ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

ZOMIREN (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Xanax)

przez Ritka7x 16 maja 2011, 17:32
nom tak...a to mówisz kilka lat brałeś...a dzięki temu leku klonazepam nie męczyłes się tak przy tym odstawianiu Zomirenu?

przez shinobi 16 maja 2011, 17:39
Zamieniłem alprazolam na klonazepam, później odstawiłem ten drugi. Jeśli bierzesz alprazolam 12 dni taka zamiana z pewnością nie będzie potrzebna.
shinobi

przez Ritka7x 16 maja 2011, 17:43
wiem nie chodzi mi o mnie, tylko tak z ciekawości pytam,czy nie odczuwa się tak skutków ubocznych przy zmianie na klonazepam i przy odstawieniu klonazepamu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AFOBAM( Alprazolam-Xanax,Alprox,Zomiren,Neurol)

przez kaczorrroooo-k 16 maja 2011, 23:23
NOfear, Ja też tak mam! Idealnie, powiedziałbym że właśnie jak naćpany,euforia że hej. Tylko dziouchy podrywać ; ))) choć dość często jakies schizy mam psychotyczne nawet w domu. Jakiś gniew na rodzine, złość. Jak sie tak czuje to sie zastanawiam czy sie nie uzależniłem od leku. Ale kupiłem 2 opakowania w połowie lutego i teraz zaczynam drugą połowe drugiego opakowania. Więc brałem bardzo ostrożnie. Jutro ide do terapeuty uzależnień Bo nie wiem jak dawkować ten afobam żeby nie wpaść w szpon nałogu (bo od alkoholu już wpadłem).

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez pusta 18 maja 2011, 14:06
Mój mąż nedawno się powiesił, czuję się strasznie winna. Lekarz który przyjechał zaraz po znalezieniu męża dał mi afobam (to podobno to samo co xanax) nie bardzo to chyba na mnie działało. Z resztą nie wiem co może podziałać po czymś takim. Najchętniej poszłabym za mężem bo przeze mnie się powiesił, nie zauważyłam że cierpi i przeżywa co się dzieje ale mam dwuletniego synka. Jako że afobam nie działał na mnie za bardzo poszłam do lekarza gdzie został mi przepisany promolan do łykania w dzień i cloranxen na noc. Niestety to też nie dawało za bardzo ukojenia, rozmawiałam więc z panią aptekarką, która też straciła męża ona powiedziała że brała hydroksyzynę, poszłam więc do lekarza i dostałam receptę na syrop Hydroxyzinum, ponoć w syropie szybciej się wchłania. W tej chwili w dzień biorę promolan i piję hydroxyzinum i jakoś ledwo ale przetrzymuję dni. Póki co piję też alkohol co myślę jakoś wzmacnia działanie leków. Wiem, że nie powinnam ale nie potrafię na ten moment inaczej. Na noc biorę stilnox i fakt, że usypiam w miarę szybko ale budzę się w nocy po kilka razy albo raz a wcześnie, myślę żeby może zwiększyć dawkę tego stilnoxu bo w tej chwili biorę pół tabletki przed snem i drugie pół gdy obudzę się w nocy aczkolwiek ta druga połówka po przbudzeniu nie zawsze działa bo jestem senna ale zasnąć już często nie mogę i wygląda to tak, że obudzę się o 4 i już nie śpię. Zawsze byłam śpioch a teraz nie potrafię po tym co się stało. Widzę również, że zaczynają pojawiać się u mnie różne fobie. Nie mogę usiedzieć w domu ale wyjść też nie mam nigdzie ochoty, powinnam pójść na grób męża a boję się sama nie wiem czemu. Nie chce mi się myć a nawet uczesać. Brudno wszędzie bo nie sprzątam. To mąż był moim motorem do działań a teraz nie ma go bo nie zauważyłam że ja też powinnam go wesprzeć mocno tak jak on mnie. Co mam wziąść na sen żeby spać całą noc a nie uzależnić się jeszcze dodatkowo od leków. Co jest lepsze cloranxen czy stilnox? bo już sama nie wiem co brać. Abofamu się staram wystrzegać bo po pierwsze nie widziałam żeby na mnie specjalnie działał a po drugie po tym co się naczytałam to chyba lepiej się wystrzegać

