ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez linka 28 sty 2015, 19:17
Jadłam swojego czasu różne generyki i nie odczułam różnicy, xanax, alprox ... jeden szajs.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez JużTuByłem 29 sty 2015, 00:04
j/w ludzie sobie wkręcają ,że np.Afobam (akurat o nim często słyszałem ,że jest słabszy od xanaxu czy innego generyka).Nie jest słabszy tylko trochę pozniej się wkręca ze względu na inne substancje pomocnicze.
Chociaż sam jak kupuje ,to zawsze pytam a alprox :mrgreen: Z przyzwyczajenia
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Bianka78 29 sty 2015, 11:45
A ja będę się upierała, że xanax i afobam a zomiren to niebo a ziemia. Zomiren słabizna i nie mam pojęcia czemu, ale na mnie nie działa dobrze i koniec, kropka. Nie wymyślam sobie, bo znam alprę dłuuugo i mam porównanie.
Piszę o tym dlatego, że jest zawsze dziwna nagonka na ludzi, którzy jednak czują różnicę w działaniu generyków i oryginałów. I udowadnianie na siłę, że nie mają prawa, bo substancje te same. A jednak.
Bianka78

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 29 sty 2015, 11:58
Bianka78 napisał(a):A ja będę się upierała, że xanax i afobam a zomiren to niebo a ziemia. Zomiren słabizna i nie mam pojęcia czemu, ale na mnie nie działa dobrze i koniec, kropka. Nie wymyślam sobie, bo znam alprę dłuuugo i mam porównanie.
Piszę o tym dlatego, że jest zawsze dziwna nagonka na ludzi, którzy jednak czują różnicę w działaniu generyków i oryginałów. I udowadnianie na siłę, że nie mają prawa, bo substancje te same. A jednak.

Tu się zgodzę ,może na każdego jakoś inaczej to działa w czasie ataków ,zomiren ,ani afobam nie dały mi prawie nic xanax natomiast pomaga najlepiej .Niby to samo a jednak?
Saraid

przez Bianka78 29 sty 2015, 12:00
white Lily, ;)
Bianka78

przez Wiktoria91 31 sty 2015, 21:24
Witam mam pytanie do osób którym Afobam pomógł na lęki i nerwy - w jakiej dawce go braliście?

przez Don Kamillo 31 sty 2015, 21:25
Ja brałem 0.25 przez 6 miesięcy doraźnie. W kryzysowych sytuacjach pomagał. Tylko uważaj, bo łatwo się jest uzależnić od tego świństwa. Teraz biore już tylko w podbramkowych sytuacjach.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Wiktoria91 31 sty 2015, 21:29
Ja mam przepisany od niedawna po 1 tabletce (0,25 mg) biorę od 4 dni jednak jak na razie jest gorzej zamiast lepiej. Może być tak że efekt odczuje po czasie? Po tygodniu stosowania 1 tabletki lekarz kazał przejść na 2 dziennie.

przez Don Kamillo 31 sty 2015, 21:33
Całkiem sporo jeśli 2 dzienne. Mnie nawet chętnie tego nie przepisywał, bo to uzależniające. Organizm musi przyzwyczaić się do tej substancji, więc od razu szału nie będzie.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Wiktoria91 31 sty 2015, 21:36
Mam przepisany Afobam 1 dziennie a na noc Bellergot, no i po tygodniu stosowania mam zacząć brać 2 Afobamy. Wiadomo obawiam się że się uzależnie więc nie wiem czy się do tego stosować. Lekarz przepisał mi to bym mogła jakoś funkcjonować z tym co mi się dzieje bo sprawa jest ciężka.

przez Don Kamillo 31 sty 2015, 21:40
Powiem Ci tak przez wakacje brałem afobam codziennie = praca. Nie byłem uzależniony fizycznie od niego w przeciwieństwie np do SSRI ale trzeba sie hamować, bo jeśli się lepiej poczujesz, pójdziesz w uzależnienie psychiczne a w dużych dawkach fizyczne tez. ja bym na Twoim miejscu wziął jedną, a później 1,5 i zobaczył jak organizm na to reaguje. Belargot to strasznie słaby lek, i nie wiem czy coś w ogóle da. Od niego zaczynałem, dopiero potem przerzuciłem się na Mianseryne, i ona ładnie usypia oprócz tego że rano z łóżka się zerwać nie idzie.

Masz jeszcze coś do tego, czy tylko Afobam ?

przez lunatic 31 sty 2015, 21:42
Don Kamillo napisał(a): Organizm musi przyzwyczaić się do tej substancji, więc od razu szału nie będzie.

w odpowiedniej dawce działa od razu, do niczego sie nie musi przyzwyczajać, to nie jest ssri

przez Wiktoria91 31 sty 2015, 21:45
Tylko Afobam i Bellergot mam. Dzisiaj skontaktowałam się z lekarzem który mi Afobam zapisał i zapytałam co dalej skoro czuje się gorzej, a on na to że jeśli po tygodniu stosowania nadal będzie źle to odstawić i brać tylko Bellergot 2 tabletki dziennie. Chcialabym mieć coś co w końcu chodź trochę pomoże bo ile można się męczyć. Chyba że faktycznie to co biorę zacznie w końcu działać na mnie jakoś pozytywnie, ale jakoś w to wątpię.

przez benzowiec84 31 sty 2015, 21:46
Don Kamillo,
"Afobam 0,25mg - doraźnie - end
Zomiren 0,5mg - doraźnie"

rozumiem schodzisz z alpry w postaci afobamu a wchodzisz na alpre w postaci zomirenu :))
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg