ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Jennifer 14 maja 2007, 14:39
biorę xanax z przerwami jakies 10 m-cy. Na początku 0,5 mg, teraz 1 do 2 mg dziennie. Niestety nie śpię zbyt dobrze, a przede wszystkim krótko. Zastanawiam się nad lorafenem na noc (1 mg.). Czy ktoś łączył te dwa leki???
Pozdrowionka :) Jenny.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:03 pm ]
:oops: nie odpisujecie.... a ja co dzień zaglądam i czekam....
czytałam ze to benzo i to benzo... ale może razem jakoś nie będą współgrać.... poradżcie coś....

przez ToMeK 77 16 maja 2007, 15:21
Witam
mi przepisano Afobam na pogotowiu.
Któregoś dnia strasznie źle sie czułem miałem ciśnienie i czułem sie tak jakby zaraz miał sie cos wydarzyć, strasznie mnie to męczyło.
Po dzień dzisiejszy mam napady takiego leku i uciska mnie w klatce piersiowej, to takie uczucie jak przed egzaminem takiego strachu.
U mnie bierze sie to z niczego.
Czasem mam 3 dni spokoju, czasem muszę brać po pół tabletki na dzień bo mam właśnie takie stany lękowe.
Ale pomaga nawet taka mała dawka, i teraz pytanie czy nie jest to jak dla mnie za mocny lek może brać coś słabszego co sądzicie??
Pozdrawiam

przez Róża 16 maja 2007, 15:28
ToMeK 77w takich małych dawkach i od czasu do czasu-możesz go brać.Byle nie w dużych dawkach (np.2-3 tabl.dziennie)przez okres dłuższy niż dwa tygodnie.Od czasu do czasu po pół tabletki czy jednej, nawet przez 3-4 dni nie powoduje uzależnienia,a pomaga tak jak żaden inny lek.Organizm się wycisza nawet na kilka dni później,chociaż już nie bierzesz.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ToMeK 77 16 maja 2007, 15:46
Róża
dzięki za szybką odpowiedz:)
bo myślałem już o bellergocie może jest łagodniejszy i mogę sobie go brać codziennie wtedy może uspokoję sie na dłuzszy czas.
A tak to co 2 dzień muszę brać ten afobam, a może lepiej brac codziennie pół tabletki afobamu i wtedy nie będę odczuwał tego strachu,lęku. Kurcze bo to jest tak ze jak czuje ze mi sie zaczyna cos robić to zaraz mi ciśnienie sie dźwiga.

przez Róża 16 maja 2007, 15:51
Tzn.jeśli będziesz brał pół tabl.Afobamu codziennie,to przestanie ci pomagać,będziesz musiał zwiększyć dawkę i to już jest pierwszy krok do uzależnienia,a to jest straszne-wierz mi.Lepiej spróbuj czegoś ziołowego na codzień,a od czasu do czasu,gdy czujesz się naprawdę źle-weź połówkę Afobamu,czy nawet całą,gdy jest naprawdę nieznośnie.Nigdy jednak nie bierz go na stałe,bo wpadniesz w uzależnienie na pewno.
Przyjaciel forum

przez ToMeK 77 16 maja 2007, 16:16
no nic zrobie jeszcze tak kupie sobie dzis cos w aptece bez recepty jakis persen albo cos w tym stylu i zobaczę jak on podziała nie chce sie faszerować az tak bardzo tabletkami.
A najlepiej bedzie jak sam zapanuje jak tym stanem w co wątpię.
Pozdrawiam

przez Margaret 16 maja 2007, 21:06
tak jak pisała Różyczka ja brałam po pół tabletki Afobamu na napady leku zazwyczaj kiedy szłam do szkoły albo przed lekcjami. Potem nic mi nie pomagał. Na samym początku byłam senna, nieco przyćpana, wszystko obojętne a teraz nic!
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

