ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Po jakim czasie alprazolam wchłania się do krwi?

przez mamma 11 sie 2014, 00:53
No cóż, takich opowieści każdy ma sporo. Najlepiej rozwiązano to w starożytnych Chinach na dworze cesarskim. Otóż cesarz zatrudniał medyka nie, żeby go leczył, lecz by utrzymywał przy zdrowiu, gdy cesarz, lub ktoś z jego najbliższego otoczenia zachorował medyk mógł mieć kłopoty. Przynajmniej tak przeczytałam w jednej z książek o historii Chin.
A wracając do współczesności to zrobiłam tak, że rozkroiłam drugą tabletkę na 4 części (choć to trudne, bo jej się nie rozdziela, co pisze w ulotce) i wzięłam te mniej więcej 25% extra. Może rano będzie już dobrze. Oby.

Pozdrawiam Cię i dziękuję za pokrzepiającą rozmowę.
mamma

przez turcotte 11 sie 2014, 00:58
Spokojnie, będzie dobrze :)
Nie ma za co, miło się gadało... pisało :)
Miłej (i spokojnej) nocy Ci życże

przez Lord Kapucyn 11 sie 2014, 09:56

Tmax alprazolamu wynosi 1-2 godziny.

Czy biegunka (nie wymioty) ma w ogóle wpływ na wchłanianie się leku?

Tak, ma wpływ. Jeżeli jest zwiększona perystaltyka jelit(biegunka) to zmniejszone jest wchłanianie niektórych leków. Jeżeli perystaltyka jelit jest zmniejszona(zaparcia) to też ma wpływ na wchłania niektórych leków, które będzie wtedy zwiększone.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aisha* 04 wrz 2014, 20:07
podejrzewam ten lek o przyczynienie się do moich zaburzeń psychicznych..
Aisha*

przez Ryfka 04 wrz 2014, 22:39
Aisha i masz świętą racje! Alprazolam potrafi przyczynić się do zaburzeń psychicznyc. Lekarze dobrze o tym wiedzą ale siedzą cicho i nic nie mówią pacjentowi bo mają z tego kasę i to ciężką od koncernów faramaceutycznych a dodatkowo od uzależnionych pacjentów. Zmieniają naszą osobowośc o 180 stopni! Ja byłam osobą zrównoważoną ,a po tym cholerstwie stałam się idiotką aż wstyd się przyznać co ja wyprawiałam. Na szczęści już nie biore tego leku i powoli dochodzę do siebie.

przez evil never dies 05 wrz 2014, 21:10
Niedawno pisałem, że piątka Zomirenu nic na mnie nie działa. Cofam to. Dzisiaj czułem sie bardzo zdenerwowany, czymś rozdrażniony, wystraszony... zapodałem 5 mg, i powiem tak, najpierw ten lek pacyfikuje (to dobre określenie) wszystkie te objawy a ja czułem się nawet dobrze ale miałem świadomość, że chemia działa równo. Po ok. 2 godzinach zomiren tak mnie rozłożył, że prawie usypialem na stojąco, położyłem się i odleciałem w niebyt. Po godzinie ktoś mnie obudził to 15 minut dochodzilem gdzie jestem. Straszne ģówno. Ciekawe czy to nie ten syf dają z erkami na detoksach (tzw. młoty). Ma pi....lony moc.

-- 05 wrz 2014, 20:29 --

Sorki, ale chodziło mi oczywiście o 0,5 mg a nie 5.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez depas 06 wrz 2014, 07:49
Jestem w trakcie odstawki powolnej alpry, z 2-3mg dziennie teraz biorę 2x 0,5mg na dzień, za miesiąc góra dwa powinienem zjechać do zera. Może na koniec trzeba będzie pobrać chlordiazepoksyd (Elenium), bardzo przydatne benzo przy odstawianiu albo uzależnieniu, bo choć słabiutkie, ma bardzo długi okres półtrwania, dłuższy od Relanium i pomaga zniwelować wszelkie objawy odstawienne.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 06 wrz 2014, 09:55
depas, znowu się uzależniłeś? Pisałem z umiarem, umiarem i nie codziennie. Teraz lekarz zakręci kranik z benzodiazepinami.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 06 wrz 2014, 10:03
To było takie kontrolowane uzależnienie, zresztą mogę tylko zakładać że uzależniony jestem biorąc pod uwagę okres stosowania. Od początku umawialiśmy się z doktorem na te x miesięcy brania codziennego i potem stopniowe zmniejszanie, nie ma mowy o jakichś radykalnych reakcjach ze strony lekarza i zakręcaniu kranika z benzo, wszystko dzieje się zgodnie z planem i pod jego kontrolą.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez białystorczyk 06 wrz 2014, 12:37
Czy przejście z wenlafaksyny (Prefaxine150) na Xanax0,50 po pół-jedną tabletki dwa razy dziennie, ale tylko przez 10 dni może powodować takie osłabienie, potworne zawroty głowy, brak chęci i siły na cokolwiek, zapotrzebowanie na twardy sen; a także skrajne emocje: płacz albo wściekłość???

Jestem 6 dzień na Xanaxie, biorę po całej tabletce rano i wieczorem i czuję się fatalnie... chyba powinny minąć już te skutki uboczne :(

P.s. Ten Xanax tylko 10 dni jako lek przejściowy z Prefaxinu na Xetanor, który mam stosować około 3 lata.

przez elfrid 06 wrz 2014, 13:04
białystorczyk, to najprawdopodobniej skutki odstawienia wenlafaksyny.

przez białystorczyk 06 wrz 2014, 14:51
elfrid napisał(a):białystorczyk, to najprawdopodobniej skutki odstawienia wenlafaksyny.

Ale to chyba minie? Prosze powiedzcie ze minie i to szybko bo tak nie potrafie funkucjonowac przy dzieciach swoich malych..
Moze po Xetanorze bedzie lepiej?

przez depas 06 wrz 2014, 16:56
białystorczyk, minie, bez obaw. Jeśli dołożysz Xetanor minie jeszcze szybciej, a Xanax pomaga łagodzić ten stan w którym jesteś, bez niego byłoby jeszcze gorzej. Na Twoim miejscu wszedłbym od razu już na Xetanor, nie widzę powodu robić przerwy, mój lekarz nie uznaje takich przerw, sam przechodziłem płynnie z wenlafaksyny na paroksetynę (czyli to na co Ty masz czekać 10 dni).
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 06 wrz 2014, 17:06
białystorczyk, lepiej od razu przejść na drugi lek niż robić przerwę. wtedy uboki odstawienne są mniej nasilone.

Sortuj wg