BROMAZEPAM (Sedam,Lexotan,Lectopam,Lexilium,Rekotnil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
81%

Nie
2
10%

Zaszkodził
2
10%

Liczba głosów : 21

przez dekiell 11 mar 2014, 20:52
Tak ogolnie to jestem osoba ktora umie radzic sobie z uzaleznieniem... mysle ze skoro przezpewien czas uzywalem marihuany i nie uzaleznilem sie od tego to i od leku sie nie uzaleznie... chodz nie wiem 2 lata uzywalem trawy i nie jestem od niej uzalezniony... moze pize glupoy i inaczej uzalezniaja leki, powiedz mi jeszcze czy jak zrobie tak jak lekarz kazal 2 miesiace leku rano wiwczor, potem po 2 miesiacach wszystko prysnie i wszystko powroci z przed stanu?

przez Lord Kapucyn 11 mar 2014, 21:02
Nie porównuj trawy, która ma nikły potencjał uzależniający(w każdym razie fizjologiczny, bo z psychicznym to bywa różnie) do benzodiazepin(do których należy bromazepam- Lexotan), które przez swój mechanizm działania powodują realne ryzyko uzależnienia fizjologicznego. Biorąc codziennie przez dwa miesiące 12mg bromazepamu uzależnienie masz praktycznie jak w banku, a o piekle uzależnienia benzodiazepinowego możesz sobie przeczytać w innych tematach na forum. Jak odstawisz tabsy po 2 miesiącach nie zdziw się jak będziesz miał delirium, drgawki, rzygańsko, zimne poty, tachykardię i inne atrakcje.

To jest lek do stosowania doraźnego, wykazuje działanie uspokajające, przeciwlękowe, nasenne, miorelaksayjne, p/drgawkowe. Na dłuższą metę nic nie leczy. Jak go odstawisz po dwóch miesiącach to nie będziesz nagle "zdrowy". Ten lek można brać wspomagająco z głównym lekiem antydepresyjnym/przeciwlękowym, którego jak mniemam nie masz.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez dekiell 11 mar 2014, 21:55
co chcecie powiedzieć przez to za duża 12 mg? do tego mówicie że codziennie branie i jakieś uzależnienie .........

-- 11 mar 2014, 22:01 --

Dark Passenger napisał(a):Nie porównuj trawy, która ma nikły potencjał uzależniający(w każdym razie fizjologiczny, bo z psychicznym to bywa różnie) do benzodiazepin(do których należy bromazepam- Lexotan), które przez swój mechanizm działania powodują realne ryzyko uzależnienia fizjologicznego. Biorąc codziennie przez dwa miesiące 12mg bromazepamu uzależnienie masz praktycznie jak w banku, a o piekle uzależnienia benzodiazepinowego możesz sobie przeczytać w innych tematach na forum. Jak odstawisz tabsy po 2 miesiącach nie zdziw się jak będziesz miał delirium, drgawki, rzygańsko, zimne poty, tachykardię i inne atrakcje.

To jest lek do stosowania doraźnego, wykazuje działanie uspokajające, przeciwlękowe, nasenne, miorelaksayjne, p/drgawkowe. Na dłuższą metę nic nie leczy. Jak go odstawisz po dwóch miesiącach to nie będziesz nagle "zdrowy". Ten lek można brać wspomagająco z głównym lekiem antydepresyjnym/przeciwlękowym, którego jak mniemam nie masz.

u lala, to taki starszy pan myślałem na początku że to będzie młody gość, a tutaj patrze dziadek starszy podejrzewam 60 coś lat....
Skoro mam nadzieje wiecie trochę na ten temat, i piszecie tutaj prawdę to nie brać go codziennie 2x? brać raz czy co kilka dni raz?
jestem młody mam 21 lat to dziwne że doświadczony stary lekarz mi tak powiedział.... O,o

-- 11 mar 2014, 22:20 --

panowie a skoro ja chciał na fobię społeczną to w ilu procentach on się wykazał znajomością leku na fobię mówił mi że fobii nie ma jest nerwica... i dał ten lek. czy sądzicie że jeśli fobia społeczna to inny lek powinien? ogólnie wziąłem jedną tabletkę i zauważyłem że nie boję się tego że podchodzę do kogoś i z nim gadam mam to nie wymuszone przed tem musiałem w sobie wymusić aby zapytać ... po 1 tabletce piszę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 11 mar 2014, 22:22
Jeszcze nie taki dziadek, mój ma tyle samo a jest rześki jak nastolatek ;)
Ten lek brany ponad miesiąc uzależnia i tyle, co do tego nikt z nas tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Takie leki bierze się doraźnie, np. na napady lęku, ale nie codziennie. Jest stosowany także w trakcie wchodzenia na nowy lek - antydepresant, bo wtedy początkowe skutki uboczne takie jak np. nasilone objawy nerwicowe mogą się pojawiać, wtedy pomocne okazuje się sięgnięcie po benzodiazepinę, ale nie można ich stosować długotrwale.
Marian_Paździoch

