BROMAZEPAM (Sedam,Lexotan,Lectopam,Lexilium,Rekotnil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
81%

Nie
2
10%

Zaszkodził
2
10%

Liczba głosów : 21

przez Dżejmson 31 lip 2013, 20:12
Kalebx3, jak by nie patrzeć, to chyba najgorsze już za nami. Początki są najtrudniejsze.
*Wiola*, całkiem możliwe, że to kwestia strachu, ale mam złe wspomnienia jak chodzi o leki, którymi się ratuje doraźnie (byłem uzależniony od zolpidemu).
Dżejmson

przez rmjzcek 11 wrz 2013, 09:29
Witam
Jestem nowy w tym temacie, dlatego chciałem zapytać o leki które mi przepisano na nerwice lękową.

Lekarz gastrolog przepisał mi Afobam 0.25mg żebym brał rano i ewentualnie wieczorem, ale iż pracuję na utrzymaniu ruchu w dużym zakładzie to dał mi L4 i kazał iść do psychiatry po jakiś lek z którym będę mógł normalnie funkcjonować. To też pomyślałem iż nie ma sensu brać tego afobamu skoro silnie uzależnia a są lekki które działają po czasie (a jestem na 3tyg. zwolnieniu więc mam ten czas ;-) i z którymi można normalnie pracować i nie uzależniają.
Udałem się do psychiatry i przepisał Lexotan 3mg 1 rano i 1 wieczorem. Wcześniej mnie wyśmiał jak mu powiedziałem o obawach przed afobamem że to są dawki dla dzieci :-) Z tym że przeczytałem ulotkę z Lexotanu a tam te same wypociny co przy Afobamie i odbywa z tej sam grupy benzo. Mam brać ten lek przez 30 dni i trochę się boję czy będę mógł na nich normalnie funkcjonować w pracy. Generalnie po 30 dniach mam go przestać brać i tyle, więc obawiam się też efektu odstawienia. No chyba że ta dawka nie jest aż tak "ryzykowna" ?
Myślę czy nie iść do innego lekarza czy stosować się do jego zaleceń (lekarz jest dość chwalony na "internecie").

przez Dżejmson 11 wrz 2013, 10:58
30 dni brania leku po 2 tabletki dziennie, hmmm. Zależy od danego człowieka i jego predyspozycji, ale taka dawka brana codziennie przez miesiąc może być groźna. Zwykle zaleca się branie leku maksymalnie przez 4 tygodnie, nie więcej. Ja brałem lek na sen przez niecałe 4 tygodnie i się uzależniłem, ale nie jest powiedziane, że Ty też musisz. Na co w ogóle dostałeś to benzo?
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramanujan 11 wrz 2013, 11:01
Brałem Sedam chyba ponad miesiąc, nic mi to nie dało. Na bardzo silną depresję pomógł mi w tamtym roku escitalopram...
Ramanujan

przez rmjzcek 12 wrz 2013, 18:34
Dal mi to na nerwice lękową (ostatnio miałem spore problemy żołądkowe ,drżenie powieki, płacz, lęki - z czasem przeszły), myśle że od zmożonego stresu coś we mnie "pękło" i się jakoś rozsypałem . Powiedział że z tymi lekami normalnie można pracować itd. Póki co żadnego efektu nie czuje.... no ale dopiero 2 dzień to biorę . Boję się jak z pracą bo pracuje na Utrzymaniu ruchu przy maszynach. Autem jechałem i też nie zauważyłem jakiegoś złego wpływu.
Powiem szczerze że tego benzo nie chciałem, no ale ja lekarzem nie jestem. Ogólnie źle sobie radze ze stresem więc wolałbym coś brać codziennie żeby zaś takiej "załamki" nie dostać.

przez buszujacywtrawie 27 wrz 2013, 16:47
Jedyny działający doraźnie dobry lek dla mnie

-- 29 wrz 2013, 17:13 --

Na mnie to żaden lek już właściwie nie działa

przez rmjzcek 29 wrz 2013, 19:22
Zmieniłem lekarza bo na Lexotanie dalej się "rozklejałem" no i bałem się tego uzależnienia. Tym bardziej ze po wizycie u poprzedniego psychiatry u którego byłem tylko raz, który to jedynie słuchał, nic nie gadał , może zadał 3 pytania, wypisał receptę i 10min wizyty i 120zl poszło :-) Miałem jakoś mieszane uczucia co do tej osoby , jakoś rutyną mi zaleciał :-) Wybrałem pewną Panią doktor i czułem się naprawdę wysłuchany, wypytany a wizyta trwa ponad godzinę, wyjaśniła mi co i jak ze mną itp. i zmieniła leki.... kazał brać Sulpiryd 50mg rano i ewentualnie jeszcze jedną 50mg popołudniu, a na noc Doxepin 10mg. Biore leki od 3 dni, ciekawe czy pomogą....

przez dekiell 11 mar 2014, 15:27
dostałem dziś ten lek mam go brać rano i wieczór LEXOTAN 6mg
nic się nie stanie jak wezmę już teraz?

-- 11 mar 2014, 15:40 --

a tam wziąłem teraz jedna po 10 minutach czuję się lepiej ?!!?!?!?!?!

przez Marian_Paździoch 11 mar 2014, 16:29
Możesz brać o dowolnej porze dnia, byle nie codziennie.
Marian_Paździoch

przez dekiell 11 mar 2014, 17:16
to czego doktor powiedział 2x rano i wieczór.........

przez Marian_Paździoch 11 mar 2014, 20:06
A powiedział, że uzależnia i nie można brać dłużej niż 4 tygodnie jeżeli bierze się codziennie?
Marian_Paździoch

przez dekiell 11 mar 2014, 20:19
Sluchaj lekarz to starszy pan... nic nie mowil ze uzaleznia.. 2 paczki mi przepisal mowil. 2 miesiacach brania i chyba 2 opakowania to 2 miesiace.

przez Marian_Paździoch 11 mar 2014, 20:33
Ehh, branie 12mg codziennie przez dwa miesiące to prosta droga do uzależnienia.
Marian_Paździoch

przez Kalebx3 11 mar 2014, 20:51
12 mg dziennie , :shock:
Jak Ci sie skończą leki i któregos dnia nie weżmiesz to idż do tego lekarza i zapytaj co to jest co się z Tobą teraz dzieje. ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg