ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: afobam a xanax (niby to samo)

przez _Pete_ 07 wrz 2010, 11:17
Mój psychiatra sugerował, że to wypełniacze decydują czasem o wchłanianiu leku, dlatego te tańsze generyki czasem mogą dawać różne objawy. Ja brałem kiedyś przez miesiąc paromerck zamiast seroxatu i asertin zamiast asentry i generyki działały gorzej. Czułem się tak jakbym wdrażał znów nowe leki.
_Pete_

Re: afobam a xanax (niby to samo)

przez Balbina^^ 07 wrz 2010, 11:31
Ja próbowałam już i generyków i oryginałów. Nie widzę różnicy, działają tak samo. Zawsze wybieram generyki- często cena o połowę niższa a rezultat identyczny.
Balbina^^

Re: Xanax

przez chojrakowa 08 wrz 2010, 14:28
A czy ktoś orientuje się po jakim czasie wzrasta tolerancja na xanax sr - ten o przedłużonym działaniu? Czy to są tygodnie/dni? Zapewne u każdego inaczej, ale pytam orientacyjnie, bo biorę od 5dni, a czuję jak słabnie...
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaqzax 08 wrz 2010, 15:20
chojrakowa napisał(a):A czy ktoś orientuje się po jakim czasie wzrasta tolerancja na xanax sr - ten o przedłużonym działaniu? Czy to są tygodnie/dni? Zapewne u każdego inaczej, ale pytam orientacyjnie, bo biorę od 5dni, a czuję jak słabnie...

twoja psychika sie tez przyzwyczaja do tego xanaxu, bo nie ma tego uderzenia ktore nastepuje w pierwszych dniach,
do tego jest to SR wiec dzialanie jest mocno stabilne, wyrownane, mozesz poprostu odczuwac brak owego chilloutu
po paru dniach mimo ze efekt uspokajajacy jest.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez chojrakowa 08 wrz 2010, 15:30
chillout chilloutem ale lęki wracają...

przez zaqzax 08 wrz 2010, 21:02
chojrakowa napisał(a):chillout chilloutem ale lęki wracają...

to bardzo dziwne ze przy twojej dawce wracają :/
a co poza xanaxem bierzesz i ile dokladnie tego xanaxu, rozumiem ze 2x1mg SR dziennie.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez chojrakowa 08 wrz 2010, 21:08
tak biorę 2x1mg xanaxu sr, 20mg elicei i chwilowo 300, a docelowo 400mg tegretolu, z chlorprothixenu zrezygnowałam za zgodą psychiatry i mam go brać tylko w razie kłopotów ze snem
i co ty na to? ja jestem jakaś inna :roll: :-|
nie powiem, ze lęki są takie ja były zanim brałam xanax, chwileczkę był spokój, ale jest niepokój, a teraz cichutko pojawiają się i lęki, boję się, że się rozkręci

krwiopij, ja biorę ten o przedłużonym działaniu i oprócz wyciszania lęków i delikatnego uspokojenia/rozlużnienia nic nie odczuwam

przez RafQ 08 wrz 2010, 21:53
U mnie po 3 tygodniach ciągłego zażywania już efekt powoli zaczynał słabnąć (taki lajt i spokój wewnętrzny),ale lek w pewnym stopniu dalej działał.To samo było z clonazepamem - 3 tygodnie do miesiąca czułem się po prostu genialnie,ale potem stopniowo było coraz gorzej.
Co do samego działania przeciwlękowego,to ja tego tak bardzo nie odczuwałem.Benzo super działają na mój niepokój wewnętrzny i derealizacje,ale jak już pisałem gdzieś wcześniej - na moje lęki nie było po prostu lekarstwa.Przy zerowej tolerancji brałem 1.5 mg xanaxu dziennie+pernazyne 100 i dosłownie trzęsłem się z przerażenia.Musiałbym wtedy łykać ze 2x dziennie po 3mg to może lęki by troche osłabły.Z tymi potwornymi lękami poradzilem sobie po części samemu,a leki tylko nieznacznie mi w tym pomogły.W tej chwili mocnych lęków nie mam,ale wiem,że jak znajde się w sytuacji stresowej,która trwa kilka lub więcej dni (i non stop myśle o temacie),to one na 100% powrócą.
U mnie Risperidon dobrze działał na lęki (blokując je prawie całkowicie),ale wiadomo że blokuje też inne uczucia i emocje,spowalnia i upośledza sprawność psycho-ruchową.

W tej chwili jestem na clonazepamie 1mg dobowo.Prawie go nie odczuwam już i biorę żeby nie mieć objawów odstawiennych,ale zwiększać nie mam zamiaru.Przy najbliższej wizycie będe rozmawiał ze swoją Panią doktor na temat przejścia na Diazepam.

P.S.

Chojrakowa - z tego co opisujesz,to Twoja tolerancja dośc szybko rośnie.Ja bym już nie zwiększał,bo możesz skończyć na dużych dawkach,z których zejście będzie bardzo trudne.To oczywiście decyzja Twojego lekarza,ale może znajdzie się coś,co pomoże na lęki i zastąpi alpro.Jakiś neuroleptyk może,coś w rodzaju Spamilanu albo mocny antydepresant.
RafQ

przez chojrakowa 08 wrz 2010, 22:20
RafQ, ja ZACZĘŁAM od 2mg xanaxu sr, co prawda wczesniej brałam cloranxen 40mg, ale krótko
SSRI nie działają, po Ketrelu jestem roślinką z zewnątrz a wewnętrznie umieram, chlorprothixen nie działa wogóle, a nie mogę tyć po lekach bo zarzygam się na śmierć, więc co poniektóre odpadają plus ten zasrany chad do obserwacji...

przez zaqzax 08 wrz 2010, 22:27
chojrakowa

może to są przebłyski lęku, bo przy takiej dawce nie ma prawa cię on mocno ogarnąć,
może tak lekko do ciebie docierać, ale powinnaś mieć olewkę na niego bo benzo właśnie
tak zobojętniają, pewnie w pierwszych dniach czułaś sporą różnicę a teraz gdy stało
się to codziennością to brakuje ci jeszcze tego czegoś.

no ale cóż, ja nie jestem tobą więc ciężko mi oceniać co czujesz i jak jest :/
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez chojrakowa 08 wrz 2010, 22:31
zaqzax, możliwe
a zostało mi tylko jakieś półtora tyg benzo, potem chyba odstawka, nie jestem gotowa, nic a nic :-|

przez RafQ 08 wrz 2010, 22:37
Zaqzax na każdego benzo dziala trochę inaczej.Jednemu 1mg pomoże na silne lęki,innemu zaś (jak np mnie) nie pomoże nawet 2mg.
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 09 wrz 2010, 06:27
Ciekaw jestem, czy próbowaliście dojść do tego co jest powodem tych lęków. Ja miałem zdiagnozowany epizdo ze stanem lękowym. Trwało to jakieś 2 tygodnie. O tyle szczęście miałem, że dosyć szybko minął powód nerwicy.
Wujek_Dobra_Rada

przez toska 09 wrz 2010, 11:43
a co będzie jak się odstawi.bo mi lekarz odstawia za miesiąc i mówi że efekt i tak pozostanie

Sortuj wg