ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez err 11 wrz 2011, 10:28
abrakadabra xx napisał(a):
Niezła dawka. Ja byłbym pijany po takiej dawce.

To dobry przyklad jak mozna znalezc sie w takiej sytuacji: wiele lat picia w polaczeniu razem z lekami... moze moja sytuacja da komus do myslenia...

No ja akurat jestem abstynentem. Tzn. okazyjnie pije, wiec jak biore duzo bezno np. wzialbym 10mg to bylbym jak po alkoholu. lekow z alkoholem nie lacze.
err

przez abrakadabra xx 11 wrz 2011, 11:10
err,
Masz na mysli 10mg na raz? jezeli tak to oczywiste jesli zazywasz 2-4 na dobe, ja biore ok 10 na dobe i moze zabrzmiec to smiesznie lub przerazajaco ale ograniczam sie z ta dawka,
organizm domaga sie wiecej ale biore "tylko" 10 zeby przetwac do odwyku, nie chce mi sie od nowa opisywac swojej historii, gdzies tu powinny byc jeszcze moje stare wypowiedzi pod tym samym pseudo. Dobrze ze tylko okazyjnie pijesz, zycze Ci zeby tak pozostalo i zeby tych okazji nie bylo coraz wiecej.
abrakadabra xx

przez Miss Worldwide 11 wrz 2011, 20:54
hejka, ktos wie ile wynosi rownowaznik zomirenu do 1m xanaxu? czy to to samo cy jak?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ddd 11 wrz 2011, 23:03
klaudia napisał(a):hejka, ktos wie ile wynosi rownowaznik zomirenu do 1m xanaxu? czy to to samo cy jak?

To to samo.
ddd

ZOMIREN (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Xanax)

przez lekliwy 12 wrz 2011, 13:46
po 6 dniach zawroty ustąpiły - tzn są ale tylko gdy jestem wśród dużej ilości ludzi a w domu już jest ok - najgorzej że w najbliższych dniach będę miał kilka stresujących sytuacji (nowa praca) i chyba wrócę do Zomirenu, no albo poszukam na forum jakiegoś innego leku zamiast benzo ...

przez Michał 1972 12 wrz 2011, 21:02
Jak czytam o tych końskich dawkach to przecieram oczy ze zdumienia, dla mnie 0,5 mg wystarcza na 2 dni, i jak nie wypiję to mam tydzień spokój .
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Miss Worldwide 12 wrz 2011, 22:55
hahaha, juz widziales moje posty, ze ja lykalam po 6mg xanaxu i dupa :) takze wcale nie lykam skoro i tak nie dziala.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

ZOMIREN (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Xanax)

przez ewa321 13 wrz 2011, 07:57
Udało mi się Kochani !!!! wygrałam !!!! :yeah:

AFOBAM( Alprazolam-Xanax,Alprox,Zomiren,Neurol)

przez wojtas 13 wrz 2011, 16:48
..dzień dobry..
Mam pytanie..
Po wizycie u lekarza z silnymi stanami lękowymi dostałem Afobam. Po wizycie u specjalisty dostałem dodatkowo mianserynę 10 mg na noc..1 tabletkę. Afobam 0,5 brałem przez miesiąc...1 tydzień po 1 tabletce 3 razy dziennie..następne 1 rano i 2 razy po połówce. Po miesiącu lekarz zapisał dalej mianserynę , a afobam kazał brac dorażnie. Po mianserynie śpię dobrze , natomiast mam kłopoty z funkcjonowaniem w ciągu dnia. Czuję się jakbym nie spał , generalnie mam kłopoty ze wstaniem i mój stan uważam za dosyc dziwny.
Po zestawie mianseryny i Afobamu dolegliwości minęły jak z bicza strzelił. W zasadzie prawie normalnie czuję się dopiero wieczorem. Nie bardzo wiem co robic. Nie wiem czy mianserynę można samoistnie odstawic...a boję się żeby nie powrócił koszmar z początku sierpnia.
Chciałem dodac zę po zestawie mianseryny z Afobamem czułem się świetnie ( długie jazdy rowerem, poprawa nastroju) i myślałem że problem mam z głowy..zupełnie, a teraz czuję się podobnie jak przez całą kuracją, z tym że udaje mi się zasnąc. Po odstawieniu Afobamu mam delikatne stany lękowe zlokalizowane w kończynach...jak wezmę połowkę tabletki ( a staram się nie brac) wszystko powoli mija. Czy mój obecny stan to jakiś efekt odstawienny, czy też lek zawierający mianserynę ma na mnie niedobry wpływ? Nie chcę się uzależnic, a jestem na etapie poszukiwania pracy którą starciłem , a poprzednio pracowałem jako kierowca...
Do lekarza udałem się ponieważ miałem podobny stan kilkanaście lat temu i nie chciałem dopuścic do stanu jaki wtedy mnie spotkał.
Powodem tego "całego zamieszania" był stres który przeżywałem przez ostatnie miesiące, a jego skutki to kłopoty ze snem, brak apetytu ( z wagi "schodziełm" po 1 kg dziennie...ale mam z czego :D ) , skoki ciśnienia na które także się leczę. No i suma sumarum doprowadziełm się do takiego stanu ,że musiałem skorzystac z wizyty w pradni..Lekarz wyznaczył mi wizytę za ok. 2 miesiące, ale jak ja mam szukac pracy gdy niezbyt jestem do tego zdolny.Pozdrawiam.

