ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez benzowiec84 01 lut 2015, 01:00
jak działają niskie to tylko się cieszyć bo tolerancji na benzo się niestety nigdy nie zbiję i to jest lipa . także lepiej nie wyrabiać sobie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 01 lut 2015, 01:02
ale jeżeli chodzi o benzo to niskie działają tylko do czasu, nawet u mnie, jak kiedyś je brałem regularnie to nie dość ze musiałem w ciągu kilku miesięcy zwiększyć dawke czterokrotnie to w dodatku pominięcie jakiejkolwiek od razu wyzwalało napad lękowy

-- 01 lut 2015, 00:04 --

ale wtedy nie brałem zadnego innego leku przeciwlękowego i być może to miało wpływ

przez Arasha 01 lut 2015, 01:04
Słuchajcie, może nie radźmy już nic więcej Wiktorii, bo dziewczyna jest niezdiagnozowana przez psychiatrę, nie wiadomo, skąd się u niej biorą te dolegliwości. Dlatego zalecam jak najszybszą wizytę. My te leki bierzemy od dawna, mamy doświadczenie, a nie wiemy, jak jej organizm zareaguje, skoro po najmniejszej dawce czuje się gorzej ! Też mnie zdziwiło to, co dostała, ale przecież napisała, że była u lekarza ogólnego, który chciał jej doraźnie pomóc.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 01:05
Najgorsze jest to że na wizytę u specjalisty będę musiała swoje odczekać, a ja już nie mam sił się męczyć z tym :( ostatnio to już w ogóle, a jeszcze bardziej po tych właśnie lekach i nie wiem czy jutro w ogóle je brać , co robić? :(

przez lunatic 01 lut 2015, 01:08
Wiktoria91,
idź do szpitala jak masz utraty przytomności, kiedyś byłem z taką osobą na oddziale która tez traciła przytomność, niby jej tam chcieli sugerować ze to od stanów lękowych ale nie słyszałem jeszcze zeby lęk dawał objawy w postaci omdleń, z tego co pamiętam chyba to była u niej tężyczka

przez Arasha 01 lut 2015, 01:09
Wiktoria91, chciałabym Ci jakoś pomóc dziewczyno, bo zdaję sobie sprawę, że cierpisz, a naprawdę nie wiem już jak, żeby Ci nie zaszkodzić. Słuchaj, a o której godzinie bierzesz Afobam ? Pytam, bo w zależności od tego zastanawiam się, czy mogłabyś wziąć 2 Bellergoty, jeżeli odstęp jest duży ( np. Afobam rano, a Bellergot na wieczór ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez devnull 01 lut 2015, 01:09
Wiktoria91 napisał(a):Które benzo masz na myśli? Tzn które według Ciebie jest najlepsze? I ile go bierzesz by czuć efekt?

no skoro temat jest o alprazolamie to o nim piszę.
skoro Ci nie pomaga to nie bierz większych dawek, bo wspominałaś coś o padaczce i tutaj pewnie trzeba czegoś innego.
idź do lekarza i z nim to konsultuj, albo zmień lekarza i jednocześnie idź też do neurologa.
nie bierz alprazolamu jeśli czujesz, że Ci szkodzi.
poproś rodzinę by Ci pomogła ogarnąć dobrych lekarzy, spróbuj prywatnie, będzie szybciej, warto zainwestowac.

Nie bierz benzo o 10 rano, organizm musi się porządnie przebudzić, najwcześniej o 12.
Chyba, że już o 10 odczuwasz lęk i masz potrzebe wzięcia to tak.
Ostatnio edytowano 01 lut 2015, 01:19 przez devnull, łącznie edytowano 3 razy
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 01:10
Arasha napisał(a):Słuchajcie, może nie radźmy już nic więcej Wiktorii, bo dziewczyna jest niezdiagnozowana przez psychiatrę, nie wiadomo, skąd się u niej biorą te dolegliwości. Dlatego zalecam jak najszybszą wizytę. My te leki bierzemy od dawna, mamy doświadczenie, a nie wiemy, jak jej organizm zareaguje, skoro po najmniejszej dawce czuje się gorzej ! Też mnie zdziwiło to, co dostała, ale przecież napisała, że była u lekarza ogólnego, który chciał jej doraźnie pomóc.

Diagnozy nie mam niestety, miałam tomografie, badania krwi, serca, tk wyszło ok krew też , mialam skierowanie na oddział neurologiczny ale ze szpitala do szpitala odsyłali mówiąc że nie mają miejsc :/ a ja mialam pilne skierowanie na oddział, mieli wykonać wszystkie badania w tym EEG które potwierdziłoby lub wykluczyło padaczkę skroniową. Jedyne co miałam stwierdzone już kiedyś to tak jak pisałam depresja, nerwica lękowa a co do serca niedomykalność zastawki trójdzielnej. Do neurologa mam termin na luty , może doczekam się badanie EEG i mam jeszcze mieć badanie USG naczyń szyjnych (drożność).

-- 01 lut 2015, 00:11 --

Arasha napisał(a):Wiktoria91, chciałabym Ci jakoś pomóc dziewczyno, bo zdaję sobie sprawę, że cierpisz, a naprawdę nie wiem już jak, żeby Ci nie zaszkodzić. Słuchaj, a o której godzinie bierzesz Afobam ? Pytam, bo w zależności od tego zastanawiam się, czy mogłabyś wziąć 2 Bellergoty, jeżeli odstęp jest duży ( np. Afobam rano, a Bellergot na wieczór ).

Afobam biorę ok 10 rano a Bellergot tak ok 23

-- 01 lut 2015, 00:19 --

Do momentu zanim trafiłam do tego lekarza co przepisał Afobam i bellergot to łykałam ziołówki Relamax B6 forte ponieważ nie wiedziałam co mogę brać, i w momentach gorszych takich jak mam teraz jak wzięłam to było czuć lekką ulgę a czasami większą wiem że to dziwne ale tak było mimo że ten lek to tylko ziołówka. Ale nie biorę tego już bo kazał przestać to brać i zacząć zazywac przepisane leki więc tak robię ale to tylko pogorszylo, więc jak sądzicie narazie zaprzestać brania Afobam i bellergotu do czasu aż zobaczy mnie specjalista?

przez Arasha 01 lut 2015, 01:19
Wiktoria91, to możesz spokojnie wziąć 2 Bellergoty. Ja bym nawet teraz wzięła drugi. Mnie się wydaje, że jeden to w ogóle nie podziała. Tylko cholera też nie mam pewności, czy gorzej się czujesz od Afobamu, czy Bellergotu :bezradny:
Ale naprawdę nie zwlekaj z tą wizytą, w takiej sytuacji powinni Cię przyjąć w szpitalu ... coś Ci na pewno zaradzą.

Uważam, że powinnaś jutro nie wziąć Afobamu w ogóle i zobaczysz, jak się będziesz czuła. W razie większego lęku weźmiesz najwyżej wcześniej Bellergot. Chyba nie ma sensu branie tych 2 leków jednocześnie, bo nie wiesz, który Ci tak naprawdę szkodzi !
Ostatnio edytowano 01 lut 2015, 01:24 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez benzowiec84 01 lut 2015, 01:23
Ja tylko nie rozumiem jak można gorzej się czuć od czegoś co działa na Gaba :D benzo,alko,baclofen,barbiturany,Klometiazol.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 01:26
Arasha napisał(a):Wiktoria91, to możesz spokojnie wziąć 2 Bellergoty. Ja bym nawet teraz wzięła drugi. Mnie się wydaje, że jeden to w ogóle nie podziała. Tylko cholera też nie mam pewności, czy gorzej się czujesz od Afobamu, czy Bellergotu :bezradny:
Ale naprawdę nie zwlekaj z tą wizytą, w takiej sytuacji powinni Cię przyjąć w szpitalu ... coś Ci na pewno zaradzą.

Niestety ze szpitala mnie odsyłają :( nawet jak widzieli jak ledwo stałam na nogach to padł tekst od lekarki neurolog " skoro to trwa tyle lat to nie jest pilne"... a w tym szpitalu co mialam tez leżec tam robili mi tomografię to stwierdzili brak wskazań do hospitalizacji... A jak nie dałam rady uprosic badania EEG to zapisalam się prywatnie miałam godzinę i termin na badanie a jak przyjechałam nikogo tam nie było co się tym zajmował... kompletna beznadzieja :?

-- 01 lut 2015, 00:31 --

Arasha napisał(a):Wiktoria91, to możesz spokojnie wziąć 2 Bellergoty. Ja bym nawet teraz wzięła drugi. Mnie się wydaje, że jeden to w ogóle nie podziała. Tylko cholera też nie mam pewności, czy gorzej się czujesz od Afobamu, czy Bellergotu :bezradny:

Uważam, że powinnaś jutro nie wziąć Afobamu w ogóle i zobaczysz, jak się będziesz czuła. W razie większego lęku weźmiesz najwyżej wcześniej Bellergot. Chyba nie ma sensu branie tych 2 leków jednocześnie, bo nie wiesz, który Ci tak naprawdę szkodzi !

Chyba tak zrobię odpuszczę ten Afobam, no właśnie lęki ogromne i nerwowość osłabnięcia mi się zaczynają znowu wcześnie odkąd zaczelam łykać te leki. Więc wziąść bellergot wtedy? A tej mojej ziołówki wogóle nie brać?

przez Arasha 01 lut 2015, 13:00
Wiktoria91, myślę, że tabletki ziołowe w niczym nie powinny Ci zaszkodzić, bo są z reguły bezpieczne. Nie bierz razem z Bellergotem, tylko zrób odstęp i będzie w porządku ;)
I daj znać, jak się czujesz :smile:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 13:24
Wzięłam jakieś 30 min temu 2 bellergoty a na wieczór może wziąść tą moją ziołówkę Relamax B6 forte ?ona zawiera też magnez (90 mg) sama nie wiem co może działać skuteczniej czy wieczór zróbić powtórkę i wziąść znowu Bellergot? Dziękuję za pomoc i Serdecznie pozdrawiam :)

przez Arasha 01 lut 2015, 13:59
Wiktoria91, zobaczysz jak się będziesz czuła po tych 2 tabletkach. Daj znać w ciągu dnia. Myślę, że ziołowe w niczym nie powinny Ci zaszkodzić ... wiele osób bierze leki psychotropowe, a do tego różne suplementy takie jak magnez. Tylko nie jednocześnie i powinno być OK ;) A jak Ci minęła noc ?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg