ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez cytrynka84 04 gru 2012, 23:36
Kiedyś mi lekarz powiedział,ze te najtańsze generyki mogą mieć dodatkowe skutki uboczne.Podkreslam mogą,ale nie muszą ich wywołać.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez sm@kosz 19 gru 2012, 21:32
Ja po roku brania Afobamu :roll: tak się gubiłem, że nie wiedziałem kiedy go brałem. Dobry jest na samym początku, bo po 15 minutach wszystkie niepokoje znikają, ale na dłuższą metę się nie nadaje. Próbowałem go zbić redukując dawkę afobamu, odpowiednikiem relanium, ale tutaj było jeszcze gorzej :D
Teraz lecę na samym relanium. Afobam ma to do siebie, że u mnie nawet 1mg przestawał działać po 3 godzinach, relanium ma znacznie dłuższe działanie, owszem też uzależnia, ale nie trzeba po niego sięgać tyle razy, co po alprę. Dzięki czemu łatwiej wyjść z uzależnienia.

Odnośnie Wenlii to brałem różne.Znacznej różnicy nie widziałem, bo u mnie wszelkie objawy nerwicy zniknęły, zostały tylko mini-odwyki między porcjami afobamu. A nie daj Boże, jak ktoś nie weźmie go przez dwa dni. (Jeżeli wcześniej brał np. 0,5-x0,75 3-4dziennie) To nerwica wraca z taką siłą, że człowiek staje się zupełnie nie do życia.

przez Jami 20 gru 2012, 21:26
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, choć podczytuje od jakiegoś czasu.

Mam potwierdzoną od listopada nerwice lękową, ale w związku z tym, ze musiałam czekać na EEG żeby ewentualnie wykluczyć padaczkę, to leki biorę od 3 grudnia. Biorę ParoGen i po raz pierwszy po tym leku dostałam silnego ataku przed wizytą u psychiatry, takiego, ze już nie wiedziałam co mam robić ogólnie u mnie nerwica objawia się silnym parciem na pęcherz z tym, ze zaczęła się pogłębiać i zaczęły dochodzić do tego biegunki natomiast przed wizyta dostałam takiego ataku, ze czułam, ze zemdleje, oblewał mnie pot i paliła skóra na całym ciele i dostałam doraźnie afobam pochodną alprozalamu, który mam brać doraźnie, ponieważ lekarz powiedział, ze mam walczyć z tym.

Mam takie pytanie odnośnie tego leku, ponieważ zdecydowałam się, ze muszę walczyć z tym i postanowiłam pojechać z koleżanką jako pasażer samochodem do rodziny 500 km i boje sie, ze dostane napadu lęku, a tak moze być na 99% ponieważ już sama jazda samochodem budzi u mnie strach i zawsze brałam avamarin i teraz nie wiem, czy brac avamarin, ale chyba nie można go mieszac z pochodnymi benzoipidyny, czy od razu wziąć ten abofam mam dawkę 0,25 w razie gdyby nie pomogło, to mam brać 2 tabletki i powiedzcie po jakim czasie on mniej więcej zaczyna działać i jak długo...wiem, ze na każdego inaczej, ale chciała bym wiedzieć tak mniej wiecej, bo lekarz powiedział, ze działa szybko i krótko.

Będę wdzięczna za jak najszybsza odpowiedz, bo wyruszam w niedziele. Pozdrawiam:)
Jami

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 20 gru 2012, 21:59
sm@kosz, zgadza się alpro jest zgubne. Czuje się to zwłaszcza przy odstawieniu po ciągłym okresie stosowania - miesiąc/dwa. Przy nagłej redukcji dawki, wszystko wraca z taką siłą, że chce się żeby było chociaż tak "źle" jak przed wzięciem 1 tabletki. Jednak z drugiej strony w doraźnych chwilach, nagłych potrzebach, wprowadzenia SSRI - bezcenny.

-- 20 gru 2012, 22:02 --

Jami, z reguły działa od razu, po kwadransie. 0,25mg to mała dawka, ale jak nigdy wcześniej nie brałaś benzo, na pewno wystarczy. Niestety SSRI na początku brania nasilają lęki, przez co potęgują objawy nerwicy. Jak paro się rozkręci wszystko powinno ustąpić.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Jami 20 gru 2012, 23:06
elfrid, dziękuje za odpowiedz:) Nie brałam nigdy...zawsze stoperan i avamarin, ale teraz boje się po tym ataku, ze nie pomoże, a po za tym i tak biorę od czerwca leki przeciwcukrzycowe, do tego teraz Parogen i boje się jeszcze zrobić mieszanki stoperan i aviomarin...juz chyba będzie mniejszym złem wziąć ten afobam...bo jezeli nie podział nawet fizycznie, to może pomoże psychicznie hehe
Jami

przez elfrid 20 gru 2012, 23:10
Jami, pomoże. Zawsze możesz pierwszą tabletkę wziąć w domu na próbę aby zobaczyć jak działa i czego się spodziewać.

przez cytrynka84 20 gru 2012, 23:16
Jami, Witaj na forum!
Weź ten Afobam .Myślę,ze spokojnie możesz go łączyć z aviomarinem i stoperanem.

-- 20 gru 2012, 22:17 --

Pomoże na pewno.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Jami 21 gru 2012, 09:26
elfrid napisał(a):Jami, pomoże. Zawsze możesz pierwszą tabletkę wziąć w domu na próbę aby zobaczyć jak działa i czego się spodziewać.

Chyba tak zrobię i dzisiaj wezmę przed wyjazdem na świateczne zakupy;)
cytrynka84 napisał(a):Jami, Witaj na forum!
Weź ten Afobam .Myślę,ze spokojnie możesz go łączyć z aviomarinem i stoperanem.

Witaj:) No właśnie w ulotce pisze, żeby nie łaczyć avomarinu z neuroleptykami, a benzo nalezy do neuroleptyków, tak przynajmniej wyczytałam w gogle...nie wiem czy to wiarygodna informacja, czy nie...mój mąż zawsze się śmieje, ze w internecie każdy pisze co chce.

Jeszcze mam jedno troche głupie pytanie...sporadycznie chodzę na solarium tak na 8 minut mniej więcej czy przy tych lekach ktoś chodzi i nic się nie dzieje?
Jami

przez elfrid 21 gru 2012, 20:11
Jami, Można chodzić na solarium benzno to bezpieczne leki i można je śmiało łączyć z wieloma innymi. Jedynym nieciekawym skutkiem jest ryzyko uzależnienia.
Benzodiazepiny to anksjolityki, a nie neuroleptyki. Neuroleptyki to leki na zaburzenia psychotyczne, najczęściej w przebiegu schizofrenii, te nowszej generacji typy kwetiapinia czy olanzapina także stabilizują nastrój. Ale benzo to zupełnie inna grupa leków.

przez Jami 21 gru 2012, 20:22
elfrid, dzięki za wyjaśnienie, bo przyznam szczerze, ze się aż tak nie znam, nigdy nie miałam styczności z tymi lekami. Wziełam dziś ten afobam...ale chyba tak po pół godzinie, albo dłużej zaczął działać...tylko, ze krew mi z nosa leciała dość mocno, po 5 minutach dopiero zatamowałam, zużyłam prawie całą paczke chusteczek...i nie wiem czy z osłabienia, bo przez parogen praktycznie nie jem i schudłam przez 2,5 tygodnia prawie 4,5 kg, czy to od tego leku.
Jami

przez elfrid 21 gru 2012, 20:36
Postaraj się jednak coś jeść. Ja też nie miałem apetytu na paroksetynie w pierwszym okresie. Krwawienia raczej po benzo się nie zdarzają, zobaczysz czy się powtórzy przy drugiej tabletce.

przez misiaczek39 22 gru 2012, 00:37
xanax od 2 lat ale co 2 dni

witam ,biore xanax od 2 lat,ale juz od ponad roku staram sie zeby nie codziennie i mi sie udaje bez problemu .Biore co drugi dzien 0,5 xanaxu,jak mi sie uda zrobic 2 dni przerwy to nie raz wezme cala 1mg.............................Czy robiac takie przerwy np 3 razy w tyg a nie co dzien ,nie uzalezni sie/ latwiej bedzie odstawic?
Ostatnio edytowano 22 gru 2012, 02:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez depas 22 gru 2012, 13:06
misiaczek39, raczej tak, grunt żeby nie brać dłuższy czas codziennie, alprazolam ma średni okres półtrwania w organiźmie i po ok. 12 godzinach nie ma go już w systemie. Jednak 2 lata na benzo to bardzo długi okres w każdym wypadku, dlatego rozsądnie byłoby zrobić sobie od niego dłuższą przerwę, rzędu paru tygodni. Jeśli przez ten czas nie będziesz miała objawów odstawiennych, możesz mieć pewność że wszystko gra i możesz dalej brać go jak dotychczas.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Pawel2013 02 sty 2013, 20:57
Lekarz przepisał mi Xanax kiedy mam ataki tj. np. ekspozycję społeczną lub napad lęku. Chciałem się Was zapytać czy na kogoś Xanax nie działał ? Albo zadziałał odwrotnie tj. nasilił lęk. spowodował drgawki ?

Dlaczego pytam - ostatniej nocy wziąłem benzo- na sen -Stilnox( przepisane przez lekarza w razie kiedy nie mogę zasnąć a muszę się wyspać). Problem w tym, że ja dostałem po nim ataku drgawek i dziwnej paniki. Zasnąłem po długiej walce :( ale obudziłem się po 4 godzinach i znowu czułem lęk i miałem nienaturalne drżenie mięśni jak przy ekstremalnie silnym ataku paniki. Wziąłem Hydroksyzynę, która jakoś mnie uspokoiła i w ogóle pozwoliła żebym wyszedł z łóżka nie trzęsąc się. ...oczywiście nie muszę mówić, że w pracy siedzieć było średnio przyjemnie :(

Będę wdzięczny za pomoc :why:

Sortuj wg