"Coma White"

przez Vermi 18 maja 2007, 01:31
Witam. Mi mój psychiatra przepisał mi Zomiren w dawce 2x 0,25 na dzień. Pomaga mi niewyobrażalnie. Od września chodzę do nowej klasy, w której jestem traktowana jak odmieniec, ponieważ jestem indywidualistką. Zawsze rozmawiając z tymi ludźmi, a nawet przebywając w ich towarzystwie odczuwałam paraliżujący lęk, który był w stanie przybrać formę wielkiego ciężaru w klatce piersiowej. Alprazolamun biorę łącznie z Sertalinum od jakiegoś tygodnia i czuje jego działanie. Wisi mi kompletnie na wszystko, mam dobry kontakt praktycznie z każdym człowiekiem, którego napotkam na swojej drodze. Do tego dochodzi uczucie "przyjemnego odrętwienia" i stan euforii. :D Właściwie podejrzewam że mam ChAD, a nie ChAJ. Boję się uzależnienia, bo z tego co czytałam następuje ono stosunkowo szybko. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie życia bez tego leku. Jego wpływ na mój organizm jest najlepszą rzeczą, która dotąd w życiu mnie spotkała. Ile maxymalnie można brać ten lek? Czy mogłabym go zażywać przez 2 lata do końca sql?
Vermi

przez Róża 24 maja 2007, 20:13
Ja myślę,że do dwóch tygodni uzależnienie nie grozi,tak jak tam napisane(jeszcze do tego w małej dawce).Ja brałam(na zlecenie lekarza)3 tabl.dziennie(!!!)przez ok.7 miesięcy.I chciał mnie tym karmić nadal.Dobrze,że mnie drugi uświadomił,bo już i tak krucho ze mną było.wpadłabym jak śliwka w kompot,z jednego kłopotu w drugi.
Przyjaciel forum

przez MaRiAnEk 24 maja 2007, 22:36
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 22:24 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

przez a2d2 24 maja 2007, 23:25
Na afobam zlego słowa powiedziec nie mozna ale....
no wlasnie to co pisze Róża stosowanie go codziennie uzaleznia predziutko nawet sie czlowiek nie obejrzy jak zacznie mowic daj daj.
A dodać trzeba ze bralem go 0,25 mg na dzien i do dzis w kryzysowych chwilach mam go pod reka. Jednak mi lekarz przepisal go na ataki lęku zaznaczajac ze jesc mam go doraźnie ! i tylko i wylacznie !
Alko pijalem razem z nim - np bralem rano a wieczorem 1 piwko. raz sie nawet zdarzylo ze byla wieksza okazja i tez bylo ok wiec nie przesadzajmy az tak bardzo.
W pewnym momencie czlowiek jednak zauwaza ze ten lek domaga sie coraz wiecej by go brac i tu moge powiedziec ze odstawienie go to KOSZMAR! takze w kryzysie pare dni nawet smailo mozna lykac ale miesiąc juz bym uwazal.
Poza tym naprawde dobry produkt nie ma co tak narzekac jak niektorzy przedstawili tu az takie drastyczne stanowisko.
Ludzi znudzonych życiem ,którzy narzekają w życiu na brak adrenaliny
Zapraszam po moją nerwicę, i zakupy do hipermarketu
Wrażenia gwarantuję niezapomniane, i nie jeden dreszczyk emocji :))

Xanax a Antybiotyk (Amoksiklav)

przez Krzych25 27 maja 2007, 19:03
czy moge jednoczesnie brac xanax o,25 SR dwa razy dziennie i Antybiotyk ??? Amoksiklav 875mg+125mg 2 razy na dobe Antybiotyk jest silny ma w sobie amoksycyliny (z grupy penicyliny) odrazu mowie nie moglem sie zapytac lekarza o to z gory dziekuje i pozdrawiam
zycie to ruiny marzen i gruny nadzieji

przez smutna48 30 maja 2007, 15:29
Hej ja tez to brałam na newice dostałam od lekarza 1 kontaktu ale czułam się po tym jak po narkotychach chyba ospała otępiała i kompletnie jakas odlegla czułam się jak bym nie istnaiła naprawdę nie jadłam po nim nic wogle nie jadłam chudłam przed i wtrakcie teraz tez chudnę ..Potem załatwili mi lek inny po rozmowie z psychiatra moja mama ma znajmości porozmaiwala co mi by mogla mi polecić namoje dolegliwości i dostalam co innego o ile dobrze nazwe pamiętam Cital chyba brałam 2 dni po poł rano odstawiłam nie biore nic serce wali mi jak kon w galopie ale staram się jakoś uspokajac
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

Hej ,Hej

przez Heliush 31 maja 2007, 16:50
Cital zaczyna pomagać po co najmniej 7-10 dniach brania , a czasem nawet po miesiącu. Zachęcam do wytrwałości , to bardzo skuteczny lek.
A afobam to ja biorę doraźnie na gwałtowne lęki i kiedy mnie czaekają jakieś większe prtzejścia , np wizyta w ZUS :D to wtedy przed wizyta biorę 1-2tabletki i spox :D

Sortuj wg