przez linka 18 maja 2011, 14:23
Obawiam się że ani afobam ani cloranxen ani stilnox to nie jest najlepszy wybór, wszystkie te leki niestety łączy to, ze pięknie uzależniają...... radziłabym iść do porządnego psychiatry, zacząć brać antydepresanty, i rozpocząć terapię.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez err 18 maja 2011, 14:33
pusta, na sen mianseryna jest dobra i ma też działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe
err

przez pusta 18 maja 2011, 15:16
Linka wiem że potrzebuję psychiatry, szkoda, że nie zauważyłam jak bardzo potrzebuje tego mój mąż a tak zagnębiłam siebie i jego, tylko, że ja wylewałam żale a on nic, pokazywał tylko miłość, to on był moją ostoją, teraz wiem, że ja powinnam być jego. Nie wybaczę sobie tego nigdy. Taka miłość nie zdarza się często a ja ją zabiłam. Chcę do niego a nie mogę.

Err, dzięki za podpowiedź a czy ta mianseryna też uzależnia? Jak się po tym śpi, po jakim czasie działa? czy tak jak stilnox brać ją trzeba już leżąc w łóżku? Jakie masz doświadczenia z tym lekiem?

Mam 28 lat, dwuletnie dziecko i nie chce mi się żyć

przez Zenonek 18 maja 2011, 15:20
pusta, Koniecznie wizyta u psychiatry.....jak najszybciej. Na taki stan to bankowo dostaniesz jakies antydepresanty...

To czy Xanax dziala zalezy od dawki. Moglas zazywac np 0,25 czy 0,5 mg to nie jest duzo...

Dawki ustala lekarz, mozliwe, ze dostaniesz jakies inny lek uspokajajacy na wejscie w antydepresant.

Relanium to dobry lek.

Na bezsennosc :

- Hydroxyzyna w syropie (duza lyzka = 20 mg = mala dawka , mozna wpierw sprobowac. Jak nic to 1,5 -2 lyzki). To bezpieczny i nieuzalezniajacy lek.

- Mianseryna na ciezka bezsennosc.

przez err 18 maja 2011, 16:16
pusta, mianseryna podobno nie uzależnia, ja stosowałem przez jakiś okres i z dnia na dzień przestałem brać, bez żadnych skutków ubocznych. Śpi się po tym super, działa od razu do 30minut. Teraz biorę mianserynę od czasu do czasu w dawce góra 5mg (pół tabletki) i śpię w sam raz, nie mam problemów z dobudzeniem się. Po całej tabletce dobudzam się kilka godzin. Nie musisz tego brać, leżąc w łóżku, ale lepiej przygotuj sobie pospanie, "skosi" Cię w jednej chwili po kilkunastu minutach i już nic nie będzie Ci się chcieć tylko położyć się i zasnąć. Tak to działa na mnie.
err

przez ewa321 18 maja 2011, 17:59
cześć kochani...to znowu ja....tyle tylko,że wspak...
nie mogłam tak zniknąć....stęskniłam się;)

przez Ahmed 18 maja 2011, 18:24
ewa321, he he ....wiedziałem:)
jakby co to PW. Zawsze do usług !
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez ewa321 18 maja 2011, 18:46
aż tak to po mnie widać.....he he....

-- 18 maja 2011, 18:49 --

ale nie wziełam dziś:))))))

przez halenore 19 maja 2011, 08:58
Ludzię czy ktoś z was łyka xanax sr 0,5 mg? Chciałabym zastąpić krórtkodystansówkę czymś dłużej działającym. I tak się zastanawiam czy jest odczuwalna różnica w działaniu.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg