ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez zaqzax 23 mar 2011, 23:10
harpik napisał(a):Jeszcze jedno pytanie... Czy xanax powinien działać uspokajająco (na nerwy, kiedy szaleję wręcz, płaczę itp.)?? Na razie takiego działania nie zauważyłam, więc może powinnam poprosić lekarza o coś na uspokojenie do stosowania doraźnie? Bo czasami myślę, że zwariuję po prostu... nie mogę ;(

widac bierzesz za malo, ile konkretnie dziennie walisz ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez harpik 24 mar 2011, 00:25
zaqzax, lekarz kazał mi brać jedną tabletkę 0,5mg SR na noc, codziennie.
Przeciwlękowo owszem działa nawet nieźle, ale uspokajająco prawie wcale :(
the only way to final freedom.

przez neurotransmitterr 24 mar 2011, 16:42
przeciwlękowe działania alprazolamu polega na zmniejszeniu odczuwania lęku i może w ten sposób zaktywizować, jak potrzebujesz takiego uspokojenia na zasadzie delikatnej senności to spróbuj trazodonu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez harpik 25 mar 2011, 12:58
Chyba jednak pójdę do tego lekarza wcześniej niż mi kazał... W sytuacji, kiedy już nie dawałam rady wzięłam dodatkowe 0,5mg xanaxu sr i wtedy dopiero poczułam działanie, jakiego oczekiwała. Lęk był na tyle przymulony, że nie zwracałam na niego najmniejszej uwagi i nawet uspokojona byłam całkiem nieźle, czego przy mniejszej dawce nie zauważyłam.

A sama sobie nie mogę brać więcej przecież... Chyba nieźle by mi się dostało od lekarza za to...

przez NOfear 25 mar 2011, 23:27
hrapik, w przypadku tak silnego leku organizm się szybko uodparnia i nie zdziw się jak za niedługo dawka leku która dawała Ci ulgę przestanie kompletnie działać. Teraz bierzesz 0,5 i jest OK ale za miesiąc będziesz musiała wziąć 1 aby poczuć ten sam efekt. A po dłuższym stosowaniu 2 i tak dalej....
Życie bez lęków byłoby piękne

przez harpik 25 mar 2011, 23:58
Czemu lek, który jak dotąd przyniósł mi największą ulgę i wręcz czasami ratuje mi życie, jest tak silnie uzależniający? :cry:
Ciekawe, czy w ogóle dostanę od lekarza receptę na kolejne opakowanie, jak się dowie, że kilka razy już wzięłam więcej, bo 0,5 dość słabiutko na mnie działa i w cięższych chwilach mnie podwójna dawka ratowała...

przez Michał 1972 26 mar 2011, 00:45
Radzę słuchać lekarza i nie sugerować się specjalnie opiniami forumowych "doradców" . Jeśli lekarz przepisał Ci ten lek to znaczy,że wie co robi. Tyle ,że być może potrzebujesz większej dawki, na mnie 0,5mg zwykłego działa wzorowo, innemu wystarczy 0,25 a Ty widocznie potrzebujesz więcej.

Wiem, że to banał ale przeczytaj sobie co piszą na wikipedii o Xanax-sie :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepiny_%28leki%29

może to Cię uspokoi :smile:
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez NOfear 26 mar 2011, 01:38
Polecam tą stronę:
http://www.benzo.org.uk/polman/index.htm

"może to Cię uspokoi"

Nie należy stosować benzodiazepin w celu leczenia przewlekłego, ponieważ nie mają one działania leczniczego, a jedynie objawowo znoszą lub łagodzą dolegliwości. Systematyczne i długotrwałe zażywanie benzodiazepin (ponad miesiąc, codziennie) może prowadzić do silnego uzależnienia psychicznego i fizycznego

Szczególnie niebezpieczne w przypadku przewlekłego stosowania benzodiazepin jest tzw. zjawisko odbicia polegające na tym, że po odstawieniu leku objawy, które on zmniejszał, nierzadko wracają z nasileniem o wiele większym niż przed farmakoterapią. Zjawisko to szczególnie utrudnia odstawienie benzodiazepin.

"Czemu lek, który jak dotąd przyniósł mi największą ulgę i wręcz czasami ratuje mi życie, jest tak silnie uzależniający"

Niestety tak jest życie. Po alkoholu też jest fajnie ale co z tego skoro na drugi dzień lęki są jeszcze większe.

I powtórzę jeszcze raz, benzodiazepiny to wartościowe leki ale stosowane tylko doraźnie. Natomiast jeżeli ktoś łyka to codziennie to już nie jest dobrze.
Życie bez lęków byłoby piękne

przez Michał 1972 26 mar 2011, 01:46
No przecież nic innego nie mam na myśli i o niczym innym nie piszę.

Dwa tygodnie temu brałem 2 razy dziennie po 0,5mg, teraz biorę co dwa dni raz dziennie 0,5mg i tylko wtedy kiedy naprawdę potrzebuję.Nie brałem wczoraj ani dzisiaj ale jeśli będzie taka potrzeba jutro wezmę znowu dopóki fluo nie zacznie działać.

Jeśli ktoś jest w sytuacji bez wyjścia to co proponujesz?
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

ZOMIREN (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Xanax)

przez julka77 26 mar 2011, 11:15
witam,mam pytanie,biorę od dwóch tygodni zomiren 0,5 mg na noc tak jak zalecił mi lekarz,podobno nie można tak długo,ale nie wspomniał mi o tym nic..... następna wizytę mam ok. 8 kwietnia ,czy do tego czasu sama mogę zmniejszać pomału dawkę biorąc już pół tabletki przed snem? Biorę też od tego samego czasu cital.

przez Miss Worldwide 26 mar 2011, 20:25
ja odstawilam benzo po 4 latach brania (po dluzszym braniu lek obraca sie przeciwko nam, wywoluje depresje a jesli ktos bral go na depresje to ona wraca). ten lek powinno sie brac tylko na poczatku kuracji i to jak najkrocej. bardzo dobry lek i nie jednemu uratowal "zycie", w tym mi.
jesli zaczynacie leczenie antydepresyjne albo przeciwlekowe to bierzcie bezno tylko max miesiac.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez paradoksy 26 mar 2011, 20:26
klaudia, benzo maxymalnie należy brać 3 mce..inaczej powoduje uzależnienie.
mówię tu o regularnym stosowaniu.
paradoksy

przez Miss Worldwide 26 mar 2011, 20:49
paradoksy napisał(a):klaudia, benzo maxymalnie należy brać 3 mce..inaczej powoduje uzależnienie.
mówię tu o regularnym stosowaniu.

hej, nie wiem jak mam rozumiec twoj post bo przeciez wlasnie o to mi chodzilo w moim, ze nie nalezy brac dlugo bo pozniej to wiecej problemow niz korzysci. sama na wlasniej skorze sie przekonalam bo nikt zaden lekarz mnie w sumie nie uprzedzil. przepisywali jak cukierki :/
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez paradoksy 26 mar 2011, 20:50
klaudia, zrobiłam takie podsumowanie Twojego posta.
:D
paradoksy

Sortuj wg