przez Lord Kapucyn 11 mar 2014, 22:27
dekiell, Ten lek(Lexotan) się bierze wtedy kiedy trzeba- czyli np. jak masz atak paniki, jakiś większy lęk, bardzo stresujące wydarzenie, doraźnie nasennie itp. Nie bierze się go na stałe. Facet po prostu starej daty z tego pokolenia lekarzy co na wszystko waliło benzo. Powinieneś dostać jakiś normalny lek o profilu przeciwlękowym- np. esitalopram, paroksetynę, wenlafaksynę, a do tego ewentualnie doraźnie Lexotan- żeby go brać w tych najcięższych momentach.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez dekiell 11 mar 2014, 22:30
w sumie to macie rację już mam ochotę ją połknąć (czyli uzależnia) bo czułem się po niej fajniej niż do tej pory dodam że w życiu nie brałem leków na głowę. To co z jutrem? brać 1 tab czy brać co 2 dni czy tylko w tedy gdy mi nastrój spadł do zera albo wiem że mnie czeka coś czemu nie podołam.........? jednym słowem lekarz do dupy. Dzięki za info.

-- 11 mar 2014, 22:38 --

SORY panowie pomyłka 3mg tabletka!!!!!!!!!! ZMIENIA TO COŚ CZY DALEJ TO SAMO ??????

przez Marian_Paździoch 11 mar 2014, 23:14
To nic nie zmienia, nadal jest to uzależniająca benzodiazepina.
Marian_Paździoch

przez dekiell 14 mar 2014, 19:38
Panowie a jeśli chodzi o fobię społeczną, hmmmmmm no i to że mi przepisał ten lek to w ilu procentach na fobię działa.... bo sam nie wiem co mam sądzić o tym....
mi powiedział że fobii nie ma to wszystko jest nerwica.

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 16:58
Hmmm, fobia to element nerwicy.
Marian_Paździoch

przez Weiss 16 mar 2014, 17:09
Dziala na leki, nerwice, nasennie - mozesz stosowac doraznie w razie wiekszej potrzeby - od jednej raz na jakis czas sie nie uzaleznisz.
Chociaz Bromazepam jest benzo, ktore mozna 12 tygodni brac w terapi ciaglej czyli lekarz nie taki znowu do dupy ... widocznie tak potrzebowales.

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 17:26
12 tygodni? Toż to prosta droga do nałogu. Zolpidem czy bromazepam, czy to alprę czy clona można brać max 4 tygodnie, jeżeli bierze się codziennie. A jeżeli ktoś ma tendencję do uzależnień, to już w ogóle kaplica. Ja będąc na początku swoich zaburzeń nie miałem zielonego pojęcia na temat leków i po tygodniach brania zolpidemu uzależniłem się od niego. Nikomu nie życzę takiego koszmaru.
Marian_Paździoch

przez Weiss 16 mar 2014, 18:05
Nie pisze tego, bo nie wiem, tylko dlatego ze tak jest - dostalam nasennie, lekarz mowil ze mozna brac 8-12 tygodni a zreszta mam przed soba ulotke Sedam-u i tak wlasnie jest podane.
A co do tendencji do uzaleznien, to na to trzeba uwazac - Sedam bralam ponad pol roku codziennie i odstawilam bez nerwow. To samo mialam z Zolpic-iem.

przez kielbasa82 11 lip 2014, 22:42
Witam.Brałem Sedam w dawce 1,5mg lub 3mg nigdy nie brałem większej dawki.Brałem go w taki sposób: 4dni brałem (1 i 3 dnia po 3mg,2 i 4 dnia po 1,5mg)2 dni przerwy, 3dni brałem (po 1,5mg dziennie),dzien przerwy, 1dzien bralem(1,5mg),3dni
przerwy,2dni brałem (po 3mg),3 dni przerwy,1dzień brałem (1,5mg), 3dni przerwy,2dni brałem(po 1,5mg). W sumie wziąłem go 13 razy w ciągu 25dni. Ostatnia dawkę wziąłem tydzień temu ok.godz 12.Około godz.20 wziąłem pierwsza dawkę Spamilanu (biore rano 2,5mg i wieczorem 5mg) Zauważyłem że lęki mi się trochę nasiliły i trzęsa mi się dłonie (chociaż wcześniej tez mi się raczej trzęsły), czuje się zmęczony i senny,nie mam siły (ale to juz ponad 2 tygodnie). Czy możliwe że już uzależniłem się od Sedamu? Dodam że od ponad miesiąca biorę Zoloft 50mg rano i Trittico 100mg wieczorem. Leki biore od 2003roku z przerwami, niektóre brałem krótko i miałem często zmieniane bo nie mogłem sie doczekac na efekt działania.

przez depas 12 lip 2014, 04:04
kielbasa82, jak juz Ci napisałem w innym dziale, na bank nie uzależniłeś się od Sedamu. Byłem uzależniony od benzodiazepin 2 razy i niestety, "znam się" na tym ;)
Swoją drogą ciekawa sprawa - brałem kiedyś identyczny zestaw leków jakie masz obecnie, sertralina+trazodon+buspiron. U mnie też Spamilan na początku nasilił lęki, było zmęczenie, czasem pobudzenie. Po 2 tygodniach to minęło, a efekt przeciwlękowy pojawił się po ok. miesiącu. Prawdopodobnie doktor będzie Ci podnosił dawkę Spamilanu bo bierzesz malutko na razie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg