeśli nie to będzie kombinowanie z innym lekiem i benzo.

JużTuByłem, taki jesteś doświadczony w maratonach z różnymi substancjami a piszesz jakby można było sobie ot tak według własnego widzimisie wybrać lek który będzie skuteczny. Pewnie, że wolałabym brać rolki albo klorazepan, tylko pytanie jak je namówić do współpracy, żeby zechciały łaskawie u mnie działać chociaż minimalnie przeciwlękowo.
Hipnoterapia? Sorki, aż tak zdesperowana nie jestem, żeby uwierzyć w hochsztaplerskie cuda niewidy :P
Ale dzięki za odpowiedź.

Bianka78 Co to za problem powiedzieć lekarzowi ,że nie chcesz alpry, clona,lorafenu tylko inne benzo spróbować ? Jeśli jest kumaty ,to bez problemu przepisze ,a jak nie to zmiana lekarza proste.Chcesz słabsze benzo od tego na którym w tej chwili jesteś tymbardziej powinien iść na rękę.Klorazepan i rolki to nie wszystko jest pełno innych.
Wiesz w ogóle co to hipnoterapia czy twoja wiedza kończy się na tym co zobaczyłaś w filmach s-f?Z takim podejściem "wpie.rdalam benzo i myślę ,że wyzdrowieje" całe życie bedziesz siedzieć w domu i patrzeć na monitor.Bo tak ,to będzie wyglądało póki bazujesz na benzo.Minie 5 lat obrócisz się i tak naprawdę zorientujesz się ,że przez ten cały czas nic nie robiłaś w kierunku poprawy,wyleczenia ,a tylko tabsy które w pozniejszym czasie gówno daja ,a ryja pamieć,kojarzenie faktów i wiele innych rzeczy.Ja tak przewegetowałem 5-6 lat i kurewsko żałuje ,że nic nie działałem.Nie gadaj mi ,że ci się kręci w głowie jak wychodzisz ,masz depersonalizacje ,ogromną depreche , płaczesz w poduszke ,próby samobójcze ,bo kazda osoba która siedzi tutaj kilka lat ,większość rzeczy przeżyła oraz wie ,że to jest bardzo ciężka choroba i strasznie trudno się zmotywować,walczyć z tym.Trzeba mieć w chooj siły taka prawda.Tylko co Ci innego zostało ? Ja rozumiem ,że duża część musi brać benzo ,bo by im serducho wypadło z klaty no ,ale co dalej ? pozdro

kalbx Co się stało ,że zacząłeś gustować w benzo? Z tego co pamiętam ,to ich nie lubiłeś ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Kalebx3 07 kwi 2015, 19:40
A co myślicie o Bromazepamie ( Sedam , Lexotan) , też niegorszy ? ;) Macie jakieś osobiste z tym lekiem doświadczenia ? Oczywiście brałem , ale interesuje mnie Wasze zdanie .

-- 07 kwi 2015, 18:47 --

kalbx Co się stało ,że zacząłeś gustować w benzo? Z tego co pamiętam ,to ich nie lubiłeś

-ale gusta się zmieniają w zależności od sytuacji ;)
Po obfitych intoksynacjach kiepskiej jakości RC i psychodelią ( prosto z Chin ) dopadły mnie ataki lękowe , z którymi męczę sie już około roku . Przez ten czas uzbierałoby się może z 10 dni co nie brałem benzo . Za błędy sie płaci , więc płacę ,,,chociaż tyle dobrego ,że trwam w trzeżwości .Marne pocieszenie ,,, tylko żona i dziecko w domu chociaż zadowoleni , ja już nie bardzo .Amen. :?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez JużTuByłem 07 kwi 2015, 20:40
Tak się poj.ebało po psychodelikach... Kur.wa dobrze ,że sie na nic nie skusiłem :smile: A co z chin zamówiłeś ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Sortuj wg