ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez maniek123321 25 mar 2015, 23:44
zima napisał(a):lekarz przepisuje to czego pacjent sobie zyczy.

no proste :pirate:
przynajmniej tak jest jak ktos nie jest idiota

-- 25 mar 2015, 23:59 --

trzeba samemu sie leczyc bo ci lekarze gowno sie znaja 8)
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Bianka78 26 mar 2015, 11:12
Arasha napisał(a):zima, nie każdy lekarz. Pamiętam, jak jedna dziewczyna pisała raz na forum, że poszła do lekarza, bo się jej skończył klorazepat właśnie i wyszła z niczym, a lekarz skasował ją na 100 zł :pirate: Wszystko zależy od człowieka, poza tym jest sporo lekarzy zwł. młodych, nastawionych wrogo do wszystkich bdz.

I bardzo dobrze, że nie każdy lekarz wypisuje. Bo by było dużo więcej takich mańków, fundujących sobie z pełną świadomością ciągi na niebotycznych dawkach. A przy ograniczonym dostępie człowiek trzy razy pomyśli zanim weźmie tabletę.
Bianka78

przez maniek123321 26 mar 2015, 15:11
w takim razie to jest przeznaczona grupa lekow tylko i wylacznie dla lekazy bo oni to zra na potege a nam tym potrzebujacym nie chca wypisac, nawet w psychiatrykach tego nie chca dawac tak chetnie.
wiec po co sa wogole te benzodiazepiny? by ulzyc lekarzom?
lepiej wpychac j3bane ssrki ktore robia z ludzi warzywo i podporzadkowuja wladzy.
pjerdole ten system

jak przyjdzie do lekarza taka ciota i z zacchowania, gadki i wygladu to wiadomo ze odrazu sie wpieprzy w to gowno bo jest poprostu za slabym czlowiekiem, z gory zakladaja lekarze wtedy na widok takiej osoby ze juz moze byc uzalezniona od benzodiazepin i ma czelnosc jeszcze ich prosic o wiecej.

ja "wchodze w to" bo umiem konsekwentnie tych lekow uzywac, umiem zejsc z nich wiec nie widze powodow by nie brac przewlekle
zeby nie wystepowalo uzaleznienie przy tych lekach to wlasnie benzodiazepiny nazwano by "pigulka szczescia"
przyjdzie jeszcze taki czas ze wynajda podobna substancje posbawiona tego mankamentu.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 26 mar 2015, 15:54
maniek123321 napisał(a):
zima napisał(a):lekarz przepisuje to czego pacjent sobie zyczy.

no proste :pirate:
przynajmniej tak jest jak ktos nie jest idiota

-- 25 mar 2015, 23:59 --

trzeba samemu sie leczyc bo ci lekarze gowno sie znaja 8)

otóż to szanowny mańku :)

-- 26 mar 2015, 14:56 --

maniek123321 napisał(a):w takim razie to jest przeznaczona grupa lekow tylko i wylacznie dla lekazy bo oni to zra na potege a nam tym potrzebujacym nie chca wypisac, nawet w psychiatrykach tego nie chca dawac tak chetnie.
wiec po co sa wogole te benzodiazepiny? by ulzyc lekarzom?
lepiej wpychac j3bane ssrki ktore robia z ludzi warzywo i podporzadkowuja wladzy.
pjerdole ten system

jak przyjdzie do lekarza taka ciota i z zacchowania, gadki i wygladu to wiadomo ze odrazu sie wpieprzy w to gowno bo jest poprostu za slabym czlowiekiem, z gory zakladaja lekarze wtedy na widok takiej osoby ze juz moze byc uzalezniona od benzodiazepin i ma czelnosc jeszcze ich prosic o wiecej.

ja "wchodze w to" bo umiem konsekwentnie tych lekow uzywac, umiem zejsc z nich wiec nie widze powodow by nie brac przewlekle
zeby nie wystepowalo uzaleznienie przy tych lekach to wlasnie benzodiazepiny nazwano by "pigulka szczescia"
przyjdzie jeszcze taki czas ze wynajda podobna substancje posbawiona tego mankamentu.

