ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Afobam

przez Ag_a 13 gru 2010, 23:56
Witam wszystkich
Jestem w trakcie odstawiania benzodiazepin.Konkretnie Afobamu.Nie biorę go 8 dni.Czuję się strasznie.Nie dosyć,że podczas stosowania pojawiały się lęki to teraz,po odstawieniu,wariuję.Przerabiałam wszystko.Elenium,Relanium,Estazolam,Lorafen,Spamilan (który nota bene mi nie pomagał),Rudotel,Oxazepam,Hydroxizinę i całą masę neuroleptyków i antydepresantów..Generalnie po tabletkach przeciwlękowych czułam się nieźle.Mimo lęków komunikacyjnych i agorafobii potrafiłam sama funkcjonować.Zaznaczam,że jestem po wszczepieniu stentu do tętnicy mózgowej i 2 zabiegach embolizacji tętniaka.Mam się czego bać :D Wcześniej,kilka lat temu, byłam silnie uzależniona od Clonazepamu.Miałam omamy słuchowe i wzrokowe.Po odstawieniu męczyłam się 3 miesiące.Ale było warto,bo kilka następnych lat nie brałam tego świństwa.Po ostatniej operacji we wrześniu tego roku dopadł mnie paniczny lęk.I wszystko zaczęło się od nowa.Teraz postanowiłam wziąć się za siebie.Pomaga mi w tym najbliższa osoba.Dzięki niej zrozumiałam,ze lęki są wytworem mojej wyobraźni.Nie chcę swojego życia identyfikować z nazwami kolejnych leków.Czuję się koszmarnie.Mam napady lęku,nie mogę oddychać,serce wali mi jak oszalałe,w głowie mam dziwne uczucie,jakby ktoś robił mi "szczypawkę" na mózgu,mam uderzenia gorąca i generalnie stan przed zgonem.Jednak cały czas rozmawiam na ten temat.Staram się nie wsłuchiwać w siebie.I każdy kolejny dzień jest lepszy.Wiem,że leki podawane doraźnie,lub na krótką metę pomagają.Jednak benzodiazepiny nie leczą.Tylko przykrywają nasz strach.To nasze podejście do problemu sprawia,że albo z tego wychodzimy,albo "dobieramy" jak mawia mój znajomy:D .Życzę Wam wszystkim wsparcia ze strony najważniejszych w Waszym życiu osób.I ogromnej wiary w to,że można być szczęśliwym bez "tabletek szczęścia".
Ag_a

przez Wujek_Dobra_Rada 14 gru 2010, 00:22
Z tym, że benzo nie leczą- to i tak i nie. Załóżmy, że odstawienie po 2 latach brania, trwa około miesiąc. Bilans: 23 miesiące normalnego funkcjonowania (np braku lęków), miesiąc zdychania. Czy było warto? Myślę, że tak...
Wujek_Dobra_Rada

przez Ag_a 14 gru 2010, 00:35
Proponuję poczytać w internecie,co robią benzodiazepiny z mózgu.Sieczkę.Wiem,bo sama brałam.To "normalne" funkcjonowanie,to czekanie od jednej dawki do drugiej.Czasem zwiększanie.Wiem również,że z mojego organizmu wydalane są takie ilości tego g...,że normalnie JEDZIE.Wyszłam z tego raz.Wyjdę i drugi.Mam nadzieję,ze trzeciego nie będzie.A po odstawieniu potrafiłam NORMALNIE żyć przez kilka lat.I warto było zdychać przez 3 miesiące.
Ag_a

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 14 gru 2010, 00:37
Ja nie biorę afobamu już 10 dzień... odstawiłem od razu ale brałem małądawkę bo 0,5 mg dziennie przez około 2 miesiące... Ale wcześniej doraźnie przez 1,5 roku.
Misiek_NL

przez Ag_a 14 gru 2010, 00:49
I jak się czujesz po odstawieniu? Mnie jest strasznie trudno.Afobam brałam około pół roku w maksymalnej dawce 0,75 mg.Wcześniej nie brałam żadnych leków przeciwlękowych około 6 lat.Ale uzależnienie bardzo szybko wróciło.Teraz wiem,że nie wolno mi wziąć pod żadnym pozorem,nigdy więcej, ani jednej tabletki benzo.Wierzę,że dam radę.
Ag_a

przez RafQ 14 gru 2010, 02:47
Ag_a napisał(a):Proponuję poczytać w internecie,co robią benzodiazepiny z mózgu.Sieczkę.Wiem,bo sama brałam.To "normalne" funkcjonowanie,to czekanie od jednej dawki do drugiej.Czasem zwiększanie.Wiem również,że z mojego organizmu wydalane są takie ilości tego g...,że normalnie JEDZIE.Wyszłam z tego raz.Wyjdę i drugi.Mam nadzieję,ze trzeciego nie będzie.A po odstawieniu potrafiłam NORMALNIE żyć przez kilka lat.I warto było zdychać przez 3 miesiące.

Po pierwsze nie muszę czytać,bo znam te teksty na pamięć.Po drugie - sieczke z mózgu to zrobiła u mnie choroba a nie benzodiazepiny.
Po trzecie - mam do wyboru: żyć jak to ujęłaś "od dawki do dawki" czy być dumny z tego,że jestem "czysty",nie brać i zginąć śmiercią samobójczą?

Zgadnijcie co wybieram.
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 15 gru 2010, 01:27
Ja 5 dzień bez benzo i bez zolpidemu. Jest ok :great:
Wujek_Dobra_Rada

przez cytrynka84 15 gru 2010, 15:32
Wujek_Dobra_Rada, gratulacje!,a moge spytac jakie benzo brales?jakie dawki?i jak dlugo?
Mozesz odpisac na pw,jesli oczywiscie mozesz o tym napisac.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez zaqzax 15 gru 2010, 16:01
Powiem wam jedno, mam przyjaciółkę która brała benzo - właśnie Alprazolam a konkretnie Xanax, wiecie ile lat go brała ??!!
15 lat w dawce 0,5mg - co najwyżej raz w tygodniu nie brała bo piła alkohol dla odmiany.
Ma zdiagnozowane Borderline i zaburzenia lękowe, odstawiła 2 tygodnie temu, z dnia na dzień, dała mi znać że 3 dni
się odrobinę męczyła teraz pozostało jej jedynie rozdrażnienie. Odstawiła bo zaszła w ciąże.

Jak to możliwe ?!!!!
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: Xanax

przez zaqzax 15 gru 2010, 16:02
Powiem wam jedno, mam przyjaciółkę która brała benzo - właśnie Alprazolam a konkretnie Xanax, wiecie ile lat go brała ??!!
15 lat w dawce 0,5mg - co najwyżej raz w tygodniu nie brała bo piła alkohol dla odmiany.
Ma zdiagnozowane Borderline i zaburzenia lękowe, odstawiła 2 tygodnie temu, z dnia na dzień, dała mi znać że 3 dni
się odrobinę męczyła teraz pozostało jej jedynie rozdrażnienie. Odstawiła bo zaszła w ciąże.

Jak to możliwe ?!!!!
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zaqzax 15 gru 2010, 16:24
Panna_Modliszka napisał(a):zaqzax, nie wklejamy tych samych postów w kilku miejscach.

to dosyc ciekawa informacja a dotyczy obydwu leków.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 15 gru 2010, 17:01
zaqzax,

Jak tam zdrowie ? Lepiej sie czujesz na obecnym kombo ?

przez zaqzax 15 gru 2010, 18:15
Zenonek napisał(a):zaqzax,

Jak tam zdrowie ? Lepiej sie czujesz na obecnym kombo ?

tutaj odp:
lexapro-t452-1414.html
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: Xanax

przez Miss Worldwide 16 gru 2010, 01:37
pffff
bez kometarza.
moze kieliszkiem usnieza, dobry zamiennik. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Sortuj wg