ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez toska 03 lis 2010, 14:28
stardoll, a o jakiej ilości mówisz? myślisz że przed wyjściem na bardzo stresujące spotkanie starczy mi jedna tabletka 0,25mg???bo mi się wydaje że nie a lekarz nie sprecyzował ile mam brać doraźnie

przez stardoll 03 lis 2010, 14:39
toska, hmm 0.25 to jest minimalna dawka, ale jesli organizm nie ma jeszcze tolerancji to powinno starczyć tyle. Musisz sama uznac jaka dawka jest odpowiednia dla Ciebie, przy czym pamietaj - im mniej tym lepiej, bo xanax lubi uzalezniac. Najlepiej wziac 0,25 a jak sie okaze niewystarczajacy to gdzies w torebce miec blisterek i zazyc kolejna, szybko zaczyna dzialac. Sama musisz wyczuc jaka dawka bedzie dla Ciebie odpowiednia. Tylko pamietaj im czesciej bedziej brala tym bedzie Ci rosla tolerancja na ten lek więc staraj sie nie szalec z tym xanaxem ;)
stardoll

przez toska 03 lis 2010, 14:44
stardoll, wcześniej brałam ponad miesiąc codziennie rano 0.25 i wieczorem tyle samo.Później lekarz powiedział że czas odstawić (z dnia na dzień) i powiedział ze to mi na pewno pomogło na jakiś czas i zapisał tylko do brania w naprawdę złych momentach.
Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Afobam

przez Agnieszka_1988 03 lis 2010, 18:06
Czy Afobam i Xanax to to samo? Czy to normalne, że pani psychiatra pozwoliła mi po Afobamie prowadzić? :?:
Agnieszka_1988

przez Misiek_NL 03 lis 2010, 18:14
Agnieszka_1988, Afobam jest tańszym odpowiednikiem xanaxu. To normalne że pani psychiatra pozwoliła bo pewnie nie bierzesz jakiejś mega dawki... Jest zapis w prawie że po benzo nie można prowadzić, ale to musiałabyś się dziwnie zachowywać i pomysleliby że brałaś jakies narkotyki i zawieźliby Cię na badania, ale nie wiem czy by im coś wyszło z tych badań ;) Więc to jest takie prawo chyba bardziej dotyczące jakiś mega dawek...
Misiek_NL

przez Agnieszka_1988 03 lis 2010, 18:23
Misiek_NL, boję się trochę tego leku, bo widzę różne opinie tutaj... Wykupiłam go, bo wreszcie muszę się wybrać na uczelnię, a od początku października paraliżuje mnie strach na samą myśl. Miałeś kiedyś po nim jakieś efekty uboczne?
Agnieszka_1988

przez Misiek_NL 03 lis 2010, 18:26
Agnieszka_1988, Nie... dla mnie to tabletka szczęścia... Afobam postawił mnie na nogi na początku nerwicy... dzięki niemu zaczołem radzić sobie z atakami paniki, teraz to już nie pamietam kiedy miałem ostatni atak ;)

A jaką dawke dostałaś... i jak masz zażywać ??
Misiek_NL

przez Agnieszka_1988 03 lis 2010, 18:29
Dostałam 0,50 mg, ale psychiatra kazała mi na początek przekroić sobie na pół i sprawdzić, czy 0,25 mg będzie działało... Mam brać tylko doraźnie. Ja w ogóle nie chcę leków, tylko właśnie szkołę zawalam, bo nie potrafię do niej dojechać, stąd też ten Afobam u mnie ;)

[Dodane po edycji:]

Jutro sobie wezmę na próbę i zobaczę, czy będzie tak kolorowo, jakbym chciała :P
Agnieszka_1988

przez Misiek_NL 03 lis 2010, 18:32
Agnieszka_1988, Ja na początku nerwiczki też dostałem 0,5 doraźnie w razie ataku paniki... i mi pomogło :) Mam nadzieje że na Ciebie także zadziała pozytywnie ;)
Misiek_NL

przez Agnieszka_1988 03 lis 2010, 18:33
Misiek_NL napisał(a):Agnieszka_1988, Ja na początku nerwiczki też dostałem 0,5 doraźnie w razie ataku paniki... i mi pomogło :) Mam nadzieje że na Ciebie także zadziała pozytywnie ;)

Oby :mrgreen: Pora wrócić do życia.
Agnieszka_1988

przez Misiek_NL 03 lis 2010, 18:35
Agnieszka_1988, Będzie dobrze.. :great:
Misiek_NL

przez Agnieszka_1988 03 lis 2010, 18:43
Szczerze, to ulotka mnie przeraża :shock:

"...mogą wystąpić takie reakcje jak: niepokój, agresywność, urojenia, furie, koszmary senne, omamy, psychozy..." :?

"...może wystąpić niepamięć następcza..."

Co to w ogóle jest? :?:

"...może ujawnić się istniejąca wcześniej depresja"

Tego mi jeszcze brakuje :P
Agnieszka_1988

przez Misiek_NL 03 lis 2010, 19:01
Agnieszka_1988, Wcale nie jest powiedziane że którekolwiek z tych skutków ubocznych wystąpi u Ciebie...
Misiek_NL

przez Agnieszka_1988 03 lis 2010, 20:27
Misiek_NL napisał(a):Agnieszka_1988, Wcale nie jest powiedziane że którekolwiek z tych skutków ubocznych wystąpi u Ciebie...

No mam taką nadzieję :) Chyba zaraz sobie zaaplikuję 0,25 mg, żeby sprawdzić jak działa.

[Dodane po edycji:]

Powiedzcie mi jeszcze, czy Afobam i w ogóle leki z grupy benzo mogą nasilać derealizację/depersonalizację? Czy ktoś się z tym spotkał?
Agnieszka_1988

Sortuj wg