ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Xanax

przez Miss Worldwide 30 paź 2010, 22:43
cytrynka84 napisał(a):Klaudia myslalam (z wczesniejszych Twoich postow),ze bralas Cloranxen,Tranxene a nie Xanax,przy takiej dawce xanaxu bys sie chyba przeniosla na tamten swiat.

tak, cloranxen, tyle ze napisalam tu w xanaxie bo tu pisalam o zchodzeniu (bynajmniej tak mi sie wydaje ze tutaj :?: )

[Dodane po edycji:]

RafQ,
tzn. tez miales takie jazdy z brzuchem? zgagi, mlosci okropne, bole....?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez chojrakowa 30 paź 2010, 22:50
Zenonek napisał(a):chojrakowa,

Powiem Ci tak, powinnas starac sie robic jak Zaq, tzn np 3 dni brac, a pozniej z 4 dni przerwa itp.

Dodatkowo ile bierzesz antydepresantow ? Przy Twoim zaburzeniu to powinnas brac duze dawki, jak Fluo to np 60-100 mg.

haha
30mg fluo mam, 400mg tegretolu
Dno, trzy metry mułu, wodorosty.
Schodzę co ok 1.5tyg o 0.25 czasem dłużej.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez RafQ 31 paź 2010, 01:08
klaudia napisał(a):RafQ,
tzn. tez miales takie jazdy z brzuchem? zgagi, mlosci okropne, bole....?

Tak to byly główne i najgorsze objawy ze wszystkich.Zgaga,nudności,brak apetytu,bóle całego brzucha itp.Do tego doszły oczywiście zawroty głowy,wrażliwość na wszystkie bodźce zewnętrzne i ogólne osłabienie organizmu.
Rok temu próbowałem zejść z clona 1mg od razu do zera.Nie było szans,bo oprócz w/w objawów pojawiły się potworne bóle i drżenia mięśni,bóle stawów i objawy grypopodobne (z gorączką i strasznym osłabieniem włącznie).
Wróciłem więc do stopniowej redukcji.Moim zdaniem najlepiej jest odstawiać w zimie.W lecie można oszaleć i jest o wiele trudniej zwłaszcza przy upałach.
Chociaż ja w tym roku w lecie też redukowałem i dało się wytrzymać.Zszedłbym wtedy do zera jeżeli bym tylko chciał,bo niewiele mi brakowało (schodziłem z 2mg dobowo).Niestety normalne objawy chorobowe nie pozwalaja mi wtedy na normalne funkcjonowanie.Derealizacja i chaos w głowie jest nie do ogarnięcia.W takich stanach czuje jakbym miał kule plazmową w głowie a samo wyjście z domu jest nie lada wyzwaniem.
Nie mówie już,że w atakach depresji myśli samobójcze i dziwne stany na granicy psychozy na porządku dziennym.Co ciekawe przy całej odstawce lęków nie miałem wogóle.
Chciałbym zamienić clona czy xanax na relanium albo tranxene.Jak bede w miare przytomny w dniu wizyty u lekarza we wtorek,to sprobuje poruszyć temat.

Benzo to szit,ale śmiało mogę powiedzieć,że uratowały mi życie i pozwalają na w miarę normalne funkcjonowanie.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 31 paź 2010, 14:28
RafQ,
mnie tez wyratowaly bo zanim zaczal dzialac antydepresant minelo okolo miesiaca i bez benzo pewnie wyskoczylabym z okna....ale nie powinnam byla brac tak dlugo. miesiac gora 2 miesiace i wiecej nie brac.
ja lęków tez nie mam i mam wielka nadzieje, ze nie wroca bo to byl moj najwiekszy problem. tyle ze dalej biore efectin takze pewnie on gasi lęki. nie wiem co to bedzie jak postanowie zchodzic z efectinu ale z tego co sie czyta to gorsze jazdy niz po benzo... :(
ja jestem zdania, ze tego gowna nie idzie wyleczyc. mozna nad tym zapanowac w jakis sposob, umiec przetrwac kryzys itd. ale calkiem sie tego nie pozbede :(

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez RafQ 31 paź 2010, 14:45
Zejscie z Efectinu w zaden sposob nie mozna porownac do zejscia z benzo.Nawet po odstawieniu z dnia na dzien będziesz się źle czuć przez kilka dni ale to szybko mija.
A co do benzo,to ja wypróbowałem już praktycznie wszystkiego i nic nie zadziałało,więc co mi pozostaje?
Neuroleptyki,które powodują że czuje się jak 70-latek z wadą wymowy mający trudności z wykonaniem prostych czynności?Nie mowie juz o ćwiczeniu czy uprawianiu sportu na neuroletykach,bo to jest praktycznie niemożliwe (przynajmniej tak bylo w moim przypadku).
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 31 paź 2010, 14:59
u mnie zejście z benzo było łatwiejsze niż z effectinu...
Wujek_Dobra_Rada

przez RafQ 31 paź 2010, 15:46
Co tylko dowodzi,że każdy organizm choć podobny do siebie inaczej reaguje na daną substancję.
To co charakteryzuje zejście z Efectinu (pojawia sie juz po pominięciui 1 dawki) to uczucie jakby wyładowań elektrycznych (niczym tych z eksperymentalnych urządzeń Tesli) lub wbijaniu dziesiątek igieł w mózg.
U mnie jednak to luzik w porownaniu do tego,co przy odstawce funduje mi benzo.
RafQ

przez Zenonek 31 paź 2010, 17:09
RafQ,

Jakie neuroleptyki brales i w jakich dawkach, ze az tak Cie zwalaly ?

Ja biore 50-100 mg Pernazyny i prawie nie czuje dzialania, ale to chyba przez to, ze to slaby lek i mala dawka.

przez cytrynka84 31 paź 2010, 18:49
Mnie tez xanax uratowal dupsko wiele razy i mimo,ze to shit to jestem wdzeczna
temu k to wynalazl benzo! najbardziej boje sie tego,ze jak zamienie xanax na neuroleptyki zrobia ze mnie wlasnie zombie.utyje Moj poprzedni dr mowil,ze nie ma alternatywy dla benzo,ze zaden lek nie dziala tak jak benzo( Hydro. nie dziala,spamilan lipa,mirtazapina przytyje jak wieprz,wiec odpada :( miaseryna tez troche utyje,moze nie tak jak po mircie ,ale zawsze troche :cry:
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Jednakowoż 31 paź 2010, 18:56
A Fluanxol w małych dawkach? W dawkach do 3 mg (czyli bardzo małych) ma działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe i aktywizujące, natomiast nie ma po nim takich typowo neuroleptycznych efektów (bo bardzo mała dawka). I w razie czego łatwo odstawić.

przez RafQ 31 paź 2010, 19:35
Zenonek, brałem fluanxol i pernazyne w dawce 100 dobowo.Fluanxolu nie czułem tak samo jak pernazyny (dawka 100 dobowo).Raz po pernazynie ściśnięło mi mięśnie twarzy i przez około godzine nie mogłem mówić!
Nie mogłem nic powiedzieć jak niemowa.Byłem przerażony i nie wiedziałem co się ze mną dzieje.Od tamtej pory nie tknąłem pernazyny i nie chce mieć z nią nic wspólnego.
Za to ostro sponiewierał mnie rispolept.Na początku chodziłem półprzytomny i praktycznie zasypiałem na stojąco.Jak organizm się przyzwyczaił to te objawy minęły ale pozostałe czyli uczucie spowolnienia,spięcia mięśni,ociężałości pozostały do końca.
Dodam,że zejscie z niego tez nie bylo latwe.Musialem powoli redukowac,bo wystepowaly objawy abstynencyjne w postaci spotęgowanej nerwowości.W pracy musze być aktywny,szybko reagować.Poza tym chce ćwiczyć,jeździć na rowerze i ogólnie być aktywnym fizycznie.Na rispolepcie tego robić się nie da!Jedynym pozytywem było prawie całkowite zablokowanie lęków (a przy okazji też innych emocji,które i tak miałem zblokowane przez chorobę).Jezeli ktos nic nie robi i siedzi non stop w domu przed kompem np to lek sie zapewne sprawdzi,bo lęki i pewne objawy tłumi na prawde dobrze.Niestety jeżeli ktos chce być aktywnym (jak ja) to nie polecam.
RafQ

przez Zenonek 31 paź 2010, 19:55
RafQ,

A moze brales jakas bardzo duza dawke tego Rispo ? Lub po prostu jakos zle reagujesz na niego.

Jest wiele innych neuroleptykow, ktore sa nawet dobre (Olanzapina, Kwetiapina, Solian i pare innych).

Mowisz, ze przytepia emocje Rispo ? To moze dla mnie bylby dobry, bo ja jestem nadmiernie emocjonalny, bo moja nerwica wynika tylko i wylacznie z problemow z ktorymi nie moge sie pogodzic.

przez Jednakowoż 31 paź 2010, 21:51
Brałem Rispolept, właśnie przeciwko nadmiarowi emocji. Najpierw 0,5 mg, potem 1 mg. I przytępiał, to fakt, jednak nie czułem się spowolniony, zzombifikowany ani nic takiego. Po prostu mniej czułem. Potem jednak zaczął podowować mdłości, więc go odstawiłem i odkryłem, że z nadmiarem emocji jest mi całkiem dobrze :mrgreen:

przez Miss Worldwide 31 paź 2010, 22:37
ja jak nie wezme dzien efectinu to mam dziwne trzaski. nie mialam zadnych pradow. czyli co? gorsza jazda przy odstawianiu efectinu??? stopniowe zejscie tez jest odczuwalne? jazda na maksa?
jesli ma byc gorzej niz to co mam po oposzczeniu jednej dawki to ja dziekuje :?

Pristiq 100mg

Sortuj wg