ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez Shadowmere 16 lis 2010, 18:19
A mi nikt nie wierzyl...dlugo brales ten xanax?
Shadowmere

przez Jednakowoż 16 lis 2010, 18:52
Tydzień. Oczywiście w za dużych dawkach. Nie ma jak być beztroskim borderem :roll:

Też tak miałaś? I co? Poprostu czekałaś i przeszło?

przez Shadowmere 16 lis 2010, 19:05
O w mordę,nie jestem sama :mrgreen:
Hehe-witaj beztroski borderze,tu drugi beztroski border :mrgreen:

Ja w przeciwienstwie do Ciebie bralam xanax ok 16 dni,2mg dziennie.

Odstawilam rowno z sertraliną i lamotryginą,myslalam,że zdechnę,bylam pewna,że nowa choroba psychiczna sie zaczela :mrgreen:

Dostalam kompletnego jadlowstrętu,biegunki,szczekoscisku,nie moglam spac,telepalo mną.
Mózg jakby piekł.

podobno uzależnic sie można dopiero po miesiacu..no cóż..
Nie pocieszę Cię.
Ja odstawilam leki miesiac temu i nadal nie wszystko minelo-z tym,że ja odstawilam wszystkie leki,a ty tylko jeden,wiec powinno minac szybko.
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jednakowoż 16 lis 2010, 19:06
Fajki mnie nie uzależniają. Czasem palę paczkę dziennie, a czasem mi nie smakują i nie palę wcale 8)

Natomiast inna znajoma się bardzo przejęła i kazała mi zadzwonić na pogotowie. Tom zadzwonił i poradzili mi, żebym pojechał na Bródno do szpitala i poprosił psychiatrę.

Nawet, jeśli mi nie pomoże, to przynajmniej coś wyklaruje. Bo to już proszę państwa jest problem farmakologiczny, a nie fizyczny! :mrgreen:
Ostatnio edytowano 17 lis 2010, 23:27 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usuwam zdublowaną treści oo edicie.

przez kasia000 16 lis 2010, 19:08
shadowere-
a jak ze snem ?
Ostatnio edytowano 17 lis 2010, 23:27 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: j.w.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Wujek_Dobra_Rada 16 lis 2010, 19:08
U mnie odstawka benzo to jest już na zasadzie, ''rzucić palenie? nie ma problemu. robiłem to setki razy'' :lol:
Wujek_Dobra_Rada

przez Jednakowoż 17 lis 2010, 02:24
Dotarłem do szpitala, wlazłem na SOR, zapisałem się i pokornie czekałem. Ubiegła mnie niestety pewna dziewczyna obdarzona cudownym głosem opętanej - "Nie szpital, NIE!!!", jak demon wprost z Otchłani, po czym następował trzask czegoś metalowego, krzyki ekipy lekarzy i ratowników oraz wyjście pewnego pana, która jak się domyślam był ojcem, oraz schowanie przez tegoż pana twarzy w rękach. Chwila i powtórka. Przez trzy godziny.

Ale nieważne.

Lekarka przemiła, naprawdę, cudowna. Porozmawialiśmy sobie długo, potwierdziła hipotezę, że to najprawdopodobniej bezsenność z odbicia po Xanaxie (więcej nie wezmę benzo do ust!). Dała mi Lerivon na dziś, jutro idę do lekarza, do którego już prawdopodobnie będę chodził. Dodatkowo dostałem skierowanie co centrum psychoterapii finansowanego przez NFZ, bardzo polecanego przez panią doktor i zapewne skorzystam.

Nu i zafundowałem sobie półtoragodzinny spacer po prawobrzeżu, powiadam wam, zasnę dzisiaj snem niewiniątka.

przez RafQ 17 lis 2010, 03:01
Jednakowoż OMG po co Ci była aż taka dawka :shock: .
Serio,to przy mojej bardzo dużej tolerancji,to taka dawka przyjęta jednorazowo dosłownie by mnie zmiotła.
Spokojnie można miesiąc zażywać,ale rozsądne dawki i ryzyko uzależnienia ficzycznego jest bardzo małe.Ale zaczynać od 4mg dobowo to jak dla mnie masakra :shock: .

