ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez depresyjny86 14 cze 2011, 16:31
Tak samo jest ze słynną "nerwicą serca"
:)

przez Miss Worldwide 14 cze 2011, 17:18
linka, :roll:
no ok, to czemu w ulotce pisza "na nerwice narzadow wewnetrznych"? uzywaja jezyka potocznego?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez mariusz19 14 cze 2011, 21:24
Żeby raz na zawsze zamknąć tę statystykę, podaję klasyfikacje zaburzeń lekowych wg.International Code Disorders-10/ICD-10/:
F40-fobie
F40.0-agorafobia
F40.1-fobia społeczna
F40.2-fobie specyficzne
F41-inne zaburzenia lękowe
F41.1-zespół lęku panicznego
F41.1-zespół lęku uogólnionego
F41.2-mieszane zaburzenia lękowo -depresyjne
F42-zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
F42.0-zaburzenia z przewagą myśli/obsesji/ czy ruminacji natrętnych
F42.1-zaburzenia z przewagą czynności natrętnych/kompulsje/
F42.2-myśli i czynności natrętne mieszane.

No to drodzy bracia i siostry w chorobie niech się poklasyfikują albo spytają lekarza i dowiedzą w końcu na co są chorzy i jak pojemny jest termin "nerwica".Oczywiście występują warianty mieszane np. F41.1 łącznie z F40.0/bardzo popularne-dla przypomnienia agorafobia-lęk przed otwartą przestrzenią/
W F40.2 jest jak sądze ok.100 różnych rodzajów fobii np.lęk przed pająkami,klaustrofobia-odwrotność agorafobii,lęk przed lataniem samolotem/na tą dolegliwość cierpi Kim Dzong Il /itd.itp.

Pozdrawiam.

-- 14 cze 2011, 21:43 --

Oczywiście pomyłka -lęk paniczny F41.0
mariusz19

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mariusz19 14 cze 2011, 23:17
Skoro jestem przy głosie i kompie...Siedziałem w alprazolamie ok.5 lat.Jest to najskuteczniejsza benzodiazepina na zaburzenia lękowe o względnie niskiej komponencie nasennej i rozluźniającej mięśnie.Ma jednak wadę a może zaletę,że nie wytwarza tzw.aktywnych metabolitów.To co zostało przerobione w wątrobie nie ma właściwości przeciwlękowych.W przeciwieństwie np.relanium,który wytwarza dwa aktywne metabolity,jeden po drugim/ten drugi to bodajże oksazepam/,co powoduje tzw.długi okres półtrwania/bodajże do 100 godzin/.
Brak aktywnych metabolitów powoduje,że faktycznie odczuwalne działanie alprazolamu jest 3-4 godziny ale względnie silnie.Wpływ na odczuwanie ma również waga,dieta itp.Dlatego te właściwości powodują ,że jest bardzo skuteczny w przerywaniu napadów lęku.Wersja o przedłużonym działaniu ma okres efektywnego działania ok.18 godzin.Na ulotkach jest napisane,że tą wersję alprazolamu można podawać raz dziennie.Lepiej jednak spożyć ją w dwóch dawkach.Ta wersja leku stosowana jest w leczeniu objawowym lęku uogólnionego.Wada-wzrost tolerancji i uzależnienie.Dalej nie piszę,bo linka mnie obsobaczy a nie mam ochoty i idę już spać.

PZDR
mariusz19

przez Miss Worldwide 15 cze 2011, 04:21
jak dla mnie to xanax czy tam alprozolam dziala dobrze ale krotko. i tyle. mam porownainie bo 4 lata czy 5 lyakalam cloranxen.
po drugie, i wiele szybciej wciaga, uzaleznia, i nie daje spac jak sie nie wezmie.
no ale organiz jak organizm.
po braniu cloranxenu jak odsawilam tez nie spalam jak aniolek tylko ciezej sie zasypialo i sie przebudzalam, albo spalam pol snem itd. ale po braniu xanaxu przez tydzien nie wzielam raz i zero snu cala noc a wieczorem pracowalam do pozna. wyrwala o 9 rano do lekzra jak burza po xanax bo musialam przeciez cos pospac przed robota. lyknelam i zasnelam jak aniolek. za szybko uzaleznia. bynajmnie u mnie ten problem z zasnieciem. reszty nie wiem bo za krotko bralam i w dodatku zmienilam na lexotan. zobaczymy co to za paskudztwo.

ja uwazam, ze jak na 5 lat brania benzo, (cloranxenu, codziennie) to rzucienie go nie bylo takie straszne. jak dla mnie lepszy lek i tyle.
a ty xanax juz wali takie szopki po tygodniu :/

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez cytrynka84 15 cze 2011, 16:14
piotrek_d04, Przyznaje sie do nieumyslnego błędu,pogrzebalam w internecie.

Faktycznie okres poltrwania wynosi12-15 h

Biodostepnosc xanaxu i xanaxu SR jest identyczna .Wchłanianie alprazolamu po podaniu xanaxu sr jest jednak wolniejsze,w związku z czym maksymalne stezenie alprazolamu jest mniej więcej o polowe niższe niż w przypadku identycznej dawki zwykłego xanaxu. Info ze strony: leki- informacje.pl/lek/charakterystyka-szczegolowa/1404,xanaxsr.html

Człowiek całe zycie sie uczy,teraz dokładnie wiem na czym polega sr .jednak mylić sie jest rzeczą ludzka.

odczuwalne działaniez wykłego alprazolamu,jednak znacząco sie różni od okresu poltrwania
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 16 cze 2011, 04:22
to nie jest normalne chyba!!!!!!!!!!

12g lexotanu i nic!!!!!!!!!!! jakbym nic nie wziela!!!!!!!!

co sie dzieje???
przeciez pol roku nie bralam zadnych bezno!!!
a wczesniej jak bralam to tez nie jakies kosmiczne dawki.

xanax nie dziala, lexotan kicha. co jeszcze z benzo mozna sprobowac??? z troche innym skladem??? sedam to mniej wiecej to samo co lexotan wiec chyba nie ma sensu.

ktos cos moze doradzic???

Pristiq 100mg

przez Miss Worldwide 16 cze 2011, 23:45
Ka_Po,

sprawdze sklad czy inny od xanaxu i lexoatanu....... ide zarzucic 12mg lexo i za niedlugo do wyrka. ;)

Pristiq 100mg

przez Miss Worldwide 17 cze 2011, 11:51
mnie niestety te 12mg nie zalmalo i zarzucilam nastepne 3mg. Zasnelam bo juz pozno bylo i tak wiec nie wiem jk tam piata tabletka zadzialala. :/
ale na 12mg spoko jakbym nic nie brala.

Pristiq 100mg

przez cytrynka84 17 cze 2011, 13:20
oxazepam to inny skladnik - na mnie nie dzialal prawie wogole,wiec dla mne o wiele za slaby,ale na kazdego dziala ,co innego,wiec mozesz sprobowac , moze akurat okaze sie dla Ciebie dobry. tyle mg lexo. powinno Cie zwalic z nog,tak mi sie przynajmniej wydaje,a,tu nic.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 17 cze 2011, 14:50
hmm, wlasnie chcialabym zeby sie kto wypowiedzial co bierze albo bral lexotan, jak tam z dawkami. czy 15mg to duzo? tzn wiem, ze duzo ale moze nie zwala z nog, a jak nie zwala z nog to moze poprostu u mnie ma bardzo lekkie dzialanie. ale to i tak bez sensu. xanax nie dziala. lexoatan nie dziala, moze klonazepam? ale slyszalam, ze to gowniany lek.

Pristiq 100mg

przez cytrynka84 17 cze 2011, 18:42
clonazepam,uzaleznia eszcze bardziej niz xanax.Naprawde nie radze probowac tego "leku"

-- 17 cze 2011, 17:49 --

Klaudia zadaj pyt o to jak dziala w temacie lexotan lub sedam.Tam predzej ktos odpowie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

ZOMIREN (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Xanax)

przez betka347 17 cze 2011, 20:34
Witam. Jesli chodzi o Zomiren to jest to lek uzależniający, tak mi mówił mój psychiatra, więc nie zaleca się go brać zbyt czesto. Tak też i ja robie, ponieważ boje sie że nie bede mogła sie bez niego ruszyc z domu.... Ale pomaga mi bardzo. Mam depresje ,ale czasami też zdarza mi się ostry atak leku , nie moge oddychać, zaczynam tracić świadomosć, po prostu wariuje ....... i wtedy zomiren jest bardzo pomocny, biore go pod język jedna tabletka..... wtedy dziala szybciej niż przy połykaniu.... jest niesmaczny ale szybko dziala już praktycznie po minucie zaczynam sie uspokajac.... a potem robie sie senna i najcześciej zasypiam... Tak działa na mnie.

przez Miss Worldwide 17 cze 2011, 23:58
nie moge znalezc tematu. wychodza same posty o czym innym i ktos tam cos wspomnie o lexotanie. a jak zaznaczam "szukaj tylko w tyulach to nic nie znajduje."

Pristiq 100mg

Sortuj wg