ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez lunatic 31 sty 2015, 23:59
u mnie teraz 1 tabletka niedostatecznie wygasiła napad lęku, tachykardia i osłabienie nie chcą ustąpić, a jeszcze kiedyś wystarczała
najgorsze jest to ze jak tak sie dzieje zaczynam sie denerwować ze to nie od lęku skoro lek nie działa i jeszcze bardziej nasilają mi się objawy, teraz wkręciłęm sobie ze to od niedocukrzenia bo miałem typowe objawy spadku cukru

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 00:02
lunatic napisał(a):u mnie teraz 1 tabletka niedostatecznie wygasiła napad lęku, tachykardia i osłabienie nie chcą ustąpić, a jeszcze kiedyś wystarczała
najgorsze jest to ze jak tak sie dzieje zaczynam sie denerwować ze to nie od lęku skoro lek nie działa i jeszcze bardziej nasilają mi się objawy, teraz wkręciłęm sobie ze to od niedocukrzenia bo miałem typowe objawy spadku cukru

a zażyłeś też Afobam? Jaka dawka?

przez lunatic 01 lut 2015, 00:07
Zomiren 0,25, kiedyś mi wystarczała nawet połówka która działała po kilku-kilkunastu minutach, teraz jakiekolwiek działanie czuje dopiero po 2 godzinach i jest ono słabsze niz wcześniej
myslalem ze strace przytomnosć, wszystko wskazuje na to że lęk daje tak silne objawy somatyczne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 00:13
lunatic napisał(a):Zomiren 0,25, kiedyś mi wystarczała nawet połówka która działała po kilku-kilkunastu minutach, teraz jakiekolwiek działanie czuje dopiero po 2 godzinach i jest ono słabsze niz wcześniej
myslalem ze strace przytomnosć, wszystko wskazuje na to że lęk daje tak silne objawy somatyczne

mi narazie niestety nic nie pomaga, teraz czuje sie gorzej i wzięlam bellergot tak jak kazał lekarz (na noc) ale i tak nie czuje zmiany.

przez lunatic 01 lut 2015, 00:17
jeżeli nie pomaga to są tylko 2 opcje, albo za małą dawka albo to nie lęk
poza tym on działa kilka godzin, dlatego jeżeli się nim już leczy chwilowo stany lękowe to zalecają brać 3 razy dziennie

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 00:22
lunatic napisał(a):jeżeli nie pomaga to są tylko 2 opcje, albo za małą dawka albo to nie lęk
poza tym on działa kilka godzin, dlatego jeżeli się nim już leczy chwilowo stany lękowe to zalecają brać 3 razy dziennie

tak jak juz pisalam Biore od 4 dni Afobam 0,25 mg rano a na noc 1 bellergot, jednak czuje sie gorzej zamiast lepiej. Co do lęków to u mnie są w następstwie czegoś, mam podejrzenie padaczki skroniowej ale nie mam wszystkich badan jeszcze zrobionych. Nie wiadomo jaka jest przyczyna tego co sie mi dzieje w kazdym razie mam już tego wszystkiego dość..

przez devnull 01 lut 2015, 00:22
Najlepsze benzo pod słońcem, próbowałem Clonazepamu ale nie przypadł mi do gustu.
Podobno alprazolam działa bardziej "euforycznie" niż depresyjnie jak reszta benzo np. Lorazepam,
z resztą sam odczuwam takie wrażenie, bo wątpie w efekt placebo.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 00:25
devnull napisał(a):Najlepsze benzo pod słońcem, próbowałem Clonazepamu ale nie przypadł mi do gustu.
Podobno alprazolam działa bardziej "euforycznie" niż depresyjnie jak reszta benzo np. Lorazepam,
z resztą sam odczuwam takie wrażenie, bo wątpie w efekt placebo.

Które benzo masz na myśli? Tzn które według Ciebie jest najlepsze? I ile go bierzesz by czuć efekt?

przez lunatic 01 lut 2015, 00:26
no mi własnie w końcu odpuścił lęk po 2 godzinach od zażycia i razem z nim wszystkie objawy łącznie z silnym uczuciem osłabienia

przez Arasha 01 lut 2015, 00:26
Wiktoria91 napisał(a):Do specjalisty pójdę, mimo że tam gdzie byłam powiedziano mi że nie leczą lekami, a jedynie terapia, a ja wiem że leków i tak potrzebuję bo sobie nie radzę.

