ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Alprox

przez Anna R. 10 lut 2011, 18:55
Przecież już bierzesz te leki. Tegretol to stabilizator nastroju, a Promazin to neuroleptyk. Ten ostatni można by było ewentualnie zamienić na atypowy lub Fluanxol.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Alprox

przez autumnal depression 10 lut 2011, 21:14
Anna R., No widzisz nie wiedziałem że to te leki należą do tych grup, lekarz powiadział to samo co Ty, dzieki za pomoc :smile:

-- 04 maja 2011, 20:33 --

Czy Alprox uzaleznia??? miałem brac go doraźnie a jednak nie wyobrażm sobie dnia bez niego, nie wychodze bez niego z domu...pomaga na mi na lęki... Ma ktos podobne odczucia??? Sam wychodze z nałogu alkoholowego i z dragów i nie chce sie pakowac w kolejne uzależnienie :?
Alprox 1mg
Trittico Cr 75mg
Promazin 100mg
Tegretol CR 800mg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...stracić można tak łatwo-odejść można tak prosto, można w ogóle nie żyć-czas zabija wątpliwości...

Zomiren

przez Ritka7x 17 lut 2011, 12:07
powiedzcie mi jak szybko zadziałał na Was Zomiren?...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zomiren

przez linka 17 lut 2011, 12:18
W jakim sensie? Zomiren to lek doraźny, benzodiazepina - zaczyna działać jakieś pół godziny po przyjęciu i działa kilka godzin ( ten zwykły) i chyba do 12h ten SR.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Zomiren

przez Anna R. 17 lut 2011, 12:24
Żeby przyspieszyć działanie można rozgryźć tabletkę. Wtedy odczuwa się ulgę już po 10-15 minutach.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Zomiren

przez Ritka7x 17 lut 2011, 12:47
to lepszy jest ZOmiren SR?...skoro działa dłużej...a ten SR uzależnia?

Zomiren

przez linka 17 lut 2011, 12:57
Ritka7x, Każdy alprazolam uzależnia......to jedna i ta sama benzodiazepina - tylko inna forma podawania, to lek doraźny, nie powinno się go stosować ciągle ponad 2 tygodnie. SR uwalnia dawkę leku przez 12h a taki zwykły działa "miejscowo" jak ibuprom. Zależy czego potrzebujesz, jeśli masz ataki lęku to zapisuje się ten zwykły, jeśli to lek który ma niwelować skutki wchodzenia na antydepresanty to często lekarze przepisują SR.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Zomiren

przez Ritka7x 17 lut 2011, 13:00
czyli na lęk wolnopłynący,który odczuwam bez przerwy to lepszy by był ten SR?...

Zomiren

przez linka 17 lut 2011, 13:07
Na lęk wolnopłynący najlepszy jest dobry antydepresant który powoli będzie redukował poziom lęku i terapia która nauczy cię ten lęk zmniejszać. Zomiren to tylko doraźny lek, na najgorsze stany, nie wyleczy cię - tylko pomoże zapomnieć o objawach. Analogicznie - to tak jak branie ibupromu na ból zęba. Ale na lęk wolnopłynący alprazolam SR - ale nigdy jako jedyny lek.
Przyjaciel forum

Zomiren

przez Ritka7x 17 lut 2011, 13:13
kurcze bo ja mam recepte na zwykły Zomiren....ale i tak mam zamiar go brać 2 i pół miesiąca,żebym mogła się uczyć do matury a potem chce go odstawić i iść na terapie do ośrodka...a czy Zwykły tez może byc na lęk wolnopłynący?

Zomiren

przez linka 17 lut 2011, 13:16
2 i pół miesiąca Zomiren??? Zastanów się dobrze, żebyś nie wylądowała..ale na oddziale na odwyku...nie żebym straszyła, ale to nie jest najlepsze wyjście...... jak masz na zwykły to używaj zwykłego, nikt ci na tą receptę nie wyda SR :)
Ale ja bym poszła się skonsultować do innego psychiatry.........
Przyjaciel forum

Zomiren

przez Ritka7x 17 lut 2011, 13:34
wiesz..ja już jestem tak zagubiona,że szok..chcę się uczyć do matury, a nie mogę z moimi objawami;/...a mature chce zdać i to bardzo teraz, a nie kiedyś tam...chcę mieć to z głowy,a potem odstawie lek,choć może byc bardzo ciężko;/...ale wiesz niektórzy ludzie rok czasu zazywają i potem jakoś z tego wychodzą ,choć wiem że przy odstawieniu strasznie cierpią...ale trudno, wole zdac mature i iść nawet na odwyk...dla mnie ta matura jest bardzo ważna..bo gdy jej nie zdam ,to będę się czuła fatalnie...a może akurat ja wyjde z Zomirenu bez takich dużych problemów, zalezy od organizmu...

-- 17 lut 2011, 12:39 --

w ogóle antydepresanty,które zwalczają lęk odpadają bo po tych dobrch się tyje;/...więc mi zostały te co uzalezniają;/...mam nadzieję,że będzie dobrze

Zomiren

przez Zenonek 17 lut 2011, 13:49
Ritka O czym ty piszesz ? Ja pierdziele....Kto cie leczy, jakis znachor ?

Na twoje objawy podaje sie antydepresanty z grupy SSRI. Po pierwsze NIE tyje sie po nich , niektore jak Fluoksetyna, Sertralina czesto powoduja nawet lekkie chudniecie.

Escitalopram jest neutralny, a Paroksetyna NIE powoduje tycia, tylko moze troche zwiekszyc apetyt, ale jest to latwe do opanowania.

Ktos naprawde dziwnie cie leczy oraz masz bledny stosunek do antydepresantow, ktos ci chyba wpoil jakies nieprawdziwe informacje.

Antydepresanty to o wiele bezpieczniejsze leki niz benzo. DOdatkowo moga poprawiac koncentracje (fluoksetyna, Sertralina).

Zomiren

przez linka 17 lut 2011, 13:51
Zenonek, już napisał wszystko w tym temacie...a Ty nie masz chyba pojęcia co to odwyk po benzodiazepinach...... :-|
Przyjaciel forum

Sortuj wg