przez uzytkownik 13 wrz 2011, 17:12
Na Afobam uważaj, mianseryna jest bezpieczna. Nie uzależnia, można też w zasadzie odstawiać z dnia na dzień i NIE POWINNO się nic dziać.
uzytkownik

przez malwina77 13 wrz 2011, 17:18
kasja napisał(a):byłam dziś u psychiatry, powiedział że to remisja może łagodniejsza niż ostatnio ale jednak zwiększył mi prefaxyne do 100 i kazał brać przez miesiąc afobam 0.25 dziennie,,czy przy remisjii mozna tak zażywać afobam?mam przewlekły lęk z obniżeniem nastroju :( dziękuję z góry za wyrozumiałosc i cierpliwość

Remisja to brak objawow choroby, czyli w przypadku psychicznych chorob przewleklych okres dobrego samopoczucia.
Skoro masz remisje, to po co ci leki??
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez wojtas 13 wrz 2011, 17:29
uzytkownik napisał(a):Na Afobam uważaj, mianseryna jest bezpieczna. Nie uzależnia, można też w zasadzie odstawiać z dnia na dzień i NIE POWINNO się nic dziać.

..ufam lekarzowi z tą mianseryną bo co mam zrobic. Jeśli jest to możliwe , to najlepiej sie czymś zając..wiem doskonale o tym.
Nie chcę sam odstawiac mianseryny , bo nie wiem jak zachowa się mój organizm. Nastrój i ogólny stan poprawia się póżnym popołudniem. No nic..będę dalej ją brał jak nie będzie poprawy to trzeba będzie pójśc do lekarza. Dzięki i pozdrawiam.

Zmiana Afobamu na coś innego - problem pomóżcie

przez megi55 16 wrz 2011, 19:37
Witam!
Mam pewien problem,cierpię na depresję, nerwicę lękową i bezsenność.
Z leków przyjmuję Seroquel,Pramolan ( 2 x dziennie),Spamilan, Neurotop Ret.,Klonazepam ( 0,5mg dziennie) i
wreszcie doraźnie Afobam. Otóż mam bardzo silne lęki, a w poniedziałek rozpoczynam szkolenie i muszę
wziąć coś co pomogłoby mi się wyciszyć i pomóc na lęki.Afobam miałam brać doraźnie i tak robię, ale
niestety zauważyłam, że prawie w ogóle na mnie nie działa, na jakieś lekko odczuwalne działanie
muszę czekać ok.2 godzin, a i tak nie tłumi lęku, czuję się czasem podenerwowana i otumaniona.
Nie wiem ( dopiero w czwartek mam wizytę u lekarza) czy powinnam zasugerować lekarce
zmianę tego Afobamu na Xanax, Tranxene czy jeszcze coś innego?
Dodatkowo zaczęły się u mnie problemy z trawieniem, a nie mogę w czasie szkolenia ( codziennie
przez cały dzień, latać do toalety - boli mnie też żołądek i czuję się jakbym miała jelitówkę).
Ostatnio miałam taką sytuację że musiałam się szybko uspokoić i wzięłam po prostu większą
dawkę Klonazepamu i wszystko od razu minęło.Jednak wiem, że to nie jest wyjście, bo i tak go
codziennie biorę, tyle że małą dawkę - a niedługo chciałabym pod opieką lekarza zejść z
Klonazepamu, który jak wiadomo tez nie jest lekiem idealnym.
Tylko, że do czwartku trochę czasu, a ja nie mam poza klonazepamem i afobamem innej alternatywy, a widzę, że ten drugi raczej nie działa.Więc nie wiem czy po prostu spróbować
z większą dawką Afobamu ( ostatnio wzięłam 0,75 mg z desperacji, ale jestem trochę zrozpaczona
bo to miał być lek pomagający doraźnie, a jak pisałam nie bardzo skutkuje), czy spróbować
wziąć Klonazepam i próbować u lekarki zmienić Afobam na co innego. Także bardzo proszę Was o poradę. Będę
wdzięczna za wszystkie sugestie i pomoc.Pozdrawiam serdecznie. Z góry sorki za chaotyczny tekst ale ciężko to wszystko pozbierać.

Zmiana Afobamu na coś innego - problem pomóżcie

przez Noopii 16 wrz 2011, 19:50
Afobam szybko znosi lęki.Może zwiększ dawkę do 1mg tak do czwartku później powiedz lekarzowi jak się czujesz.Chyba że clonik działa na Ciebie lepiej ratuj się nim..do czwartku tak rób aby wytrzymać,nie martw się na zapas,lekarz ustawi Ci leki tak by było dobrze.Biore doraźnie afobam też mam mega lęki,pomaga mi i jestem zadowolony,ale każdy ma inny organizm.
Noopii

Sortuj wg