Bardzo dobrze kombinujesz Wiktoria. W Twoim przypadku najlepsze będzie zapewne połączenie psychoterapii z indywidualnie dobranymi lekami.
Tylko w ten sposób możesz się pozbyć problemów na dłużej ! Bo branie alprazolamu, nawet jakby Ci pomagał ( czego z serca życzę ;) ) to jest naprawdę tylko doraźne maskowanie objawów. Piszesz, że masz narzeczonego, planujecie ślub ... warto o siebie zawalczyć kochana, bo masz jeszcze życie przed sobą ;) Trzymaj się cieplutko.

-- 31 sty 2015, 23:29 --

lunatic, to cieszę się :great: A jaką dawkę wziąłeś ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez benzowiec84 01 lut 2015, 00:31
lunatic napisał(a):no mi własnie w końcu odpuścił lęk po 2 godzinach od zażycia i razem z nim wszystkie objawy łącznie z silnym uczuciem osłabienia

co do osłabienia , mnie alrpa aktywizuję , jak czuję się zmęczony to po alprze to znika.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Wiktoria91 01 lut 2015, 00:32
Arasha napisał(a):
Wiktoria91 napisał(a):Do specjalisty pójdę, mimo że tam gdzie byłam powiedziano mi że nie leczą lekami, a jedynie terapia, a ja wiem że leków i tak potrzebuję bo sobie nie radzę.

Bardzo dobrze kombinujesz Wiktoria. W Twoim przypadku najlepsze będzie zapewne połączenie psychoterapii z indywidualnie dobranymi lekami.
Tylko w ten sposób możesz się pozbyć problemów na dłużej ! Bo branie alprazolamu, nawet jakby Ci pomagał ( czego z serca życzę ;) ) to jest naprawdę tylko doraźne maskowanie objawów. Piszesz, że masz narzeczonego, planujecie ślub ... warto o siebie zawalczyć kochana, bo masz jeszcze życie przed sobą ;) Trzymaj się cieplutko.

Chciałabym żeby ten lek co teraz mam chociaż na chwile przyniósł ulgę, a na terapię i tak pójdę. Nie wiem co robić z tym że te ostatnie dni są coraz gorsze teraz też znowu czuję się źle i nie wiem czym sobie w takich momentach pomóc :( Dziękuję za ciepłe słowa, ja bardzo chcę walczyć i wyjść z tego bagna tylko coraz częściej brakuje sił i czuć bezsilność :/ Pozdrawiam Serdecznie :)

przez lunatic 01 lut 2015, 00:34
Arasha,
staram się brać najmniejsze możliwe, 0,25 wziąłem
ja sie nie ciesze, jestem załamany, jezeli dochodzi do sytuacji ze musze brac benzo co drugi dzien to nie jest dobrze ,wiem z doswiadczenia czym skonczy sie u mnie zbyt częste jego branie

przez benzowiec84 01 lut 2015, 00:34
Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 84% 84% [ 93 ] x
Nie 8% 8% [ 9 ]
Zaszkodził 8% 8% [ 9 ]

hyhy , jak że inaczej :) Mają rozmach skurwysyny 84% :D

-- 31 sty 2015, 23:36 --

Wiktoria91, daj klona 4 mg , jak ci na chwilę nie przyniesie ulgi to jesteś cyborgiem :)

-- 31 sty 2015, 23:41 --

Swoją drogą twój lekarz jest mega debilem zapisując ci odrazu na lęki , 2gie pod względem uzależnienia benzo o najkrótszym okresie póltrwania T1/2t . powinien dać diazepam , to nie ma tak szybko wzrostu tolerancji i może i nawet nie trzeba było brać codziennie jak do 100h w organizmie siedzi ,a alpra do 12 . Dziwne dziwne . chyba że to na nagłe ataki paniki to tak klony i alpra. swoją drogą diazepam jest bardziej miorelaksacyjny i przyjemniejszy od alpry. diazepamem się zalecza w USA skutki odstawienia silniejszych benzo jak klony czy alpra.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg