BROMAZEPAM (Sedam,Lexotan,Lectopam,Lexilium,Rekotnil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
81%

Nie
2
10%

Zaszkodził
2
10%

Liczba głosów : 21

Re: Lexotan

przez Usher 16 cze 2008, 14:59
Witam Jestem Nowy na forum i raczej sie nie znam
Wiec choć wysyłam odpowiedz to będzie pytanie :P
Potrzebuje silnego leku nasennego myślałem o uspokajającym ale ale one mnie nie uspokajają tylko powodują fizyczne zmęczenie lek nie znika Tylko ruszyć sie nie mam siły
i nerwy psychiczne są nadal No ale wracając do tematu Poszukuje slinego leku nasennego takiego który by mnie uśpił niczym narkoza Mam poważne problemy ze snem potrafię nie spać 3-4 doby a jedna z tego przyczyn są hałasy jaki mnie otaczają sąsiedzi,ich psy itd.
hałasują cały dzień Ja sie udzę i dostraje napdu wsciekłosci potem już nie spię
a dodam jeszcze ze wolę funkcjonować w nocy W dzień jestem przytłoczony chyba wielu z nerwica i depresją tak ma Muszę mieć coś co mnie uśpi nawet jak będę cały roztrzęsiony albo jak będą jakieś hałasy dookoła Lekarz przepisał Mi jakieś leki nasenne tym najsilniejszym z nich miał być Imovane ale to było gówno kiedyś wziąłem 8 tabletek naraz i spałem potem 5 godzin obudziłem sie nawet nie czułem ze coś wcześniej brałem
a poza tym i tak chyba wtedy nie spałem juz 21 godzin Wiec efekt żaden Inne rzeczy co mi przepisał tak sam albo gorzej bo to uspokajacie były Był Jeszcze chyba Luminal ale to tez słabiutki . Słyszałem ze Lexotan jest strasznie silny jako środek nasenny Ale po tym co tu czytam i po informacjach w necie mam wątpliwości
Co byście polecili? Temu lekarzowi nie ufam A Innego psychiatry w moje miejscowości nie ma. Poza tym on mi chyba już nic nie przepisze Ale wolę widzieć czego szukać
Czy Lexotan to cos mocniejszego niż Imovane Loxetan czy weronal?

Sedam 6, Afobam 0,5, Xanax SR 0,5 mg

przez ytfryn 25 cze 2008, 15:10
Witam. Przedwczoraj mój lekarz zmienił mi dotychczasowe dawkowanie:
Rano - Xanax SR 0,5 mg
Po 2 h od Xanaxu - Afobam o,5 mg
Po południu - Afobam 0,5 mg
Wieczorem lub "na noc" - Xanax SR 0,5 mg...
Dawkowanie od wtorku zmieniło się tym, że zamiast Xanaxu SR 0,5 mg rano dostaję Sedam 6 mg z zaleceniem, by jeśli będzie lepiej, to wieczorną dawkę Xanaxu mam odstawić. Tymczasem coś się znowu dzieje.
Rano po przebudzeniu czuję się doskonale, ale tak jak było "poprzednim" dawkowaniem - z upływem dnia czuję się coraz gorzej. Pojawiają się tak ataki paniki, byle głupota wytrąca mnie na tyle z równowagi, że odnoszę NA POWAżNIE wrażenie, że coś u mnie z tym układem serotoninergicznym chyba jest nie tak.
Bo skoro Bromazepam nie działa to coś chyba jest nie tak. Może na tę moja nerwice lękową mają wpływ papierosy i 2 razy dziennie wypijana kawa? Nie mam siły juz chodzić do mojego lekarza. Co robić????

Re: Sedam 6, Afobam 0,5, Xanax SR 0,5 mg

przez ytfryn 25 cze 2008, 15:11
P.S.
Mój lekarz w poniedziałek stwierdził, że jednak mam i nerwicę lękową i "elementy" PTSD.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Sedam

przez mariogangsta 07 lip 2008, 09:55
Właśnie dziś lekarka zmieniła mi z elenium na sedam(podobno ma być o wiele mocniejszy).Elenium nie dawało rady przy napadach lękowych-zobaczymy jak będzie z sedamem!

przez mariogangsta 08 lip 2008, 11:22
Wiec stwierdzam,że sedam jest naprawdę dobry wczoraj go dostałem a dziś już pierwszy raz zażyłem.Działanie odczuwalne po ok.40 minutach od wzięcia.W porównaniu do elenium(bo wcześniej byłem na elenium) jest o 100% skuteczniejszy!
Szkoda jednak,że jest podobno silnie uzależniającym lekiem a więc stosować go najlepiej doraźnie...... ;)

Warto zauważyć ,że sedam jest "benzo" , a więć działanie ma prawie natychmiastowe(po kilkudziesięciu minutach).To nie antydepresant ,na którego działanie trzeba czekać tygodniami,dlatego dziwię się osobom,które biorąc go dłużej nie odczuwały żadnego efektu.Moim zdaniem jest to dosyć mocny lek!

przez Beksa 06 gru 2008, 12:59
Jeszcze nigdy nie spotkałem się z przypadkiem aby ktoś wyleczył się benzodiazepinami.

przez RafQ 07 gru 2008, 00:08
Powiem Ci szczerze że dziwna sprawa z tym Twoim leczeniem.
A jak długo masz zażywać te leki i czy oprócz nich zażywasz jakieś antydepresanty?Benzodiazepiny stosuje się z reguły doraźnie wraz z antydepresantami gdyż one silnie uzależniają i nie nadają się do długotrwałego leczenia.
RafQ

przez linka 07 gru 2008, 11:44
Ja też jestem właściwie zszokowana, nie dość ze Xanax i Afobam to ten sam składnik czynny więc na co dwa różne leki to ja nie wiem.......poza tym Alprazolam zwykle stosuje się jak napisał RafQ, doraźnie bo trzy razy dziennie jak dla mnie to poprostu szok.....do tego kolejna benzo sedam........ja bym się bała chyba tyle benzo na raz brać...w ogóle ile Ty już to bierzesz? przecież to uzależnia jak diabli......
Żadnych antydepresantów do tego?
Eeeee radziłabym zmienić lekarza jednak........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez mefiboszet 07 gru 2008, 12:02
Też mi się w głowie nie mieści "leczenie" samym benzo w różnych postaciach. Po pierwsze - antydepresant, a nawet dwa: rano nakręcający, na wieczór nasenno-wyciszający. Po drugie, gdyby niepokój wciąż był silny - jakiś lekki neuroleptyk w małych dawkach na wyciszenie. Benzodiazepiny - doraźnie w razie ataków. Antydepresanty stosuje się obecnie w praktycznie każdym schorzeniu nerwicowym.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez shadow_no 07 gru 2008, 18:28
Zmień lekarza!
Natychmiast!

Zostały Ci przepisane tak końskie dawki, że imho powinno skonsultować się je z jeszcze innym lekarzem.
W głowie mi się nie mieści, że można przyjąć tyle lekarstw. I to TAKICH lekarstw.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez nadiaa 01 sty 2009, 22:48
o matko! :shock:

ja mam na tydzien przepisany afobam 1 lub 2 razy dziennie 0,25 bo zaczelam znowu brac fevarin na depresje i lęki .i tak sie boje to brac .......ale bez tylko leze i wegetuje placzac...

post pisany dawno ale popieram shadow_no-lekarza wystrzelic w kosmos zeby juz nikomu nie zaszkodzil :evil:

przez RafQ 02 sty 2009, 12:17
Nadiaa nie bój się tylko bierz lek jak zalecił lekarz.Dawka którą masz brać jest bardzo mała a jeżeli pomaga to nie masz się czego obawiać.
Benzosy nie są takie straszne tylko należy wiedzieć jak je zażywać,w jakich dawkach i jak odstawiać.Jeżeli masz lekarza któremu możesz zaufać to nie bój się bo on na pewno nie wprowadzi Cie w bagno.

Pozdrawiam
RafQ

przez Reptile 06 sty 2009, 20:04
Ja właśnei wczoraj dostałęm ten lek i dzisiaj go zacząłęm brać. Dwa razy dziennie po połówce (cała tabletka to 6 mg). Jestem po nim bardzo senny. Z lękami jak jest? Trudno powiedzieć, zaraz wyjdę na ulicę i przetestuję.

przez suzak29 06 sty 2009, 20:09
Hej
Dzis dostałam ten sam lek sedam 3 mg,mam brac 3 razy dziennie po poł...zobaczymy jak bedzie :D
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

Sortuj wg