ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez elfrid 02 sie 2014, 13:15
depas, 200mg. Ale lepiej brać przewlekle, to nie jest lek do doraźnego stosowania. A ta gaba Cię nie wycisza? Myślałem, że pregabalina i gabapentyna działają lepiej na lęk niż kabamazepina.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 02 sie 2014, 13:17
Gaba owszem wycisza i działa na lęk, ale nie w tej dawce którą przepisał mi lekarz (300mg). Dlatego postanowiłem zdjąć ją ze swojego jadłospisu na co dzień, i brać ja zamiast tego doraźnie w większych dawkach - 600-900mg.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 02 sie 2014, 14:36
depas, to nie lepiej na co dzień w tej skutecznej dawce. Branie leków przeciwpadaczkowych doraźnie chyba mija się z celem. I po co w takim razie Ci info o karbamazepinie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 02 sie 2014, 17:56
elfrid, tak się złożyło że trafiła w moje ręce nieduża ilość karby, więc zastanawiałem się jak ją można wykorzystać, nie zamierzam brać jej permanentnie. A gaba wbrew pozorom nadaje się do doraźnego brania, na przykład wieczorkiem w domu pozwala się zrelaksować, a i też lepiej spać.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez JużTuByłem 02 sie 2014, 18:21
Gaba działa dobrze doraznie.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez elfrid 02 sie 2014, 18:43
depas, ale z tego co kojarzę zwykle chwaliłeś sobie branie leku przeciwpadaczkowego (np. topiramatu) stale z antydepresantem. Trochę się dziwię, że z tego zrezygnowałeś.

przez evil never dies 02 sie 2014, 21:37
Ponieważ bardzo źle się nagle poczułem :P zaaplikowalem sobie po popludniu piąteczkę tego Zomirenu, coby byc zorientowanym jak to ewentualnie działa i kiedy może się przydać. No cóż, szczerze powiem że jakoś mnie nie przekonało, może był jakiś lekki chill, ale nic wielkiego. W sumie to na razie nie wiem czy to benzo może mi sie do czegoś przydać, chyba że łyknę w całości to opakowanie i zapije 0,7. No nic, trzymam w razie jak już nie będę wiedział co robić, moze wtedy pokaże swój potencjał.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez depas 05 sie 2014, 06:49
elfrid napisał(a):depas, ale z tego co kojarzę zwykle chwaliłeś sobie branie leku przeciwpadaczkowego (np. topiramatu) stale z antydepresantem. Trochę się dziwię, że z tego zrezygnowałeś.

Tak było, ale zmieniła się sytuacja, moja kondycja psychiczna wymagała innego podejścia i stąd przesiadka na amisulpryd i odstawienie topi. Plus doraźnie, znaczy codziennie, benzo.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Po jakim czasie alprazolam wchłania się do krwi?

przez mamma 11 sie 2014, 00:09
Hej,
Kiedyś brałam Xanax, teraz biorę to samo, tylko tańszy odpowiednik - Alprox. Dziś przydarzyła mi się historia z dosyć intensywną biegunką. Łyknęłam Alprox na wieczór, jak zalecił lekarz, ale po trzydziestu paru minutach ostro mnie przeczyściło. Czy lek zdążył się wchłonąć do krwi w niecałe 40 min? Czy biegunka (nie wymioty) ma w ogóle wpływ na wchłanianie się leku?

Z góry dzięki za podpowiedź.
mamma

przez turcotte 11 sie 2014, 00:12
Bardzo wątpliwe. Jeżeli są biegunki i/lub wymioty do dwóch godzin od przyjęcia leku (jakiegokolwiek) to możesz śmiało przyjąć, że nic się nie wchłonęło (albo niewielka dawka).

przez mamma 11 sie 2014, 00:20
Dzięki za odpowiedź. No to mam klops, bo to nie pora na telefon do lekarza, a ja nie mogę tak sobie nie przyjąć leku, bo już od wielu tygodni biorę Alprox w maksymalnej dawce - 1 mg 3 razy dziennie. Mam częstoskurcz napadowy serca, na który, o dziwo działa tylko lek przeciwlękowy. Kilka EKG Holtera wykazało, że serce mam zdrowe, ale puls dochodzi mi bez leku nawet do 165 na minutę. Boję się podwoić dawkę. Co byście mi doradzili? Wiem, że większość z was nie ma wykształcenia medycznego, ale w sumie borykamy się z podobnymi problemami.

mamma

przez turcotte 11 sie 2014, 00:24
Ja bym poczekał do 6-7 rano i przyjął kolejną dawkę. A potem skonsultował się z lekarzem, co na przyszłość robić w takich przypadkach.
Wytrzymasz do rana?
No chyba, że masz blisko na całodobowe pogotowie, tam może by coś doradzili? Choć znając ich, to lepiej tam nie iść jak się nie umiera :/ Oni tam chyba niewiele potrafią i na pogotowie to chyba trafia sam odrzut ze studiów medycznych :/

przez mamma 11 sie 2014, 00:36
Mogę się podpisać pod tym, co napisałeś o pogotowiu. Co prawda miałam z nimi jedną (i mam nadzieję, że ostatnią) "przygodę", i "tym panom/paniom już dziękuję";) Otóż poczułam, że coś mnie dławi i robi mi się słabo, zmierzyłam tętno, dochodziło do 170 na minutę. Ponieważ byłam sama w domu z małym dzieckiem i bałam się, że mogę zasłabnąć lub dostać arytmii (ten lek przepisuje mi kardiolog, nie psychiatra) - poprosiłam o przyjazd karetki. Pani dyspozytorka powiedziała mi, że mam sobie dołożyć drugą tabletkę (czyli wziąść podwójną dawkę Alproxu) i czekać, jak nie przejdzie, to przyjadą. Dzięki Bogu przeszło, ale gdybym w tym czasie zasłabła?

mamma

przez turcotte 11 sie 2014, 00:38
To jest nic, znajomy dyktował chirurgowi co ma wpisać w kartę leczenia, bo nie wiedział jak opisać jego uraz :mrgreen:

Sortuj wg