jak bym słyszał siebie , popieram w 100%

-- 26 mar 2015, 15:02 --

Benzodiazepiny są dla chorych , skoro są dla chorych i pomagają nie widze przeciwskazan by ich stosować, nawet przewlekle, na jakiś okres czasu by się uporać z tym czy z tamtym , lekarze traktują benzodiazepiny jak to by była jakaś heroina , wielkie zło , wolą za to przepisywać gówniane ssri i robić pacjentowi klapki na oczy , benzo nie spłycają emocji a nawet powiększają i tak jak maniek piszę gdyby nie potencjał uzalezniający , przepisywali by benzo na depresje i lęki , z benzo zawsze można zejść zmniejszając powoli dawki , nie jest to tak że jak się wpierdolisz to już nie wyjdziesz , to tak samo można powiedzieć o SSRI , bo ludzie jednak wracają do tego , odstawiają i wracają i tak w kółko ,błędne koło . SSRI mają mase uboków , benzo są pozbawione uboków , SSRI leczą jak ma się szczeście i trafi się na lek po przerobieni kilku i czekaniu miesiącami na zmiane , benzo działają zawsze skutecznie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Bianka78 26 mar 2015, 16:23
benzowiec84 napisał(a): Benzodiazepiny są dla chorych , skoro są dla chorych i pomagają nie widze przeciwskazan by ich stosować, nawet przewlekle, na jakiś okres czasu by się uporać z tym czy z tamtym , lekarze traktują benzodiazepiny jak to by była jakaś heroina , wielkie zło , wolą za to przepisywać gówniane ssri i robić pacjentowi klapki na oczy , benzo nie spłycają emocji a nawet powiększają i tak jak maniek piszę gdyby nie potencjał uzalezniający , przepisywali by benzo na depresje i lęki , z benzo zawsze można zejść zmniejszając powoli dawki , nie jest to tak że jak się wpierdolisz to już nie wyjdziesz , to tak samo można powiedzieć o SSRI , bo ludzie jednak wracają do tego , odstawiają i wracają i tak w kółko ,błędne koło . SSRI mają mase uboków , benzo są pozbawione uboków , SSRI leczą jak ma się szczeście i trafi się na lek po przerobieni kilku i czekaniu miesiącami na zmiane , benzo działają zawsze skutecznie.

Ja też się pod tym podpisuję. Ale nikt mi nie wmówi, że jechanie kilka miesięcy na dawce 10mg klona to rozsądne, kontrolowane leczenie.
Bianka78

przez bella1234 26 mar 2015, 16:26
Witajcie,

jestem tu nowa, a więc witam wszystkich serdecznie. Nie wiem czy dobrze trafiłam z wątkiem ale widząc po ostatnich postach chyba tak.

Postaram się jak najkrócej. Od ok 5 lat choruje na nerwice lękowa. Najpierw lemczyłam się Cloranxem i Fluoksetyna, później Zomiren Sr i Orivenem. chorobę udaje się na jakiś czas zagłuszyć, ale zawsze powraca. W przerwach pomiędzy intensywna kuracja ratowalam się zawsze połówka 5mg Cloranexu. Od miesiąca choroba powrocila. Zdobyłam wiec Cloranex i codziennie brałam po 5mg ale niestety nie pomagało. Wiec ze dwa razy wzięłam 10 mg i tez nic. Poszłam do psychiatry w ten wtorek i dostałam codziennie 2 razy po 0,5 mg Zomirenu Sr i 2 razy po 75 mg Orivenu. Ale niestety też nie odczuwam niewiadomo jakiej poprawy.

I tu właśnie jest moja prośba o pomoc. Czy to oznacza, że mój organizm wytworzył sobie tolerancję na benzo? Bo chyba i Cloranex i Zomiren są z tej samej grupy. I czy np. po zwiększeniu dawki w końcu będę mogła poczuć jakąś ulgę? Proszę Was pomóżcie. Musze czym prędzej wrócić do zywych. Do mojego psychiatry nie chce się odzywać bo wydaje mi się, że nie Zgodzi się na zwiększenie dawki. Jeżeli wiecie coś na ten temat lub byliście w podobnej sytuacji bardzo proszę o odpowiedź.

przez benzowiec84 26 mar 2015, 16:39
Bianka78, no nie 10 mg klona to masakra jakaś :D

-- 26 mar 2015, 15:46 --

bella1234 napisał(a):Witajcie,

jestem tu nowa, a więc witam wszystkich serdecznie. Nie wiem czy dobrze trafiłam z wątkiem ale widząc po ostatnich postach chyba tak.

Postaram się jak najkrócej. Od ok 5 lat choruje na nerwice lękowa. Najpierw lemczyłam się Cloranxem i Fluoksetyna, później Zomiren Sr i Orivenem. chorobę udaje się na jakiś czas zagłuszyć, ale zawsze powraca. W przerwach pomiędzy intensywna kuracja ratowalam się zawsze połówka 5mg Cloranexu. Od miesiąca choroba powrocila. Zdobyłam wiec Cloranex i codziennie brałam po 5mg ale niestety nie pomagało. Wiec ze dwa razy wzięłam 10 mg i tez nic. Poszłam do psychiatry w ten wtorek i dostałam codziennie 2 razy po 0,5 mg Zomirenu Sr i 2 razy po 75 mg Orivenu. Ale niestety też nie odczuwam niewiadomo jakiej poprawy.

