BROMAZEPAM (Sedam,Lexotan,Lectopam,Lexilium,Rekotnil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
81%

Nie
2
10%

Zaszkodził
2
10%

Liczba głosów : 21

przez uzytkownik 20 sie 2012, 18:26
To spróbuj niskie dawki sulpirydu (potrzebna recepta) lub (bez recepty) wal cały czas omeprazol i loperamid. Od góry do samego dołu wszystko się ustatkuje. A jeszcze lepiej jakbyś dorzucił do tego diosminę.

Najlepszą komedią są takie artykuły - http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /178022093. Dziennikarze nie mają pojęcia, a wspólnie z przerażonym pacjentem opisują takie dyrdymały.
uzytkownik

przez Angst 20 sie 2012, 18:48
tictac, mozesz sprobowas Sedamu w tej dawce i jak najbardziej doraznie, bo jak kazdy benzodiazepin nie powinno sie go brac przewlekle. Na nerwice na pewno pomoze, czy rozwiaze twoje problemy zoladkowe to musisz sam sprobowac. Dziala szybko, najpozniej za godzine i przez ok. caly dzien. 1,5 mg to bardzo niska dawka, jesli nic nie poczujesz to mozesz tez wziasc 3 mg. Jesli cie wyjazdy stresuja, to mozesz wziasc ale przed egzaminem to raczej nie radze, bo jednak moze Cie zamulic za bardzo i wtedy bedzie po egzaminie.

przez tictac 20 sie 2012, 20:07
Dzięki za odpowiedzi
Czytałem dużo o Sulpirydzie i Sedamie na tych stronach :
Omeprazolu nie stosowałem , Loparemid jest mi dobrze znany :)
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=631
http://sprawdzlek.pl/sulpiryd/
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=742 - bardzo dobry opis profesjonalny substancji
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=136

Sęk w tym, że nie wiem na który lek się zdecydować. Sulpiryd ma dużo pozytywnych opinii szczególnie wśród płci męskiej ( damska narzeka na skutki uboczne wzrostu poziomu prolaktyny ) no i lek jest tani oraz działa pozytywnie na układ pokarmowy. Przeraża mnie jednak trochę opis i wątpię czy lekarz rodzinny byłby skłonny go przepisać. A do psychiatry jakoś na razie nie uśmiecha mi się iść.
Bromka dostałem od kolegi ( 1 tab. ) i cały czas waham się czy wziąć bo podobno można tylko doraźnie i najlepiej jak najmniejszą dawkę.
Okropnie uzależnia ale w ulotkach tez jest napisane, że działa na problemy żołądkowe spowodowane nerwicą.
Ogólnie chciałbym w pracy czuć się lepiej - tak czuję ciągłe napięcie w brzuchu, szybko się męczę ( praca + stres ) o dziwo jak wrócę do domu
wszystko przechodzi ( ewentualnie jak walnę piwko/dwa jest lepiej ). Mam już takie fazy z brzuchem kilka lat i wszystko przez stres ale nie próbowałem jeszcze niczego z działu leków psychotropowych.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 21 sie 2012, 12:05
tictac, A leczysz się u gastroenterologa lub proktologa to oni są specjalistami od zaburzeń układu pokarmowego? i ci lekarze najlepiej by zdiagnozowali,(czy to tylko na tle nerwowym czy też to choroba,chodzi o IBS,zapisali by Tobie leki konkretnie na te zaburzenia)Nerwica może nasilać te obj.ze strony układu pokarmowego .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez tictac 21 sie 2012, 15:23
Nie leczę się , miałem odwiedzić rodzinnego ale się zebrać nie mogę.
Przerażają mnie te wszystkie badania, co prawda wypadało by je zrobić mimo iż w 90 % bóle brzucha mam ze stresu .
Ale wpierw chciałem na chwilę iść na skróty i spróbować leków na nerwicę. Wczoraj wziąłem 1/4 Sedamu 3mg ale nic nie poczułem.
Na pewno za mała dawka i jeszcze cała noc nie przespana bo pogoda do bani , duszno burzowo i w domu też atrakcje :P
Może dzisiaj będzie lepiej skonsumuję 3/4 . Po bromku powinienem się trochę rozluźnić i wyciszyć, a nie walczyć ze stresem i bezsennością.
Chyba, że jestem odsetkiem i zadziała na mnie odwrotnie . Ale to raczej się zdarza przy odstawieniu.

przez cytrynka84 21 sie 2012, 16:19
Moja mama i znajomy,mieli robione badania jelita grubego,też się bardzo bali je zrobić,ale się przemogli i to naprawdę nie boli,dożylnie dostajesz silny lek nasenny,zasypiasz i budzisz się juz po wszystkim
Rozumiem boisz się też się boje badan,nie samych badan,ale tego,ze coś wykryją,ale z drugiej strony jak NAWET,podkreślam NAWET coś wykryją to to wiedza ,co i jak leczyć i jak wyleczyć dana chorobę.

-- 21 sie 2012, 19:41 --

weź cala tabl,nie 3/4,a ta 1/4 to dawka mini mini :) Nie dziwie się,ze nie spałeś,może lepsze na bezsenność było by relanium ,działa dużo lepiej na bezsenność,rodzinny powinien relanium wypisać bez problemu A może masz babcie,która dala by Ci kilka tabl :) Ludzie starsi często dostają relanium na bezsenność,ale na młodych też działa.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez tictac 26 sie 2012, 12:42
Wziąłem również 3/4 tabletki coś tam poczułem ale nie działało to dłużej niż kilka godzin.
A może to placebo - nie mam doświadczenia z takimi lekami więc ostrożnie próbuję. Może 4,5 mg by mnie ruszyło. Dzisiaj wezmę całą tabletkę.
Na moje problemy z brzuchem i nerwicą przydał by się sulpiryd.

-- Wt sie 28, 2012 4:09 pm --

Dzisiaj mam zamiar wziąć 4,5 mg Sedamu czyli półtorej tabletki .
Ostatnio na noc wziąłem 3 mg i dobrze spałem i do po południa dnia następnego czułem się również dobrze.
Spokojnie, bez bólu brzucha - zero skutków ubocznych.
Spróbuję jeszcze raz z trochę większą dawką przy jakimś stresie jak pomoże to go zostawię na doraźne ataki
jeśli nie to nie wrócę do niego ponieważ przeczytałem cały temat i dużo osób skarży się na uzależnienie i trudność w odstawieniu.

-- So wrz 01, 2012 2:37 pm --

Czy na prawdę bromazepam tak zajeb**** uzależnia , że nie sposób go potem odstawić ?
W ulotce piszą :
Po 3–6 tyg. w zależności od reakcji chorego można zmniejszyć dawkę dobową. Po kilku tyg., ale nie później niż po 3 mies., zaleca się przerwę w podawaniu leku. Jeżeli konieczne jest dłuższe podawanie leku, jego odstawianie powinno następować stopniowo.
To co do 3 miesięcy mogę łykać i nie uzależnię się masakrycznie ?

przez greenlightt 21 paź 2012, 13:14
Dostałam lexotan przedwczoraj po mega ataku paniki, żeby dotrwać w spokoju do wizyty u psychiatry w środe. Po połówce tabletki (czyli 1,5mg) totalne wyciszenie, cale popołudnie przeleżałam ziewając pod kocykiem, zero sił na ruszenie chociażby ręką (być może działanie nasilił antybiotyk na gardlo? nie wiem czy to ma jakis wpływ). Wczoraj i dziś profilaktycznie tylko ćwiartkę, aby troszkę sie uspokoić. Ogółem działa dobrze poza zawrotami głowy do pół godziny od zazycia leku.

przez napoleon1 04 sty 2013, 22:22
Czesc

Biore Asertin od ponad dwoch miesiecy. Bralem jeszcze jakies 4 lata temu i pomogło a teraz biore te dwa miesiace i lipa. Ostatnie kilka dni czuje sie okropnie. Boje sie wszystkiego tego ze moja dziewczyna jest dalekgo w innym miescie ze rodzice daleko ze jestem sam. Bylem na sylwestrze u dziewczyny w warszawie i jak wracalem to mnie taka nerwica wziela. nie wiem czy jak po takim czasie dalej mam takie rzeczy to czy jest sens dalej brac asertin. lekarz kazal mi brac polowke sedamu jeszcze polowke 3 mg ale boje sie ze mozna sie uzaleznic.
nie mam juz checi zycia wcale boje sie zyc funkcjonowac. trudno mi cokolwiek robic. coto za zycie czy ta choroba kiedys sie skonczy? bylem taki ambitny wszystko chcialem robic a teraz chcialbym umzec a mimo ze mysle o samobojstwie to boje sie to zrobic gdyz czuje ze po smierci bede gdzies sam bez dziewczyny bez rodizcow. tak bardzi wszyskiego sie boje.

przez depas 05 sty 2013, 01:24
Skontaktuj się z lekarzem, sertralina najwyraźniej w ogóle Ci nie pomaga i potrzebujesz zmienić ją na inny lek. Póki co bierz Sedam i nie obawiaj się uzależnienia, bo wygląda na to że w Twoim stanie nie jest to coś czym dodatkowo powinieneś się przejmować. Jest Ci potrzebny doraźnie więc stosuj go zgodnie z zaleceniem lekarza.
Będzie dobrze, pamiętaj, nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej. Ot, taka dewiza optymisty :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Endrju666 07 sty 2013, 12:13
Witam!
Od 4 lat zmagam się z nerwicą lekową, dokładniej fobia społeczna plus dochodzą do tego epizody depresyjne. Kilkukrotnie próbowałem Rexetinu. Lek świetnie działał do póki go nie odstawiałem. Wtedy wszystko powracało w ciągu 2 miesięcy. Teraz psychiatra przepisał mi Lexotan 6mg. Biorę 2 dzień. Co prawda czuje lekką poprawe nastroju ale na moje problemy z fobią społeczną nie pomógł na razie wogole. Mam pytanie po jakim czasie brania tego leku odczuwaliście całkowita ulgę? Oraz czy to możliwe żeby brac ten lek nawet rok czasu jak już czytałem wcześniej skoro na ulotce pisze że maksymalnie do 12 tygodni?! Dzięki z góry i pozdrawiam!

przez Nika81 13 sty 2013, 21:23
Witajcie,
mam pytanie czy Lexotan można stosować razem z lekami na nadkwaśność żołądka, a dokładniej z famotadyną występującą w Famogaście?
Famogast to bloker receptorów H2. Mam wątpliwości co do stosowania tych dwóch leków.
Będę wdzięczna za odpowiedź :) W necie nic nie znalazłam.
Pozdrawiam.
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez Lord Kapucyn 13 sty 2013, 21:37
Bromazepam i inne leki wpływające na o.u.n. mogą wzajemnie nasilać swoje działanie- tyczy się to też leków przeciwhistaminowych- ale nie wiem czy tylko antagonistów receptora H1 czy również antagonistów receptora H2. Internetowy drugs-interactions checker podaje, że nie ma żadnych interakcji pomiędzy benzodiazepinami, a famotydyną.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Nika81 13 sty 2013, 21:43
Dark Passenger Dziękuję!
Właśnie o H2 nie piszą tylko o H1 stąd pytanie.
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

Sortuj wg