ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Afobam

przez Paranoja 01 cze 2010, 00:08
Belt, jeśli masz ochotę to się wypowiadaj, ale też stosuj się do regulaminu.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez kasja 16 cze 2010, 19:41
poradżcie mi w miarę szybko, jestem już od roku na bioxetinie i rzadko ale wspomagam sie afobamem,,obecnie jestem wykończona psychicznie ciągne od dwóch miesiecy 2 etaty a pracuje w przedszkolu ,codziennie po 9 godzin nie mam siły w domu obejrzeć wiadomości a co dopiero coś zrobić ,,wypalona do zera a do wakacji jeszcze trochę ,,jestem dziwnie roztrzęsiona,poddenerwowana i płaczliwa ,nie mam typoeych ataków ale cały czas czuję napięcie 220.Czy waszym zdaniem jak pobiorę arfobam kilka dni to bedzie ok? bioxetiny biorę20mg rano ale około15 godziny nie mam już siły ,,pozdrawiam wszystkich wykończonych pracą,,i czekam na rady

przez RafQ 16 cze 2010, 19:58
To czy Ci pomoże to nikt chyba nie wie i sama musisz sprawdzić żeby się przekonać.Ja biore zawsze alprazolam przed pracą bo tak to jestem nie do życia.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paranoja 18 cze 2010, 13:32
ja mam od jutra zamienić cloranxen 5 mg na afobam 2 x 0,50 mg.

Najchętniej bym zeszła z tego benzo, od pół roku jem to codzień. Widzę, że organizm się przyzwyczaił i ta dawka 5 mg cloranxenu już nie działa (dlatego lekarka poleciła tą zamianę). Dodatkowo się wspomagam 40 mg paroxetyny.

Jak się ma 5 mg cloranxenu do 0,50 mg afobamu, wie ktoś?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez aree1987 18 cze 2010, 13:39
Paranoja napisał(a): Dodatkowo się wspomagam 40 mg paroxetyny.

Czy nie powinno być odwrotnie?
Nie wpływa to benzo na Ciebie jakoś negatywnie brane przewlekle? Samo w sobie benzo przy nadużywaniu działa lękorodnie, ale pewnie o tym wiesz.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Paranoja 18 cze 2010, 13:56
no tak, benzo wspomaga paroxetyne.

Dokładnie, zauważyłam, że mam dziwne stany lękopodobne, których nigdy nie miałam.
ExModerator

przez czarna megi 18 cze 2010, 15:51
belt jak tam poczytalam co ty piszesz to normalnie, zdretwialam, mozna wziasc wiecej. ale nie az tak... to co ci tu pisali to normalnie zareagowalam smiechem, no niemozna w taki sposob podchodzic do siebie i takie rzeczy robic... proponowalabym bys niepisala az takich tu rzeczy bo tu czytaja inni , dzieci tez, no mlodziez i jak tak poczytaja ze ty moglas tyle wziasc i ci nic niby niebylo, to jak oni zaczna to praktykowac do boze uchron.. to tak jest normalne forum, prosze wiec ciebie o normalnosc na ile cie stac, by uwazac tez co sie pisze...

[Dodane po edycji:]

powiedzcie mi co to jest to benzo?? ja jestem na afobamie juz 2 miesiace ale tak od 3 lat znam ten lek. bez niego niewsiade do auta i biore dawke0.5 ale czasem mi to nawet niepomaga, jak w domu mam takie napady leku, duze to to mi niepomaga.

powiedzcie mi tez czy aurex jak sie go bierze dlugo to tez potrafi zadzialac w druga strone? bo mi sie wydaje ze tak u mnie bylo. bralam rok i pozniej zamiast lepiej to gorzej, jak mi odtawili przez nerki, tak jak doszlam juz do siebie to lepiej ze mna niz bym brala ten aurex, na poczatku jak go biore to jest dobrze ale pozniej juz gorzej ze mna.. dziwne to dla mnie

przez cytrynka84 18 cze 2010, 16:37
To są leki przeciwlekowe,uspakajajace i niestety uzalezniajace, bardzo dobrze i szybko działają,pełna nazwa:benzodiazepiny,możesz poczytać o nich w necie,do doraznego stosowania,tj nie codziennie są naprawdę dobre
Codziennie można brac tak do 8 tygodni,a potem należy powoli odstawiac,bo może sie rozwinąć uzależnienie,ale nie musi ,wszystko zależy też od organizmu .

Afobam jest silniejszy od cloranxenu,na mnie clora.też słabo działa,niestety muszę wziąć az20-30mg flora,żeby coś poczuć ,dlatego go nie biorę
Cloranxen to najsłabsze benzo,na mnie afobam działa o niebo lepiej,ale niestety też bardziej uzależnia niż flora
Nie wiem jak sie ma do siebie niestety sprawa mg jednego i drugiego.
Kiedyś słyszałam,ze 1 mg ago.= 10 mg relanium,ale relanium nie bralam więc nie wiem,nie mam porównania

przez czarna megi 18 cze 2010, 17:25
dzieki.. ja bralam relanium, i mam takie odczucie ze relanium inaczej dziala niz afobam. nie biore ich codziennie, tylko ja jest lek duzy, jakis klopot. ale to bezo pierwszy raz sie spotykam a duzo osob o tym mowi..

przez zaqzax 20 cze 2010, 14:46
jak długo można brać ten lek (alprazolam) ? bo biorę go już prawie 2 tygodnie codziennie, ale jeszcze potrzebuje
go troche pobrac zanim zaczne brac nowy antydepresant, biorę 2x po 0,25mg, a czasami 1x 0,5mg i wieczorem 0,25mg,
czyli dziennie srednio 0,5-0,75mg dziennie.
chodzi mi o uzależnienie, by się nie uzależnić fizycznie tak by potem nie było ostrych jazd przy odstawieniu.
a boje się uzależnienia.

ten sam post walę w temacie Xanax.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: Xanax

przez zaqzax 20 cze 2010, 14:47
jak długo można brać ten lek (alprazolam) ? bo biorę go już prawie 2 tygodnie codziennie, ale jeszcze potrzebuje
go troche pobrac zanim zaczne brac nowy antydepresant, biorę 2x po 0,25mg, a czasami 1x 0,5mg i wieczorem 0,25mg,
czyli dziennie srednio 0,5-0,75mg.
chodzi mi o uzależnienie, by się nie uzależnić fizycznie tak by potem nie było ostrych jazd przy odstawieniu.
a boje się uzależnienia.

ten sam post dalem w temacie Afobam.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez fobia 20 cze 2010, 15:47
zaqzax, ja brałam przez 3 miesiące 4x0,25 lub 3x0,25 i stopniowo schodziłam z leku czyli najpierw 4 razy dziennie , pozniej 3 , jak poczułam się pewniej to 2 ..1 i odstawiłam , a teraz biorę ,rzadko jak na prawde potrzebuję ,ale bardziej jak się zdenrwuję niż na lęki.

przez Magdaa 20 cze 2010, 16:06
Ja brałam dwa miesiące 2mg w tym 1mg Clona (silniejszy) i się nie uzależniłam. Ostatnio brałam 2 tygodnie- też nic. Więc spoko. Do 8 tygodni branie jest bezpieczne- przynajmniej wg ulotki ;)
Magdaa

przez kasja 21 cze 2010, 20:34
moze to dziwne pytanie ale piszecie -nie wszyscy że uzaleznienie od afobamu powoduje mnóstwo złych nastepstw, zastanawiam się czy są leki które działaja podobnie a nie uzalezniaja tak mocno jak afobam, poza antydepresantem bo taki biorę od roku i jestem zadowolona,jednak potrzebuje czegos mocniejszego na prztrwanie złych dni a mam ich sporo.brałam kiedys spamilan ale na mnie nie działa,jakie leki mozna wypróbowac?

Sortuj wg