ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Ola34 23 mar 2015, 20:02
Jestem na sto procent uzależniona pomimo tak małej dawki. Kilka razy próbowałam odstawić te prochy ale wtedy dostawałam takich nerwobóli pod żebrami że ani ręką ani nogą nie mogłam ruszyć. Nie chce juz eksperymentować z odstawianiem. Jest mi tak dobrze. Wole to niż inne uzależnienie - tym bardziej że nie łykam tego w ilościach hurtowych.

przez Arasha 23 mar 2015, 20:16
Ola34, a bierzesz oprócz tego jeszcze jakieś inne psychotropy ( czy są to Twoje jedyne leki psychiatryczne ) ?
Martwi trochę to, że się gorzej czujesz na tym zamienniku :roll: obyś nie potrzebowała większej dawki ( odpukać ! ), bo wszystko jest do czasu.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Ola34 23 mar 2015, 20:27
Tak,ale to nie psychotrop. Oprócz xanaxu/zomirenu biorę też propranolol 10 mg,który biorę 2 razy dziennie po 1 tabletce. I to wszystko. Teraz biorę ten alpragen ale po nim czuje się źle.Ech.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 23 mar 2015, 22:25
Ola34, Alpragen,moze być słabszy,i mieć więcej substancji pomocniczych,które mogą ,nie muszą powodować jakieś uboczne.Producent tego leku jest kiepski (Generics),tanie leki ma,ale kiepskiej jakości,Takie moje zdanie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ola34 23 mar 2015, 22:55
cytrynka84 napisał(a):Ola34, Alpragen,moze być słabszy,i mieć więcej substancji pomocniczych,które mogą ,nie muszą powodować jakieś uboczne.Producent tego leku jest kiepski (Generics),tanie leki ma,ale kiepskiej jakości,Takie moje zdanie.

Cytrynko, na pewno jest tak jak piszesz,choć farmaceutka w aptece przekonywała mnie (jak widać skutecznie) o równości działania drogich "oryginałów" i ich tanich "zamienników". Kiedyś brałam tylko xanax a o leku z inną nazwą nawet nie chciałam słyszeć. Po paru latach spróbowałam zomirenu i było ok. Teraz jak brak x to proszę o z. Tylko te dwa leki nie powodują u mnie żadnego oszołomienia, chęci ciągłego spania itp. Czuję się po nich bardzo dobrze.

przez Arasha 23 mar 2015, 23:56
Ola34, nie możesz mieć pretensji do farmaceutki, bo jednak większość osób woli zapłacić mniej niż więcej, a farmaceuta ma obowiązek poinformować pacjenta o możliwości zakupienia tańszego odpowiednika. Oczywiście pacjent może się nie zgodzić i wtedy, jeżeli danego leku nie ma na stanie, to sprowadzają Ci z hurtowni na drugi dzień albo sama rezygnujesz i szukasz w innych aptekach. Zresztą trudno, żeby każdy farmaceuta znał z autopsji działanie każdego leku i jego licznych odpowiedników. Na pewno miała dobre intencje, a Ty się przekonałaś, że jednak wolisz to, co brałaś do tej pory ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez slow_down 24 mar 2015, 09:36
Ola34 napisał(a):Tak,ale to nie psychotrop. Oprócz xanaxu/zomirenu biorę też propranolol 10 mg,który biorę 2 razy dziennie po 1 tabletce. I to wszystko. Teraz biorę ten alpragen ale po nim czuje się źle.Ech.

Że niby benzodiazepiny, np xanax/zomiren nie są psychotropami? Pierwsze słyszę. Benzodiazepiny można nawet ćpać.
slow_down

przez maniek123321 24 mar 2015, 11:49
^ chodzilo jej o propranolol ktory jest b-blokerem

BTW benzodiazepiny naleza do specjalnej grupy psychotropow razem z neuroleptykami, z tego powodu nie mozna np. odpisywac sobie z recepty 1 op. w celu wykupienia sobie pozniej.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez cytrynka84 24 mar 2015, 15:44
Ola34, To znaczy,każdy reaguje inaczej na dany zamiennik.Sa tacy co nie odczuwają roznicy pomiedzy zamiennikami(chyba większość) A są tacy co ta różnice odczuwają.Sa różne reakcje.A farmaceutka jak napisała Arasha ,ma obowiązek,zaproponować tańszy lek.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 24 mar 2015, 17:34
z tego powodu nie mozna np. odpisywac sobie z recepty 1 op. w celu wykupienia sobie pozniej.

Jak się dobrze zagada farmaceutkę i trafi się na miłą, to można wszystko ;)
slow_down

przez Ola34 24 mar 2015, 20:19
slow_down napisał(a):
Ola34 napisał(a):Tak,ale to nie psychotrop. Oprócz xanaxu/zomirenu biorę też propranolol 10 mg,który biorę 2 razy dziennie po 1 tabletce. I to wszystko. Teraz biorę ten alpragen ale po nim czuje się źle.Ech.

Że niby benzodiazepiny, np xanax/zomiren nie są psychotropami? Pierwsze słyszę. Benzodiazepiny można nawet ćpać.

Pisałam o propranolol-u.

-- 24 mar 2015, 19:23 --

Arasha napisał(a):Ola34, nie możesz mieć pretensji do farmaceutki, bo jednak większość osób woli zapłacić mniej niż więcej, a farmaceuta ma obowiązek poinformować pacjenta o możliwości zakupienia tańszego odpowiednika. Oczywiście pacjent może się nie zgodzić i wtedy, jeżeli danego leku nie ma na stanie, to sprowadzają Ci z hurtowni na drugi dzień albo sama rezygnujesz i szukasz w innych aptekach. Zresztą trudno, żeby każdy farmaceuta znał z autopsji działanie każdego leku i jego licznych odpowiedników. Na pewno miała dobre intencje, a Ty się przekonałaś, że jednak wolisz to, co brałaś do tej pory ;)

Nie mam pretensji do farmaceutki :-). Dziś już jest o wiele lepiej, więc może musiałam się "przestawić" :-)

przez nobody25 24 mar 2015, 20:45
patrząc przez pryzmat swojej przygody z lekami, zarówno ssri jak i np. alprazolam zawsze lepiej działały na mnie orginalne leki. I jest różnica w ich działaniu, chociaż na pewno nie u każdego. Tłumacze to sobie że to jest jak np. z coca colą i hop colą :P. Niby napój ten sam, a jednak...
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez maniek123321 24 mar 2015, 20:51
^ no roznica jest chyba tylko w smaku tabletek bo jakosciowo musza taki sam trzymac poziom a ta cala nagonka medialna ze generyki to gowno to spiski farmaceutyczne

-- 24 mar 2015, 21:33 --

moga tez sie roznic rozpuszczalnoscia substancji
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Arasha 25 mar 2015, 01:28
Ola34, cieszę się, że już jest lepiej ;)

maniek123321, nie doczekałam się od Ciebie odp. co to znaczy - Clonazepam coraz więcej :roll: ?
Ale pytałam na poprzedniej stronie, więc mogłeś nie zauważyć ;) Jak często i w jakich dawkach go bierzesz ?

I napisz przy okazji, jak działa na Ciebie ta Selegilina ... powiem szczerze, że nie znałam tego leku ( musiałam sobie dopiero poczytać na jego temat, zapewne nie jest często przepisywany, zwł. że jego podstawowe zastosowanie jest inne ). Długo go już bierzesz ?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg