ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Martynka33 05 mar 2013, 19:59
Mam pytanie odnośnie xanaxu. Mam nerwicę lękową z różnymi dolegliwościami, bólami. Nie potrafię na chwilę obecną odróżnić, które są psychosomatyczne, które prawdziwe. Po zażyciu Xanaxu te wszystkie dolegliwości znikają. Bóle, które czułam znikły, albo zmniejszyły się do słabo odczuwalych . Nie mam drętwień ani żadnych dziwacznych ścisków.

Czy to oznacza w takiej sytuacji, że te dolegliwości bólowe są psychosomatczne od nerwicy, czy też po prostu Xanax ma działanie przeciwbólowe?

przez Lord Kapucyn 05 mar 2013, 20:16
Bóle są najwyraźniej psychosomatyczne, Xanax nie ma działania przeciwbólowego-rozluźnia tylko mięśnie szkieletowe.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ariel28 05 mar 2013, 21:45
mam podobny problem nie umiem odróznić jakie to bóle, najczęsciej męczą mnie zawroty głowy jak wezme Afobam wszystko mija

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martynka33 06 mar 2013, 01:39
Dziękuję Wam za odpowiedź. Nerwica to jednak najdziwaczniejsza choroba, jaka mnie spotkała, ciągle trudno mi uwierzyć, że różne objawy mogą być jej skutkiem, dlatego podejrzewałam, że Xanax oprócz działania przeciwlękowego podziałał przeciwbólowo (jak Ibuprom).

Pozdrawiam

przez analplug35 17 mar 2013, 01:13
Nie ma problemu. Co prawda z wykształcenia jestem proktologiem, ale hobbistycznie zajmuję się psychiatrią. Często pacjenci stąpają po kruchym lodzie i spotykam się z problemami natury psychicznej u moich pacjentów z powodu zaburzenia funkcjonowania zwieraczy. Moi pacjenci są często sflustrowani. Wiem że jest to temat trudny i większość nie zdaję sobie sprawy z powagi powiązania problemów działania odbytu z psychiatrią. Polecam swoim pacjentom wizyty u psychologa lub psychiatrii.

Sam też stosuję afobam i próbuję często łączyć go z alkoholem. Często zdaję mi się, że mam halucynacje i widzę wtedy dużo więcej i szerzej. Nie bójcie się. Nie wchodzi to w reakcje w dużych ilość.

Z serdecznymi pozdrowieniami.

Lekarz Proktolog Anal Plug

przez mgielka86 21 mar 2013, 20:32
Po tygodniu regularnego stosowania Zomirenu rozjechałam się totalnie. Nie sądziłam, że lek ten sieje takie spustoszenie w organizmie. Nie dosć, ze nie pomógł, to jeszcze zaszkodził :(
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez Siding Spring 21 mar 2013, 20:40
Opisz jak mozesz dokladniej co sie dzieje.

przez mgielka86 21 mar 2013, 21:44
Wstawałam codziennie z ciężkim bólem głowy, mdłościami. To był najlepszy scenariusz. Czasami było gorzej - dochodziły do tego drgawki, klucie w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem i ogólne zmęczenie, jak bym nie wiadomo co robiła
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez Siding Spring 22 mar 2013, 09:29
Moze to wina paroksetyny ktora zaczelas brac a nie alpro?

przez mgielka86 24 mar 2013, 02:36
To ju się zaczęło dziać zanim zaczęłam brać paro. Wcześniej byłam czysta i bralam jedynie Zomiren. Teraz jet juz troche lepiej. Paro mnie uspokoiło mimo, iż łykam te tabletki zaledwie od kilku dni.

przez Zalękniona21 24 mar 2013, 11:32
Hej, pisałam jakieś kilka miesięcy temu na tym forum, mam pytanie o lek, tylko napiszę na wstępie, żeby było wiadomo o co chodzi.

Kilka lat chorowałam na anoreksję, teraz jest już lepiej, przytyłam ponad 11 kg, ale niedowaga jest nadal i nadal sobie stopniowo tyję, bo wyjściowa waga była niewyobrażalnie niska. Choruję przy tym na nerwicę lękową z epizodami hipochondrycznymi. Codziennie umieram na inną chorobę. Od jakiegoś czasu mam mega duszności, ucisk na szyi i ból szyi- to prawdopodobnie tarczyca, jutro idę pobrać krew, żeby zbadać poziom TSH. To mogą być wole zamostkowe :( Mam nadzieję, że nie uduszę się do jutra:( Boję się, że to baaardzo mi uciska na tchawicę, bo na prawdę oddycha mi się strasznie ciężko :(

Moje pytanie takie: CZY od ZOMIRENU na prawdę tak szybko się człowiek uzależnia?

Od 3 miesięcy biorę CODZIENNIE 0,5 mg Zomiren SR (o wolniejszym uwalnianiu się)
Przyznam szczerze, że już niezbyt mi pomaga ta dawka, ale nie chcę brać więcej, bo boję się, że skończę na odwyku.
Tabletkę biorę codziennie ok 16 godziny.
Od jakiegoś czasu budzę się w nocy lub nad ranem, rano jestem zalana potem, mam dziwne sny, te duszności, poty, nie wyrabiam :(
a ciśnienie meeeeeeega niskie, nieraz nawet 70/50 :(

Oprócz tego biorę też MIRTAGEN 30mg na noc( już od dłuuugiego czasu) + Parogen 20mg rano (od ok 3 miesięcy-jak zomiren)
Mimo tego mirtagenu, chociaż jeszcze jakiś czas temu działał super, to teraz budzę się codziennie ok 5 nad ranem, zalana potem...
Nie wiem teraz, czy to może byś skutek zomirenu? Że już nie działa o tej godzinie i mam lęki, niepokój, organizm się domaga kolejnej dawki?
Czy może jednak tarczyca..... Nie mam pojęcia :( Nie mam sił :( Proszę o odpowiedź co do ZOMIRENU :(

-- 26 mar 2013, 22:23 --

proszę o odpowiedź....
już nie wyrabiam, ta dawka zomirenu już w ogóle mi nie pomaga
jutro jak będzie tak samo,wezmę 2 x 0,5 mg (nie naraz,tylko po kilku godzinach następną)
:(
ale naczytałam się, że ten lek straasznie uzależnia... jakie są Wasze doświadczenia? proszę o porady...,
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez freitag20 28 mar 2013, 12:46
Tak ten lek uzależnia i powinnaś zgłosić się do psychiatry, żeby pomógł Ci go odstawić, bo nie powinno się tego robić "od ręki". Prawdopodobnie wzrosła u Ciebie tolerancja na Zomiren, dlatego organizm domaga się więcej. Czy lekarz nie poinformował Cię, że jest to lek do stosowania doraźnego, a nie codziennie?

przez JużTuByłem 28 mar 2013, 13:02
Zalękniona21 nie martw się nie jesteś w to mocno w.yebana.1 mg ? co to jest ;) Szybko i bezboleśnie to odstawisz ,objawy które napisałaś to najprawdopodobniej nerwica i były by one nawet gdybyś nie brała alproxu.

-- 28 mar 2013, 13:24 --

Czemu akurat o 16 bierzesze ,a nie na początku dnia ? Benzo działa przez kilka godzin.
Idz do lekarza i powiedz ,że chcesz odstawić alprazolam.
Czemu dziennie łykałaś ten lek? tak ci lekarz kazał?
Go się stosuje sporadycznie ,2max 3 razy w tygodniu.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Zalękniona21 29 mar 2013, 16:55
Wiem, że jest to lek silnie uzależniający, ale nerwica jest b. silna i gdy wchodziłam na parogen, to wtedy brałam i tak zostało, wcześniej też trochę brałam, jakoś od końca grudnia biorę codziennie, najwięcej zdarzyło mi się 0,75 mg w ciągu dnia, nigdy póki co 1mg (na szczęście udało mi się wtedy wytrzymać bez kolejnej 0,5 mg, wtedy co pisałam ostatnio)

To, o czym pisałam wcześniej, to nie tarczyca. Byłam u laryngologa i ból krtani, tchawicy spowodowany jest suchością, leki typu parogen powodują ją m.in. niestety, mam przepisany lek (dziwne trochę, bo ten lek stosuję się przy astmie oskrzelowej lub alergiach... może lekarz coś ukrył przede mną?), robię inhalacje, nie mogę pić herbat dużo itd... a duszności nie wiem już skąd :(
dzisiaj jestem nakręcona, bo robiłam inhalację i za bardzo się nachyliłam nad miską i tą gorącą parę tak wdychałam, że w pewnym momencie mnie zapiekło i już sobie wmówiłam "oparzenie dróg oddechowych" i czytam na necie objawy itd...
nie wytrzymam! Czy to możliwe? :(

Biorę zomiren ok 16, bo wolę, by działał mi wieczorem, on jest o wolniejszym uwalnianiu, ale teraz już po kilku godzinach czuję, że on już nie działa...
Jestem pod opieką psychiatry, wizytę wraz z terapią mam co tydzień, nieraz co dwa. Lekarka powiedziała mi ostatnio, że to mogą już być objawy abstynencyjne, ta dawka już mi nie działa, organizm domaga się więcej, a ja nie biorę więcej, bo boję się uzależnienia.
Od dawki 0,5 mg też można się uzależnić? Biorę już ponad 3 miesiące jak już pisałam.
Ostatnio 4 godziny po wzięciu zomirenu miałam atak nerwicy-pieczenie serca,poty,walenie serca, myślałam, że zawał mam...
Nie wspominam już oczywiście o tym, że duszności towarzyszą mi prawie przez cały dzień... nie wyrabiam czasami...

Do tego od 2 tygodni budzę się codziennie! nad ranem, co nigdy mi się wcześniej nie zdarzało, bo 30mg mirtagenu pomaga mi zasnąć... na szczęście zasypiam zaraz ponownie... może to być objaw braku alprazolamu w organizmie?

:(
ostatnio miałam jak ja to mówię "ciąg hipochondryczny", no istny koszmar...... latanie po lekarzach, różne badania, nie daję rady:( a objawy nie znikają :(
mogą to też być objawy z zaburzeń hormonalnych, bo jak już pisałam kilka lat anoreksja była i teraz zbieram konsekwencje tego...
ale jestem też pod opieką ginekologa itd.... w kwietniu idę do endokrynologa, bo osteoporoza też jest "prezentem" od kilkuletniej anoreksji... :(
ale dobra, to nie wątek do tego. proszę o odpowiedź co do ZOMIRENU.
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

Sortuj wg