A wcześniej brałeś regularnie?W sensie czy masz rozwiniętą tolerancję na lek?
RafQ

przez Anna R. 17 lis 2010, 10:01
Jednakowoż, takie objawy nie muszą wynikać z faktu brania Xanaxu, choć dawka mnie zadziwiła. Czuje się identycznie , gdy nie śpię lub nie dosypiam, a alprazolamu w tej chwili nie biorę. Uzależnienie po tygodniu jest moim zdaniem niemożliwe. Sądzę, ze Twoje dolegliwości były wynikiem niespania lub ewentualnie tych 4 mg. Nie bierze się jednorazowo takiej ilości, kiedy nie występuje tolerancja na lek, zgadzam się z RafQ.

Stosuje alprazolam od lat w dawce 0,25-0,75 na dobę, odstawiam bez problemu z dnia na dzień i znowu wracam, jeśli widzę taką potrzebę. Nigdy nie miałam objawów odstawiennych, a najdłuższy okres nieprzerwanego brania to ok. trzy miesiące.

Benzo brane rozsądnie tez może być pomocne, wiec nie demonizujmy.

[Dodane po edycji:]

Nota bene gdybym ja nie spala od 58 godzin, byłabym fizycznym i psychicznym wrakiem i żadne Xanaxy nie miałyby nic do tego.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Shadowmere 17 lis 2010, 11:03
Jest to możliwe,bo ja tego doswiadczylam i klika osob mi znanych rownież..
Zaczelam brac xanax na rzekome problemy ze snem-wieczorami bylam trochę zalękniona,dobijalo mnie to,że w nocy musialam sobie wstac by zapalic czy cos zjesc..
Prawdziwej bezsennosci dostalam natomiast od razu po gwaltownym odstawieniu...
Nie ma co porownywac,naprawdę....odstawilam podobno przykrą do odstawienia paroksetynę bez najmniejszych objawow z dnia na dzien,a tu klops.
Jest oczywiste,że bardzo sie różnimy organizmami...I tyle.
A przy tym jest różnica,pomiedzy braniem dawki 0,25 a 4 mg .....Receptory gaba są niemal w calym ciele-zrobiles im niezlą imprezę.. :mrgreen:
Shadowmere

przez RafQ 17 lis 2010, 12:25
Ja widze po sobie - wysokość dobowej dawki kilkakrotnie przyśpiesza ryzyko uzależnienia.Początkowo brałem 2x0.5mg dobowo przez 3 miechy codziennie i odstawiłem z dnia na dzień.W zeszłym roku po odwyku i dłuższej przerwie w zażywaniu zacząłem brać 2x1mg dobowo (przeciągający się okres depresyjny i musiałem zwiększyć żeby jakoś funkcjonować).Efektem było fizyczne uzależnienie się już po 2 tygodniach.Tak więc Twoja dawka 4mg,która IMO jest bardzo duża prawdopodobnie bardzo szybko wje..ła się w uzależnienie fizyczne.
A xanax jako lek nasenny średnio się sprawdza (żeby nie powiedzieć ze beznadziejnie).Przy odstawce będziesz miał jeszcze większe problemy ze snem niż wcześniej (tolarancja na działanie nasenne rozwija się bardzo szybko natomiast na działanie uspokajające i przeciwlękowe zdecydowanie lepiej).

Dla mnie na sen najlepsze są mianseryna (Lerivon) lub miartazapina (Mirzaten).Nie rośnie tolerancja na te leki,działają zawsze szybko i skutecznie.

Pozdro
RafQ

przez kasia000 17 lis 2010, 13:44
popieram;-) :D
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Re: Alprox

przez Ukasz 17 lis 2010, 15:21
Dzis na wieczor lekarz dal mi ten lek, wiem ze uzaleznia, mam go na 30 dni w dawce 0,5mg. Czy lepiej zaczac od polowki tego leku?

Re: Alprox

przez namiestnik 17 lis 2010, 16:05
Tak - zobacz jak pół czy też ćwiartka zadziała - może wystarczy

A dostałeś go razem z innym jakimś?

Sortuj wg