ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez cala w trawie 16 kwi 2012, 19:22
miś wesołek-ja osobiście wole afobam niz xanax,po xanaxie strasznie bylo mi smutno,czarno,totalny dól-ale osobiście znam ludzi co sobie chwalą.Nie wzięłabym znów xanaxu a afobam najepiej dziala na mnie w najwyzszej dawce,bardzo dobrze tez dziala na mnie lorafen,pozytywnie.

przez uzytkownik 18 kwi 2012, 17:54
Przesiadłem się właśnie z doraźnego Tranxene 10-30 mg, na doraźny Afobam 0.5 mg. Nieporównywalne. 30 mg Tranxene nawet tak nie działa jak 0.5 Afobamu.
Po pierwszej tabletce oceniam, że jest dużo lepiej.
uzytkownik

przez ala1983 19 kwi 2012, 19:47
30 mg Tranxene nawet tak nie działa jak 0.5 Afobamu.

To przecież oczywiste.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 19 kwi 2012, 19:50
Niby tak, ale jakiś przelicznik diazepamu obowiązuje. 30 mg klorazepatu, to niby jak 20 mg diazepamu. 0.5 alprazolamu, to jak 10 mg diazepamu.
uzytkownik

przez pixi107 06 maja 2012, 08:33
Czy ktoś z Was może po Afobamie ma uczucie duszności na oskrzelach? Typowo jakby ktoś usiadł na nich... I problemy z przełykaniem? Bo mi się to zdarza co 2 tablętkę... Zastanawiam się czy to nasilenie lęków czy jakiś skutek uboczny.
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez elfrid 06 maja 2012, 09:32
uzytkownik napisał(a):Niby tak, ale jakiś przelicznik diazepamu obowiązuje. 30 mg klorazepatu, to niby jak 20 mg diazepamu. 0.5 alprazolamu, to jak 10 mg diazepamu.

Są takie przeliczniki, ale jakby tak porównać, to w zasadzie nie odzwierciedla się w ulotkach. Np. aby brać 1mg alprazolamu, musiałbym wziąć 20 mg diazepamu. Czyli 4 tabletki Relanium.
Może przy uzależnieniu i schodzeniu z dawek to jest ważne. Natomiast aplrazolam jest jedną z lepszych bezno i pewnie stąd ta pozytywna różnica w porównaniu z Tranxene.

-- 06 maja 2012, 09:34 --

PS Chociaż każdy ma swoją ulubioną benzo, dla jednych będzie to alprazolam, dla niektrócyh clonazepam a dla jeszcze innych Lorafen.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Maciej farmaceuta 06 maja 2012, 15:40
Przeliczniki mają sens w przypadku schodzenia,zatrucia(ile podać flumazenilu) i dają względne pojęcie o mocy.Ważniejszy jest czas,szybkość działania i sposób metabolizmu.Szybko,krótko działające(np alprazolam,midazolam,lorazepam) najbardziej uzależniają.Alpra do tego wyraźnie poprawia nastrój,działa lekko euforyzująco,w połączeniu z alkoholem często pobudza-NAJŁATWIEJ I NAJSZYBCIEJ uzależniająca benzo.Cholera,sam sobie smaka narobiłem.. :-| Klorazepat-tranxene działa długo i baaardzo wolno,najsłabiej uzależniająca benzo.Można tego spokojnie 50 mg wziąć.

przez ala1983 06 maja 2012, 22:46
Klorazepat-tranxene działa długo i baaardzo wolno,najsłabiej uzależniająca benzo.Można tego spokojnie 50 mg wziąć.

A propo... i sorki za off top..ale..w którymś wątku pisałam, że klorazepat w 5 mg na dobę jest zbyt słaby aby uzależnił - MYLIŁAM SIĘ. Próbowałam brać co drugi dzień.. bez sukcesu.. czułam się tak, jakby ktoś ze mnie powietrze spuścił. Ciężko było wstać z łóżka, nie mówiąc już o innych czynnościach. Niestety nie mogę przetrzymać tego czasu, gdyż chodzę do pracy.
Niech to szlag te wszystkie prochy :!:

przez Michuj 06 maja 2012, 22:48
No te przeliczniki są kompletnie nie życiowe. 10 mg diazepamu o wiele lepiej działało na mnie, niż 0,5 alpry
Loża szyderców

przez elfrid 07 maja 2012, 07:05
Maciej farmaceuta napisał(a):Alpra do tego wyraźnie poprawia nastrój,działa lekko euforyzująco,w połączeniu z alkoholem często pobudza-NAJŁATWIEJ I NAJSZYBCIEJ uzależniająca benzo.Cholera,sam sobie smaka narobiłem.. :-|

Z tym działaniem euforyzującym to bym aż tak bardzo nie przesadzał. Benzo jak benzo uspokaja, wycisza. Może jak się weźmie raz na rok, to wtedy faktycznie można się jako zaeuforyzować;-)

-- 07 maja 2012, 07:06 --

Michuj napisał(a):No te przeliczniki są kompletnie nie życiowe. 10 mg diazepamu o wiele lepiej działało na mnie, niż 0,5 alpry

Michuj ale lepiej w jakim sensie? Bardzo rozluźniało i uspokajało czy bardziej nasennie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez ala1983 07 maja 2012, 10:03
elfrid napisał(a):
Maciej farmaceuta napisał(a):Alpra do tego wyraźnie poprawia nastrój,działa lekko euforyzująco,w połączeniu z alkoholem często pobudza-NAJŁATWIEJ I NAJSZYBCIEJ uzależniająca benzo.Cholera,sam sobie smaka narobiłem.. :-|

Z tym działaniem euforyzującym to bym aż tak bardzo nie przesadzał. Benzo jak benzo uspokaja, wycisza. Może jak się weźmie raz na rok, to wtedy faktycznie można się jako zaeuforyzować;-)

No właśnie ;)

przez Zenonek 07 maja 2012, 15:33
Ja działania Xanaxu w moim przypadku nie rozumiem.....tolerke mam praktycznie zerową (zazywam to kilka razy do roku, do maksymalnie 10-15 razy w roku)...

I raz mam stresa sporego zazyje sobie 0,5 mg i po około 40-60 minutach następuje stan błogostanu - relaks, uspokojenie, problemy jakby za szybą , ale umysł trzeźwy i sprawny...

Dzisiaj po paro miesięcznej abstynencji od Alpry nastąpił dzień w którym potrzebowałem uspokojenia...Zazyłem ulotkowo :

rano 0,5 mg , 12 30 kolejne 0,5 i czuje bardzo delikatne działanie uspokajające - porównywalne do jednego piwa - więc śmiesznie słabe...

Ostatnim razem (w lutym) wziąłem rano 0,25 , popołudniu 0,25 i wieczorem 0,5 to o mało mi się film po ostatniej dawce nie urwał...

Problem z metabolizmem ? Czy z zazywaniem razem z posiłkami ?

Czy są potrawy, które osłabiają wchłanianie ?

Jedno co wiem na pewno - na mnie Xanax działa zdecydowanie najlepiej na absolutnie pusty żołądek - wtedy jak pojawia się już tzw burczenie w w brzuchu.

Co o tym myślicie ?

Ma ktoś podobnie ? W sensie, że Xanax dziala na Was też bardzo nierówno ?

przez uzytkownik 07 maja 2012, 15:49
Ja biorę Xanax 0.5 jednocześnie z hydroksyzyną 25mg.
Lepiej działa.
uzytkownik

przez pixi107 07 maja 2012, 15:57
Z Hydro? Mi absolutnie nie pozwolili brać takiego połączenia benzo + hydroxyzyny.
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

Sortuj wg