BROMAZEPAM (Sedam,Lexotan,Lectopam,Lexilium,Rekotnil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
81%

Nie
2
10%

Zaszkodził
2
10%

Liczba głosów : 21

Re: Sedam

przez paradoksy 14 lut 2010, 15:13
przy 15 mg na początku miałam straszną. teraz po 60 mg prawie nic. i znowu zaczynam późno chodzić spać..
paradoksy

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 lut 2010, 15:15
Nie wiem czy ma tu coś wspólnego metabolizm czy cuś, ale ja po dawce 10 mg o godzinie 21.00, następnego dnia byłem poskładany do godziny około 16,17. I takich chorych snów nigdy nie miałem. Raz mi się śniło po tym, że obcy atakują ziemię :shock:

[Dodane po edycji:]

A co sedamu to teraz staram się brać nie częściej niż 2 razy na tydzień, jednorazowa dawka 6mg (tolerka niestety).
old-Wujek_Dobra_Rada

przez paradoksy 14 lut 2010, 15:17
yyy
no za pierwszym razem 15 mg mną zamiotło w pół godziny, mialam dziury w pamięci itd..
a teraz 60 mg i prawie nie odczuwam. kilka godzin muszę czekać aż mnie zacznie nużyć.. ale to nie ten temat tak w ogóle.

co do Sedamu to mam takie jakby "ciśnienie" i ręce mi się telepią jak nie wezmę. mimo, że to mała dawka,ale jednak organizm się przyzwyczaił.
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 lut 2010, 15:18
To już uzależnienie fizyczne niestety. Jak długo jedziesz na sedamie?
old-Wujek_Dobra_Rada

przez milky5 14 lut 2010, 15:29
a ja wczoraj wzielam sedam polowke i mi ulzylo
ale..rano znowu taka trema...lek nie wiem przed czym, skreca w zoladku, morke rece, niedobrze..wzielam krople nerwosol...bylo ok ale za ok 2 godziny...nie dobrze mi bylo, slabo jakby mialo sie zrobic...cisnienie mialam 108/65 niskie ale nie tragiczne...
i teraz caly czas mam taki lek...ze boje sie nawet do sklepu wyjsc sama :twisted:

a juz mialam prawie 2 tyg bez lekow pelna energii bylam ....a tu znowu jestem od 3 dni wrak

nie wiem czy mam sedam wziasc czy to cos pmoze na to :roll:
"NIGDY, NIGDY, NIGDY NIE PODDAWAJ SIE" W.CHURCHILL

Obrazek

Obrazek

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 lut 2010, 15:30
a co bierzesz oprócz tego?
old-Wujek_Dobra_Rada

przez milky5 16 lut 2010, 12:02
nic ...biore sertraline rano i doraznie sedam polowke3mg
ale ja mam w tej chwili stresowe sytuacje w zyciu i lek zamiast pomagac mnie paralizuje... :roll:
"NIGDY, NIGDY, NIGDY NIE PODDAWAJ SIE" W.CHURCHILL

Obrazek

Obrazek

przez paradoksy 18 lut 2010, 21:35
za ok. miesiąc mam zacząc odstawianie.

czy ktoś z Was brał regularnie dłużej niz 3 miesiące?
paradoksy

przez paradoksy 11 mar 2010, 11:53
zaczełam powoli odstawiać. teraz spróbuję brać 1/4 tabletki 3x dziennie. od dzisiaj.
przy próbie opuszczenia dawek miałam jakąś masakrę: straszne drgawki, drżenie rąk, ciśnienie mi poszło, wczoraj myślałam, że się przekręcę wręcz :roll:
paradoksy

przez night_wish 13 mar 2010, 16:58
Nie wiedziałam, że tak uzależnia. Biorę 2 tydzień 3 razy dziennie po 1 tabletce Sedam 3 do tego rano 2 tabletki Alventa 0,75. Jestem spokojna , nie denerwuję się, kołatanie serca zniknęło, tak milusio i tylko strasznie sennie a w końcu do pracy trzeba wrócić tylko jak w takim stanie wiecznie senna i zmęczona...

przez cytrynka84 13 mar 2010, 23:49
night_wish,spokojnie po 2 tyg.sie nie uzaleznisz,ten lek tak mocno nie uzaleznia,bo dlugo dziala,sa duzo gorsze,tzn bardziej uzalezniajace.Te leki mozna brac bezpiecznie do 4 tygodni,w uzasadnionych przypadkach nawet dluzej,pod kontrola lekarza.
Zdarza mi sie brac podobne leki,przy wprowadzaniu nowego antydepresantu w celu zminimalizowania efektow ubocznych,biore tak ok 2 tyg,czasem dluzej,czasem krocej,zalezy od tego jak toleruje dany antydepresant.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez paradoksy 14 mar 2010, 00:08
Sedam można brać do 3 miesięcy..bezpiecznie. ale uzależnia i tak.
paradoksy

przez cytrynka84 14 mar 2010, 02:04
Uzaleznia to fakt
Sedamu akurat nie bralam,nie wiedzialam
,ze mozna brac tak dlugo.Mozna go brac do 3miesiecy codziennie???
Lekarz cos wspominal,ze moze zamiast Afobamu dostane sedam
Boje sie jednak,ze bedzie gorzej dzialal,slabiej przeciwlekowo niz Afobam
Afobam byl dobry,szybko dzialal i bardzo dobry na stany lekowe,nie powodowal u mnie sennosci.Dlatego nie wiem czy chce zmieniac na sedam,,o tym zadecyduje lekarz
Pisalam o 4 tygodniach,tak jest napisane w ulotkach npTranxene czy Afobamu i myslalam,ze na wszystkich benzo pisza podobnie,co do bezpiecznego okresu zazywania benzo.Stad to moje bledne uogolnienie.

Re: Lexotan

przez szczesliwy_chomik 14 mar 2010, 15:13
No właśnie ja się chyba wybiorę jutro po ten Lexotan :? Boje się tylko, ze psychiatra mnie zje. Nie dosłownie ale sie boje :?

[Dodane po edycji:]

Persen forte to chyba dla takich co nie maja zadnego problemu. Bralam nawet po kilkanascie i dalej nie moglam spac.

Sortuj wg