I tu właśnie jest moja prośba o pomoc. Czy to oznacza, że mój organizm wytworzył sobie tolerancję na benzo? Bo chyba i Cloranex i Zomiren są z tej samej grupy. I czy np. po zwiększeniu dawki w końcu będę mogła poczuć jakąś ulgę? Proszę Was pomóżcie. Musze czym prędzej wrócić do zywych. Do mojego psychiatry nie chce się odzywać bo wydaje mi się, że nie Zgodzi się na zwiększenie dawki. Jeżeli wiecie coś na ten temat lub byliście w podobnej sytuacji bardzo proszę o odpowiedź.

Więc tak , Cloranxen porównuję w działaniu do zażyciu tabletek uspakajających z labofarmu :)
15 mg Klorazepatu = 10mg diazepamu według siły działania ale i w to śmiem wątpić , jest jeszcze słabszy,ty brałaś 2 razy po 5mg Cloranxenu więc to placebu , nic dziwnego że nie działał. potem brałaś 2 razy zomiren 0,5 i to w przedłużonym uwalnianiu , substancja powoli się uwalnia i powoli schodzi ale odczucie w poprawie będzie minimalne , tymbardziej przy takich dawkach. co innego jak by to było 2 razy po 0,5 zomirenu ale nie SR.

Są z tej samej grupy , ale brałaś bardzo malutkie dawki ,że twój organizm nie to że wytworzył sobie tolerancje ale po prostu te dawki są za małe by coś poczuć . zwiększenie dawki na bank ci pomoże ale Cloranxen to słaby szit . jak już to zomiren ale nie SR . Lekarz powinien przepisać ci Zomiren 0,5 mg 2 razy dziennie ale nie retardy.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Bianka78 26 mar 2015, 16:51
benzowiec84 napisał(a):Bianka78, no nie 10 mg klona to masakra jakaś :D

No widzisz. A mańkowi służy. Nie, nie, on nie ćpie. Absolutnie. On się nadal tylko leczy.
Bianka78

przez benzowiec84 26 mar 2015, 16:52
Albo ewentualnie SR , ale 2 razy 1mg Zomirenu wtedy . A jak masz teraz te 0,5 sr , to rozgryzć je , ewntualnie zmiel na proch i popij - powinno przyśpieszyć wchłanianie :D
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez bella1234 26 mar 2015, 16:52
Hmmm no nie no nie pomyliłam się raczej 5mg jestem pewna. 10 mg wzięłam tylko dwa razy ale niestety tak jak już napisałam nie skutkowało.

przez benzowiec84 26 mar 2015, 16:54
bella1234 napisał(a):Hmmm no nie no nie pomyliłam się raczej 5mg jestem pewna. 10 mg wzięłam tylko dwa razy ale niestety tak jak już napisałam nie skutkowało.

gdzie napisałem że się pomyliłaś??

no bo ci pisze że to tabletki ziołowe:)

załatw sobie lorafen 2,5 albo afobam 0,5/1mg na bank pomoże. a nie jakiś Cloranxen który żarłem paczkami . Klorazepat i Oxazepam ,uważam za tabletki ziołowe , szkoda mi na to by było wydać złotówki . Ew do mixów jakiś z innymi benzami :)

napisałem ci co masz zrobić.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez warrior11 26 mar 2015, 17:10
benzowiec84,
Nie namawiaj do brania benzodiazepin,bo tym syfem nie leczy się nerwic a dziewczyna
już jest na granicy uzależnienia..benzodiazepiny uzależniają bardziej niż niektóre
narkotyki i można je brać tylko doraźnie..inaczej zamiast pomóc,mogą spowodować
trwałe szkody,które będzie bardzo ciężko naprawić.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez benzowiec84 26 mar 2015, 17:12
warrior11 napisał(a):benzowiec84,
Nie namawiaj do brania benzodiazepin,bo tym syfem nie leczy się nerwic a dziewczyna
już jest na granicy uzależnienia..benzodiazepiny uzależniają bardziej niż niektóre
narkotyki i można je brać tylko doraźnie..inaczej zamiast pomóc,mogą spowodować
trwałe szkody,które będzie bardzo ciężko naprawić.

Aha . Prosze cię :)
Ps: w jakim miescie pan przyjmuję i ile zapłacę za wizytę?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez bella1234 26 mar 2015, 17:13
Wybacz po prostu się trochę zamotalam :) w tym momencie niestety nie jestem w stanie sobie załatwić nowych leków, a więc muszę ratować tym cobmam pod ręką. To jakbym np. brała po 4x 0,5 Zomirenu Sr to poprawę odczuje? Mixowac nie chce za bardzo bo się dygam troszeczkę :)
Ostatnio edytowano 26 mar 2015, 17:21 przez bella1234, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg