ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez maniek123321 25 mar 2015, 11:13
sry musialem przegapic twoja wypowiedz.
naprawde tak ciezko sie domyslic ze chodzi tu o to ze co chwile zwiekszam dawke?
jestem na klonie pare miesiecy (jakies 3) po dlugiej przerwie (pol roku)
biore na dzien dzisiejszy 10mg bo tolerancja przez tak krotki okres nie spadla do zera.

maniek123321 napisał(a):juz gdzies pisalem ze mnie "opanowuje"
nie nazwalbym tego aktywizacja, wole naped ten z noradrenaliny, zdecydowanie.
serotonina zmula wiec pomyslalem ze uderze w dopamine czyli agonistow dopaminowych lub sele, postawilem na sele i czuc dopamine wyraznie.
nie tego szukaml

pisalem w watku o bupropionie i gdzies jeszcze.satysfakjonujaca odpowiedz?
biore od 3 miesiecy sele i nie zauwazylem istotnej poprawy zwiekszajac dawke do 30 z wczesniejszych 5/10mg
podobno dopiero dobrze blokuja MAO A w dawkach >40mg ale ja nie mam tyle kasy na taka kuracjea choc dostaje recki od lekarza ale na 100%
ku mojemu zdziwieniu (przynajmniej u mnie) sele w malych dawkach nie wplywa na emocje, nie odblokowuje ich a przeciez skutecznoscia w zwiekszaniu poziomu dopaminy dorownuje antagonistom dopaminy ;/

-- 25 mar 2015, 11:24 --

dlugo nie aktualizowalem podpisu, jeszcze niedawno mialem nawet 5mg sele ;)
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Arasha 25 mar 2015, 18:11
maniek123321 napisał(a):sry musialem przegapic twoja wypowiedz.
naprawde tak ciezko sie domyslic ze chodzi tu o to ze co chwile zwiekszam dawke?
jestem na klonie pare miesiecy (jakies 3) po dlugiej przerwie (pol roku)
biore na dzien dzisiejszy 10mg bo tolerancja przez tak krotki okres nie spadla do zera.

Nie, no to jasne, że tolerka rośnie, ale takie dawki, o jakich piszesz, to już naprawdę sporo, zwł. że robiłeś przerwę :roll:
Ale zwiększasz, bo masz tak silne lęki, czy po prostu lepiej się czujesz na Clonie niż bez ?

Ja się tam cieszę, jak mi się uda jeden dzień nie wziąć, a jak muszę wziąć więcej, to już w ogóle jestem / cenzura /, bo wiem, dokąd to prowadzi :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez elfrid 25 mar 2015, 19:25
maniek123321, pomijając tolerancję i uzależnienie, to jak, te 10mg clona, wpływa na Twoje funkcje poznawcze? Nie masz poczucia prze-ćpania benzodiazepinowego, totalnej pustki w głowie, obniżenia intelektu, braku skojarzeń itp?

-- 25 mar 2015, 19:26 --

Arasha, a jakie benzo bierzesz i ile?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maniek123321 25 mar 2015, 20:13
Arasha napisał(a):Ale zwiększasz, bo masz tak silne lęki, czy po prostu lepiej się czujesz na Clonie niż bez ?

Ja się tam cieszę, jak mi się uda jeden dzień nie wziąć, a jak muszę wziąć więcej, to już w ogóle jestem / cenzura /, bo wiem, dokąd to prowadzi :?

i zostan juz przy takim podejsciu do tych lekow, dobrze radze :-)
Arasha napisał(a):Ale zwiększasz, bo masz tak silne lęki, czy po prostu lepiej się czujesz na Clonie niż bez ?

i to i to, nie mam silnych lekow mozna powiedziec ze sa umiarkowane.lacze sie - nie cpam tego zaznacze ale lekarze oczywiscie inacczej do mnie podchodza bo przeciez jestem uzalezniony narkoman.
nawet sie nie zastanawiam jakby moje zycie wygladalo i jakbym sie czul na trzezwo, juz dawno zapomnialem (w przerwie ktora mialem pilem duzo alkoholu), po drugie przyzwyczailem sie do tego stanu i tak mi dobrze.
sa chwile kiedy wszystko wraca nawet na klonazepamie wiec podwyzszam dawke.teraz planuje znalezc skuteczny nieuzalezniajacy lek i zejsc troche z dawka benzo.

elfrid napisał(a):maniek123321, pomijając tolerancję i uzależnienie, to jak, te 10mg clona, wpływa na Twoje funkcje poznawcze? Nie masz poczucia prze-ćpania benzodiazepinowego, totalnej pustki w głowie, obniżenia intelektu, braku skojarzeń itp?

nie mozna pominac aspektu uzaleznienia, na 10tce z tolerancja dzialanie porownywalne jest do tego z 2mg.zadnego otepienia nie zauwazylem, jedynie przy wchodzeniu na wyzsza dawke przez pare pierwszych dni.

pustka jest wiadomo, specyficzna dla przewleklego brania benzodiazepin.
te objawy co wypisales mam na codzien gdy nie biore niczego w zwiazku z choroba tak sie czuje, problemy z koncetracja, brak skojarzen i "myslenia na przod" taaak..

-- 25 mar 2015, 20:24 --

naprawde nie trzeba tak diabelizowac(?) benzo, wystarczy pamietac ze KTO NIE ROBI PRZERWY - TEN SZYBKO TRACI NERWY :smile:

-- 25 mar 2015, 20:28 --

Arasha jakbym mial tylko lęki napadowe to bym napewno nie wpieprzyl sie w benzodiazepiny na tak dlugo.
f41.2 jest specyficzne, mimo ze non stop depresja to do tego leki uogolnione - nie zwiazane z depresja

-- 25 mar 2015, 20:37 --

jedynie na co moge sie poskarzyc przy braniu benzo (wszelakich bo bralem chyba wszystkie wlacznie z midazolamem) to na zachowanie przy moich zaburzeniach osobowosci.czasem wlacza mi sie nawet czlowiek-psychopata.no coz, cos za cos.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Bianka78 25 mar 2015, 21:21
Niezły hyperreal stajl. Oj będzie dramat przy odstawce.
Bianka78

przez Arasha 25 mar 2015, 21:39
elfrid, biorę Clonazepam ( średnio 1 mg dziennie, zdarza się trochę więcej lub mniej, w zależności od sytuacji, czasami doraźnie w nocy 2 mg na spanie )

maniek123321, ja również nie mam tylko lęków napadowych, ale całą inną gamę objawów, których praktycznie nie leczę :bezradny: A benzo biorę, bo to jedyne leki, jakie dobrze toleruję i w związku z tym nie mam oporów przed ich braniem ( ale tylko, jak już czuję, że nie daję rady, czyli generalnie jak mam zjazd poprzedniej dawki ). W sumie nigdy nie wnikałam w to, jaką mam f-kę, bo i tak żadnego konkretnego leczenia nie stosuję, poza braniem mirtazapiny wyłącznie nasennie od 7 lat ( bo na nic innego nie działa ... ale przynajmniej nie ma uboków, poza sennością i żarciem )

Czemu zniknęła Selegilina :mrgreen: ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez maniek123321 25 mar 2015, 21:45
Arasha, bo od wczoraj nie biore, skonczyla sie i rezygnuje bo nic nie dawala.
wracam chyba do reboksetyny i amisulprydu bo aktualnie na to mam papier a nie chce mi sie po psycholach chodzic

ile juz czasu bierzesz ten 1mg?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez elfrid 25 mar 2015, 22:42
maniek123321, dziwne te Twoje leki jak na zaburzenia lękowo-depresyjne. Tutaj świetnie powinny się sprawdzić SSRI, a nie reboksetyna, selegilina czy inna dopamina.
Co do benzo, pamiętam, że kiedyś przez dwa tygodnie brałem 12 mg clona i to był koszmar - totalna pustka w głowie i brak jakiejś świadomości był masakryczny. Nie wiem jak można funkcjonować na takich dawkach benzo. Tolerancja na działanie przeciwlękowe to jedno, ale skutki uboczne w zakresie funkcji poznawczych to co innego.

przez maniek123321 25 mar 2015, 22:48
elfrid, dopamina na depresje, klon na leki.

nie pojmujesz pojecia tolerancji lekowej.mozna to wskrocie opisac ze z czasem pewna dawka leku sie nie wchlania, tak tylko porownawczo pisze.przeciez zmniejsza sie ogolne oddzialywanie na gaba czyli na dzialanie przeciwlekowe i wszelkie inne po skutki uboczne.
i z czasem bys zaczal normalnie funkcjonowac na 12mg, tak jak pisalem - pierwsze dni czuc zamet w bani i ciele ze nawet ciezko przygotowacc sobie zarcie bo zapominasz co masz dodac.
zalezy tez jak mocno zwiekszasz dawke.zwiekszam zazwyczaj o 4mg wtedy powraca nawet silne rozluznienie miesni co i szybko zanika

wchodzac odrazu na 12mg to wiadomo ze bedziesz zasliniony w lozku lezal :roll:

-- 25 mar 2015, 22:58 --

co do pustki to jest to przyjemna pustka w glowie, nie taka jak po neuroleptykach

-- 25 mar 2015, 22:59 --

no moze neutralna niz przyjemna
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez elfrid 25 mar 2015, 22:59
maniek123321, pojmuje, pojmuje, ale clonazepam podobnie jak lorazepam uważam za ciężkie benzo, zarówno pod kątem uzależnienia jak i uboków. Na przykład przy alprazolamie nawet przy szybkim zwiększeniu dawki nie miałem tego typu uboków.
Jak już jesteś uzależniony od benzo nie mogłeś wybrać jakiegoś łagodniejszego np. klorazepatu albo diazepamu :-)
Swoją drogą skąd Ty bierzesz takie ilości benzo, jeden lekarz Ci to przepisuje?

przez maniek123321 25 mar 2015, 23:36
klonazepam, alprazolam, lorazepam sa najsilniejsi i rownie silni.

moj wybor padl akurat na klonazepam ze wzgledu na swoje specyficznie stymulujace dzialanie (kiedys sporo jechalem na alprazolamie ale dla mnie odstawienie go bylo udreka, popadalem w manie), cene - place 3.20zl na ryczalt.
inne benzo za mocno zamulaja lub sa poprostu za slabe.fajny jest tez tetrazepam ktory wycofano (pomagal mi na przykurcze miesni plecow - tak wgle to od niego zaczela sie ma przygoda z tymi cukierkami)

biore od jednego, czasem jak sie walnie i zostawi mi tylko jedna recepte na dwie paki to lece do drugiego a jak to malo to do trzeciego, mam zaswiadczenie wiec nikt mi tu lachy nie bedzie robil ze wypisze :P
znaja mnie juz wszedzie :pirate: wcale nie jestem z tego zadowolony
Ostatnio edytowano 25 mar 2015, 23:41 przez maniek123321, łącznie edytowano 1 raz
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Arasha 25 mar 2015, 23:36
elfrid, klorazepat i diazepam to słabizna ... chyba musiałabym po kilka tabsów łykać. Pamiętam, jak jeszcze nie miałam wyrobionej tolerki i wzięłam 5 mg Relanium to mnie uspokoił na 2 godz. po czym miałam zjazd. A Clon przynajmniej działa przed dłuższy okres czasu ... wiem, że mi tolerka skoczyła w ostatnich 2 miesiącach ( to odp. na pyt. Mańka ), ale przez długi okres czasu ( jakieś półtorej roku ) to mi 1 mg wystarczał na 2, 3 dni, więc jak dla mnie była to najlepsza opcja. Lorafen wzięłam raz nasennie i to była masakra ... to się chyba nazywa zanik funkcji poznawczych, a wcale jakoś super mnie nie uśpił.

Z alprą mam doświadczenia ponad 3-letnie, ale wyłącznie nasenne, więc trudno ustosunkować mi się do tego, jak działa na lęki ( bo ich wtedy zwyczajnie nie miałam ) i nie mam pojęcia, jakie byłyby objawy odstawienne, bo miałam rozpisane zejście z Zomirenu na pół roku przy pomocy Estazolamu, dzięki temu nawet nie poczułam, że nie biorę już alpry.
Ostatnio edytowano 25 mar 2015, 23:40 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez zima 25 mar 2015, 23:40
lekarz przepisuje to czego pacjent sobie zyczy.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Arasha 25 mar 2015, 23:42
zima, nie każdy lekarz. Pamiętam, jak jedna dziewczyna pisała raz na forum, że poszła do lekarza, bo się jej skończył klorazepat właśnie i wyszła z niczym, a lekarz skasował ją na 100 zł :pirate: Wszystko zależy od człowieka, poza tym jest sporo lekarzy zwł. młodych, nastawionych wrogo do wszystkich bdz.

Btw Chyba powinnyśmy się przenieść do wątku o Clonie, bo robimy mały śmietnik :mrgreen:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg